خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی شرایط تغییر رشته دانش آموزان در پایه دهم

شرایط تغییر رشته دانش آموزان در پایه دهم

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 8:49 ب.ظ
0
436
تغییر رشته پایه دهم
شرایط تغییر رشته دانش آموزان در پایه دهم
میانگین 5 رای از تعداد 1

چنانچه شما بعنوان دانش آموز پایه دهم به رشته خود علاقمند نیستید و یا تصور می کنید با تغییر رشته خود آینده ی بهتری در پیش روی شما خواهد بود ٬ در ادامه شرایط تغییر رشته را دنبال نمایید

با توجه به ماده 7 آيين نامه هدايت تحصيلی، دانش آموزی که در پايه دهم به تحصيل مشغول است چنانچه متقاضی تغيير شاخه يا رشته باشد با نظر کتبی مشاور و تاييد کميته هدايت تحصيلی ناحيه، منطقه يا شهرستان و رعايت موارد ذيل می تواند درپايه يازدهم به شاخه يا رشته دلخواه.هدايت شود.

  • شرایط تغییر رشته به شاخه نظری

دانش آموزی که با تغيير رشته اش موافقت شود در صورت علاقه برای تغيير رشته از رشته های ديگر به رشته های شاخه نظری بايد در خرداد يا شهريور ماه پايه دهم در امتحان تغيير رشته درس های تخصصی پايه دهم رشته جديد (صرفاً درس هايی که پيش نياز درس های پايه يازدهم رشته جديد هستند) شرکت کند و چنانچه از تمام درس های مذکور نمره قبولی کسب کند با تغيير رشته وی موافقت می شود.

  • شرایط تغییر رشته از نظری به فنی و حرفه ای

تغيير رشته دانش آموزان شاخه های نظری يا کار و دانش به رشته های شاخه فنی و حرفه ای يا تغيير رشته در همان شاخه منوط به توفيق در امتحانات تمام درس های اختصاصی پايه دهم رشته جديد در خرداد يا شهريور همان سال با در نظر گرفتن ظرفيت پذيرش در رشته هايی است که اسامی آن از سوی کميته هدايت تحصيلی شهرستان اعلام خواهد شد.

تغيير شاخه يا رشته از پايه دهم ساير شاخه ها به شاخه و رشته های مهارتی پايه يازدهم کاردانش، منوط به گذراندن و قبولی (احراز شايستگی لازم) در تمامی دروس اختصاصی و مهارتی پايه دهم رشته جديد در خرداد يا شهريور همان سال است. در مواردی که دانش آموز بخواهد در واحدهای آموزشی کاردانش دولتی تحت پوشش آموزش و پرورش ادامه تحصيل دهد به لحاظ رعايت ظرفيت رشته های مهارتی، موافقت کميته هدايت تحصيلی اداره آموزش و پرورش شهرستان نيز الزامی است.

زمان تغيير شاخه يا رشته در دوره روزانه حداکثر تا پايان امتحانات شهريور پايه دهم است و دانش آموز موظف است حداکثر تا دو هفته قبل از شروع امتحانات خرداد يا شهريور تقاضای کتبی خود را به مدير واحد آموزشی تحويل دهد تا نسبت به انجام مراحل تغيير رشته اقدام شود. دانش آموز متقاضی تغيير رشته می تواند درس های امتحان تغيير رشته را حداکثر در دو مرحله خرداد و شهريور پايه دهم امتحان دهد.

در صورتی که مایلید از مشاوره تحصیلی در خصوص انتخاب رشته بهره مند شوید یا در خصوص شرایط تغییر رشته سوالاتی دارید ٬ هم اکنون 9099072068 تماس حاصل فرمایید 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…