خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی پرطرفدارترین رشته های دانشگاه علمی کاربردی

پرطرفدارترین رشته های دانشگاه علمی کاربردی

بروزرسانی شده ژانویه 6, 2018 5:07 ب.ظ
0
431
دانشگاه علمی کاربردی
پرطرفدارترین رشته های دانشگاه علمی کاربردی
میانگین 5 رای از تعداد 1

اگر میخواهید در دانشگاه علمی کاربردی مشغول به تحصیل شوید ٬ در این مطلب می توانید پرطرفدارترین رشته های دانشگاه علمی کاربردی را بشناسید! اگر نیاز به مشاوره انتخاب رشته دارید با ما تماس بگیرید :

دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربری با ارائه طیف وسیعی از رشته و گرایش ها در مقاطع کاردانی فنی، کاردانی حرفه ای و کارشناسی ناپیوسته ، از معدود دانشگاه های کشور است که بدون هیچگونه آزمونی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید .

طیف گسترده رشته و گرایش های دانشگاه علمی کاربردی به گونه ای است که داوطلبان با هر نوع علاقمندی و نیازی می توانند رشته و مرکز دلخواه خود را انتخاب نموده و در آن مرکز اقدام به ثبت نام نمایند خصوصا اینکه رعایت تجانس رشته انتخابی با مدرک قبلی ( دیپلم و یا کاردانی ) در دانشگاه علمی کاربردی مطرح نیست .

به لحاظ پراکندگی رشته ها و مراکز دانشگاهی در سراسر کشور نیز می توان گفت که در اکثر شهرها و مراکز استان ها در سراسر کشور می توان مراکز علمی کاربردی را جست و جو نمود.

رشته های ارائه شده در دانشگاه جامع علمی کاربردی در چهار دسته اصلی به شرح زیر دسته بندی می گردند :

  • صنعت
  • فرهنگ و هنر
  • مدیریت و خدمات اجتماعی
  • کشاورزی

“باید درنظر داشته باشید که رشته های پزشکی و پیراپزشکی همچون پرستاری، مامایی، تکنسین اتاق عمل، هوشبری، علوم آزمایشگاهی و …. در میان رشته های مراکز علمی کاربردی جایی ندارند. ”

حال در ادامه به معرفی پرطرفدارترین رشته های ارائه شده در مراکز دانشگاه علمی کاربردی می پردازیم.

صنعت
استخراج معدن / اکتشاف معدن / الکترونیک گرایش های ( تاسیسات الکتریکی – مخابرات دریایی- برق صنعتی – صدا و سیما و… )/ برق- قدرت/ برق- الکترونیک/ تونل سازی/ سخت افزار کامپیوتر/ شهرسازی / صنایع غذایی / صنایع نساجی / عمران گرایش های ( سد – آب و فاضلاب – و …. ) / فناوری اطلاعات و ارتباطات / نقشه کشی معماری گرایش معماری

فرهنگ و هنر
ارتباط تصویری / امور فرهنگی / انیمیشن / تئاتر گرایش ادبیات نمایشی / تئاتر گرایش بازیگری / خبرنگاری/ ساز ایرانی / ساز جهانی / صنایع دستی / طراحی لباس/ طراحی صحنه / طراحی و ساخت طلا و جواهر / عکاسی / فیلم سازی ( تدوین – تدوین فیلم – عکاسی و فیلمبرداری – کمک کارگردانی و …) / نوازندگی ساز ایرانی/ نوازندگی ساز جهانی

مدیریت و خدمات اجتماعی
آموزش زبان انگلیسی / آشپزی / بازاریابی / امداد سوانح / امور اداری / بیمه / تربیت بدنی / جامعه شناسی شهری/ حسابداری / حقوق قضایی گرایش (علوم ثبتی – ارشاد در امور کیفری- شورای حل اختلاف و…. ) / جهانگردی / ضابطین قضایی

کشاورزی
بهداشت ( آبزیان-محصولات دامی-مواد غذایی) / امور دامی / امور زراعی/ تکنولوژی گیاه پزشکی/ علوم آزمایشگاهی دامپزشکی

لازم به ذکر است که رویکرد کلی در رشته های ارائه شده در دانشگاه علمی کاربردی، آماده سازی دانشجویان برای ورود به مشاغل و حرفه های گوناگون است بنابراین همانگونه که مشاهده می کنید بسیاری از رشته های بالا صرفا گرایشی خاص از رشته های ارائه شده در دیگر دانشگاه های کشور می باشند .

اگر شاغل هستید و قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید ٬ مطلب کد اشتغال دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه فرمایید .

 

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی

اگر در خصوص انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی نیاز به مشاوره دارید و بین چند رشته مردد هستید و قصد دارید از نظر بازارکار ٬ دروس عمومی و اختصاصی آن ٬ این رشته ها را ارزیابی کنید و یا مشاوره انتخاب رشته شوید بطوریکه به بسته به علایق شما رشته دانشگاهی شما توسط مشاوران آویژه دانش انتخاب گردد و یا حتی نزدیک ترین یا بهترین واحد دانشگاه علمی کاربردی را بشناسید ٬ کافیست از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید . کارشناسان و مشاوران آویژه دانش همه روزه و از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…