سوالات متداول دانشگاه علمی کاربردی – مقطع کارشناسی

دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور
به اشتراک بگذارید

دانشگاه علمی کاربردی چیست ؟ چه شرایطی برای ثبت نام دارد ؟ چند بار در سال پذیرش دارد ؟ سوالات متداول دانشگاه علمی کاربردی را در ادامه دنبال فرمایید . مشاوره دانشگاهی تماس از تلفن ثابت و بدون کد با : تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ 

سوالات متداول دانشگاه علمی کاربردی

پاسخ به سوالات رایج در رابطه با انتخاب رشته های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی را مشاهده خواهید کرد ، در صورتی که در سایر مقاطع این دانشگاه نیاز به راهنمایی و مشاوره تلفنی داشتید با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

 

۱- کارشناسی ناپیوسته چیست ؟ و چه افرادی می بایست در مقطع کارشناسی ناپیوسته (بجای کارشناسی پیوسته) شرکت کنند؟

ناپیوسته یعنی پذیرش و ورود به مقطع کارشناسی پس از دریافت مدرک کاردانی امکان پذیر است. کسانی می توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته شرکت کنند که ابتدا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) خود را از یکی از مراکز آموزش عالی کشور دریافت نموده باشند.؛ کارشناسی پیوسته یعنی مستقیما بعد و بدون نیاز به مدرک کاردانی بصورت پیوسته و ۴ساله برای اخذ مدرک کارشناسی مشغول به تحصیل خواهد شد .


۲-آیا پذیرش و تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته ، بلافاصله پس از دریافت دیپلم امکان پذیر است؟

خیر. در دانشگاه علمی کاربردی مقطع کارشناسی به صورت ناپیوسته ارائه می گردد. یعنی ابتدا می بایست مقطع کاردانی را دریافت کرده سپس وارد مقطع کارشناسی شوید . اما در سایر دانشگاه های سراسری یا آزاد امکان تحصیل بصورت کارشناسی پیوسته نیز وجود دارد .


۳- نحوه پذیرش و ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی برای تحصیل چگونه است؟ آیا نیاز به کنکور دارد؟

ورود به دوره های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی با شرط معدل انجام می شود و نیاز به کنکور و آزمون ورودی ندارد! صرفا از طریق ثبت نام و سوابق تحصیلی و بصورت ناپیوسته در مقطع کاردانی و کارشناسی خواهد بود


۴- حداقل معدل برای ورود به رشته های کارشناسی ناپیوسته چند است؟

در خصوص اینکه با چه معدلی می توان پذیرفته شد هم بستگی به رشته انتخابی شما و هم سایر شرکت کنندگان دوره و در نهایت بسته به مرکز یا همان واحد انتخابی دارد ! مثلاً ممکن است با معدل ۱۴ در رشته معماری قبول نشوید اما در رشته مدیریت امور فرهنگی پذیرفته شوید. همچنین ممکن است در یک مرکز قبول نشوید اما در مرکز دیگری به علت میزان تقاضای کمتر ، پذیرفته شوید. همچنین ممکن است این دوره با معدل ۱۴ در یک رشته قبول شوید اما هیچ تضمینی نیست که با این معدل دوره ی بعدی در همین رشته محل پذیرفته شوید.

 

۵- دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال چند بار پذیرش دانشجو دارد؟

پذیرش دانشجو در این دانشگاه معمولاً ۲ دوره در سال برای دو ورودی مهر و بهمن انجام می شود .

  • سری اول در مرداد یا شهریور ماه : پذیرفته شدگان این دوره ، مهر ماه همان سال شروع به تحصیل خواهند نمود.
  • سری دوم در آذر یا دی ماه : پذیرفته شدگان این دوره ، بهمن ماه همان سال شروع به تحصیل خواهند نمود.


۶- آیا می شود در مقطع کارشناسی ناپیوسته ، رشته ی دیگری غیر از رشته ای که در مقطع کاردانی تحصیل نموده ام انتخاب نموده و مشغول به تحصیل شوم ؟

بله ، بدون توجه به رشته مقطع کاردانی، می توان هر یک از رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته را انتخاب نمود و در این رابطه هیچ محدودیتی وجود ندارد. ولی رشته های مرتبط با کاردانی در اولویت پذیرش بالاتری قرار دارند! بنابراین اگر معدل شما در دوره کاردانی پایین است توصیه می شود در انتخاب های خود حتماً رشته های مرتبط با کاردانی را نیز انتخاب نمایید تا احتمال پذیرش شما افزایش یابد

روش های گزینش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی را اینجا دنبال فرمایید .

 

مشاوره تلفنی دانشگاه علمی کاربردی

در صورتی که هنوز ابهاماتی در خصوص این دانشگاه دارید و نیاز به مشاوره تلفنی دارید ، همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می توانید از تلفن ثابت و بدون کد با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

سوالات متداول دانشگاه علمی کاربردی – مقطع کارشناسی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه سوالات متداول دانشگاه علمی کاربردی – مقطع کارشناسی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068