شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط اختصاصی مشابه برای مقاطع کاردانی و کارشناسی
به اشتراک بگذارید

 ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور برای مقاطع کاردانی و کارشناسی در مواردی متفاوت و در مواردی مشابه می باشند. شرایط اختصاصی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور برای مقطع کاردانی شامل دارا بودن مدرک دیپلم می شود ، که اگر مربوط به نظام قدیم باشد ۴ ساله و اگر مربوط به نظام جدید باشد ( نظری ، فنی و حرفه ای ، کار و دانش ) باید ۳ ساله باشد . در همین راستا شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور برای ورود به مقطع کارشناسی دارا بودن مدرک کاردانی و یا معادل آن از یکی از دانشگاه ها و یا موسسات آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم ، وزارت بهداشت ، شورای عالی انقلاب فرهنگی ، و یا دارای مدرک کاردانی پیوسته از آموزشکده های فنی و حرفه ای زیر مجموعه وزارت آموزش و پرورش باشند.

شرایط اختصاصی مشابه برای مقاطع کاردانی و کارشناسی

از جمله شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور که برای مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی یکسان است می توان به این اشاره کرد که آقایان نباید دارای مشکل نظام وظیفه باشند که در دفترچه ثبت نام علمی کاربردی در جدول مربوط به شرایط نظام وظیفه آقایان بطور مفصل درمورد این موضوع بحث شده است . یکی دیگر از شرایط اختصاصی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور این می باشد که داوطلب باید از توانایی جسمانی کافی و متناسب با رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارد برخوردار باشد . دسته ای دیگر از شرایط می باشند که هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی جداگانه و مختص به خود در سایت مربوطه خود به آنها اشاره می کنند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


شرایط عمومی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور معمولا برای تمامی مراکز و موسسات آموزشی علمی کاربردی سراسر کشور یکسان می باشند . همچنین شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور برای تمامی مقاطع ( کاردانی غیر پیوسته بدون کنکور ، کاردانی به کارشناسی بدون کنکور ) یکسان و ثابت می باشد . قابل توجه متقاضیان که ارشد بدون کنکور علمی کاربردی هنوز توسط این دانشگاه ارائه نشده است . از جمله شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان مورد قبول نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم وابستگی به گروه های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران
 • تبعیت دانشجو از قوانین جمهوری اسلامی ایران
 • عدم فساد اخلاقی (سابقه اعتیاد به مواد مخدر و فحشا )
 • رعایت مقررات وضع شده در دانشگاه علمی کاربردی
 • عدم تعهد به تامین خوابگاه
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط و ضوابط ثبت ‌نام اتباع خارجی

شهروندان غیر ایرانی مقیم ایران که دارای یکی از مدارک اقامتی ( گذرنامه دارای حداقل اعتبار ۶ ماه ، دفترچه‌ پناهندگی سیاسی صادر شده توسط پلیس ایران ، کارت هویت دارای اعتبار ویژه اتباع غیر ایرانی ) می باشند ، می توانند با دارا بودن شرایط عمومی بصورت حضوری در دانشگاه جامع علمی کاربردی پذیرفته شوند . فقط اتباع فارغ التحصیل از مدارس رسمی جمهوری اسلامی ایران ، حق دارند که با ارائه مدرک دیپلم رسمی وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه جامع علمی کاربردی پذیرفته شوند . پذیرش افراد در رشته های دارای بورسیه استخدامی در ارگان های جمهوری اسلامی ایران ممنوع می باشد .  پذیرش غیرنظامیان ایرانی به حوزه هایی که آینده آنها نیاز به تعهدات کاری برای جمهوری اسلامی ایران دارد ممنوع است . اتباع مذکور حق انتخاب رشته های مرتبط با شرکت ملی حفاری ایران ، شرکت ملی نفت و همچنین مناطق آزاد تجاری و اقتصادی نیستند .

شرایط عمومی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


قوانین و شرایط دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور شامل آن دسته از شرایط و مقررات می شود که متقاضیان با پیروی و یا دارا بودن آنها می توانند در مقاطع مختلف تحصیلات اکادمیک خود را شروع و یا ادامه دهند . قوانین و شرایط دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور بجز شرایطی که تحت عنوان های شرایط عمومی و اختصاصی پیش تر توضیح داده شد شامل پیروی از قوانین و زمان بندی هایی می شود که در ادامه به آن می پردازیم . در ثبت نام کاردانی و همچنین ثبت نام کاردانی به کارشناسی که در دفترچه علمی کاربردی بهمن و مهر توضیح داده شده ، برای ورودی مهر ، متقاضیان معمولا از اواخر مرداد ماه ، و برای ورودی بهمن از دی ماه به مدت یک هفته ، ازطریق سایت سازمان سنجش ، مهلت انتخاب رشته و ثبت نام دارند .

لیست رشته های علمی کاربردی

قابل ذکر است که زمان ثبت نام علمی کاربردی هر ساله دستخوش تغییر می شود که از طریق سایت سازمان سنجش تحت عنوان مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی قابل پیگیری می باشد . رشته های کاردانی و همچنین رشته های کارشناسی بصورت کامل در دفترچه های مربوط به هر مقطع ذکر و توضیح داده شده است . بصورت کلی رشته های دانشگاه علمی کاربردی به ۴ گروه عمده صنعت ، مدیریت و خدمات اجتماعی ، کشاورزی و فرهنگ و هنر می شود . علاوه بر این ، دانشگاه علمی کاربردی رشته های پیراپزشکی بدون کنکور را نیز ارائه می دهد . لیست رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی شامل موارد زیر می باشد :

مقطع کاردانی :

 • باغبانی – گیاهان دارویی و معطر
 • خدمات سلامت – دارو یاری
 • علوم آزمایشگاهی دامپزشکی

مقطع کارشناسی :

 • مدیریت سلامت – خانواده و مراقبت زنان
 • پزشکیار ورزشی
 • مهندسی فناوری تجهیزات پزشکی – اتاق عمل

لیست رشته های علمی کاربردی


بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 


شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور علاوه بر شرایطی که تحت عنوان شرایط عمومی و اختصاصی ذکر شد ، شامل معدل مقطع قبلی داوطلب نیز می شود . متقاضیان بر اساس معدل کل درج شده در مدرک دیپلم ( برای کاردانی ) و معدل کل درج شده در مدرک کاردانی ( برای کارشناسی ) اقدام به انتخاب رشته نماییند . ثبت نام بهمن ماه ، برای متقاضیانی امکان پذیر است که تا سی ام اسفند همان سال مدرک قبلی خود را دریافت نموده باشند . برای متقاضیان سهمیه مناطق، ایثارگران و رزمندگان و همچنین شاغل نیز تحت شرایط خاصی اعمال می شود . متقاضیان دارای سهمیه آزاد این امکان برایشان فراهم است که بر اساس ضوابط ، با صرف نظر از عنوان مدرک کاردانی آنها ، در هر رشته تحصیلی که تمایل دارند ثبت نام  کنند و تنها باید دروس پیش نیاز و جبرانی رشته مربوطه را بگذرانند .

توضیحات تکمیلی شرایط ثبت نام

از دیگر شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ، می توانند برای مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علمی کاربردی اقدام به ثبت نام نمایند .
 • برای استفاده از سهمیه شاغل ، متقاضی باید در رشته مربوط به شغلش ثبت نام کند و در صورتی که مشخص شود شغلش با با رشته انتخاب شده مرتبط نیست ، قبولی آن شخص کان لم یکن محسوب می شود.
 • منظور از شاغل آن دسته از داوطلبانی می باشند که در ارگان های اجرایی کشور ( دولتی و غیر دولتی ) مشغول به کار می باشند و یا در حرفه مربوط به رشته انتخابی مشغول فعالیت هستند.
 • کارمندان رسمی ارگان های دولتی ، تنها زمانی می توانند در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام به عمل آورند که موافقت نامه کتبی ارگان مربوطه را برای تحصیل داشته باشند .

  بیشتر بخوانید: مشاوره ثبت نام بدون کنکور ارشد


شرایط پذیرش دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط پذیرش دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور علی رغم آنکه پیش تر توضیح داده شدند و بصورت کلی در دفترچه ثبت نام علمی کاربردی موجود می یاشند ، اما جزئیاتی دارند که برای یک سری از متقاضیان می تواند بسیار سر در گم کننده باشد که در این صورت شخص متقاضی می تواند با دریافت مشاوره تحصیلی کارامد و مناسب شرایط پذیرش خود را در مقطع مربوطه در دانشگاه علمی کاربردی بررسی و بهترین انتخاب را نسبت به شرایطش انجام دهد .

مرکز مشاوره تحصیلی آویژه

دانشجویان دانشگاه علمی و کاربردی می توانند از طریق سامانه آموزش علمی کاربردی یا همان سامانه هم آوا علمی کاربردی و دریافت گذر واژه از سراسر کشور وارد سامانه شوند و اقداماتی از جمله ثبت نام، انتخاب واحد، حذف و اضافه، گرفتن کارنامه، اعتراض به نمره را انجام دهند . داوطلبان همچنان می توانند برای دریافت مشاوره تحصیلی در خصوص شرایط پذیرش دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور و انتخاب رشته علمی کاربردی در مقاطع مختلف و همچنین امور مربوط به انتخاب واحد از مرکز مشاوره تحصیلی آویژه بصورت حضوری و یا غیرحضوری مشاوره تحصیلی مناسب و اطمینانی دریافت کنند .


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1750 الی 2250 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت.

با خیال راحت خرید کنید.

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1399/7/2

پنجشنبه

1399/7/3

جمعه

1399/7/4

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید