شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی و مشاوره

شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی و مشاوره

فارغ التحصیلان رشته های روانشناسی و مشاوره برای ارائه خدمات و فعالیت در حوزه تخصصی خود باید ابتدا برای دریافت پروانه نظام روانشناسی اقدام کنند. گرفتن شماره نظام روانشناسی، شرایط خاصی میطلبد که این شرایط تایید کننده صلاحیت فرد برای ارائه ی خدمات درمانی و مشاوره میباشد.

افرادی که موفق به اخذ پروانه سازمان نظام روانشناسی میشوند، میتوانند فعالیت خود را رسما به عنوان روانشناس؛ در مطب روانشناسی آغاز کنند.

مهم ترین شرایط لازم برای دریافت پروانه سازمان نظام روانشناسی 

 • متقاضیان گرفتن شماره نظام، حتما باید یکی از اعضای سازمان نظام روانشناسی باشند و داشتن حداقل یک سال سابقه عضویت در این سازمان از شرایط اصلی اخذ شماره نظام میباشد. عضویت در این سازمان از طریق سامانه اینترنتی انجام میشود و نیازی به مراجعه حضوری ندارد.
 • یکی دیگر از شرایطی که در زمان گرفتن پروانه سازمان نظام روانشناسی در نظر گرفته میشود، سطح علمی متقاضیان و تخصص آنها میباشد. بدین ترتیب تنها افرادی که دو مدرک تحصیلی خود را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته ها و گرایش های مرتبط با مشاوره و روانشناسی اخذ کرده اند، شماره نظام میگیرند.
 • یک سال باید از زمان فراغت از تحصیل متقاضیان مجوز نظام روانشناسی گذشته باشد تا واجد شرایط باشند. این یک سال فرصتی است که داوطلب توانایی ها و دانش خود را برای ارائه مشاوره بالا برد.
 • داوطلبان مجوز نظام روانشناسی باید حداقل نمره مشخص شده در مصاحبه حضوری را کسب کنند. این مصاحبه به منظور بررسی مهارتها و دانش افراد انجام میشود که در ادامه مفصلا درباره آن بحث خواهیم کرد.
 • متقاضیان آقا باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کرده باشند یعنی دارای کارت معافیت و یا کارت پایان خدمت باشند تا بتوانند مجوز فعالیت بگیرند.
 • داشتن گواهی و تاییدیه سلامت روانی و نداشتن سوء سابقه کیفری از دیگر شرایط لازم است.

بیشتر بخوانید: نحوه مصاحبه سازمان نظام روانشناسی


چگونگی اخذ پروانه سازمان نظام روانشناسی

روند دریافت پروانه نظام از چند مرحله ی نه چندان دشوار تشکیل شده است که داوطلب باید این مراحل را به ترتیب انجام دهد. برای راحتی کار شما این مراحل را با هم مرور میکنیم:

 1. قبلا هم عنوان کردیم که اولین قدم برای دریافت پروانه روانشناسی عضو شدن در سازمان نظام روانشناسی است که تنها دارندگان مدرک تحصیلی معتبر در رشته روانشناسی و مشاوره میتوانند در این سازمان عضو شوند.
 2. بعد از اینکه عضویت شما در سازمان نظام تایید شد و یک سال هم از مدت عضویت شما گذشت باید به سامانه اینترنتی ثبت درخواست مجوز نظام روانشناسی مراجعه کنید. تمام مدارکی که برای اخذ پروانه نظام روانشناسی لازم است در این سامانه مطرح شده و باید آنها را بارگذاری و ارسال کنید. این مدارک شامل مدارک تحصیلی، گواهی نامه عدم سوء پیشینه، گواهینامه سلامت روانی و… میباشد.
 3. در مرحله بعدی مدارک ارسالی در کمیسیونهای تخصصی مورد بررسی قرار میگیرند. اگر شما شرایط ذکر شده را داشته باشید برای انجام مصاحبه حضوری دعوت میشوید.
 4. مصاحبه آخرین مرحله در روند گرفتن مجوز از سازمان نظام روانشناسی است. چنانچه در آن موفق شوید، بعد از صدور مجوز میتوانید فعالیت خود را آغاز کنید.

چگونگی اخذ پروانه سازمان نظام روانشناسی

شرایط عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران کدامند؟

سازمان نظام روانشناسی، سازمانی است که وظیفه حمایت از مشاوران و همچنین نظارت بر فعالیت این افراد را بر عهده دارد. افرادی که به عضویت این سازمان درآمده اند معمولا مهارت و صلاحیتشان تایید شده است و میتوانند به ارائه ی خدمات مشاوره ای مشغول شوند. دو شرط اصلی را میتوان برای عضویت در این سازمان عنوان کرد که به ترتیب زیر میباشند:

 • داشتن مدرک تحصیلی مرتبط که مورد تایید یکی از وزارتخانه های بهداشت و یا وزارت علوم و تحقیقات کشور باشد. البته افراد دارای مدرک کارشناسی و پایین تر نمیتوانند به عضویت این سازمان درآیند و داشتن مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر شرط است.
 • اعضای سازمان روانشناسی در ازای عضویتشان در این سازمان و استفاده از خدمات و مزایای آن بایستی هزینه ای را به عنوان حق عضویت پرداخت کنند.

عضویت در این سازمان مزیتهای فراوانی را برای شما به دنبال دارد که مهم ترین آن امکان دریافت مجوز نظام روانشناسی میباشد.


بیشتر بخوانید: فرم ۱۱۱ سازمان نظام روانشناسی چیست؟


مصاحبه سازمان نظام روانشناسی

مصاحبه یکی از مراحلی است که داوطلبان پروانه نظام روانشناسی باید آن را پشت سر بگذارند. اما همواره سوالات زیادی درباره روند مصاحبه وجود دارد که با توجه به اهمیت بالای این موضوع در این قسمت به آن میپردازیم. ابتدا باید بدانید که انجام مصاحبه برای ارزیابی تسلط شما به مباحث و مهارت های روانشناسی، بررسی صلاحیت شما و… انجام میشود. لذا توصیه میکنیم قبل از ثبت درخواست برای مجوز نظام روانشناسی در کارگاه ها و جلسات آموزشی روانشناسی شرکت کنید تا مهارت کافی برای پاسخ دادن به سوالات مصاحبه را کسب نمایید. توجه داشته باشید که این مصاحبه با مصاحبه های شغلی که برای استخدام انجام میشود تفاوت زیادی دارد و تنها موضوعی که درباره آن سوال میشود، علم روانشناسی است پس نگران سوالات عقیدتی و… نباشید.

برای مصاحبه باید چه منابعی را مطالعه کنیم و سوالات بیشتر حول چه مباحثی است؟

در پاسخ باید گفت که شما باید بر اساس رویکرد روانشناسی خود مطالعاتی داشته باشید و به تسلط کافی برای پاسخ دادن به سوالات در حیطه ی رویکرد خود برسید. علاوه بر این، موضوع پایان نامه شما یکی از مواردی است که در نوع سوالاتی که از شما پرسیده میشود تاثیر دارد توجه کنید که قانع کردن تیم مصاحبه کننده کار راحتی نیست؛ پس تمام منابعی که موضوع رویکرد روانشناسی و پایان نامه شما باشد اهمیت دارد.

رویکرد مصاحبه کنندگان و سطح علمی آنها نیز تاثیر زیادی در پذیرش یا عدم پذیرش شما دارد. مصاحبه کنندگان معمولا اساتید برتر دانشگاهی هستند که حساسیت بالایی دارند پس با توجه به اینکه کار سختی را در پیش دارید سعی کنید با کسب دانش و مهارت کافی این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارید.

موضوع دیگری که درباره مصاحبه وجود دارد مربوط به هزینه مصاحبه میباشد. این هزینه که توسط تعرفه های سازمان روانشناسی مشخص میشود باید به یکی از حسابهای سازمان نظام روانشناسی واریز شود و رسید مربوطه را به این سازمان تحویل دهید.


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی چگونه است؟


شرایط عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران کدامند؟

چگونگی تمدید عضویت در سازمان نظام روانشناسی

داوطلبانی که موفق به عضویت در سازمان نظام روانشناسی شده اند یک کارت عضویت دریافت میکنند. این کارت تنها مدت مشخصی اعتبار دارد و لازم است یک ماه قبل از به پایان رسیدن اعتبار آن برای تمدید عضویت اقدام کنید. اما اهمیت تمدید عضویت به موقع در این است که شما برای انجام فعالیت های مشاوره ای و همچنین به منظور تمدید پروانه نظام روانشناسی به این کارت نیاز دارید. برای تمدید عضویت در سازمان نظام روانشناسی لازم است فرمی را تحت عنوان فرم ۱۱۰ تکمیل و امضا کنید که اطلاعاتی شامل تاریخ تولد، تاریخ عضویت در سازمان، کد ملی، آدرس محل زندگی و سایر اطلاعات از این دست را در برمیگیرد. همچنین مدارک مورد نیاز برای تمدید عضویت نیز در این فرم، ذکر شده که به ترتیب زیر میباشد:

 • اصل کارت عضویت قبلی

 • یک قطعه عکس جدید که پشت نویسی شده باشد

 • کپی آخرین مدرک تحصیلی، البته اگر مدرک تحصیلیتان در این مدت تغییر کرده و مدرک بالاتر گرفته اید، رائه اصل مدرک جدید الزامی است.

 • رسید مربوط به واریز مبلغ حق عضویت به حساب سازمان نظام روانشناسی کشور

بعد از جمع آوری این مدارک و تکمیل فرم مربوطه باید آنها را به سازمان نظارت حرفه ای و امور کمیسیونهای سازمان نظام روانشناسی تحویل دهید تا تصمیمات لازم درباره تمدید عضویت شما اتحاذ شود. در نهایت کارت عضویت جدید برای شما صادر میشود و شما میتوانید با خیال راحت فعالیتهای خود را از سربگیرید.

پروانه اشتغال از سازمان نظام روانشناسی و بهزیستی

همانطور که میدانید سازمان بهزیستی کشور یکی از ارگانهایی است که مددجویان زیادی را تحت حمایت خود دارد و به این افراد خدمات مشاوره ای و درمانی و… ارائه میدهد. یکی از موضوعاتی که در سالهای اخیر بحثهای زیادی را به دنبال داشته است، امکان اخذ پروانه فعالیت از سازمان بهزیستی است. این سازمان در گذشته میتوانست با در نظر گرفتن قوانین و مقررات خود اقدام به صلاحیت سنجی روانشناسان و مشاوران کند و بر همین اساس برای آنها پروانه فعالیت صادر کند تا سازمان بهزیستی را در ارائه خدمات یاری کنند. اما بعد از مدتی سازمان نظام روانشناسی وارد کار شد و صلاحیت بسیاری از افرادی که از سازمان بهزیستی مجوز گرفته بودند را زیر سوال برد چرا که این افراد بر اساس استانداردهای روانشناسی ارزیابی نشده بودند.

در نهایت بعد از جدالهای فراوان مقرر شد که تنها سازمانی که حق تایید صلاحیت روانشناسان و اعطای مجوز نظام روانشناسی را دارد، سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور است و مهارت و توانایی افرادی که مجوز خود را از سازمان بهزیستی گرفتند دوباره مورد بررسی قرار گرفت. البته هنوز هم سازمان بهزیستی میتواند برای انجام برخی فعالیتها که برای کمک به مددجویان انجام میشود، به متقاضیان مجوز ارائه دهد اما به طور کلی ارائه مراکز مشاوره اجتماعی باید تحت نظارت سازمان نظام روانشناسی انجام شود.

مجوز تاسیس کلینیک روانشناسی

مجوز تاسیس کلینیک روانشناسی

کلینیک های روانشناسی تخصصی یکی از نیازهای اساسی جامعه امروز هستند چرا که زندگی پر تنش ضرورت استفاده از خدمات روانشناسی را افزایش میدهد. ارائه ی خدمات در حوزه مشاوره تحصیلی، مشاوره ازدواج، مشاوره کودکان و… از جمله وظایفی است که برای این کلینیک ها تعریف شده است.  با توجه به اهمیت این موضوعات، نظارت بر فعالیت کلینیک های روانشناسی امری ضروری است. لذا سازمان نظام روانشناسی کشور با ارائه پروانه نظام روانشناسی به واجدین شرایط بر فعالیت آنها نظارت میکند؛ بر همین اساس تنها افرادی که شرایط لازم را داشته باشند میتوانند برای مجوز تاسیس کلیلنیک روانشناسی اقدام کنند. این شرایط با در نظر گرفتن نوع کلینیک و خدماتی که ارائه میدهد، متفاوت میباشد. کلینیک های روانشناسی را میتوان به دو دسته ی اصلی تقسیم بندی کرد.

 • مراکز مشاوره عمومی: این مراکز به ارائه خدمات غیر تخصصی میپردازد که برای دریافت مجوز تاسیس آن باید مدرک کارشناسی ارشد در یکی از گرایش های روانشناسی داشته باشید.
 • مراکز مشاوره تخصصی: این مراکز فعالیت های تخصصی تنها در یکی از حوزه های روانشناسی انجام میدهند از جمله این مراکز؛ مشاوره کودک و نوجوان، مشاوره کودکان اسثتنایی، مشاوره سالمندان، مشاوره تحصیلی، مشاوره ازدواج و… را میتوان نام برد. اخذ مجوز در این حوزه ها نیاز به مدرک کارشناسی ارشد و گاه دکترا دارد.

افرادی که موفق به دریافت مجوز نظام روانشناسی شده اند بر اساس مدرک تحصیلی و علاقه ی آنها به فعالیت در هر یک از زمینه های مشاوره تخصصی یا عمومی، میتوانند مطب خود را تاسیس کنند. البته ارائه مدارک مربوط به اجاره یا خرید محل تاسیس کلینیک روانشناسی برای اخذ مجوز نهایی اهمیت دارد.

تعرفه سازمان نظام روانشناسی چگونه است؟

همانطور که در پاراگراف های قبلی عنوان کردیم روانشناسان برای عضویت در سازمان نظام روانشناسی و بهره بردن از خدمات و مزایای این سازمان باید هزینه ای را به عنوان حق عضویت به این سازمان پرداخت نمایند. مبلغ پرداختی به عنوان حق عضویت توسط تعرفه های سازمان روانشناسی مشخص میشود که برای افراد با توجه به مدرک تحصیلیشان متفاوت میباشد. همچنین داوطلبان باید برای تمدید عضویت و بررسی پرونده نیز مبلغی را پرداخت کنند، که این تعرفه ها در سایت نظام روانشناسی در دسترس قرار گرفته و به طور کلی در جدول زیر عنوان شده اند:

مبلغ نوع حساب
۱/۱۵۰/۰۰۰ ریال عضویت جدید و تمدید عضویت هر سال برای داوطلبان فوق لیسانس
۱/۵۶۰/۰۰۰ ریال عضویت جدید و تمدید عضویت برای داوطلبان دارای مدرک دکترا
۵/۶۴۰/۰۰۰ ریال صدور پروانه اولیه ۳ ساله برای مدرک فوق لیسانس
۶/۸۴۰/۰۰۰ ریال صدور پروانه اولیه ۳ سال برای مدرک دکترا
۳/۳۶۰/۰۰۰ ریال تمدید پروانه اشتغال ۳ سال برای مدرک فوق لیسانس
۴/۵۶۰/۰۰۰ ریال تمدید پروانه اشتغال ۳ سال برای دکترا
۷/۹۲۰/۰۰۰ ریال صدور و تمدید پروانه مراکز به ازای دو سال
۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال هزینه بررسی اولیه پرونده
۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال هزینه شرکت در مصاحبه

قبل از واریز هر مبلغی برای دریافت پروانه نظام روانشناسی و یا تمدید آن بهتر است با امور مالی سازمان روانشناسی تماس بگیرید تا از بروز اشتباه در واریز مبالغ جلوگیری شود.

علاوه بر این یکی از اقداماتی که تحت نظارت سازمان روانشناسی و مشاوره کشور انجام میشود تعیین تعرفه مربوط به خدمات روانشناسی است که در کلیلنیک های روانشناسی ارائه میشود. این تعرفه ها نیز بر اساس مدرک تحصیلی مشاوران مشخص میشود که  برای یک جلسه ۴۵ دقیقه ای به ترتیب زیر میباشند:

تعرفه کارشناسی ارشد روان شناسی و مشاوره تعرفه دکتری روان شناسی و مشاوره
۹۰۰/۰۰۰ ۱/۳۰۰/۰۰۰

چالش های روانشناس بدون مجوز شامل چه مواردی است؟

در جامعه امروزی ارائه ی هر خدمتی و تاسیس هر مرکزی نیاز به طی کردن مراحل قانونی و دریافت مجوز دارد. کلینیک های روانشناسی و مراکز مشاوره نیز از این امر مستثنی نیستند. چه بسا با توجه به وظیفه خطیری که این مراکز برای تامین سلامت روان جامعه بر عهده دارند، قوانین در این حوزه سخت گیرانه تر اجرا میشود. فردی که برای دریافت مشاوره های ازدواج، تحصیلی، خانوادگی و… مراجعه میکند، با توجه به هزینه ای که پرداخت میکند و اهمیت این مشاوره در زندگی، توقع دارد راهنمایی های موثر و مفیدی دریافت کند.

بدیهی است فردی که صلاحیت وی در سازمانهای زیربط تایید نشده نمیتواند گزینه مناسبی برای دریافت مشاوره باشد. علاوه بر این مشاورانی که برای دریافت مجوز اقدام نکرده اند با مشکلات زیادی رو به رو خواهند شد و ارائه مشاوره بدون داشتن مجوزهای لازم جرم است و در صورت شناسایی فرد خاطی با وی برخورد خواهد شد.

اگر تایید شود فردی بدون داشتن پروانه نظام روانشناسی اقدام به فعالیت و ارائه مشاوره کرده است از انجام هر گونه فعالیت در حوزه روانشناسی محروم خواهد شد. البته ممکن است این محرومیت  تا شش ماه نیز باشد. پس بهتر است ابتدا برای اخذ مجوز اقدام کنید تا با این مشکلات مواجه نشوید.

علاوه بر این با توجه به اینکه سازمان نظام روانشناسی به عنوان یک صنف وظیفه حمایت از حقوق روانشناسان عضو این سازمان را بر عهده دارد اگر یکی از مراجعین از عملکرد روانشناس فاقد مجوز، ناراضی باشد و بر علیه وی شکایت کند، سازمان نظام روانشناسی هیچ وظیفه و تعهدی برای دفاع از فرد مذکور ندارد.

دقت کنید که نام تمام روانشناسانی که مجوز نظام روانشناسی گرفته اند در سایت این سازمان وجود دارد و توصیه میکنیم در زمان مراجعه به مشاوران و روانشناسان بررسی شماره نظام آنها را در نظر بگیرید.

تعرفه سازمان نظام روانشناسی چگونه است؟

آدرس سازمان نظام روانشناسی تهران کجاست؟

گاهی مشاوران و روان شناسان برای انجام امور مختلفی همچون دریافت مجوز و انجام مصاحبه و… باید به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور مراجعه کنند که آدرس آن به شرح زیر است:

تهران- خیابان جلال آل احمد- بین خیابان کارگر شمالی و بزرگراه شهید چمران- روبروی دانشگاه تربیت مدرس- خیابان پروانه- بالاتر از میدان سوم پرنده- کوچه ۱۶- پلاک ۶

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی و مشاوره با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سازمان نظام روانشناسی به طور کلی چه وظایفی را بر عهده دارد؟

تا اینجای کار دانستیم که یکی از مهم ترین وظایف سازمان روانشناسی کشور ارائه مجوز نظام روانشناسی به مشاوران مورد تایید است. اما این مورد تنها وظیفه ی سازمان نیست بلکه وظایف مختلف دیگری را بر عهده دارد که برخی از آنها در ادامه آورده شده است:

 • برگزاری دوره های مختلف برای ارتقای سطح علمی روانشناسان و پیشرفت هر چه بیشتر این علم در کشور
 • تعیین تعرفه های درمانی که قبلا درباره این مورد نیز بحث کردیم.
 • همکاری با وزارت علوم و وزارت بهداشت کشور برای بهتر شدن وضعیت تحصیل دانشجویان رشته روانشناسی
 • مشخص کردن چارچوب هایی برای انجام فعالیت های روانشناسی
 • و…

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مجوز نظام روانشناسی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی و مشاوره

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی و مشاوره

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
نظرات
- 86 نظر:
 1. سلام من لیسانسم مطالعات خانواده و ارشد مشاوره دارم میتونم مجوز سازمان نظام بگیریم برای مطب زدن؟ و آیا اگه دکترا مشاوره بخونم میشه مجوز نظام گرفت؟

  1. سلام وقت بخیر
   با لیسانس فعلی تون خیر نمی توانید
   ولی اگر دکتری روانشناسی و مشاوره بگیرید بله می توانید اقدام به دریافت مجوز نمایید.

 2. با سلام و تشکر از اطلاعاتی که ارائه شده بود و یک سوال اگر لیسانس در رشته روانشناسی عمومی و فوق لیسانس در رشته مشاوره صورت گرفته باشد آیا جزو رشته های غیر مرتبط محسوب می گردد ؟

 3. سلام،چرا مدرک آزاد بدون کنکور معتبر نیست برای اخذ مجوز، دوره هاش هم ک حضوریه
  دوره آموزشی و پژوهشی ک میگین ینی چی؟ چرا آزاد بدون کنکور شاملش نیس؟؟

 4. سلام ببخشید منکاردانی و کارشناسی مددکاری اجتماعی- خانواده از دانشگاه علمی کاربردی دارم و خودم در سازمان زندانها کار میکنم و الان دانشگاه آزاد مجاز شدم برای رشته مشاوره خانواده آیا بعد از ارشد میتونم دفتر مشاوره بزنم یا نه ؟

  1. سلام
   خیر داشتن دو مدرک تحصیلی مرتبط در رشته های مشاوره و روانشناسی برای اخذ مجوز مطب الزامی است.

 5. سلام

  در صورتی که مدرک کارشناسی(روان شناسی) ما از دانشگاه آزاد(بدون کنکور) باشه

  و با داشتن مدرک ارشد در یکی از گرایش های روان شناسی

  اگر برای گرفتن پروانه نظام روان شناسی اقدام کنیم

  ممکن هست مشکلی پیش بیاد یا قبول نکنند؟

  یا به مدرک کارشناسی گیر بدن

  تشکر

  1. سلام
   برای اخر مجوز مطب باید در دوره هایی که از طریق کنکور دانشجو میگیرند پذیرفته شده باشید.

 6. سلام و وقتتون بخیر. من دانشجوی کارشناسی علم اطلاعات و دانش شناسی هستم و دوسال دیگر کنکور ارشد دارم و قصد دارم در رشته رواشناسی کودکان استثنایی ادامه تحصیل بدهم برای ارشد و دکتری. آیا به من که لیسانسم غیر مرتبط با روانشناسی است، بعد از ارشد و دکتری روانشناسی استثنایی امکان دریافت پروانه فعالیت و مطب و یا فعالیت در کلینک مرتبط با کودکان استثنایی را می دهند؟ مورد بعدی اینکه من الان دانشجوی دوره روزانه هستم و نمیتونم برم دوباره روزانه روانشناسی بخونم و باید آزاد برم و شرایط مالی آزاد رو هم ندارم. میخواهم در کنکور ارشد و دکتری روانشناسی استثنایی قبول شوم. ولی با خوندن نظرات، کمی نگران شدم. یعنی من اینهمه تلاش کنم و وقت بذارم و ارشد و دکتری روانشناسی استثنایی بخونم و امکان فعالیت و تاسیس مطب نداشته باشم؟ امکانش هست دقیق برام بگید. با تشکر.

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با روانشناسی و مشاوره در دو مقطع الزامی است.

 7. سلام اگر کارشناسی روانشناسی را بدون کنکور و ارشد روانشناسی را با کنکور قبول شویم مجوز برای تاسیس مطب میدهند؟

  1. سلام
   مجوز مطب برای فارغ التحصیلان دوره های مجازی، غیر حضوری و… صادر نمیشود.

 8. سلام
  سوال اولم :
  من ارشد مشاوره خانواده دارم لیسانسم مرتبط نیست. اگر کارشناسی پیام نور رو بر اساس سوابق تحصیلی(بدون کنکور) بگیرم آیا از جهت نظام به مشکل برنمیخورم؟ یا حتما باید کنکور بدم؟

  سوال دومم
  اینکه اگر مدرک کارشناسی بعد از ارشد گرفته شود مشکلی ایجاد نمیکند؟ یا لازمه به ترتیب اول کارشناسی گرفته بشه بعد ارشد؟

  1. سلام
   دوره های مجازی و غیر حضوری مورد تایید سازمان نظام روانشناسی نیست. داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در دو مقطع به شکل پیوسته الزامی است.

 9. باسلام و احترام
  من هدفم دریافت مجوز مطب و اشتغال هست.
  سوالم اینه که باید حتما تا مقطع ارشد، روان شناسی بخونم یا با ارشد مشاوره هم میشه مجوز مطب بگیرم؟

  مورد دوم اینکه باتوجه به اینکه به رتبه بندی دانشگاه تحصیل نگاه می‌کنند بین غیرانتفاعی و ازاد کدام شانس بیشتری برای دریافت مجوز داره؟
  متشکرم

  1. سلام
   داشتن مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته های مشاوره و روانشناسی برای اخذ مجوز مطب الزامی است. مدرک دانشگاه آزاد معتبرتر است.

 10. اگه کارشناسی روانشناسی رو بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد بخونیم مجوز زدن مطب نمیدن ؟؟؟

   1. ببخشید من متوجه نشدم. یعنی برای اینکه مجوز مطب بدن رشته روانشناسی رو باید حتما با کنکور قبول شد و اگه بدون کنکور و از طریق معدل در دانشگاه ازاد ثبت نام کرد بعدا مجوز نمیدن؟

    1. سلام
     اخذ مجوز تنها برای فارغ التحصیلان دوره های آموزشی و پژوهشی امکان پذیر است.

   2. سلام من کاردانی تربیت معلم گرایش عقب مانده ذهنی و کارشناسی دبیری کودکان استثنایی از دانشگاه فرهنگیان دارم ارشد روانشناسی کودکان استثنایی از علامه طباطبایی رادارم آیا میتوانم عضو نظام روانشناسی شوم کلمه روانشناسی در کاردانی و کارشناسی نیامده اما صد در صد مرتبط است

    1. سلام
     رشته ها علوم تربیتی غیر مرتبط هستند. اما رشته های روانشناسی و مشاوره در هر گرایشی مرتبط هستند و امکان اخذ مجوز وجود دارد.

 11. سلام. با لیسانس و ارشد عمومی می‌شه شماره نظام گرفت یا ارشد حتما باید از گرایش‌های بالینی باشه؟

   1. سلام من لیسانس علوم تربیتی دارم از دانشگاه دولتی، میخواستم بپرسم میتونم ارشد رشته روانشناسی عمومی رو برم؟ واینکه درکل ارشد چه دانشگاهی و رشته ای رو برم ک برای گرفتن مجوز به مشکلی برنخورم ؟

   2. سلام مىفرمایید دو مقطع!پس یعنى فوق لیسانس و دکتراى روانشناسی هم داشته باشیم و لیسانسمان غیر مرتبط باشد براى اخذ مجوز مشکلی نیست؟آیا اگر چند سالى به اتمام تحصیلات لازمه مانده باشد امکان تغییر در این تعرفه ها وجود دارد؟

 12. باسلام و احترام
  مطالب بسیار خوب هست . فقط لطفا به صورت شفاف بفرمایید مدرک دانشگاه پیام نور مورد تایید نظام روانشناسی هست یا خیر ؟

  1. سلام
   بله تمام مدارک دوره های علمی و پزوهشی مورد تایید است و تنها دوره های مجازی مورد قبول نیستند.

 13. سلام وقت بخیر
  اگه دوره کارشناسی و دکترا رشته مرتبط با روانشناسی باشه مجوز نظام داده میشه یا باید فقط کارشناسی و ارشد روانشناسی باشه
  در این صورت چرا در آزمون بعضی گرایش های دکترای روانشناسی رشته های غیر همنام با روانشناسی اجازه شرکت و قبولی در این آزمون رو دارند

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در رشته های روانشناسی و مشاوره در دو دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد شرط لازم برای اخذ مجوز میباشد.

 14. سلام من علوم تربیتی مدیریت آموزشی خوندم لیسانس و فرق لیسانس و دانشحو دکترا عمین رشته برایه گرفتن نظام در حیطه آموزشی چیکار کنم؟ مشاور مدرسه هم هستم

 15. با سلام برای تکمیل مدارک برای اخذ پروانه اشتغال نیاز به ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد هست ، معرفی نامه رو از سایت تهیه کنیم؟

 16. سلام. من کاردانی آموزش ابتدایی دارم. بعد کارشناسی مشاوره گرفتم. یعنی کارشناسی ام نا پیوسته مشاوره است. ارشد بالینی دارم. حالا میتونم برای اخذ پروانه سازمان نظام اقدام کنم؟

 17. سلام خسته نباشید
  من لیسانس حقوق و ارشد روان شناسی بالینی دارم ،اگر الان کارشناسی روانشناسی را در دانشگاه پیام نور اخذ کنم ایا میتوانم پروانه نظام رو دریافت کنم یا مدرک دانشگاه پیام نور غیر حضوری و نا معتبر به حساب می اید .؟؟؟

 18. سلام مراحل اخذ پروانه روانشناسی رو توضیح میدید. برای مصاحبه چیکار کنم کجا ثبت نام کنم. سایت سازمان نظام میرم چیزی پیدا نمیکنم. به کجا باید مدارک ارسال بشه.

  1. سلام وقت بخیر
   توضیحات داخل مطالب سایت هست
   جهت اطلاعات بیشتر هم می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید

 19. سلام کارشناسی روانشناسی ورزش از دانشگاه علمی کاربردی و ارشد بالینی از دانشگاه آزاد آیا سازمان نظام روانشناسی قبول داره؟

  1. سلام
   پروانه اشتغال تنها به افرادی تعلق میگیرد که دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خود را در رشته های مرتبط روانشناسی و مشاوره گرفته باشند، از طرفی مدرک تحصیلی این افراد باید مربوط به دوره های آموزشی و پژوهشی باشد و مدارک تحصیلی دوره های مجازی، افتخاری، الکترونیکی و… مورد تایید نیستند.

 20. سلام و خسته نباشید
  من شنیدم مصاحبه عقیدتی و حتی تست ورزش و تربیت بدنی هم هست،آیا حقیقت داره؟
  میتونید کتاب معرفی کنید برای کسب دانش بیشتر؟
  و کدام مراکز میتونیم برای کارورزی بریم؟
  ممنونم

  1. سلام
   مصاحبه برای اخذ مجوز مطب روانشناسی عقیدتی نمیباشد و تنها مباحث و علوم روانشناسی را در بر میگیرد و علم شما در این حوزه مورد سنجش قرار میگیرد. شما میتوانید بر حسب دیدگاه خود در روانشناسی منابع مربوطه را مطالعه کنید.

 21. سلام من لیسانس غیر مرتبط دارم
  اما ارشد روانشناسی بالینی و دکترای روانشناسی بالینی دارم. ایا میتوانم در نظام روانشناسی عضو ومطب بزنم ؟

  1. سلام. وقت بخیر
   خیر این امکان وجود ندارد زیرا مجوز لازم برای تاسیس مطب تنها به افرادی تعلق میگیرد که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته های مرتبط یعنی مشاوره و روانشناسی گذرانده باشند.

 22. سلام ببخشید من لیسانس غیر مرتبط دارم
  ولی ارشد و دکترا روانشناسی بالینی دارم
  ایا میتونم در نظام روانشاسی عضو و مطب بزنم ؟

  1. سلام
   خیر این امکان وجود ندارد زیرا مجوز لازم برای تاسیس مطب تنها به افرادی تعلق میگیرد که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته های مرتبط یعنی مشاوره و روانشناسی گذرانده باشند.

  2. سلام.ببخشید تا اونجایی که من شنیدم برای زدن مطب داشتن دو مدرک پشت سرم نیاز است،لیسانس و ارشد یا ارشدو دکتری.

    1. سلام
     من ارشد روانشناسی دارم ودکترا روانشناسی اما لیسانس نامرتبط امکان عضو شدن و مجوز گرفتن دارم؟ دو مدرک یعنی ارشد ودکترا میشه؟

     1. سلام وقت بخیر
      بله داشتن دو مدرک مرتبط در روانشناسی و مشاوره از شرایط دریافت مجوز می باشد

 23. سلام
  من یک لیسانس غیر مرتبط داشتم بعد ارشد روانشناسی خوندم و دوباره یک لیسانس مرتبط روانشناسی هم گرفتم برای اخذ مجوز مشکلی نیست؟آیا متارکه آیا تاثیر گذار بر تایید یا عدم تایید بهزیستی هست یا خیر؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله، یکی از شرایط لازم برای دریافت مجوز این است که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی و مشاوره باشد البته توجه کنید که این مدارک از دوره های مجازی و غیر حضوری پذیرفته نیست. خیر متارکه تنها در صورتیکه به دلیل بیماریهای اعصاب و روان صورت گرفته باشد تاثیر گذار است.

  1. سلام وقت بخیر
   خیر محدودیت سنی برای واجدین شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی عنوان نشده است.

 24. سلام بنده لیسانس اموزش ابتدایی دانشگاه ازاد اسلامی اردبیل سال ۷۴فوق لیسانس برنامه ریزی اموزشی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران سال ۷۹ ودکترای روانشناسی عمومی از دانشگاه دولتی باکو ایا می توانم در گروه روانشناسی عضویت بگیرم.

  1. سلام
   خیر عضویت در انجمن روانشناسی تنها برای افرادی امکان پذیر است که رشته ی تحصیلی در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با روانشناسی و مشاوره باشد.

 25. با سلام
  لیسانس علوم تربیتی و فوق لیسانس روانشناسی بالینی دارم بهمن۹۴ قبول شدم و امسال مدرک گرفتم
  یعنی علوم تربیتی نامرتبط هست نمیتونم مجوز کلینیک بگیرم؟؟؟

  1. شرط معافیت کفالت مادر بزرگ مادری نداشتن مادر و خاله و دایی میباشد و برای مادر بزرگ پدری نیز نداشتن پدر، عمو و عمه میباشد.

 26. سلام روزتو ن بخیر .من ارشد بالینی هستم برای دریافت پروانه فعالیت میتوانم محل فعالیت را مرکز ترک اعتیاد انتخاب کنم.ممنون

 27. با سلام در حال گذروندن رشته روانشناسی بصورت مجازی از دانشگاه هستم نه صرفا موسسه و دوره ازاد. و کنکور سراسری شرکت کردم و در این دانشگاه قبول شدم . حال سوال این است که به مدرک مجازی سازمان نظام روانشناسی پروانه و مجوز کار نمی دهد ؟ میدانم که باید ارشد را گذراند اما منظور بعد از همان ارشد است که مجوز کار داده می شود یا خیر. چون ما نگران هستیم . ممنون

  1. سلام
   پروانه فعالیت تنها به افرادی تعلق میگیرد که در دانشگاه تمام دوره های پژوهشی و عملی را گذرانده باشند و امکان اخذ این پروانه برای دوره های مجازی وجود ندارد.

 28. سلام
  بنده لیسانس عمران دارم؛ آیا اگر فوق لیسانس روان شناسی شرکت کنم صرفا با مدرک فوق روانشناسی میتوانم پروانه نظام روان شناسی رو بگیرم؟ یا باید لیسانس روان شناسی هم دوباره بخونم

  ممنون

  1. سلام علی جان
   برای دریافت مدرک نظام روانشناسی باید حتما کارشناسی مرتبط داشته بشید.

  1. سلام.من کارشناسی غیر مرتبط دارم.الان ارشد روانشناسی شرکت کردم.میتونم هم زمان با ارشد لیسانس روانشناسی ام بخونم؟
   شرایطش چیه؟
   باید کنکور کارشناسی ام جدا شرکت کنم یا نه؟

   1. سلام
    داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد الزامی است. بله شما باید از طریق کنکور در یکی از رشته های مرتبط و در مقطع کارشناسی پذیرفته شوید.

 29. باسلام واحترام،آیادررشته روان شناسی تربیتی امکان ایجاد کلینیک مشاوره تحصیلی وجود دارد.باتشکر

  1. با سلام بنده رشته کارشناسی علوم تربیتی بوده و ارشد روانشناسی تربیتی ایا امکانش هست برای دریافت پروانه کار؟؟؟یا بهتر بگم از نظر سازمان این دو رشته مرتبط حساب میشه یا خیر؟سپاس

   1. اگه کارشناسی روانشناسی رو بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد بخونیم مجوز زدن مطب نمیدن ؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1750 الی 2250 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت.

با خیال راحت خرید کنید.

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/7/8

چهارشنبه

1399/7/9

پنجشنبه

1399/7/10

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 91023933-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 91023933-021 تماس حاصل نمایید