شرایط تردد مشمولین خدمت سربازی چگونه است؟

تردد مشمولین خارج از کشور چگونه است؟

تردد مشمولین خدمت سربازی از موضوعات مهم و پیچیده ای است که سازمان وظیفه به آن پرداخته است. لذا مشمولین خدمت سربازی نیز باید به این امر مهم توجه داشته باشند، به طور کلی بر حسب وضعیت نظام وظیفه ی مشمول تردد و رفت وآمد وی در داخل و خارج از کشور شرایط و قوانین خاصی دارد.

آن دسته از مشمولانی که همزمان با رسیدن به سن مشمولیت برای اعزام به خدمت سربازی اقدام میکنند و یا با مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه ی خود از یکی از معافیت های دائم یا موقت بهره مند میشوند، در رفت آمد هایشان کمتر دچار مشکل میشوند. البته خروج مشمولان از کشور به این راحتی ها هم نیست و فرد مشمول باید دلیل و نوع مسافرت و همچنین اطلاعات مربوط به خروج خود را به اطلاع سازمان وظیفه برساند این سازمان در صورت لزوم دستورات بعدی را برای خروج مشمول از کشور صادر میکند.

به دلیل پیچیدگی و مبهم بودن موضوع تردد مشمولین خدمت سربازی تعداد زیادی از مشمولان اطلاعات کمی در این زمینه دارند. اما فردی که تاکنون هیچ تجربه ای در این زمینه نداشته چگونه میتواند به اطلاعات مفید و جامعی در این باره دست یابد و ابهامات خود را رفع کند؟ گاهی مشمولان به دلیل عدم آگاهی از قوانین مربوط به تردد با مشکلاتی مواجه میشوند. برای جلوگیری از این مشکلات، یکی از راه هایی که میتواند پاسخگوی ابهامات و سوالات مشمولان در زمینه ی تردد و ورود و خروج آنها به کشور باشد، استفاده از مشاوره نظام وظیفه است. این مشاوره ها امکان استفاده از تجربیات و تخصص کارشناسان این امر را در اختیار فرد مشمول قرار میدهد، در این مقاله نیز سعی شده است به بررسی نکات و موضوعات مهم مربوط به تردد مشمولان با شرایط مختلف بپردازیم. لذا توصیه میشود تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.


بیشتر بخوانید:  مراحل اعزام به خدمت سربازی چیست؟


تردد مشمولین خارج از کشور چگونه است؟

تردد مشمولین خارج از کشور موضوعی است که چگونگی رفت و آمد به کشور را برای افرادی که به سن مشمولیت رسیده اند ولی به دلایل مختلف در خارج از کشور به سر میبرند مورد بررسی قرار میدهد. قانونی که قبلا برای مشمولان خارج از کشور در نظر گرفته شده بود، به این شکل بود که فرد مشمول بعد از ورود به کشور باید ابتدا وضعیت نظام وظیفه ی خود را مشخص میکرد و بعد میتوانست از کشور خارج شود. اما در حال حاضر این قوانین فرق میکند و طبق به روز ترین قوانین نظام وظیفه افراد مشمولی که اقامت دائم و یا موقت یکی از کشورهای خارجی دارند و سه سال از اقامتشان در آن کشور میگذرد، میتوانند سالی دو بار به ایران بیایند و سه ماه در کشور بمانند. این قانون برای افرادی که شرایط خرید سربازی را به واسطه ی غیبت ۸ ساله دارند نیز وجود دارد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط تردد مشمولین خدمت سربازی چگونه است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دریافت اجازه نامه برای تردد مشمولین خارج از کشور

یکی از الزامات برای تردد مشمولین خارج از کشور دریافت اجازه نامه و مجوزهای لازم است. اما فرد مشمول چگونه میتواند این مجوزها را دریافت کرد و برای اخذ آن باید به چه ارگانی مراجعه شود؟ برای این کار مشمولان باید به سفارت ایران در کشور محل سکونت خود مراجعه کنند و با ارائه ی مدارک مبنی بر سه سال اقامت در این کشور و همچنین داشتن حتی یک روز غیبت سربازی، میتوانند مجوز های لازم را دریافت کنند. پس میتوان چنین نتیجه گرفت افرادی که به دلایل مختلف اعم از سفرهای درمانی، تحصیل به کشور دیگر مهاجرت کرده باشند تحت شرایط ذکر شده میتوانند به کشور وارد شوند. موضوع تردد مشمولان یکی از نگرانی های افراد دو تابعیتی بود که با وجود قوانین جدید رفع شده است. زیرا این افراد نیز با ورود به کشور باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص میکردند سپس از کشور خارج میشدند.


بیشتر بخوانید:  چه کسانی مشمولین خدمت سربازی هستند ؟


تردد مشمولین غایب خدمت سربازی چیست؟

تردد مشمولین غایب خدمت سربازی برای رفتن به خارج از کشور و یا ورود این افراد به داخل کشور موضوع مهمی است که در این قسمت مورد بحث و بررسی قرار میگرد. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم افراد غایبی که به دلایل مشخصی همچون تحصیل، درمان و… به خارج از کشور سفر کرده اند و حداقل زمان سه سال را در کشور دیگری به سر برده اند، باید برای ورود به کشور مجوز دریافت کنند و یا به عبارتی مهر مربوط به تردد به داخل کشور را از طریق سفارت های ایران دریافت کنند. این مهر برای افراد مشمول امکان دو بار سفر به ایران و مدت سه ماه ماندن در کشور را فراهم میکند.

اما تردد مشمولین خدمت سربازی غایب برای خروج از کشور چگونه است؟ آیا خروج این افراد از کشور امکان پذیر است؟ برای افراد مشمول غایبی که هشت سال غیبت دارند و میخواهند به دلایلی همچون ادامه تحصیل، درمان بیماری، شرکت در مسابقات ورزشی و… از کشور خارج شوند، دریافت مجوز خروج از کشور و پرداخت وثیقه های مقرر شده از سوی سازمان وظیفه ضروری است. البته باید به این نکته اشاره کنیم که افراد دارای غیبت کمتر از ۸ سال امکان خروج از کشور را ندارند.

تردد مشمولین غایب خدمت سربازی چیست؟


بیشتر بخوانید:  پروژه کسری خدمت چیست؟


تردد مشمولان حین خدمت سربازی ممکن است؟

تردد مشمولان حین خدمت سربازی امکان پذیر است؟ این مورد یکی از سوالاتی است که همواره برای تعداد زیادی از مشمولان و سربازان وظیفه مطرح میشود. اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم اجازه ی خروج از کشور به سربازان داده نخواهد شد و به عبارتی این افراد باید ابتدا دوره دو ساله سربازی خود را طی کنند و بعد برای خروج از کشور اقدام کنند. البته تبصره هایی نیز برای تردد مشمولین خدمت سربازی در نظر گرفته شده است. مثلا سربازانی که موفق به کسب پذیرش از یکی از دانشگاه های خارج از کشور شوند، میتوانند برای دریافت مجوز خروج از کشور اقدام کنند البته ارائه ی مدارک معتبر در این مورد الزامی است. علاوه بر این گاهی بیماری و زیارت نیز میتواند دلیلی برای خروج سربازان در زمان انجام خدمت باشد البته وثیقه نیز از شرایطی است که سازمان وظیفه برای این افراد در نظر گرفته است.


بیشتر بخوانید:  شرایط معافیت خدمت سربازی شامل چه مواردی است؟


شرایط جدید تردد مشمولان خدمت سربازی چگونه است؟

شرایط جدید تردد مشمولین خدمت سربازی از بندها و تبصره هایی تشکیل شده است که شممولان برای خروج از شکور باید به تمام آنها توجه داشته باشند. میدانیم که افراد مذکر تا قبل از اینکه به عنوان مشمول خدمت سربازی شناحته شوند، برای خارج شدن از کشور با مشکلی مواجه نیستند. اما همین افراد وقتی به عنوان مشمول در نظر گرفته شوند تنها تحت شرایط خاصی اجازه خروج از کشور را دارند. این شرایط در زیر مطرح شده است:

  • نداشتن غیبت از سربازی بعد از مشمولیت
  • ارائه یا پرداخت وثیقه به سازمان وظیفه عمومی
  • داشتن مجوز خروج از کشور

نکته ی مهم این است که مشمولان تنها در صورتی که بتوانند علت سفر خود را به سازمان وظیفه اعلام کنند، میتوانند مجوز لازم را دریافت کنند. همچنین تاریخ دقیق ورود و خروج مشمول نیز از دیگر اطلاعاتی است که باید در اختیار این سازمان قرار گیرد. برخی انواع سفرهایی که مشمولان با استفاده از آن میتوانند مجوز خروج دریافت کنند شامل سفرهای زیارتی، سفر علمی برای حضور در کنگره ها و… میباشد.

شرایط جدید تردد مشمولان خدمت سربازی چگونه است؟


بیشتر بخوانید:  قوانین جدید معافیت نظام وظیفه


اجازه تردد مشمولان خدمت سربازی چگونه است؟

اجازه تردد مشمولین خدمت سربازی تنها توسط سازمان وظیفه کشور صادر میشود که دریافت این اجازه نامه شرایط خاص خود را دارد. بسته به اینکه مشمول در خارج و یا داخل کشور باشد، شرایط مختلفی در نظر گرفته شده است که برخی از آنها برای مشمولان داخل کشور بدین شرح است: نداشتن غیبت از سربازی، پرداخت و ارائه ی ضمانت نامه معتبر، داشتن معافیت موقت و یا گواهی نامه تحصیلی و… اما دریافت اجازه تردد مشمولین خدمت سربازی برای افرادی که در خارج از کشور هستند کمی پیچیده تر است چرا که دریافت این اجازه نامه از طریق نمایندگان ایران در کشور های دیگر امکان پذیر است. مشمولان با مراجعه به آنها میتوانند اجازه و یا به اصطلاح مهر تردد را دریافت کنند. این افراد تنها به تعداد و مدت مشخصی میتوانند به کشور وارد شوند، که دو بار در سال و مدت زمان سه ماه مقرر شده است.

سوالات متداول

قانون تردد مشمولین خارج از کشور چگونه است؟

افراد مشمولی که اقامت دائم و یا موقت یکی از کشورهای خارجی دارند و سه سال از اقامتشان در آن کشور میگذرد، میتوانند سالی دو بار به ایران بیایند و سه ماه در کشور بمانند.

آیا امکان خروج سربازان از کشور وجود دارد؟

بله گاهی در شرایط ضروری و با ارائه وثیقه و مدارک امکان پذیر است. مثلا سربازانی که موفق به کسب پذیرش از یکی از دانشگاه های خارج از کشور شوند، میتوانند برای دریافت مجوز خروج از کشور اقدام کنند.

شرایط لازم برای خروج مشمولان از کشور کدام است؟

نداشتن غیبت از سربازی، پرداخت و ارائه ی ضمانت نامه معتبر، داشتن معافیت موقت و یا گواهی نامه تحصیلی و…

شرایط تردد مشمولین خدمت سربازی چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط تردد مشمولین خدمت سربازی چگونه است؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1400/1/25

پنجشنبه

1400/1/26

جمعه

1400/1/27

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید