خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی سوالات متداول دانشگاه علمی کاربردی – مقطع کارشناسی

سوالات متداول دانشگاه علمی کاربردی – مقطع کارشناسی

بروزرسانی شده نوامبر 22, 2017 10:31 ق.ظ
0
127
دانشگاه علمی کاربردی
سوالات متداول دانشگاه علمی کاربردی – مقطع کارشناسی
میانگین 5 رای از تعداد 2

دانشگاه علمی کاربردی چیست ؟ چه شرایطی برای ثبت نام دارد ؟ چند بار در سال پذیرش دارد ؟ سوالات متداول دانشگاه علمی کاربردی را در ادامه دنبال فرمایید . مشاوره دانشگاهی تماس از تلفن ثابت و بدون کد با : 9099072068 

سوالات متداول دانشگاه علمی کاربردی

پاسخ به سوالات رايج در رابطه با انتخاب رشته هاي كارشناسي ناپيوسته دانشگاه علمی كاربردی را مشاهده خواهید کرد ، در صورتی که در سایر مقاطع این دانشگاه نیاز به راهنمایی و مشاوره تلفنی داشتید با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

 

1- كارشناسي ناپيوسته چیست ؟ و چه افرادی می بایست در مقطع كارشناسي ناپيوسته (بجای کارشناسی پیوسته) شركت كنند؟

ناپيوسته يعني پذیرش و ورود به مقطع كارشناسي پس از دریافت مدرك كارداني امكان پذير است. كساني مي توانند در مقطع كارشناسي ناپيوسته شركت كنند كه ابتدا مدرك كارداني (فوق ديپلم) خود را از يكي از مراكز آموزش عالي كشور دريافت نموده باشند.؛ کارشناسی پیوسته یعنی مستقیما بعد و بدون نیاز به مدرک کاردانی بصورت پیوسته و 4ساله برای اخذ مدرک کارشناسی مشغول به تحصیل خواهد شد .


2-آيا پذیرش و تحصیل در مقطع كارشناسي ناپيوسته ، بلافاصله پس از دریافت ديپلم امكان پذير است؟

خير. در دانشگاه علمي كاربردي مقطع كارشناسي به صورت ناپيوسته ارائه مي گردد. يعني ابتدا مي بايست مقطع كارداني را دریافت كرده سپس وارد مقطع كارشناسي شويد . اما در سایر دانشگاه های سراسری یا آزاد امکان تحصیل بصورت کارشناسی پیوسته نیز وجود دارد .


3- نحوه پذیرش و ورود به مقطع كارشناسي ناپيوسته دانشگاه علمی کاربردی برای تحصیل چگونه است؟ آيا نیاز به كنكور دارد؟

ورود به دوره هاي كارشناسي ناپيوسته دانشگاه علمی کاربردی با شرط معدل انجام مي شود و نياز به كنكور و آزمون ورودی ندارد! صرفا از طریق ثبت نام و سوابق تحصیلی و بصورت ناپیوسته در مقطع کاردانی و کارشناسی خواهد بود


4- حداقل معدل براي ورود به رشته هاي كارشناسي ناپيوسته چند است؟

در خصوص اينكه با چه معدلي مي توان پذيرفته شد هم بستگي به رشته انتخابي شما و هم ساير شركت كنندگان دوره و در نهایت بسته به مركز یا همان واحد انتخابي دارد ! مثلاً ممكن است با معدل 14 در رشته معماري قبول نشويد اما در رشته مديريت امور فرهنگي پذيرفته شويد. همچنين ممكن است در يك مركز قبول نشويد اما در مركز ديگري به علت میزان تقاضای کمتر ، پذيرفته شويد. همچنين ممكن است اين دوره با معدل 14 در يك رشته قبول شويد اما هيچ تضميني نيست كه با اين معدل دوره ي بعدي در همين رشته محل پذيرفته شويد.

 

5- دانشگاه جامع علمي كاربردي در سال چند بار پذيرش دانشجو دارد؟

پذيرش دانشجو در اين دانشگاه معمولاً 2 دوره در سال برای دو ورودی مهر و بهمن انجام مي شود .

  • سری اول در مرداد یا شهریور ماه : پذيرفته شدگان اين دوره ، مهر ماه همان سال شروع به تحصيل خواهند نمود.
  • سری دوم در آذر یا دی ماه : پذيرفته شدگان اين دوره ، بهمن ماه همان سال شروع به تحصيل خواهند نمود.


6- آيا مي شود در مقطع كارشناسي ناپيوسته ، رشته ي ديگري غير از رشته اي كه در مقطع كارداني تحصيل نموده ام انتخاب نموده و مشغول به تحصیل شوم ؟

بله ، بدون توجه به رشته مقطع كارداني، مي توان هر يك از رشته هاي مقطع كارشناسي ناپيوسته را انتخاب نمود و در اين رابطه هيچ محدوديتي وجود ندارد. ولی رشته هاي مرتبط با كارداني در اولويت پذيرش بالاتري قرار دارند! بنابراين اگر معدل شما در دوره كارداني پايين است توصيه مي شود در انتخاب هاي خود حتماً رشته هاي مرتبط با كارداني را نيز انتخاب نماييد تا احتمال پذيرش شما افزايش يابد

روش های گزینش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی را اینجا دنبال فرمایید .

 

مشاوره تلفنی دانشگاه علمی کاربردی

در صورتی که هنوز ابهاماتی در خصوص این دانشگاه دارید و نیاز به مشاوره تلفنی دارید ، همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب می توانید از تلفن ثابت و بدون کد با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…