کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

سربازان دارای فرزند چگونه کسری خدمت بگیرند؟

کسری خدمت
به اشتراک بگذارید

” سربازان دارای فرزند چگونه کسری خدمت بگیرند ؟” خدمت سربازی مقوله ای است که همه جوانان کشور باید خود را برای اعزام به خدمت سربازی آماده کنند. اما چون از ۲ سال خدمت سربازی میهراسند. به دنبال راهکارهایی برای فرار از سربازی اند. به همین دلیل سازمان نظام وظیفه برای سربازان راهکاری بنام کسری خدمت را معرفی میکند. خود کسری خدمت نیز انواع مختلفی دارد. به عنوان مثال:

 • کسری خدمت در مناطق محروم به اینگونه است که بسته به نوع منطقه از ۲ الی ۳ ماه کسری خدمت بهره مند میشوند.
 • کسری خدمت برای فرزندان شهدا و ایثارگر به این صورت است که به ازای هر درصد جانبازی و سابقه حضور در جبهه ۱۲ روز از مدت خدمت سربازی آنها کم میشود.
 • کسری خدمت بسیج که مشمولان با ارائه کارت فعال بسیج از کسری خدمت بهره مند میشوند. در این نوع کسری خدمت بر اساس فعالیت سربازانی که عضو بسیج بوده اند از ۲ ماه تا ۶ ماه کسری خدمت میگیرند.
 • کسری خدمت سربازان دارای فرزند نیز یکی دیگر از انواع کسری های خدمت است. که افراد سرباز برای گرفتن این کسری تصمیم به ازدواج میگیرند. برای سربازانی که دارای فرزند هستند به ازای هر فرزند ۳ ماه کسری خدمت تعلق میگیرد. در واقع کسانی که دارای فرزند هستند ۳ ماه از مدت سربازی آنها کم میشود.

سربازی دغدغه بسیاری از پسران و خانواده هایشان شده است. آنها میتوانند در صورت داشتن شرایط هر یک از کسری های خدمت سربازی، با ارائه مدارک مربوطه از مدت خدمت سربازیشان کم شود. در این صورت سربازان میتوانند طول خدمت ۲۱ ماهه را بسته به اینکه کدام کسری خدمت به آنها تعلق میگیرد کاهش دهند. تا مدت کمتری را در پادگان ها به سر برند. اگر به دنبال یک مشاوره خوب میگردید پیشنهاد ما به شما مشاوره نظام وظیفه آویژه میباشد که به صورت تلفنی و آنلاین میتوانید با مشاورین این مرکز در ارتباط باشید.

درباره کسری خدمت سوالات بسیاری مطرح است. شما هم ممکن است جزو تعداد زیادی از افراد باشید که سوالاتی در این باره دارید. و یا سوالاتی در حوزه های مختلفی مثل روانشناسی یا خانواده دارید. شاید برای خود یا فرزندانتان به دنبال مطالب به روز در زمینه اخبار و اطلاعات مهم درباره نظام وظیفه یا مشاوره تحصیلی هستید. ما در این پایگاه قصد داریم به سوالات شما در این زمینه ها پاسخ بگوییم. کسری خدمت نیز سوال بسیاری از افراد است. کسری خدمت از جمله مسائل مطرح در نظام وظیفه است. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم تا شاید بتوانیم ابهامات شما را در این زمینه بر طرف کنیم. امیدواریم که مطالب مفیدی برای شما ارائه دهیم و بتوانیم نظر مثبت شما را جلب کنیم. ما را از نظرات خود محروم نکنید و با نظرات خود ما را دلگرم کنید. در ادامه کسری خدمت به شما تقدیم می شود.


بیشتر بخوانید: قوانین جدید معافیت نظام وظیفه


خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه: افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.
 • اعزام به خدمت: هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.
 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی: طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.
 • خروج از کشور: افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.
 • مشمولین خدمت: افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.
 • توجیه غیبت: در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

سربازان دارای فرزند چگونه کسری خدمت بگیرند؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه سربازان دارای فرزند چگونه کسری خدمت بگیرند؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.