شرایط تغییر رشته دانش آموزان در پایه دهم

تغییر رشته پایه دهم
به اشتراک بگذارید

چنانچه شما بعنوان دانش آموز پایه دهم به رشته خود علاقمند نیستید و یا تصور می کنید با تغییر رشته خود آینده ی بهتری در پیش روی شما خواهد بود ٬ در ادامه شرایط تغییر رشته را دنبال نمایید

با توجه به ماده ۷ آیین نامه هدایت تحصیلی، دانش آموزی که در پایه دهم به تحصیل مشغول است چنانچه متقاضی تغییر شاخه یا رشته باشد با نظر کتبی مشاور و تایید کمیته هدایت تحصیلی ناحیه، منطقه یا شهرستان و رعایت موارد ذیل می تواند درپایه یازدهم به شاخه یا رشته دلخواه.هدایت شود.

  • شرایط تغییر رشته به شاخه نظری

دانش آموزی که با تغییر رشته اش موافقت شود در صورت علاقه برای تغییر رشته از رشته های دیگر به رشته های شاخه نظری باید در خرداد یا شهریور ماه پایه دهم در امتحان تغییر رشته درس های تخصصی پایه دهم رشته جدید (صرفاً درس هایی که پیش نیاز درس های پایه یازدهم رشته جدید هستند) شرکت کند و چنانچه از تمام درس های مذکور نمره قبولی کسب کند با تغییر رشته وی موافقت می شود.

  • شرایط تغییر رشته از نظری به فنی و حرفه ای

تغییر رشته دانش آموزان شاخه های نظری یا کار و دانش به رشته های شاخه فنی و حرفه ای یا تغییر رشته در همان شاخه منوط به توفیق در امتحانات تمام درس های اختصاصی پایه دهم رشته جدید در خرداد یا شهریور همان سال با در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش در رشته هایی است که اسامی آن از سوی کمیته هدایت تحصیلی شهرستان اعلام خواهد شد.

تغییر شاخه یا رشته از پایه دهم سایر شاخه ها به شاخه و رشته های مهارتی پایه یازدهم کاردانش، منوط به گذراندن و قبولی (احراز شایستگی لازم) در تمامی دروس اختصاصی و مهارتی پایه دهم رشته جدید در خرداد یا شهریور همان سال است. در مواردی که دانش آموز بخواهد در واحدهای آموزشی کاردانش دولتی تحت پوشش آموزش و پرورش ادامه تحصیل دهد به لحاظ رعایت ظرفیت رشته های مهارتی، موافقت کمیته هدایت تحصیلی اداره آموزش و پرورش شهرستان نیز الزامی است.

زمان تغییر شاخه یا رشته در دوره روزانه حداکثر تا پایان امتحانات شهریور پایه دهم است و دانش آموز موظف است حداکثر تا دو هفته قبل از شروع امتحانات خرداد یا شهریور تقاضای کتبی خود را به مدیر واحد آموزشی تحویل دهد تا نسبت به انجام مراحل تغییر رشته اقدام شود. دانش آموز متقاضی تغییر رشته می تواند درس های امتحان تغییر رشته را حداکثر در دو مرحله خرداد و شهریور پایه دهم امتحان دهد.

در صورتی که مایلید از مشاوره تحصیلی در خصوص انتخاب رشته بهره مند شوید یا در خصوص شرایط تغییر رشته سوالاتی دارید ٬ هم اکنون تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید 

شرایط تغییر رشته دانش آموزان در پایه دهم

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط تغییر رشته دانش آموزان در پایه دهم

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

9099072068 از سراسر ایران