رمز یک مصاحبه موفق برای ویزای غیر مهاجرتی

ویزا غیرمهاجرتی

اگر بدلایلی تمایل دارید به کشور امریکا (یا سایر کشورها) برای تحصیل و… سفر کنید و نیاز به ویزای غیر مهاجرتی دارید٬ حتما رموز یک مصاحبه موفق را در ادامه دنبال کنید

  • وابستگی به میهن

بر اساس قوانین آمریکا تمام متقاضیان ویزاهای غیرمهاجرتی تا زمانیکه بتوانند کارمند کنسولگری (مصاحبه کننده) را متقاعد کنند که آنها مهاجر نیستند بعنوان مهاجران آینده آمریکا تلقی خواهند شد. بنابرین شما باید بتوانید ثابت کنید که دلایل شما برای بازگشت به کشورتان محکم تر از دلایل ماندن در ایالات متحده آمریکاست . ” وابستگی ها” به کشورتان موضوعاتی هستند که شما را به زادگاه، وطن، یا محل فعلی سکونت تان ( از قبیل: شغل، خانواده، چشم انداز های مالی که متعلق به شماست و یا به ارث خواهید برد، سرمایه گذاری و غیره) پیوند می دهد .

اگر یک دانشجوی آینده نگر هستید، بخاطر داشته باشید که افسر مصاحبه گر ممکن است درباره ی اهداف خاص شما یا وعده های و امیدهای استخدام در آینده، خانواده یا دیگر روابط تان، اهداف آموزشی و تحصیلی، نمرات، برنامه های گسترده طولانی مدت و چشم انداز های شغلی در کشورتان سوالاتی ازتان بپرسد. البته وضعیت هر فرد متفاوت است و هیچ توضیح شگفت انگیزی، مدرک مجرد بودن، گواهی نامه، و یا معرفی نامه ای نمیتواند صدور ویزای شما را ضمانت کند .

  • تسلط به زبان انگلیسی

انتظار داشته باشید که مصاحبه گر مصاحبه خود را به زبان انگلیسی انجام می دهد نه زبان مادری شما. پیشنهاد میکنیم قبل از انجام مصاحبه زبان انگلیسی را به یک شخص انگلیسی زبان تمرین کنید. اگر شما صرفاً بخاطر تحصیل زبان انگلیسی و تقویت آن به ایالات متحده می آید آماده ی ارائه توضیحاتی مبنی بر اینکه چرا و چگونه دانستن زبان انگلیسی در کشورتان مفید و کارآمد است .

  • سخنگوی خودتان باشید و حرف خودتان را بزنید

توصیه می شود والدین یا اعضای خانواده اتان را همراه خودتان نیاورید . کارمند صدور ویزا می خواهد مستقیماً با شما صحبت کند نه خانواده تان. اگر نتوانید سخنگوی خود باشید تأثیر منفی رو تصمیم گیری او خواهید گذاشت . اگر شما برای درخواست ویزا کم سن و سال هستید و لازمه والدینتان به بعضی از سئوالات برای مثال موارد مالی پاسخ دهند می توانند در اتاق انتظار حضور بهم رسانند .

  • شناختن اهدافتان و دانستن برنامه های شغلیتان در آینده

اگر قادر نباشید دلایل تحصیلتان در ایالات متحده را بیان کنید ممکن است نتوانید کارمند کنسولگری را از اینکه شما در واقع قصد تحصیل دارید نه مهاجرت متقاعد کنید. همینطور باید قادر باشید توضیح دهید که تحصیل در آمریکا چگونه می تواند روی آینده شغلی حرفه ای تان در کشور خودتان تأثیر بگذارد .

  • کوتاه و مختصر جواب دهید

با توجه به حجم زیاد پرونده ها و درخواست های رسیده، کارمند های کنسولگری با توجه به زمان محدود فرصت کمی برای انجام مصاحبه با شما خواهند داشت. آنها بر اساس برداشت اولیه شخصی اشان (دقیقه اول یا دوم مصاحبه) تصمیم گیری میکنند. در نتیجه پاسخ های اولیه شما و کوتاه و مفید بودن آن روی موفقیت شما تأثیر بسزایی خواهد گذاشت .

  • مدارک را کامل ارائه بدهید
  • همه کشورها شرایط یکسانی ندارند

متقاضیان از کشورهایی که از مشکلات اقتصادی رنج می برند یا آنهایی که از کشورهایی هستند که دانشجویان زیادی از آنها در آمریکا بعنوان مهاجر باقی مانده و به کشورشان برنگشته اند مشکلات بیشتری برای گرفتن ویزا خواهند داشت. بر طبق آمارها، احتمالا از این متقاضایان سئوالاتی درباره ی فرصت های شغلی در کشورشان بعد از تحصیل پرسیده خواهد شد .

  • استخدام شدن

هدف اصلی شما از آمدن به ایالات متحده باید تحصیل باشد نه فرصتی برای کار کردن قبل یا بعد از فارغ التحصیلی. درحالی که بسیاری از دانشجویان در خلال تحصیلشان خارج از محیط دانشگاه به کار اشتغال دارند، این اشتغال جزئی از هدف اصلی اشان بعد از اتمام تحصیلات در آمریکا خواهد بود . باید قادر باشید تصمیم و قصد بازگشت به کشورتان بعد از اتمام تحصیلات را به روشنی بیان کنید. اگر همسر شما درخواست ویزای F-2 همراه را داشته باشد، در نظر داشته باشید که افراد واجد شرایط ویزای F-2 (اعضای خانواده) تحت هیچ شرایطی در آمریکا اجازه کار نخواهند داشت. آماده باشید درباره ی چگونگی سپری کردن وقت توسط همسرتان وقتی که در ایالات متحده است به سئوالاتی جواب دهید. کارداوطلبانه و حضور در مدارس پاره وقت فعالیت های مجاز می باشند .

  • اثبات وابستگی(دلبستگی)به کشور خود

اگر همسر و فرزندانتان همراه شما نیامده اند برای نشان دادن چگونگی حمایت کردن از آنها در غیابتان آماده باشید. این مسئله میتواند مشکل ساز باشد اگر شما منبع اصلی درآمد برای خانواده اتان باشید. اگر کارمند کنسولگری به این نتیجه برسد که اعضای خانواده اتان به حمایت مالی شما و ارسال پول برای آنها نیاز دارند، درخواست ویزای دانشجویی اتان تقریباً بدون تردید رد خواهد شد. اگر خانواده شما قصد پیوستن به شما را در آینده داشته باشند قید کردن آن در فرم تقاضانامه خودتان موثر خواهد بود .

  • نگرش مثبتی داشته باشید

اگر درخواست ویزای شما رد شده است کارمند کنسولگری را سئوال پیچ نکنید و ازش لیست مدارک پیشنهادی اش را که ممکن است مانع رد شدن تقاضای شما شود درخواست کنید، و سعی کنید دلایل رد شدنتان را پیدا کنید.

در صورتی که مایلید از مشاوره تحصیلی و اعزام دانشجو به خارج از کشوربهره مند شوید یا در خصوص اخذ یا تقاضای ویزاسوالاتی دارید ٬ میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید .

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

رمز یک مصاحبه موفق برای ویزای غیر مهاجرتی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید