سربازان مبتلا به کرونا به خدمت اعزام نمیشوند

سربازان مبتلا به کرونا به خدمت اعزام نمیشوند

به گزارش مرکز مشاوره آویژه و به نقل از رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، آن دسته از مشمولان وظیفه ای که به بیماری کرونا مبتلا باشند، به خدمت سربازی اعزام نمیشوند. پیش از این بارها درباره روند اعزام سربازان در دوران کرونا صحبت شده است. اعزام سربازان در این دوران با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی انجام میشود. مثلا:

  • اعزام سربازانی که در گروه های حساس قرار دارند مثل بیماران قلبی و عروقی و… به تعویق افتاده است.
  • دوره آموزشی سربازی که دوره ای دو ماهه است به یک ماه کاهش یافت.
  • و…

یکی دیگر از تصمیمات سازمان وظیفه در راستای مبارزه با بیماری کرونا این است که مشمولان وظیفه پیش از اعزام به خدمت، در چند نوبت غربالگری میشوند. لذا مشمولان مبتلا یا مشکوک به بیماری کرونا شناسایی میشوند و به خدمت سربازی اعزام نمیشوند. البته اعزام این افراد تنها تا بعد از بهبودی کامل به تعویق میفتد و بعد از آن دوباره به خدمت اعزام میشوند.

شرایط اخذ امریه پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاد دانشگاهی شهید بهشتی

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آیا تعویق در اعزام سربازان مبتلا به کرونا باعث غیبت میشود؟

به گزارش مرکز مشاوره آویژه سربازان مبتلا به بیماری کرونا به خدمت سربازی اعزام نمیشوند و اعزام مجدد این افراد به زمان دیگری موکول شده است. حال مشمولان وظیفه با این پرسش مواجه هستند که آیا سربازانی که به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در موعد مقرر به خدمت اعزام نشده اند، به عنوان غایب در نظر گرفته میشوند یا خیر؟ رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در این خصوص گفت: این افراد مشمول غیبت نمیشوند، البته اگر از قبل غیبت داشته باشند موضوع جداست، اما اینطور نیست که کسیکه غیبت نداشته و به سبب ابتلا به کرونا تاریخ اعزامش تغییر کرده، مشمول غیبت شود. پس مشمولان نباید نگران این موضوع باشند.

علاوه بر این میتوان به آن دسته از مشمولان وظیفه ای اشاره کرد که در تاریخ مقرر شده برای اعزام، به یگان خدمتی مربوطه مراجعه نکنند و ابتلا به بیماری کرونا را دلیل غیبت خود بدانند، این افراد باید ادعای خود را به اثبات برسانند. در این موارد، مدارک و پرونده پزشکی مشمول مورد بررسی قرار میگیرد. همچنین توسط بهداری نیروهای مسلح نیز مورد معاینه قرار میگیرد؛ اگر بیماری فرد مشمول تایید نشود به عنوان غایب شناخته میشود و مطابق با قوانین نظام وظیفه با وی برخورد خواهد شد. مشمولانی که از قبل غیت داشته اند و به بیماری کرونا مبتلا شده اند نیز بعد از کسب سلامت کامل به خدمت اعزام میشوند و بعد از اعزام باید مجازات مربوط به غیبت خود را بگذرانند.

اعزام سربازان مبتلا به کرونا به وقت دیگری موکول خواهد شد

به گزارش مرکز مشاوره آویژه سربازانی که اعزامشان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا لغو شده است، در تاریخ دیگری به خدمت سربازی اعزام میشوند. این افراد مشمول غیبت سربازی نخواهند شد و هیچ مشکلی برایشان به وجود نخواهد آمد. البته افرادی که از قبل غیبت داشته اند، مطابق قوانین نظام وظیفه جریمه و مجازات میشوند. سازمان وظیفه اعزام این سربازان را تا بعد از بهبودی کامل به تعویق میاندازد. تاریخ جدید اعزام از سوی سازمان وظیفه و بعد از انجام معاینات و تایید سلامت مشمول به وی ابلاغ خواهد شد.

آیا تعویق در اعزام سربازان مبتلا به کرونا باعث غیبت میشود؟
غیبت مشمولان مبتلا به کرونا

خدمات مشاوره نظام وظیفه آویژه

یکی از بزرگترین مراحل زندگی هر ‍‍‍پسر ایرانی خدمت سربازی است و در صورتی که مشکلی در وضعیت نظام وظیفه شما وجود داشته باشد از بسیاری از خدمات اجتماعی همانند استخدام به هر صورت، اجازه خروج از کشور، دریافت هر گونه وام، دریافت مدرک تحصیلی و … محروم خواهید شد. بنابراین بسیار اهمیت دارد تا اطلاع دقیقی از تمامی موارد مربوط به نظام وظیفه داشته باشید.

مرکز مشاوره آویژه توسط کادری مجرب می توایند به شما بدون نیاز به مراجعه حضوری خدمات مشاوره نظام وظیفه ارائه دهد. مشاورین ما نیاز شما را در موارد زیر که از اصلی ترین موضوعات مربوط به نظام وظیفه هستند برطرف می کنند:

  • امریه سربازی:

اگر دارای تحصیلات عالی باشید ما به شما در ‍پیدا کردن سازمانی متناسب با رشته و مقطع تحصیلی شما که بتوانید با دریافت امریه سربازی آن خدمت خود را به آسان ترین شکل ممکن بگذرانید کمک می کنیم.

  • معافیت خدمت سربازی:

در قوانین سازمان نظام وظیفه راه های متعددی برای بهره مندی از معافیت خدمت سربازی وجود دارد. ما با بررسی شرایطتان به شما خواهیم گفت که آیا شامل یکی از انواع معافیت خواهید شد یا خیر.

  • کسری خدمت سربازی:

ممکن است بعضی از مشمولین خدمت سربازی شامل استفاده از کسری خدمت سربازی باشند ولی حتی از این موضوع آگاه نباشند. مشاورین ما وضعیت شما را بررسی می کنند و در صورت امکان استفاده از کسری خدمت سربازی شما را راهنمایی می کنند.

باید به این موضوع دقت داشته باشید که قوانین مربوط به خدمت سربازی دائما در حال اصلاح و تغییر هستند، مشاورین ما شما را از آخرین تغییرات مربوط به قوانین و تبصره های آن آگاه می سازند تا بتوانید بهترین انتخاب را( در زمینه امریه، کسری و معافیت) داشته باشید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

سربازان مبتلا به کرونا به خدمت اعزام نمیشوند

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید