شرایط تخفیف شهریه دانشگاه علمی کاربردی کنسل شد

تخفیف شهریه دانشگاه علمی کاربردی

تخفیف شهریه دانشگاه علمی کاربردی چگونه است؟

دانشگاه علمی کاربردی از دانشجویان خود هزینه ای را به عنوان شهریه و هزینه تحصیل دریافت میکند. این دانشگاه در مواردی شرایطی را برای تخفیف و کم کردن شهریه دانشجویان فراهم آورده است. یکی از رایج ترین انواع تخفیف شهریه دانشگاه علمی کاربردی مربوط به دانشجویان برتر و با وضعیت تحصیلی خوب است. طبق این اطلاعیه دانشجویانی که در جشنواره ها و المپیاد ها و مسابقات دانشجویی موفق به کسب مقام شوند میتوانند از حدود 50 درصد تخفیف در شهریه بهره مند شوند. این امر میتواند در دانشجویان حس انگیزه و رقابت ایجاد کند و از طرفی باعث ارتقا سطح علمی دانشگاه های علمی کاربردی شود. علاوه بر این دانشجویانی که در مسابقات و رقابت های ورزشی مهم حضور دارند و موفق به کسب عنوان میشوند نیز از تخفیف شهریه برخوردار هستند.

این موضوع کمک شایانی به دانشجویان کم بضاعت میکند که در پرداخت شهریه با مشکل رو به رو هستند. البته قوانین و ضوابط مختلفی در تخصیص تخفیفات شهریه به دانشجویان وجود دارد که دانشگاه باید همه ی آن موارد را در نظر بگیرد. این تخفیفات برای مقاطع مختلف تحصیلی نیز به شکل های متفاوتی در نظر گرفته شده است.


بیشتر بخوانید:دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تخفیف شهریه دانشگاه علمی کاربردی برای مقاطع مختلف تحصیلی اعلام شد

هر یک از واحد های دانشگاه علمی کاربردی مطابق با قوانین و مقررات خود انواع مختلفی از تخفیفات را برای تمامی مقاطع تحصیلی در نظر گرفته است. این امر به معنای بهره مندی تمام دانشجویان دوره های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و… از تخفیف شهریه میباشد. هر کدام از دانشجویان این دانشگاه در هر مقطع تحصیلی موفق به کسب معدل بالا، مقام های علمی کشوری، مقام های ورزشی و فرهنگی و … شوند بین 40 تا 60 درصد تخفیف برخوردار خواهند شد. البته داوطلبان باید مدارک مربوطه را به دانشگاه ارائه دهند تا در صورت تایید اقدامات لازمه اعمال شود.

لازم به ذکر است که علاوه براین تخفیفات، دانشگاه علمی کاربردی برای رفاه دانشجویان تمهیدات مهم دیگری را نیز در نظر گرفته است. یکی از تسهیلاتی که دانشگاه علمی کاربردی برای دانشجویان خود در نظر گرفته است اعطای وام برای پرداخت شهریه میباشد.

تخفیف شهریه دانشگاه علمی کاربردی مربوط به خانواده کارکنان این دانشگاه لغو شد

بر اساس آخرین اطلاعیه های دانشگاه علمی کاربردی، تخفیفاتی که این مرکز آموزشی برای اعضای خانواده های کارکنان این دانشگاه در نظر گرفته شده بود، در حال حاضر لغو شده است. پیش از این افرادی که عضو خانواده ی کارکنان دانشگاه های علمی کاربردی بودند میتوانستند بین 40 تا 50 درصد تخفیف شهریه داشته باشند. اما بر اساس قوانین و مقررات جدید مربوط به این دانشگاه این مورد لغو شده است و این افراد نیز بایستی به مانند دیگر افراد شهریه بپردازند مگر اینکه از تخفیف مربوط به دانشجویان برتر بهره مند شوند. این امر برای رعایت مساوات و عدالت بین دانشجویان انجام شده است. لازم به ذکر است که گاهی برخی از واحد های دانشگاهی قوانین مخصوص به خود دارند که دانشجویان میتوانند با استفاده از آن با مشکلات کمتری در پرداخت شهریه مواجه شوند.

اهدف رشته های دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی در دسته دانشگاه های نیمه دولتی قرار می گیرد. مراکز آموزشی علمی کاربردی وابسته به علوم، تحقیقات و فناوری می باشند. هدف از راه اندازی این مراکز آموزشی ارتقاء سطح دانش و مهارت های شغلی افراد می باشد. یکی از اهداف مهم دانشگاه علمی کاربردی مشارکت دادن سازمان ها و شرکت هایی است که افراد با قرار گرفتن در محیط کاری آنها بهتر می توانند، توانمندی شغلی خود را به دست آورند و در جهت بهبود و ارتقاء آنها تلاش کنند. از طرفی خود این سازمان ها و نهادهای ذیربط که در آموزش نیروهای متخصص نیز درگیر می شوند، می توانند از این افراد در سطوح مختلف جایگاه های شغلی بهره بگیرند. در کل ماهیت شکل گیری دانشگاه علمی کاربردی فعال سازی بخش های خصوصی و دولتی در زمینه دانش و کار می باشد.

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام می شود. به صورت کلی شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت که در اواسط مرداد و اوایل بهمن ماه هر سال می باشد صورت می گیرد. پذیرش و ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع صورت می گیرد:

 • کاردانی
 • کاردانی به کارشناسی

شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور است. ورود به مقطع کاردانی به کارشناسی بر اساس معدل دوره قبل صورت می پذیرد. برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی می بایست شرایط ذیل را داشته باشید.

 • دارا بودن دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم
 • برخورداری از حداقل قدرت فیزیکی برای رشته انتخابی توسط دانشجو
 • شرایط معافیت نظام وظیفه
 • داشتن شرایط اختصاصی هر یک از واحدهای آموزشی دانشگاه علمی کاربردی

باید توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی داوطلبان می بایست گواهینامه پایان تحصیلات در مقطع دیپلم خود را به مراکز آموزشی ارائه نمایند؛ در غیر این صورت قبولی فرد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (سایت هم آوا)

سامانه دانشگاه علمی کاربردی یا سایت هم آوا سامانه ای است که تمام فعالیت های دانشجویان این دانشگاه در آن صورت می گیرد. به این لحاظ سایت هم آوا مرجع دانشگاه علمی کاربردی می باشد. از جمله عملیات هایی که دانشجویان می توانند در این سامانه انجام دهند می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ثبت نام
 • انتخاب واحد
 • حذف و اضافه
 • دریافت معرفی نامه

جالب است بدانید که حتی اگر متقاضی تدریس در دانشگاه علمی کاربردی باشید می بایست در سایت هم آوا مراحل تقاضای خود دنبال کنید. نام قبلی سایت هم آوا سامانه سجاد بود که بعد از بهینه سازی جایگزین سامانه سجاد گردید. برای ورود به سامانه هم آوا باید مراحل زیر را طی کنید:

 • کد کاربری
 • کلمه عبور

باید بدانید که کد کاربری شما همان کد ملی است و کلمه عبور شماره شناسنامه فرد که البته برای افرادی که شماره شناسنامه آنها با کد ملی شان یکسان می باشد یا شماره شناسنامه ندارند، می توانند از کد ملی استفاده کنند. در صورتی که رمز عبور خود را تغییر بدهید و فراموش کرده باشید می بایست به واحد آموزش خود مراجعه کنید و کلمه عبور جدید را دریافت نمایید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط تخفیف شهریه دانشگاه علمی کاربردی کنسل شد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 3 نظر:
 1. سلام آیا کسانی که سهمیه رزمندگان ۵ درصد دارند هم در دانشگاه علمی کاربردی شامل تخفیف شهریه می شوند؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید