کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

شرایط اعطای سنوات تحصیلی با توجه به بیماری کرونا چگونه است

سنوات تحصیلی با توجه به کرونا
به اشتراک بگذارید

سنوات تحصیلی و بیماری کرونا

به گزارش مرکز مشاوره آویژه با شیوع بیماری کرونا و برگزار نشدن کلاس های درس حضوری شرایطی به وجود آمده است که قوانین مربوط به سنوات تحصیلی در هر مقطع تحصیلی با تغییراتی مواجه شده است که برخی از این موارد به شرح زیر است:

سنوات مجاز تحصیلی برای دانش آموزان و مشمولان در دوره متوسطه چگونه است؟

همه ی افرادی که در سن ۱۸ سالگی به مشمولیت میرسند تا سن بیست سالگی برای اخذ مدرک دیپلم و فارغ التحصیلی از دوره متوسطه مهلت دارند. همچنین این افراد بعد از اخذ مدرک خود یک سال مهلت دارند تا وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنند و برای رفتن به خدمت و یا قبولی در دانشگاه اقدام کنند. افرادی که مدرک دیپلم خود را در سال جاری اخذ کرده اند با استفاده از این مهلت یک ساله میتوانند در کنکور شرکت کنند و با قبولی در دانشگاه بار دیگر از معافیت تحصیلی استفاده کنند. بنابراین بیماری کرونا تاثیر چندانی در وضعیت سنوات تحصیلی این افراد ندارد و باید تا پایان بیست سالگی وضعیت خود را مشخص کرده باشند. مشمولانی که قصد شرکت در کنکور را ندارند پیش از پایان سنوات مجاز و معافیت تحصیلی باید دفترچه اعزام به خدمت خود را ارسال کنند.

سنوات مجاز تحصیلی برای دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی با توجه به بیماری کرونا افزایش یافته است

به گزارش مرکز مشاوره آویژه به دلیل شیوع و گسترش بیماری کرونا و به دنبال آن تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزشی، مدت مشخصی به سنوات تحصیلی دانشجویان دوره های کاردانی و کارشناسی اضافه شده است. این سنوات بر اساس وضعیت دانشجویان مشخص میشود. مثلا دانشجویان دوره های کارشناسی که پنج سال مهلت دارند دوره تحصیل خود را به پایان برسانند، میتوانند یک سال دیگر نیز سنوات داشته باشند البته این سنوات اضافی باید با توجه به بیماری کرونا و شرایط به وجود آمده تحت نظارت کمیسیون موارد خاص به دانشجویان اعطا شود همچنین دانشجویان میتوانند ترم تحصیلی خود را حذف کنند البته با توجه به شرایطی بیماری این حذف ترم به عنوان سنوات تحصیلی آنها حساب نمیشود. علاوه بر این امکان حذف واحد های درسی به درخواست دانشجو و بدون در نظر گرفتن حداقل واحد، امکان پذیر است.

لازم به ذکر است که برای دانشجویان دوره های کاردانی نیز که سنوات مجاز تحصیل آنها ۲ سال و نیم و معادل پنج ترم تحصیلی است دو ترم سنوات ارفاقی در نظر گرفته شده است.

سنوات تحصیلی با توجه به کرونا

شرایط سنوات تحصیلی دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا با شیوع بیماری کرونا چگونه است؟

به گزارش مرکز مشاوره آویژه دانشجویان دوره دکترا و کارشناسی ارشد نیز با توجه به شیوع بیماری کرونا میتوانند از سنوات ارفاقی که دانشگاه ها برایشان در نظر گرفته استفاده کنند. این سنوات تا دو ترم تحصیلی میباشد که اعطای آن توسط کمیسیون موارد خاص دانشگاه ها انجام میشود. دانشجویان باید درخواست خود را برای استفاده از این سنوات ارفاقی که برای شرایط خاص همچون دوره بیماری کرونا در نظر گرفته شده در ابتدای هر ترم تحصیلی به کمیسیون موارد خاص دانشگاه ارائه دهند. بعد از تایید دانشگاه برای استفاده از این سنوات دانشجویان باید برگه تاییدیه را به سازمان وظیفه ارائه دهند تا معافیت تحصیلی آنها تمدید شود. همانطور که میدانید سنوات مجاز در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سه سال است و کارشناسی ارشد پیوسته شش سال است که  که با استفاده از سنوات ارفاقی تا یک سال به این سنوات اضافه میشود.

همچنین برای دوره دکترا تخصصی و دکتری پزشکی پیوسته به ترتیب شش سال و ۸ سال سنوات مجاز تحصیلی در نظر گرفته شده که دانشجویان این دوره نیز مجاز به استفاده از این یک سال سنوات ارفاقی هستند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

 • کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:
 1. کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 2. کسری خدمت جبهه پدر
 3. کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 4. کسری بسیج
 5. کسری خدمت نخبگان
 6. کسری خدمت متاهلین
 7. پروژه های کسری خدمت می باشد.
 • انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:
 1. معافیت تحصیلی
 2. معافیت پزشکی
 3. معافیت کفالت
 4. معافیت ایثارگری
 5. معافیت موقت
 6. معافیت دائم
 7. معاف از رزم
 • نحوه دریافت امریه

 • اعزام به خدمت

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی

 • خروج از کشور

 • توجیه غیبت

شرایط اعطای سنوات تحصیلی با توجه به بیماری کرونا چگونه است

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط اعطای سنوات تحصیلی با توجه به بیماری کرونا چگونه است

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 2 نظر:

 1. سلام
  چرا زنگ میزنیم میگه شماره اشتباه هست
  کار واجب داریم لطفا یک مسیری مشخص کنید
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

9099072068 از سراسر ایران