شرایط استخدام با مدرک دانشگاه علمی کاربردی مناسب است؟

علمی کاربردی

استخدام با مدرک دانشگاه علمی کاربردی

استخدام با مدرک دانشگاه علمی کاربردی در تمام ارگان های دولتی و غیر دولتی امکان پذیر است. پیش از این تصور بر این بود که افرادی که ارای مدرک تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی هستند، مجاز به استخدام در ادارات و موسسات دولتی نمیباشند. اما واقعیت چیز دیگری است. دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه هایی است که تعداد زیادی از متقاضیان ادامه تحصیلی در دانشگاه را جذب میکند. این دانشگاه دانشجویان خود را بدون کنکور و تنها بر اساس سوابق تحصیلیشان در دوره متوسطه میپذیرد. همین امر باعث شده که اعتبار و ارزش مدرک این دانشگاه مورد چالش قرار گیرد. ولی تاییدیه وزارت علوم و تحقیقات کشور برای مدرک تحصیلی این دانشگاه باعث شده تا این شبهات و شایعات رد شوند. استخدام افراد در مراکز دولتی و غیر دولتی بیش از آنکه تحت تاثیر نوع مدرک تحصیلی باشد به مهارت و دانش افراد بستگی دارد.

دانشگاه علمی کاربردی سعی دارد این دانش و مهارت را به دانشجویان خود بیاموزد. لذا کاربردی بودن دروس دانشگاهی علمی کاربردی باعث شده اغلب فارغ التحصیلان این دانشگاه صاحب شغل شوند. بنابراین امکان استخدام در ارگان های دولتی و شرکت در آزمون های استخدامی دولتی برای افراد با مدرک علمی کاربردی نیز همانند دیگر افراد وجود دارد.


بیشتر بخوانید:ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

استخدام با مدرک دانشگاه علمی کاربردی در نیروهای مسلح

استخدام افراد دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه های علمی کاربردی در نیروهای مسلح همچون ارتش، سپاه و… امکان پذیر است. اغلب افراد تصور میکنند به دلیل بدون کنکور بودن دانشگاه علمی کاربردی امکان استخدام فارغ التحصیلان آن در سازمانهایی همچون نیروهای مسلح وجود ندارد و مدرک تحصیلی صادره از سوی این دانشگاه اعتبار لازم را ندارد. اما این تنها تصوری غلط است. هرچند این دانشگاه در مقایسه با دانشگاه های دولتی در سطح پایین تری قرار دارد اما این مانع استخدام فارغ التحصیلان آن نمیشود. زیرا وقتی وزارت علوم اجازه ی تاسیس و فعالیت دانشگاهی را صادر میکند، یعنی اعتبار آن را تایید کرده است و افراد دارای آن مدرک صلاحیت لازم برای اشتغال و فعالیت در آن زمینه را دارند.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که نیروهای مسلح برای پذیرش افراد دارای مدرک علمی کاربردی شرایطی همچون داشتن حداقل معدل را مقرر کرده است. همچنین استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه های علمی کاربردی بر اساس رشته تحصیلیشان انجام میشود.


بیشتر بخوانید:ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردیبیشتر بخوانید:شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


استخدام با مدرک دانشگاه علمی کاربردی در کدام ارگان ها امکان پذیر است؟

در حال حاضر مدرک علمی کاربردی محدودیتی را برای استخدام در سازمان ها و ادارات دولتی ایجاد نمیکند. مگر اینکه برخی ارگان ها بر اساس قوانین و مقررات خاصی که دارند شرایطی را برای فارغ التحصیلان دوره های علمی کاربردی مقرر کنند. بسیاری از ارگان ها همچون نیروهای مسلح، سپاه، نیروی انتظامی، بانک ها، وزارتخانه ها، دانشگاه ها و… از مواردی هستند که دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی را استخدام میکنند. طبق آمار و ارقام حدود 70 تا 75 درصد از فارغ التیحصیلان دانشگاه های علمی کاربردی شاغل هستند. همین آمار بیانگر به کار گیری گسترده افراد دارای مدرک علمی کاربردی میباشد و نگرانی های این افراد را به حداقل میرساند.

اهدف رشته های دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی در دسته دانشگاه های نیمه دولتی قرار می گیرد. مراکز آموزشی علمی کاربردی وابسته به علوم، تحقیقات و فناوری می باشند. هدف از راه اندازی این مراکز آموزشی ارتقاء سطح دانش و مهارت های شغلی افراد می باشد. یکی از اهداف مهم دانشگاه علمی کاربردی مشارکت دادن سازمان ها و شرکت هایی است که افراد با قرار گرفتن در محیط کاری آنها بهتر می توانند، توانمندی شغلی خود را به دست آورند و در جهت بهبود و ارتقاء آنها تلاش کنند. از طرفی خود این سازمان ها و نهادهای ذیربط که در آموزش نیروهای متخصص نیز درگیر می شوند، می توانند از این افراد در سطوح مختلف جایگاه های شغلی بهره بگیرند. در کل ماهیت شکل گیری دانشگاه علمی کاربردی فعال سازی بخش های خصوصی و دولتی در زمینه دانش و کار می باشد.


بیشتر بخوانید:دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی


شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می شود. به صورت کلی شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت که در اواسط مرداد و اوایل بهمن ماه هر سال می باشد صورت می گیرد. پذیرش و ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع صورت می گیرد:

 • کاردانی
 • کاردانی به کارشناسی

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور است. ورود به مقطع کاردانی به کارشناسی بر اساس معدل دوره قبل صورت می پذیرد. برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی می بایست شرایط ذیل را داشته باشید.

 • دارا بودن دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم
 • برخورداری از حداقل قدرت فیزیکی برای رشته انتخابی توسط دانشجو
 • شرایط معافیت نظام وظیفه
 • داشتن شرایط اختصاصی هر یک از واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان می بایست گواهینامه پایان تحصیلات در مقطع دیپلم خود را به مراکز آموزشی ارائه نمایند؛ در غیر این صورت قبولی فرد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (سایت هم آوا)

سامانه دانشگاه علمی کاربردی یا سایت هم آوا سامانه ای است که تمام فعالیت های دانشجویان این دانشگاه در آن صورت می گیرد. به این لحاظ سایت هم آوا مرجع دانشگاه علمی کاربردی می باشد. از جمله عملیات هایی که دانشجویان می توانند در این سامانه انجام دهند می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ثبت نام
 • انتخاب واحد
 • حذف و اضافه
 • دریافت معرفی نامه

جالب است بدانید که حتی اگر متقاضی تدریس در دانشگاه علمی کاربردی باشید می بایست در سایت هم آوا مراحل تقاضای خود دنبال کنید. نام قبلی سایت هم آوا سامانه سجاد بود که بعد از بهینه سازی جایگزین سامانه سجاد گردید. برای ورود به سامانه هم آوا باید مراحل زیر را طی کنید:

 • کد کاربری
 • کلمه عبور

باید بدانید که کد کاربری شما همان کد ملی است و کلمه عبور شماره شناسنامه فرد که البته برای افرادی که شماره شناسنامه آنها با کد ملی شان یکسان می باشد یا شماره شناسنامه ندارند، می توانند از کد ملی استفاده کنند. در صورتی که رمز عبور خود را تغییر بدهید و فراموش کرده باشید می بایست به واحد آموزش خود مراجعه کنید و کلمه عبور جدید را دریافت نمایید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط استخدام با مدرک دانشگاه علمی کاربردی مناسب است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 2 نظر:
 1. سلام مطالب شما تاحدودی درسته ولی من خودم به شخصه بامدرک کاردانی و مدرک کارشناسی که از دانشگاه علمی کاربردی گرفته بودم در رشته گرافیک ؛ رفتم به قسمت گزینش سپاه پاسداران و ناجا ولی به من گفته شد از طرف هر دو ارگان که مدارک دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی و غیرانتفاعی رو برای استخدام قبول نمی‌کنند و فقط مدارک دانشگاه های سراسری روزانه و شبانه و مدرک دانشگاه آزاد اسلامی مورد قبول است

  1. بله،دقیقا همین طور هست .متاسفانه مدرک علمی کاربردی را معتبر نمی‌دانند و کلاه سرمان رفته و کسی پاسخگو نیست

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید