معرفی و ثبت نام رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور جزء رشته هنر های تجسمی گروه فرهنگ و هنر میباشد . رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور اصول و قواعد و مبانی نقاشی و طراحی در سبک های مختلف ( رئالیسم ، کوبیسم . . . ) را به دانشجویان آموزش میدهد و آن ها را با پیشینه نقاشی در ایران آشنا میکند و همچین اطلاعات لازم و کافی را در خصوص روانشناسی رنگ ها ، عکاسی ، فیزیک نور و . . . را در اختیار دانشجویان قرار میدهد .

به طور کل نقاشی را میتوان مادر هنر دانست چرا که بطور طبیعی نیز هرگاه اسم هنر به میان آید نقاشی و طراحی اولین تصویری است که در ذهن افراد نقش میبندد و همچنین تصویر و به بیانی دیگر نقاشی یکی از موثر ترین شکل های القای پیام و تاثیر بر ذهن مخاطب است و میتوان از این اثر روانشناسی نقاشی در ذهن عموم و اقشار مختلف جامعه در راستای القای نگرش ها ، پیام ها ، فرهنگ ها و . . . . استفاده کرد از این رو اهمیت رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور قابل درک است . تربیت افرادی که بتوانند با فعالیت حرفه ای در زمینه نقاشی و طراحی در راستای ارتقای فرهنگ عمومی و پیوند هرچه بیشتر جامعه با هنر فعالیت کنند و پیام های لازم را به بیننده القا کنند و بازخورد مورد انتظار را در ذهن فرد ایجاد کنند از اهداف رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور میباشد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران


ثبت نام رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور فرصتی ایده آل برای افرادی است که در انتخاب رشته کنکور خود موفق به ورود به این رشته نشده اند چرا که پذیرش این رشته بصورت نیمه متمرکز میباشد و داوطلبان باید در یک آزمون عملی نیز قبول شوند و توانایی جسمی و ذهنی آن ها ارزیابی شود . اما ثبت نام رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور بصورت بدون آزمون و در دو مقطع کاردانی و کارشناسی نا پیوسته از طریق سایت سازمان سنجش میتواند برای عموم علاقه مندان صورت بگیرد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور نیز همانند سایر رشته های این مرکز آموزشی بسیار آسان تر از ورودی سایر دانشگاه های دولتی یا غیر دولتی میباشد . شرایط ثبت نام رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی میباشد و داوطلب باید حداقل مدرک دیپلم با معدل ده را داشته باشد همچنین مشمول شرایط خصوصی و عمومی تحصیل نیز باشد . برای اطلاع از جزئیات ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در این رشته و شرایط آن میتوانید با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس برقرار کنید و از مشاوره تحصیلی جامع و دقیق آن بهره مند شوید .


بیشتر بخوانید: رشته عکاسی دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته نقاشی علمی کاربردی

شهریه رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور شامل بخش ثابت و بخش متغییر میباشد . بخش متغییر شهریه به نحوه انتخاب رشته شما که چه تعداد واحد عملی و نظری داشته باشید و هزینه آن ها چقدر باشد بستگی دارد . شهریه رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور قطعا در کنار خود هزینه های جانبی نیز برای دانجشو به همراه دارد مانند خرید وسایل طراحی و نقاشیی که بر عهده خود دانشجو میباشد .


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


رشته نقاشی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته نقاشی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور از آن دسته از رشته هایی میباشد که اگر با علاقه به آن وارد شوید میتوانید با حداقل امکانات و هزینه نیز برای خود کسب درآمد کنید چرا که با توجه به استقبال مردم از کارهای هنری دستی و علاقه مردم به طراحی و نقاشی از جمله طراحی چهره با اندکی خلاقیت میتوانید طرفداران و بازار کار خود را ایجاد کنید . همچنین فارغ التحصیلان رشته نقاشی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور میتوانند برای اشتغال اقدام به راه اندازی کارگاه های آموزش نقاشی کنند یا با موسسات فرهنگی هنری و حتی شهرداری وارد فعالیت شوند . همچنین میتوانند به عنوان طراح در نشریات فعالیت کنند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته نقاشی دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته نقاشی علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته نقاشی دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته نقاشی علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 2 نظر:
 1. فارق التحصیل کارشناسی معماری دانشگاه علمی کاربردی بوده ام ،میتوانم در مقطع کارشناسی مجدد شرکت کنم برای رشته نقاشی؟؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید