کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

 شرایط خروج از کشور مشمولین

شرایط خروج از کشور مشمولین
به اشتراک بگذارید

خروج از کشور برای افراد مشمول چگونه است ؟ آیا مشمولین می توانند از کشور خارج شوند ؟ آیا برای خروج از کشور باید ضمانت یا تعهدی داده تا بتوانند پاسپورت دریافت کنند ؟ آیا خروج از کشور برای مشمولان نظام وظیفه عمومی قانونی است ؟ مشمولین برای خروج از کشور باید چه اقداماتی انجام دهند و چه مراجلی را طی کنند ؟ این سوالات مهمی است که هر روزه در ذهن بیشتر مشمولین نقش می بندد . در واقع این سوالات برای افرادی مطرح است که یا قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته اند . یا اینکه علاقه مند هستند به دلایل مختلف به خارج سفر کنند . اما آیا رفتن این افراد از کشور و خروج آن ها قانونی تلقی می شود ؟ آیا به این افراد معافیت سربازی نیز تعلق می گیرد ؟

شرایط خروج از کشور مشمولین

برای رسیدن به پاسخی جامع و صحیح باید تمام جوانب و شرایط را بررسی کرد تا به نتیجه ای مطلوب رسید . برای این منظور مرکز مشاوره آویژه با دادن بهترین مشاوره نظام وظیفه و در اختیار گذاشتن انواع مشاوره های معافیت و خروج قانونی مشمولین از کشور شما عزیزان را راهنمایی خواهد کرد . ما در این مقاله قصد داریم مطالب و قوانین مهم سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در ارتباط با مسائل خارج شدن مشمولین از کشور را مورد بررسی قرار دهیم . امید است که مشمولین بتوانند به پاسخ سوالات خود برسند . هم چنین مشمولان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های مختلف نظام وظیفه با شماره های داده شده تماس گرفته و با مشاورین ما مشورت کنند .


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت تحصیلی چیست


شرایط خروج از کشور

شرایط خروج از کشور برای چه کسانی قابل استفاده است ؟ این شرایط خروج از کشور چیست ؟ چه قوانینی برای این شرایط وجود دارد ؟ مشمولین در چه سنی می توانند از شرایط خروج از کشور استفاده کرده و به طور قانونی از کشور خارج شوند ؟ همانطور که مطلع هستید جوانان در شروع ۱۹ سالگی پا به سن مشمولیت گذاشته و به خدمت اعزام می شوند . یا اینکه برخی نیز شرایط معافیت را داشته و کارت معافیت دریافت می کنند . کسانی که مشمول شده و باید به خدمت اعزام شوند نمی توانند پاسپورت بگیرند . پس این فکر به ذهن افراد می رسد که مشمولین نظام وظیفه تا قبل از دریافت کارت پایان خدمت نمی توانند برای خروج و گرفتن پاسپورت اقدام کنند . اما ما این نوید را به افراد ذکور خواهیم داد که با داشتن شرایط خاص می توانید پاسپورت گرفته و قانونی از کشور خارج شوید .

شرایط خروج از کشور برای مشمولین :

 1. نداشتن غیبت .
 2. داشتن و برخوردار بودن از معافیت تحصیلی .
 3. گذاشتن وثیقه که بر اساس نوع سفر معین می شود . ( این میزان وثیقه از سوی سازمان نظام وظیفه تعیین شده و به مشمولین ابلاغ می گردد )
 4. و سایر شرایط دیگر که برای اطلاع از جزییان آن ها می توانید با مشاورین متخصص ما در مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید . مشاورین ما شما عزیزان را در تمام مراحل همراهی خواهند کرد .

با داشتن شرایط اختصاصی بالا می توانید برای مجوز خروج و دریافت پاسپورت اقدامات لازم را انجام دهید . مشمولین می توانند به راحتی با بدست آوردن اطلاعات کافی برای صدور مجوز خروج اقدام کرده و سریعا به نتیجه برسند .

شرایط خروج از کشور


بیشتر بخوانید: چه افرادی شامل غیبت سربازی می شوند


خروج از کشور مشمولین فارغ التحصیل

خروج از کشور مشمولین فارغ التحصیل کمی سخت به نظر می رسد . زیرا این افراد درسشان به اتمام رسیده و ناگزیر معافیت تحصیلی آن ها به پایان می رسد . آیا برای این مشمولین راهی وجود دارد تا بتوانند به راحتی و به صورت قانونی از کشور خارج شوند ؟ باید در پاسخ بگوییم که شرایط برای این افراد کمی سخت است . اما خروج آن ها از کشور غیر ممکن نخواهد بود . فقط کافی است این افراد  به نکات مهم زیر دقت داشته باشند :

نکات مهم خروج از کشور مشمولین فارغ التحصیل :

 • این افراد نباید از معافیت تحصیلی در آمده باشند . در تایم بعد از تحصیل زمانی که هنوز معافیت تحصیلی آن ها تمام  نشده باشد برای خروج اقدام کرده و مراحل را طی کنند .
 • فارغ التحصیلان نباید وارد غیبت شوند . در این صورت به هیچ عنوان اجازه ی خروج پیدا نخواهند کرد . مگر آن که غیبت آن ها موجه تلقی شود .
 • این افراد می توانند قبل از مشمول شدن کنکور داده و در مقاطع بعدی مشغول به تحصیل شوند . تا بتوانند با خیال راحت مراحل صدور مجوز برای خارج شدن از کشور را از سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا بگیرند .
 • و سایر نکاتی که می توانید برای بدست آوردن جزییات آن ها با شماره های زیر تماس حاصل نمایید . مشاورین ما همه روزه پاسخگوی شما عزیزان هستند .

  بیشتر بخوانید: مدت زمان معافیت تحصیلی


مراحل خروج از کشور

مراحل خروج از کشور برای کسانی که می خواهند به دلایل مختلف از کشور بروند کمی وقت گیر و قابل تامل است . زیرا این مسئله دارای قوانین سخت گیرانه ای است که از سوی سازمان نظام وظیفه تصویب شده و اجرا می شود . بنابراین مشمولین عزیز می توانند برای انجام این مراحل ، مدارک مورد نیاز خود را آماده کررده و اقدامات زیر را انجام دهند . بدیهی است که با تکمیل بودن مدارک روال کار به سرعت انجام می شود . این مشمولین سریعا می توانند مجوز خروج خود را گرفته و برای گرفتن پاسپورت اقدام کنند .

 • مرحله اول : گرفتن کد مخصوص ۵ رقمی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی .
 • مرحله دوم : تکمیل فرم های مورد نیاز درباره اطلاعات فردی مشمولین .
 • مرحله سوم : تکمیل فرم مرتبط با کشور مقصد و اطلاعات سفر .
 • مرحله چهارم : واریز هزینه های خروج برای مشمولین متقاضی .

خروج از کشور مشمولین فارغ التحصیل


بیشتر بخوانید: اخبار معافیت تحصیلی


وثیقه خروج از کشور

وثیقه خروج از کشور و قوانین آن در سال های گذشته با تغییراتی همراه بوده است . گفته ها حاکی از این می باشد که سازمان نظام وظیفه تغییراتی در مقدار وثیقه نیز ایجاد خواهد کرد . اما به طور کلی مقدار پولی که برای هر نوع سفر از مشمولین به عنوان وثیقه گرفته می شود متغیر است . زیرا بر اساس نوع سفر این مقدار متفاوت خواهد بود .

 • وثیقه برای درخواست خارج شدن از کشور برای سفرهای زیارتی مانند عربستان ، عراق و….. : ۳۰ میلیون ریال .
 • وثیقه درخواست مسافرت های علمی : ۸۰ میلیون ریال .
 • وثیقه مورد نیاز برای سفرهای فرصت مطالعاتی : ۸۰ میلیون ریال و برای دوره های مشترک ۱۵۰ میلیون ریال  .
 • وثیقه سفر به خارج برای ادامه تحصیل : ۲۰۰ میلیون ریال .
 • وثیقه سفرهای ورزشی : ۱۵۰ میلیون ریال .
 • وثیقه مورد نیاز برای سفرهای سیاحتی و تفریحی : ۱۵۰ میلیون ریال .

این میزان وثیقه برای هر سفر بر اساس آخرین تغییرات در قوانین سازمان نظام وظیفه داده شده است . برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه و قوانین این سازمان با تلفن های داده شده در تماس باشید .


بیشتر بخوانید: معافیت پزشکی حین خدمت


سوالات متداول

خروج از کشور مشمولان غایب چگونه است؟

برای مشمولین غایب مجوز خروج صادر نخواهد شد . زیرا یکی از اصلی ترین و مهم ترین شروط گرفتن مجوز برای خارج از کشور ، وارد نشدن در غیبت می باشد . پس عزیزانی که پس از فارغ التحصیلی وارد غیبت می شوند به هیچ عنوان نمی توانند برای گرفتن پاسپورت اقدام کنند .

خروج از کشور برای درمان چگونه است؟

مشمولینی که قصد دارند برای معالجه و درمان بیماری از کشور خارج شوند . باید مدارک و مستندات بیماری خود را به تایید شورای پزشکی وزارت بهداشت سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا برسانند . پس از تایید شورای پزشکی و کمیسیون مربوطه مشمول می تواند اجازه خروج داشته و از کشور خارج شود .

خروج از کشور سربازان چگونه است؟

برای آن دسته از افرادی که سرباز هستند و مشغول به خدمت وظیفه می باشند شرایط متغییر خواهد بود . سربازان مشغول به خدمت به هیچ عنوان نمی توانند از کشور خارج شوند . خروج این افراد از کشور ممنوع و غیر قانونی خواهد بود .

 شرایط خروج از کشور مشمولین

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه  شرایط خروج از کشور مشمولین

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

021-91022688 از سراسر ایران