شرایط خروج از کشور مشمولین

شرایط خروج از کشور مشمولین

خروج از کشور برای افراد مشمول چگونه است ؟ آیا مشمولین می توانند از کشور خارج شوند ؟ آیا برای خروج از کشور باید ضمانت یا تعهدی داده تا بتوانند پاسپورت دریافت کنند ؟ آیا خروج از کشور برای مشمولان نظام وظیفه عمومی قانونی است ؟ مشمولین برای خروج از کشور باید چه اقداماتی انجام دهند و چه مراجلی را طی کنند ؟ این سوالات مهمی است که هر روزه در ذهن بیشتر مشمولین نقش می بندد . در واقع این سوالات برای افرادی مطرح است که یا قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته اند . یا اینکه علاقه مند هستند به دلایل مختلف به خارج سفر کنند . اما آیا رفتن این افراد از کشور و خروج آن ها قانونی تلقی می شود ؟ آیا به این افراد معافیت سربازی نیز تعلق می گیرد ؟

شرایط خروج از کشور مشمولین

برای رسیدن به پاسخی جامع و صحیح باید تمام جوانب و شرایط را بررسی کرد تا به نتیجه ای مطلوب رسید . برای این منظور مرکز مشاوره آویژه با دادن بهترین مشاوره نظام وظیفه و در اختیار گذاشتن انواع مشاوره های معافیت و خروج قانونی مشمولین از کشور شما عزیزان را راهنمایی خواهد کرد . ما در این مقاله قصد داریم مطالب و قوانین مهم سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در ارتباط با مسائل خارج شدن مشمولین از کشور را مورد بررسی قرار دهیم . امید است که مشمولین بتوانند به پاسخ سوالات خود برسند . هم چنین مشمولان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های مختلف نظام وظیفه با شماره های داده شده تماس گرفته و با مشاورین ما مشورت کنند .


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت تحصیلی چیست


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه  شرایط خروج از کشور مشمولین با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط خروج از کشور

شرایط خروج از کشور برای چه کسانی قابل استفاده است ؟ این شرایط خروج از کشور چیست ؟ چه قوانینی برای این شرایط وجود دارد ؟ مشمولین در چه سنی می توانند از شرایط خروج از کشور استفاده کرده و به طور قانونی از کشور خارج شوند ؟ همانطور که مطلع هستید جوانان در شروع ۱۹ سالگی پا به سن مشمولیت گذاشته و به خدمت اعزام می شوند . یا اینکه برخی نیز شرایط معافیت را داشته و کارت معافیت دریافت می کنند . کسانی که مشمول شده و باید به خدمت اعزام شوند نمی توانند پاسپورت بگیرند . پس این فکر به ذهن افراد می رسد که مشمولین نظام وظیفه تا قبل از دریافت کارت پایان خدمت نمی توانند برای خروج و گرفتن پاسپورت اقدام کنند . اما ما این نوید را به افراد ذکور خواهیم داد که با داشتن شرایط خاص می توانید پاسپورت گرفته و قانونی از کشور خارج شوید .

شرایط خروج از کشور برای مشمولین :

 1. نداشتن غیبت .
 2. داشتن و برخوردار بودن از معافیت تحصیلی .
 3. گذاشتن وثیقه که بر اساس نوع سفر معین می شود . ( این میزان وثیقه از سوی سازمان نظام وظیفه تعیین شده و به مشمولین ابلاغ می گردد )
 4. و سایر شرایط دیگر که برای اطلاع از جزییان آن ها می توانید با مشاورین متخصص ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید . مشاورین ما شما عزیزان را در تمام مراحل همراهی خواهند کرد .

با داشتن شرایط اختصاصی بالا می توانید برای مجوز خروج و دریافت پاسپورت اقدامات لازم را انجام دهید . مشمولین می توانند به راحتی با بدست آوردن اطلاعات کافی برای صدور مجوز خروج اقدام کرده و سریعا به نتیجه برسند .

شرایط خروج از کشور


بیشتر بخوانید: چه افرادی شامل غیبت سربازی می شوند


خروج از کشور مشمولین فارغ التحصیل

خروج از کشور مشمولین فارغ التحصیل کمی سخت به نظر می رسد . زیرا این افراد درسشان به اتمام رسیده و ناگزیر معافیت تحصیلی آن ها به پایان می رسد . آیا برای این مشمولین راهی وجود دارد تا بتوانند به راحتی و به صورت قانونی از کشور خارج شوند ؟ باید در پاسخ بگوییم که شرایط برای این افراد کمی سخت است . اما خروج آن ها از کشور غیر ممکن نخواهد بود . فقط کافی است این افراد  به نکات مهم زیر دقت داشته باشند :

نکات مهم خروج از کشور مشمولین فارغ التحصیل :

 • این افراد نباید از معافیت تحصیلی در آمده باشند . در تایم بعد از تحصیل زمانی که هنوز معافیت تحصیلی آن ها تمام  نشده باشد برای خروج اقدام کرده و مراحل را طی کنند .
 • فارغ التحصیلان نباید وارد غیبت شوند . در این صورت به هیچ عنوان اجازه ی خروج پیدا نخواهند کرد . مگر آن که غیبت آن ها موجه تلقی شود .
 • این افراد می توانند قبل از مشمول شدن کنکور داده و در مقاطع بعدی مشغول به تحصیل شوند . تا بتوانند با خیال راحت مراحل صدور مجوز برای خارج شدن از کشور را از سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا بگیرند .
 • و سایر نکاتی که می توانید برای بدست آوردن جزییات آن ها با شماره های زیر تماس حاصل نمایید . مشاورین ما همه روزه پاسخگوی شما عزیزان هستند .

  بیشتر بخوانید: مدت زمان معافیت تحصیلی


مراحل خروج از کشور

مراحل خروج از کشور برای کسانی که می خواهند به دلایل مختلف از کشور بروند کمی وقت گیر و قابل تامل است . زیرا این مسئله دارای قوانین سخت گیرانه ای است که از سوی سازمان نظام وظیفه تصویب شده و اجرا می شود . بنابراین مشمولین عزیز می توانند برای انجام این مراحل ، مدارک مورد نیاز خود را آماده کررده و اقدامات زیر را انجام دهند . بدیهی است که با تکمیل بودن مدارک روال کار به سرعت انجام می شود . این مشمولین سریعا می توانند مجوز خروج خود را گرفته و برای گرفتن پاسپورت اقدام کنند .

 • مرحله اول : گرفتن کد مخصوص ۵ رقمی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی .
 • مرحله دوم : تکمیل فرم های مورد نیاز درباره اطلاعات فردی مشمولین .
 • مرحله سوم : تکمیل فرم مرتبط با کشور مقصد و اطلاعات سفر .
 • مرحله چهارم : واریز هزینه های خروج برای مشمولین متقاضی .

خروج از کشور مشمولین فارغ التحصیل


بیشتر بخوانید: اخبار معافیت تحصیلی


وثیقه خروج از کشور

وثیقه خروج از کشور و قوانین آن در سال های گذشته با تغییراتی همراه بوده است . گفته ها حاکی از این می باشد که سازمان نظام وظیفه تغییراتی در مقدار وثیقه نیز ایجاد خواهد کرد . اما به طور کلی مقدار پولی که برای هر نوع سفر از مشمولین به عنوان وثیقه گرفته می شود متغیر است . زیرا بر اساس نوع سفر این مقدار متفاوت خواهد بود .

 • وثیقه برای درخواست خارج شدن از کشور برای سفرهای زیارتی مانند عربستان ، عراق و….. : ۳۰ میلیون ریال .
 • وثیقه درخواست مسافرت های علمی : ۸۰ میلیون ریال .
 • وثیقه مورد نیاز برای سفرهای فرصت مطالعاتی : ۸۰ میلیون ریال و برای دوره های مشترک ۱۵۰ میلیون ریال  .
 • وثیقه سفر به خارج برای ادامه تحصیل : ۲۰۰ میلیون ریال .
 • وثیقه سفرهای ورزشی : ۱۵۰ میلیون ریال .
 • وثیقه مورد نیاز برای سفرهای سیاحتی و تفریحی : ۱۵۰ میلیون ریال .

این میزان وثیقه برای هر سفر بر اساس آخرین تغییرات در قوانین سازمان نظام وظیفه داده شده است . برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه و قوانین این سازمان با تلفن های داده شده در تماس باشید .


بیشتر بخوانید: معافیت پزشکی حین خدمت


سوالات متداول

خروج از کشور مشمولان غایب چگونه است؟

برای مشمولین غایب مجوز خروج صادر نخواهد شد . زیرا یکی از اصلی ترین و مهم ترین شروط گرفتن مجوز برای خارج از کشور ، وارد نشدن در غیبت می باشد . پس عزیزانی که پس از فارغ التحصیلی وارد غیبت می شوند به هیچ عنوان نمی توانند برای گرفتن پاسپورت اقدام کنند .

خروج از کشور برای درمان چگونه است؟

مشمولینی که قصد دارند برای معالجه و درمان بیماری از کشور خارج شوند . باید مدارک و مستندات بیماری خود را به تایید شورای پزشکی وزارت بهداشت سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا برسانند . پس از تایید شورای پزشکی و کمیسیون مربوطه مشمول می تواند اجازه خروج داشته و از کشور خارج شود .

خروج از کشور سربازان چگونه است؟

برای آن دسته از افرادی که سرباز هستند و مشغول به خدمت وظیفه می باشند شرایط متغییر خواهد بود . سربازان مشغول به خدمت به هیچ عنوان نمی توانند از کشور خارج شوند . خروج این افراد از کشور ممنوع و غیر قانونی خواهد بود .

 شرایط خروج از کشور مشمولین

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه  شرایط خروج از کشور مشمولین

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 2 نظر:
 1. ایا مشمولین دیپلم که بخواهند در خارج کشور تحصیل کنند میتوانند با وثیقه ٢٠ میلیونی از کشور خارج شوند

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/12/11

سه شنبه

1399/12/12

چهارشنبه

1399/12/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید