رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟

رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی چه شرایطی دارد؟
به اشتراک بگذارید

پذیرش رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی

تعداد زیادی از داوطلبان کنکور سراسری رویای پذیرش در رشته های پزشکی و پیراپزشکی را در سر دارند اما به دلیل رقابت سنگینی که بر سر این رشته ها وجود دارد تنها تعداد محدودی میتوانند به این رویا دست یابند. اما در سال های اخیر برخی دانشگاه ها اقدام به پذیرش دانشجو در برخی رشته های پزشکی و پیرا پزشکی کرده اند، دانشگاه علمی کابردی نیز یکی از دانشگاه هایی است که در این زمینه قدم هایی برداشته است و برخی از این رشته ها را ارائه داده است. علاقه مندان میتوانند بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری و درواقع بدون آزمون در این رشته ها پذیرفته شوند. تنها لازمه ی قبولی در این رشته ها داشتن دیپلم تجربی است البته افرادی که سوابق تحصیلی بهتر و معدل دوره دیپلم بالاتری دارند، شانس قبولی بیشتری دارند.

لیست رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی

رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی تنها تعداد محدودی میباشند با این وجود، این رشته ها در سالیان اخیر با اقبال زیاد داوطلبان مواجه شده است. لیست این رشته ها به ترتیب زیر است:

تجهیزات فنی اتاق عمل، تجهیزات کنترل عفونی و استریلیزاسیون، تجهیزات آزمایشگاه پزشکی، تجهیزات فنی آزمایشگاه و… میباشد. افرادی که در این رشته ها تحصیل میکنند مهارت های عملی زیادی را کسب میکنند که میتواند زمینه ی اشتغال و کاریابی آن ها را فراهم آورد. رشته هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی و پرستاری و… که از پرطرفدارترین رشته های گروه پزشکی میباشد در این لیست مشاهده نمیشود. لذا قبولی در این رشته ها تنها از طریق قبولی در کنکور سراسری امکان پذیر است.

ثبت نام رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی

سازمان سنجش و دانشگاه علمی کاربردی در هر نیمسال لیست رشته های ارائه شده در این دانشگاه را منتشر میکنند. اخیرا تعدادی از رشته های پزشکی نیز در این لیست مشاهده شده اند که طرفداران خاص خود را دارد. طبق اطلاعیه های منتشر شده سازمان سنجش علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی و در رشته های پزشکی باید مدرک دیپلم تجربی داشته باشند. چرا که با توجه به تعداد زیاد متقاضیان این دوره ها، پذیرش دانشجو در این دوره ها تنها بر اساس سوابق تحصیلی میباشد و افرادی که معدل بالاتری داشته باشند، شانس پذیرش بالاتری دارند.

هر یک از واحدهای  دانشگاهی کشور برای پذیرش دانشجو ضوابط و شرایطی دارد. دانشگاه علمی کاربردی نیز برای علاقه مندان به تحصیل در رشته های تحصیلی این دانشگاه شرایط خاصی را در نظر گرفته است. ایمان به دین اسلام و یا یکی دیگر از ادیان تایید شده در قانون اساسی، نداشتن سو سابقه کیفری، نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران، نداشتن فساد اخلاقی از جمله شرایطی است که این دانشگاه برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. طبق اعلانات دانشگاه علمی کابردی تنها افرادی میتوانند در رشته های مربوط به پزشکی این دانشگاه تحصیل کنند که مدرک دیپلم دوره متوسطه را در رشته تجربی اخذ کرده باشند. این دانشگاه هر سال در دو نیمسال از بین علاقه مندان دانشجو میپذیرد.

رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068