شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی در سال ۱۴۰۰ و مشاوره

شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی و مشاوره

فارغ التحصیلان رشته های روانشناسی و مشاوره برای ارائه خدمات و فعالیت در حوزه تخصصی خود باید ابتدا برای دریافت پروانه نظام روانشناسی اقدام کنند. گرفتن شماره نظام روانشناسی، شرایط خاصی می طلبد که این شرایط تایید کننده صلاحیت فرد برای ارائه ی خدمات درمانی و مشاوره است.

افرادی که موفق به اخذ پروانه سازمان نظام روانشناسی می شوند، می توانند فعالیت خود را رسما به عنوان روانشناس در مطب روانشناسی آغاز کنند.

مهم ترین شرایط لازم برای دریافت پروانه سازمان نظام روانشناسی

 • متقاضیان گرفتن شماره نظام، حتما باید یکی از اعضای سازمان نظام روانشناسی باشند و داشتن حداقل یک سال سابقه عضویت در این سازمان از شرایط اصلی اخذ شماره نظام است. عضویت در این سازمان از طریق سامانه اینترنتی انجام می شود و نیازی به مراجعه حضوری ندارد.
 • یکی دیگر از شرایطی که در زمان گرفتن پروانه سازمان نظام روانشناسی در نظر گرفته می شود، سطح علمی متقاضیان و تخصص آنها است. بدین ترتیب تنها افرادی که دو مدرک تحصیلی خود را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته ها و گرایش های مرتبط با مشاوره و روانشناسی اخذ کرده اند، شماره نظام روانشناسی می گیرند.
 • یک سال باید از زمان فراغت از تحصیل متقاضیان مجوز نظام روانشناسی گذشته باشد تا واجد شرایط باشند. این یک سال فرصتی است که داوطلب توانایی ها و دانش خود را برای ارائه مشاوره بالا برد.
 • داوطلبان مجوز نظام روانشناسی باید حداقل نمره مشخص شده در مصاحبه حضوری را کسب کنند. این مصاحبه به منظور بررسی مهارتها و دانش افراد انجام می شود که در ادامه مفصلا درباره آن بحث خواهیم کرد.
 • متقاضیان آقا باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کرده باشند یعنی دارای کارت معافیت و یا کارت پایان خدمت باشند تا بتوانند مجوز فعالیت بگیرند.
 • داشتن گواهی و تاییدیه سلامت روانی و نداشتن سوء سابقه کیفری از دیگر شرایط لازم است.

بیشتر بخوانید: نحوه مصاحبه سازمان نظام روانشناسی


چگونگی اخذ پروانه سازمان نظام روانشناسی

روند دریافت پروانه نظام از چند مرحله ی نه چندان دشوار تشکیل شده است که داوطلب باید این مراحل را به ترتیب انجام دهد.

برای راحتی کار شما این مراحل را با هم مرور میکنیم:

 1. قبلا هم عنوان کردیم که اولین قدم برای دریافت پروانه روانشناسی عضو شدن در سازمان نظام روانشناسی است که تنها دارندگان مدرک تحصیلی معتبر در رشته روانشناسی و مشاوره میتوانند در این سازمان عضو شوند.
 2. بعد از اینکه عضویت شما در سازمان نظام تایید شد و یک سال هم از مدت عضویت شما گذشت باید به سامانه اینترنتی ثبت درخواست مجوز نظام روانشناسی مراجعه کنید. تمام مدارکی که برای اخذ پروانه نظام روانشناسی لازم است در این سامانه مطرح شده و باید آنها را بارگذاری و ارسال کنید. این مدارک شامل مدارک تحصیلی، گواهی نامه عدم سوء پیشینه، گواهینامه سلامت روانی و… است.
 3. در مرحله بعدی مدارک ارسالی در کمیسیون های تخصصی مورد بررسی قرار می گیرند. اگر شما شرایط ذکر شده را داشته باشید برای انجام مصاحبه حضوری دعوت می شوید.
 4. مصاحبه آخرین مرحله در روند گرفتن مجوز از سازمان نظام روانشناسی است. چنانچه در آن موفق شوید، بعد از صدور مجوز میتوانید فعالیت خود را آغاز کنید.

شرایط عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران کدامند؟

سازمان نظام روانشناسی، سازمانی است که وظیفه حمایت از مشاوران و همچنین نظارت بر فعالیت این افراد را بر عهده دارد. افرادی که به عضویت این سازمان درآمده اند معمولا مهارت و صلاحیتشان تایید شده است و می توانند به ارائه ی خدمات مشاوره ای مشغول شوند.

دو شرط اصلی را میتوان برای عضویت در این سازمان عنوان کرد که به ترتیب زیر است:

داشتن مدرک تحصیلی مرتبط که مورد تایید یکی از وزارتخانه های بهداشت و یا وزارت علوم و تحقیقات کشور باشد. البته افراد دارای مدرک کارشناسی و پایین تر نمیتوانند به عضویت این سازمان درآیند و داشتن مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر شرط است.

اعضای سازمان روانشناسی در ازای عضویتشان در این سازمان و استفاده از خدمات و مزایای آن بایستی هزینه ای را به عنوان حق عضویت پرداخت کنند.

عضویت در این سازمان مزیتهای فراوانی را برای شما به دنبال دارد که مهم ترین آن امکان دریافت مجوز نظام روانشناسی است.


بیشتر بخوانید: فرم ۱۱۱ سازمان نظام روانشناسی چیست؟


چگونگی اخذ پروانه سازمان نظام روانشناسی

مصاحبه سازمان نظام روانشناسی

مصاحبه یکی از مراحلی است که داوطلبان پروانه نظام روانشناسی باید آن را پشت سر بگذارند. اما همواره سوالات زیادی درباره روند مصاحبه وجود دارد که با توجه به اهمیت بالای این موضوع در این قسمت به آن می پردازیم. ابتدا باید بدانید که انجام مصاحبه برای ارزیابی تسلط شما به مباحث و مهارت های روانشناسی، بررسی صلاحیت شما و… انجام می شود.

لذا توصیه می کنیم قبل از ثبت درخواست برای مجوز نظام روانشناسی در کارگاه ها و جلسات آموزشی روانشناسی شرکت کنید تا مهارت کافی برای پاسخ دادن به سوالات مصاحبه را کسب نمایید.

توجه داشته باشید که این مصاحبه با مصاحبه های شغلی که برای استخدام انجام می شود تفاوت زیادی دارد و تنها موضوعی که درباره آن سوال می شود، علم روانشناسی است پس نگران سوالات عقیدتی و… نباشید.

برای مصاحبه باید چه منابعی را مطالعه کنیم و سوالات بیشتر حول چه مباحثی است؟

در پاسخ باید گفت که شما باید بر اساس رویکرد روانشناسی خود مطالعاتی داشته باشید و به تسلط کافی برای پاسخ دادن به سوالات در حیطه ی رویکرد خود برسید. علاوه بر این، موضوع پایان نامه شما یکی از مواردی است که در نوع سوالاتی که از شما پرسیده می شود تاثیر دارد توجه کنید که قانع کردن تیم مصاحبه کننده کار راحتی نیست؛ پس تمام منابعی که موضوع رویکرد روانشناسی و پایان نامه شما باشد اهمیت دارد.

رویکرد مصاحبه کنندگان و سطح علمی آنها نیز تاثیر زیادی در پذیرش یا عدم پذیرش شما دارد. مصاحبه کنندگان معمولا اساتید برتر دانشگاهی هستند که حساسیت بالایی دارند پس با توجه به اینکه کار سختی را در پیش دارید سعی کنید با کسب دانش و مهارت کافی این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارید.

موضوع دیگری که درباره مصاحبه وجود دارد مربوط به هزینه مصاحبه است. این هزینه که توسط تعرفه های سازمان روانشناسی مشخص می شود باید به یکی از حساب های سازمان نظام روانشناسی واریز شود و رسید مربوطه را به این سازمان تحویل دهید.


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس کلینیک روانشناسی چگونه است؟


چگونگی تمدید عضویت در سازمان نظام روانشناسی

داوطلبانی که موفق به عضویت در سازمان نظام روانشناسی شده اند یک کارت عضویت دریافت می کنند. این کارت تنها مدت مشخصی اعتبار دارد و لازم است یک ماه قبل از به پایان رسیدن اعتبار آن برای تمدید عضویت اقدام کنید.

اما اهمیت تمدید عضویت به موقع در این است که شما برای انجام فعالیت های مشاوره ای و همچنین به منظور تمدید پروانه نظام روانشناسی به این کارت نیاز دارید. برای تمدید عضویت در سازمان نظام روانشناسی لازم است فرمی را تحت عنوان فرم ۱۱۰ تکمیل و امضا کنید که اطلاعاتی شامل تاریخ تولد، تاریخ عضویت در سازمان، کد ملی، آدرس محل زندگی و سایر اطلاعات از این دست را در برمی گیرد.

همچنین مدارک مورد نیاز برای تمدید عضویت نیز در این فرم، ذکر شده که به ترتیب زیر میباشد:

اصل کارت عضویت قبلی

یک قطعه عکس جدید که پشت نویسی شده باشد

کپی آخرین مدرک تحصیلی، البته اگر مدرک تحصیلیتان در این مدت تغییر کرده و مدرک بالاتر گرفته اید، ارائه اصل مدرک جدید الزامی است.

رسید مربوط به واریز مبلغ حق عضویت به حساب سازمان نظام روانشناسی کشور

بعد از جمع آوری این مدارک و تکمیل فرم مربوطه باید آنها را به سازمان نظارت حرفه ای و امور کمیسیونهای سازمان نظام روانشناسی تحویل دهید تا تصمیمات لازم درباره تمدید عضویت شما اتحاذ شود. در نهایت کارت عضویت جدید برای شما صادر می شود و شما میتوانید با خیال راحت فعالیتهای خود را از سر بگیرید.

شرایط عضویت در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران کدامند؟

پروانه اشتغال از سازمان نظام روانشناسی و بهزیستی

همانطور که می دانید سازمان بهزیستی کشور یکی از ارگان هایی است که مددجویان زیادی را تحت حمایت خود دارد و به این افراد خدمات مشاوره ای و درمانی و… ارائه می دهد.

یکی از موضوعاتی که در سالهای اخیر بحث های زیادی را به دنبال داشته است، امکان اخذ پروانه فعالیت از سازمان بهزیستی است. این سازمان در گذشته می توانست با در نظر گرفتن قوانین و مقررات خود اقدام به صلاحیت سنجی روانشناسان و مشاوران کند و بر همین اساس برای آنها پروانه فعالیت صادر کند تا سازمان بهزیستی را در ارائه خدمات یاری کنند.

اما بعد از مدتی سازمان نظام روانشناسی وارد کار شد و صلاحیت بسیاری از افرادی که از سازمان بهزیستی مجوز گرفته بودند را زیر سوال برد چرا که این افراد بر اساس استانداردهای روانشناسی ارزیابی نشده بودند.

در نهایت بعد از جدال های فراوان مقرر شد که تنها سازمانی که حق تایید صلاحیت روانشناسان و اعطای مجوز نظام روانشناسی را دارد، سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور است و مهارت و توانایی افرادی که مجوز خود را از سازمان بهزیستی گرفتند دوباره مورد بررسی قرار گرفت.

البته هنوز هم سازمان بهزیستی می تواند برای انجام برخی فعالیت ها که برای کمک به مددجویان انجام می شود، به متقاضیان مجوز ارائه دهد اما به طور کلی ارائه مراکز مشاوره اجتماعی باید تحت نظارت سازمان نظام روانشناسی انجام شود.

مجوز تاسیس کلینیک روانشناسی

کلینیک های روانشناسی تخصصی یکی از نیازهای اساسی جامعه امروز هستند چرا که زندگی پر تنش ضرورت استفاده از خدمات روانشناسی را افزایش می دهد. ارائه ی خدمات در حوزه مشاوره تحصیلی، مشاوره ازدواج، مشاوره کودکان و… از جمله وظایفی است که برای این کلینیک ها تعریف شده است.

با توجه به اهمیت این موضوعات، نظارت بر فعالیت کلینیک های روانشناسی امری ضروری است. لذا سازمان نظام روانشناسی کشور با ارائه پروانه نظام روانشناسی به واجدین شرایط بر فعالیت آنها نظارت می کند؛ بر همین اساس تنها افرادی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند برای مجوز تاسیس کلینیک روانشناسی اقدام کنند. این شرایط با در نظر گرفتن نوع کلینیک و خدماتی که ارائه می دهد، متفاوت است.

کلینیک های روانشناسی را می توان به دو دسته ی اصلی تقسیم بندی کرد:

مراکز مشاوره عمومی: این مراکز به ارائه خدمات غیر تخصصی می پردازد که برای دریافت مجوز تاسیس آن باید مدرک کارشناسی ارشد در یکی از گرایش های روانشناسی داشته باشید.

مراکز مشاوره تخصصی: این مراکز فعالیت های تخصصی تنها در یکی از حوزه های روانشناسی انجام می دهند از جمله این مراک، مشاوره کودک و نوجوان، مشاوره کودکان اسثتنایی، مشاوره سالمندان، مشاوره تحصیلی، مشاوره ازدواج و… را می توان نام برد. اخذ مجوز در این حوزه ها نیاز به مدرک کارشناسی ارشد و گاه دکترا دارد.

افرادی که موفق به دریافت مجوز نظام روانشناسی شده اند بر اساس مدرک تحصیلی و علاقه ی آنها به فعالیت در هر یک از زمینه های مشاوره تخصصی یا عمومی، می توانند مطب خود را تاسیس کنند. البته ارائه مدارک مربوط به اجاره یا خرید محل تاسیس کلینیک روانشناسی برای اخذ مجوز نهایی اهمیت دارد.

مجوز تاسیس کلینیک روانشناسی

پتعرفه سازمان نظام روانشناسی چگونه است؟

همانطور که در پاراگراف های قبلی عنوان کردیم روانشناسان برای عضویت در سازمان نظام روانشناسی و بهره بردن از خدمات و مزایای این سازمان باید هزینه ای را به عنوان حق عضویت به این سازمان پرداخت نمایند.

مبلغ پرداختی به عنوان حق عضویت توسط تعرفه های سازمان روانشناسی مشخص می شود که برای افراد با توجه به مدرک تحصیلیشان متفاوت است. همچنین داوطلبان باید برای تمدید عضویت و بررسی پرونده نیز مبلغی را پرداخت کنند، که این تعرفه ها در سایت نظام روانشناسی در دسترس قرار گرفته و به طور کلی در جدول زیر عنوان شده اند:

مبلغ نوع حساب
۱/۱۵۰/۰۰۰ ریال عضویت جدید و تمدید عضویت هر سال برای داوطلبان فوق لیسانس
۱/۵۶۰/۰۰۰ ریال عضویت جدید و تمدید عضویت برای داوطلبان دارای مدرک دکترا
۵/۶۴۰/۰۰۰ ریال صدور پروانه اولیه ۳ ساله برای مدرک فوق لیسانس
۶/۸۴۰/۰۰۰ ریال صدور پروانه اولیه ۳ سال برای مدرک دکترا
۳/۳۶۰/۰۰۰ ریال تمدید پروانه اشتغال ۳ سال برای مدرک فوق لیسانس
۴/۵۶۰/۰۰۰ ریال تمدید پروانه اشتغال ۳ سال برای دکترا
۷/۹۲۰/۰۰۰ ریال صدور و تمدید پروانه مراکز به ازای دو سال
۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال هزینه بررسی اولیه پرونده
۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال هزینه شرکت در مصاحبه

قبل از واریز هر مبلغی برای دریافت پروانه نظام روانشناسی و یا تمدید آن بهتر است با امور مالی سازمان روانشناسی تماس بگیرید تا از بروز اشتباه در واریز مبالغ جلوگیری شود.

علاوه بر این یکی از اقداماتی که تحت نظارت سازمان روانشناسی و مشاوره کشور انجام می شود تعیین تعرفه مربوط به خدمات روانشناسی است که در کلیلنیک های روانشناسی ارائه می شود. این تعرفه ها نیز بر اساس مدرک تحصیلی مشاوران مشخص میشود که  برای یک جلسه ۴۵ دقیقه ای به ترتیب زیر میباشند:

تعرفه کارشناسی ارشد روان شناسی و مشاوره تعرفه دکتری روان شناسی و مشاوره
۹۰۰/۰۰۰ ۱/۳۰۰/۰۰۰

چالش های روانشناس بدون مجوز شامل چه مواردی است؟

در جامعه امروزی ارائه ی هر خدمتی و تاسیس هر مرکزی نیاز به طی کردن مراحل قانونی و دریافت مجوز دارد. کلینیک های روانشناسی و مراکز مشاوره نیز از این امر مستثنی نیستند.

چه بسا با توجه به وظیفه خطیری که این مراکز برای تامین سلامت روان جامعه بر عهده دارند، قوانین در این حوزه سخت گیرانه تر اجرا می شود. فردی که برای دریافت مشاوره های ازدواج، تحصیلی، خانوادگی و… مراجعه می کند، با توجه به هزینه ای که پرداخت می کند و اهمیت این مشاوره در زندگی، توقع دارد راهنمایی های موثر و مفیدی دریافت کند.

بدیهی است فردی که صلاحیت وی در سازمانهای زی ربط تایید نشده نمی تواند گزینه مناسبی برای دریافت مشاوره باشد. علاوه بر این مشاورانی که برای دریافت مجوز اقدام نکرده اند با مشکلات زیادی رو به رو خواهند شد و ارائه مشاوره بدون داشتن مجوزهای لازم جرم است و در صورت شناسایی فرد خاطی با وی برخورد خواهد شد.

اگر تایید شود فردی بدون داشتن پروانه نظام روانشناسی اقدام به فعالیت و ارائه مشاوره کرده است از انجام هر گونه فعالیت در حوزه روانشناسی محروم خواهد شد. البته ممکن است این محرومیت تا شش ماه نیز باشد. پس بهتر است ابتدا برای اخذ مجوز اقدام کنید تا با این مشکلات مواجه نشوید.

علاوه بر این با توجه به اینکه سازمان نظام روانشناسی به عنوان یک صنف وظیفه حمایت از حقوق روانشناسان عضو این سازمان را بر عهده دارد اگر یکی از مراجعین از عملکرد روانشناس فاقد مجوز، ناراضی باشد و بر علیه وی شکایت کند، سازمان نظام روانشناسی هیچ وظیفه و تعهدی برای دفاع از فرد مذکور ندارد.

دقت کنید که نام تمام روانشناسانی که مجوز نظام روانشناسی گرفته اند در سایت این سازمان وجود دارد و توصیه می کنیم در زمان مراجعه به مشاوران و روانشناسان بررسی شماره نظام آنها را در نظر بگیرید.

تعرفه سازمان نظام روانشناسی چگونه است؟

آدرس سازمان نظام روانشناسی تهران کجاست؟

گاهی مشاوران و روان شناسان برای انجام امور مختلفی همچون دریافت مجوز و انجام مصاحبه و… باید به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور مراجعه کنند که آدرس آن به شرح زیر است:

تهران- خیابان جلال آل احمد- بین خیابان کارگر شمالی و بزرگراه شهید چمران- روبروی دانشگاه تربیت مدرس- خیابان پروانه- بالاتر از میدان سوم پرنده- کوچه ۱۶- پلاک ۶

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی در سال ۱۴۰۰ و مشاوره با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سازمان نظام روانشناسی به طور کلی چه وظایفی را بر عهده دارد؟

تا اینجای کار دانستیم که یکی از مهم ترین وظایف سازمان روانشناسی کشور ارائه مجوز نظام روانشناسی به مشاوران مورد تایید است.

اما این مورد تنها وظیفه ی سازمان نیست بلکه وظایف مختلف دیگری را بر عهده دارد که برخی از آنها در ادامه آورده شده است:

 • برگزاری دوره های مختلف برای ارتقای سطح علمی روانشناسان و پیشرفت هر چه بیشتر این علم در کشور
 • تعیین تعرفه های درمانی که قبلا درباره این مورد نیز بحث کردیم.
 • همکاری با وزارت علوم و وزارت بهداشت کشور برای بهتر شدن وضعیت تحصیل دانشجویان رشته روانشناسی
 • مشخص کردن چارچوب هایی برای انجام فعالیت های روانشناسی
 • و…

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید.

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مجوز نظام روانشناسی به شما هم میهنان عزیز ارائه می دهد.

شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی در سال ۱۴۰۰ و مشاوره

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی در سال ۱۴۰۰ و مشاوره

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 284 نظر:
 1. سلام شماره تماس که در سایت گذاشتین اصلا امکان برقراری میسر نیست لطفا بفرمایید جهت تمدید کارت نظام که چند سال تمدید نشد هر ساله چقدر باید پرداخت شود مقطع ارشد و آیا جریمه دیر کرد دارد یا تخفیف پرداخت تمدید هزینه چند ساله تعلق می گیرد یا خیر؟چون گفتن قبل .اریز با امور مالی هماهنگ شود لطفا شماره امور مالی؟/

 2. سلام
  کسی که معلولیت داره انگشتای یک دستش (۲انگشت مادرزادی رو نداره)مانعی داره واسه گرفتن مجاوز و استخدام و……؟

  1. سلام شما می توانید در سهمیه ۳% ویژه استخدام معلولین در آزمونهای استخدامی شرکت کند

 3. با سلام ببخشید راسته که با دو تا مقطع پشت سر هم باز هم ارائه مجوز مطب نمیدن یا سخت میدن

  1. سلام. دریافت مجوز سازمان نظام روانشناسی دارای شرایط و ضوابطی است که میتوانید با سپری کردن مراحل و اخذ نمره قابل قبول از مصاحبه مجوز را دریافت کنید.

 4. با سلام ببخشید راسته که ارائه مطب روانشناسی به این راحتی ها نیست حتی با دو مدرک پشت سر هم

  1. سلام. دریافت مجوز سازمان نظام روانشناسی دارای شرایط و ضوابطی است که میتوانید با سپری کردن مراحل و اخذ نمره قابل قبول از مصاحبه مجوز را دریافت کنید.

 5. باسلام من ارشدمدیریت اموزشی هستم ومی خواهم دکتری روانشناسی بگیرم ایابعدازمدرک بااین کارمجوزمطب می دهند؟

 6. با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما.آیا مدرک کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی دریکی از رشته های روانشناسی یا گرایشات آن بصورت پیوسته مورد تایید سازمان هست یا خیر.

 7. سلام وقت شمابخیر،من کارشناسی روانشناسی عمومی پیام نورم، کارشناسی ارشدم علوم تربیتی گرایش مدیریت آموزشی، ،،سوالم اینه که اگه دکتری روانشناسی بالینی بگیرم با توجه به اینکه ارشدم بین دو مقطع لیسانس و دکتری قرارداره و روانشناسی نیست میتونم مجوز تاسیس مطب بگیرم؟

  1. سلام. با مدرک کارشناسی ارشد میتوانید برای دریافت مجوز مرکز مشاوره تحصیلی اقدام کنید ،در صورت اخذ مدرک دکتری از لحاظ مدرک مانعی برای کسب مجوز مطب وجود ندارد

 8. سلام وقتتون بخیر. آیا برای دوره ی کارورزی در بیمارستان حتما باید مدرک کارشناسی و ارشد مرتبط باشند؟ چون مدرک کارشناسی من غیرمرتبط هست و ارشدم روانشناسی عمومی.
  و اینکه اگر برای تحصیل و اخذ مدرک روانشناسی بالینی در مقطع لیسانس اقدام کنم آیا بعدش میتونم برای کارورزی در بیمارستان ثبتنام کنم یا حتما مدرک ارشد هم باید گرایش بالینی باشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 9. سلام وقتتون بخیر. آیا برای دوره ی کارورزی در بیمارستان حتما باید مدرک کارشناسی و ارشد مرتبط باشند؟ چون مدرک کارشناسی من غیرمرتبط هست و ارشدم روانشناسی عمومی.
  و اینکه اگر برای تحصیل و اخذ مدرک روانشناسی بالینی در مقطع لیسانس اقدام کنم آیا بعدش میتونم برای کارورزی در بیمارستان ثبتنام کنم یا حتما مدرک ارشد هم باید گرایش بالینی باشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 10. سلام خسته نباشید
  مدرک کارشناسی علوم تربیتی وارشدروان شناسی تربیتی
  حدودیک سال هم عضویت سازمان نظام را دارم
  ۷۰۰ ساعت دوره های آموزشی تخصصی مرتبط باحوزه فعالیت اخذ پروانه وبامدرک مورد تاییدنظام هم گذرانده باشد؟
  می توانم پروانه بگیرم

  1. سلام اگر در دو مقطع کاملا مرتبط تحصیل داشته باشید میتوانید مجوز مطب رادریافت کنید

  2. سلام من کارشناسی جامعه شناسی و ارشد مشاوره خانواده هستم .چه موقع میتونم مجوز فعالیت بگیرن
   م

 11. سلام وقت به خیر
  باتوجه به اینکه افرادی که بدون مصاحبه مجوز گ فته اند نشان دهنده این امر هست که سازمان نظام خساسیتش فقط برای افراد غیر خودی وبی معناست پس لطفا فرزندان مردم را امیدوار نکنید ورشته روانشناسی را از کنکور دانشگاه ها خذف کنید که این پرونده های قطور سالهای سال به طول می انجامد تا صاحب مجوز شود آن همه تحصیل در دانشگاه وآن همه کتاب وآن همه وقت هزینه کردن ملعبه دست نظام روانشناسی قرار گرفته

 12. سلام
  من مدرک مشاوره روانشناسی از یک کالج معتبر در کانادا دارم . قصد دارم به ایران برگردم آیا اجازه تاسیس مطب دارم .

 13. سلام، من ارشد بالینی هستم، و در تاریخ ۹۹،۶،۲۲ دفاع کرده ام که این تاریخ دفاع در گواهی موقتی که از دانشگاه گرفته ام هم قید شده ولی تاریخ صدور خرداد ۱۴۰۰ در بالای مدرک خورده، حال منظور شما از یک سال
  ،یک سال بعد از تاریخ دفاع است یا تاریخی که بالای گواهی خورده.

 14. سلام وقت بخیر. کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی دارم. آیا در صورت اخذ دکتری رشته مشاوره می توانم برای پروانه اقدام کنم؟

   1. سلام خسته نباشید
    مدرک کارشناسی علوم تربیتی وارشدروان شناسی تربیتی
    حدودیک سال هم عضویت سازمان نظام را دارم
    ۷۰۰ ساعت دوره های آموزشی تخصصی مرتبط باحوزه فعالیت اخذ پروانه وبامدرک مورد تاییدنظام هم گذرانده باشد؟
    می توانم پروانه بگیرم

    1. سلام اگر در دو مقطع کاملا مرتبط تحصیل داشته باشید میتوانید مجوز مطب رادریافت کنید

 15. با سلام وقت بخیر؛با مدرک کارشناسی مشاوره(تحصیلی) و ارشد روانشناسی امکان اخذ مجوز هست؟

 16. سلام.وقت بخیر. چند سالی عضو نظام بودم اما سه چهارسالی که تمدید نکردم کارت عضویت من هم گم شده…
  آیا باید پیگیری کنم واز همون شماره قبلی عضویت تمدید کنم یا مجددا ثبت نام کنم برا عضویت؟
  متشکرم

 17. سلام.وقت بخیر. چند سالی عضو نظام بودم اما سه چهارسالی که تمدید نکردم کارت عضویت من هم گم شده…
  آیا باید پیگیری کنم واز همون شماره قبلی عضویت تمدید کنم یا مجددا ثبت نام کنم برا عضویت؟
  متشکرم

 18. با سلام من کارشناسی ارشدم روانشناسی هست چندتا از دوره های روانشناسی رو هم طی کردم ولی مدرک کارشناسیم مهندسی کامپیوتر هست میتونم برای پروانه اقدام کنم؟راهی وجود داره؟

 19. سلام آیا با لیسانس گرافیک کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی و دکترای کودکان استثنایی میشه سازمان نظام گرفت یا نه یا اینکه باید دکترا نیز عمومی باشد

   1. یعنی امکان داره با لیسانس هنر اما دو مقطع بعدی(ارشد-دکتری) روانشناسی مجوز گرفت ؟

 20. باعرض سلام دانشجو رشته روانشناسی عمومی هستم فوق لیسانس جویای کار درنظام روانشناسی هستم

 21. سلام خسته نباشید با مدرک روانشناسی که از دانشگاه های بدون کنکور گرفته میشه مثل آزاد میشه برای پروانه اقدام کرد؟

 22. سلام مدارک کارشناسی حوزوی و ارشد روان شناسی امکان گرفتن پروانه را ندارد؟
  شنیده بودم که کارشناسی حوزوی و ارشد روان شناسی مشکلی نداره برای گرفتن مجوز!

   1. سلام وقتتون بخیر، ببخشید من کارشناسی حسابداری خوندم و ارشد پردیس دانشگاه تهران ثبت نام کردم آیا غیر حضوری پردیس تهران معتبره برای اخذ مجوز و اینکه اگر همزمان با ارشد کارشناسی بدون کنکور پیامنور بخونم دو مدرک حساب میشه، یا باید حتما کارشناسی بگیرم بعد ارشد بخونم؟

 23. سلام لطفا این حرف رئیس سازمان که برای رشته های غیر مرتبط گفته چیه ،یعنی کسی که ارشد روانشناسی داره ولی لیسانس غیر مرتبط میتونه اقدام کنه برای مجوز با گذروندن این دوره ها
  حاتمی ادامه داد: برای فارغ‌التحصیلان ارشد دوره‌ای ۶ ماهه در نظر گرفته‌ایم که ابتدا پروانه موقت و سپس پروانه دائم کسب کنند. سایر افراد متقاضی با رشته‌های غیر مرتبط، یک مقطع مرتبط یا محققین هستند که می‌توانند پس از گذراندن تعدادی واحد، در دوره‌های ۶ ماهه شرکت کرده و پروانه موقت اخذ خواهند کرد. بحث استاد ناظری و آموزش تقویت خواهد شد تا بتوانیم مشکل افراد متقاضی برای مجوز را برطرف کنیم؛ بنابراین نظارت‌ به اصلی‌ترین وظیفه ما تبدیل خواهد شد.

 24. سلام من پروانه ام بعداز یکسال که مصاحبه مجدد داشتم مجددا برای ۶ماه دیگه مصاحبه گذاشتن.آیا ممکنه پروانه مرا اصلا تمدید نکن؟درچه شرایطی؟

   1. سلام خسته نباشید
    مدرک کارشناسی علوم تربیتی وارشدروان شناسی تربیتی می تواندپروانه بگیرد
    ۷۰۰ ساعت دوره های آموزشی تخصصی مرتبط باحوزه فعالیت اخذ پروانه وبامدرک مورد تاییدنظام هم گذرانده باشد؟

    1. سلام اگر در دو مقطع کاملا مرتبط تحصیل داشته باشید میتوانید مجوز مطب رادریافت کنید

 25. سلام و تشکر بابت پاسخگویی
  پاسخ شما به سوال واله تاریخ ۸/۱۲/ بله بوده و مرا امیدوار کرد
  بنده کارشناسی علوم تربیتی علامه در سال ۷۳ و مشاور مدرسه در تمام سالها وسال ۹۸ ارشد مشاوره خانواده از پیام نور گرفتم ایا امکان صدور مجوز فعالیت برای من وجود داره کارگاههایی رو هم گذروندم و برای عضویت هم اخیرا اقدام کرده ام و منتطر بررسی سازمان هستم.
  سپاس

 26. سلام خسته نباشید اگر کارشناسی علوم تربیتی باشد و ارشد مشاوره باشد و هردو مدرک از دانشگاه دولتی باشه اگر کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد یا پیام نور شرکت کنم میتونم پروانه اشتغال سازمان نظام روانشناسی بگیرم؟

  1. با سلام برای مجوز باید دو مقطع روانشناسی باشد فرقی نمیکند کدام دانشگاه باشید.

 27. سلام
  لطفا سریع و فوری پاسخ بدین
  اگر کارشناسی مجازی باشه
  و بعد شرکت کنیم در ارشد و دکتری
  و هم ارشد و هم دکتری حضوری باشن
  بازهم برای صدور پروانه مشکل خواهیم داشت؟

 28. سلام وقتتون بخیر
  من کارشناسی روانشناسی خوندم
  و ارشد هم فراگیر پیام نور روانشناسی عمومی میخونم
  علاقه دارم که در حیطه ی مشاوره خانواده و زوجین کار کنم
  مشکلی برای این ندارم؟
  وچه دوره های باید بگذرونم؟
  ممنون

  1. سلام خیر مشکلی نیست .به صورت کلی باید به مدت حداقل۴۰۰ساعت دوره ی مربوطه زوج درمانی-CBT ACTو…را بگذرانید تا بتوانید در این حیطه کار کنید

 29. سلام ،من برای کاردانی به کارشناسی روانشناسی دارم اقدام میکنم،در صورت گرفتن ارشد.دو مقطع پشت سر هم حساب میشود و میتوانم مجوز فعالیت کسب کنم؟

  1. سلام برای مجوز مطب باید دو مقطع پشت هم بگیرید و ۴سال روانشناسی عمومی و۲سال ارشد گرایش روانشناسی بجز روانسنجی داشته باشید

 30. سلام ، لطفا محدودیت های کاری رشته روانشناسی سلامت و عمومی را برای کار در مطب نسبت به بالینی بگید . ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به وضعیت کنونی تفاوت خاصی مشاهده نمیشود جز محل کاری تخصصی تر و تجویز دارو

   1. سلام اگر اموانش هست سریع و فودی ب سوال من پاسخ بدین
    اگر کارشناسی مدرکش مجازی باشه
    و بعد شرکت کنبم در ازمون ارشد و بعد دکتری و هردو این مقاطع حضوری باشن،بازهم در صدور پروانه مشکل خواهیم داشت؟؟

 31. سلام کارشناسی علوم تربیتی و ارشد مشاوره دارم میتونم پروانه فعالیت بگیرم؟
  ممنونم

  1. دوست عزیز
   سلام. خیر برای گرفتن پروانه حتماً باید در دو مقطع روانشناسی یا مشاوره خوانده باشید.

 32. باسلام
  من لیسانس زبان انگلیسی وفوق لیسانس روان شناسی بالینی می باشم ۵سال بعنوان مسئول فنی و مشاور پرونده های دعاوی خانوادگی ازجمله طلاق در معاونت پیشگیری و۴سال بعنوان مدرس آموزش خانواده شهرستان مربوطه همکاری نموده که گواهی ومدارک معتبردارم و عضو سازمان نظام روانشناسی هستم باتوجه به موارد فوق خواهان تاسیس پروانه می باشم.

  1. سلام. خیر نمی توانید برای گرفتن پروانه باید در دو مقطع روانشناسی خوانده باشید.

 33. باسلام
  من لیسانس زبان انگلیسی وفوق لیسانس روان شناسی بالینی می باشم ۵سال بعنوان مسئول فنی و مشاور پرونده های دعاوی خانوادگی ازجمله طلاق در معاونت پیشگیری و۴سال بعنوان مدرس آموزش خانواده شهرستان مربوطه همکاری نموده که گواهی ومدارک معتبردارم و عضو سازمان نظام روانشناسی هستم باتوجه به موارد فوق خواهان تاسیس پروانه می باشم.

  1. سلام. خیر نمی توانید برای گرفتن پروانه باید در دو مقطع روانشناسی خوانده باشید.

 34. سلام ببخشید برای اخذ مجوز مطب یا کلینیک روان شناسی کارت پایان خدمت معافیت پزشکی مشکل خاصی نداره؟
  من ارشد روان شناسی بالینی هستم و میترسم بعدا بخاطر کارت معافیت پزشکی به مشکل بربخورم!

  1. سلام. قطعاً کمی از امتیاز شما کسر می‌کند اما به صورت کل باید حتماً بررسی شود شرایط دیگر شما.

 35. با سلام
  همانطور که پیداست برای عضویت سازمان روانشناسی باید لیسانس و فوق لیسانس روانشناسی داشته باشیم.اگر لیسانس غیر روانشناسی داشته باشیم اما فوق و دکتری را در رشته روانشناسی اخذ کنیم باز هم اجازه عضویت داده نمیشود؟

  1. سلام. چرا اگر در دو مقطع ارشد و دکترا تحصیل کنید می توانید عضو شوید.

 36. سلام اینکه حتما باید دومقطع روانشناسی پشت هم باشد برای فارغ التحصیل های قبل از سال ۹۲ هم هست ؟ چون زمانیکه که این قانون را گذاشتند گفتند که ورودی های ارشد بعد از بهمن ۹۲ که لیسانس مرتبط ندارند نمیتوانند برای مجوز اقدام کنند ولی وردی های قبل از بهمن ۹۲ که لیسانس غیر مرتبط هستند علاوه بر مصاحبه آزمون هم دارند درسته؟

  1. سلام اگر ورودی قبل از ۹۳ باشید برای گرفتن مدرک نظام روانشناسی باید در آزمون قبول شوید.

   1. باسلام من ارشدمدیریت اموزشی هستم ومی خواهم دکتری روانشناسی بگیرم ایابعدازمدرک بااین کارمجوزمطب می دهند؟

   2. سلام
    من ورودی۹۲هستم و ارشد مشاوره خانواده دارم
    آیا منتطر ازمون برای مجوز همچنان بمونم؟
    چرا کسی نیست دقیق بگه چه موقع آزمون میگیرن؟
    تا ما هم از بلاتکلیفی در بیایم

    1. سلام. برای دریافت پروانه اشتغال میتوانید مدارک خود را همراه با درخواست صدور پروانه اشتغال تخصصی به سازمان نظام ارسال کنید. برای اطلاع از شرایط به سایت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره مراجعه کنید.

  2. با سلام .با مدرک کارشناسی وکارشناسی ارشد مشاوره وراهنمایی از دانشگاه امام حسین(ع) با نوع پذیرش. دانشپذیری میتوان پروانه نظام گرفت؟؟

 37. با سلام . من کارشناسی غیر مرتبط دارم و ارشد روانشناسی عمومی. اگر دکترا روانشناسی یا مشاوره بخونم میتونم مجوز فعالیت بگیرم. یا حتما باید کارشناسی روانشناسی داشته باشم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله .دو مقطع روانشناسی و یا یک مقطع مشاوره و یک مقطع روانشناسی کفایت میکند

 38. با سلام من کارشناسی روانشناسی در دانشگاه الکترونیک آزاد خواندم ، اگر ارشد و دکترا را در دانشگاه دولتی یا پیام نور بخوانم ، نمیتوانم مطب بزنم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   دو مقطع پشت سر هم در واحد هایی به غیر از مجازی و الکترونیک مجاز است

   1. با سلام
    من ارشد روان شناسی واحد الکترونیک میخونم. به ما گفتن توی مدرک قید نمیشه واحد الکترونیک. اگه قید نشه با وجودی که لیسانس هم بالینی سراسری خوندم میتونم برای نظام اقدام کنم؟

 39. سلام میخواستم بدونم که میشه با دانشگاه آزاد واحد الکترونیک یا همون مجازی رشته روانشناسی رو خوند بعد از گرفتن کارشناسی ارشد در دانشگاه حضوری میتوان پروانه طبابت از نظام روانشناسی گرفت؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر مقدور نیست واحد الکرتونیک برای سازمان مجاز نیست

 40. سلام
  همسر من مدت حدودت ۶ماه پیش از طریق اینستاگرام با خانومی که پیج روانشناسی داشتن آشنا شدن. برای رفع مشکل اصطراب از ایشون مشاوره میگرفتن. ولی رفته رفته متوجه چت های مخفیانه ی همسرم با ایشون شدم. چند پیام که نشون دهنده ی یک ارتباط ناسالم بین این دو نفر بودو تصادفی خوندم. به اون خانم گفتم چه ارتباطی بین شما دونفره؟ گفتن فقط مشاوره و من متاهلم و همسرتونم شمارو خیلی دوست دارن پس نگران نباشید. با ریکاوری گوشی همسرم متوجه شدم که باهم چندبار بیرون رفتن. مخفیانه چت و مکالمه داشتن. باهم شوخی ها و صحبت های خیلی دور از بحث مشاوره دهی داشتن.این خانم روانشناس هم می‌دونستن که من از ارتباط این دو نفر آگاه و ناراصی هستم و می‌دونستن همسر من چت ها و هیستوری گوشی شونو پاک می کنن. ولی نه تنها همسرمو از این مخفی کاری منع نکردن بلکه گفتن ماکه کاری نمی کنیم خانومت حساسه. من به این خانم پیام دادم که از عملکردشون و ملاقات هاشون توی پارک ناراحتم و به زندگی من و همسرم آسیب زدن. ایشون منو مقصر تمام مشاجراتم با همسرم عنوان کردن و مسئله ی ملاقات های حضوری و مخفیانه شونو کتمان کردن. در حالیکه تاریخ و ساعت ست کردن قرارهاشون توی اس ام اس های ریکاوری شده موجوده. در ضمن من الان متوجه شدم ایشون از سازمان نظام روانشناسی پروانه اشتغال ندارن. الان این خانم چقدر مقصرن؟ من میتونم ازشون شکایت کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت سواستفاده با عنوان رسمی از سازمان های مربوطه میتوانید اقدام کنید

 41. سلام کسی دو مقطع مرتبط داشته باشه ولی از رو آخرین مدرک یکسال نگذشته باشه و ۶ ماه گذشته باشه قبول میکنن یا نه …آخه نوشتن باید یکسال بگذره

 42. سلام من کارشناسی روانشناسی دارم و ارشد روانشاسی هم دارم ولی از تاریخ فارغ التحصیلیم ۶ ماه گذشته نه یکسال..و سازمان نظام روانشناسی نوشته باید یکسال بگذرد الان باید منتظر باشم؟؟ خیلی سخت میشه برام

 43. با سلام و خسته نباشید ، بنده حدود ۶ ساله که پروانه فعالیت مراکز مشاوره تحت نظر سازمان بهزیستی گرفتم و فعالیت دارم هم به عنوان موسس و هم مشاور ، برای اخذ شماره نظام روانشناسی چه باید کرد ؟ممنونم از پاسخگویی شما

  1. سلام دوست عزیز
   از سایت سازمان نظام با پر کردن فرم مربوطه اقدام کنید

 44. سلام
  ببخشید من با سوابق تحصیلی لیسانس روانشناسی گرفتم، الانم دارم ارشد بالینی میگیرم از دانشگاه سراسری
  ،به من مجوز مطب میدن؟؟
  بخاطر لیسانسم که با سوابق تحصیلی گرفتم نگرانم

 45. با سلام و احترام.
  مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مشاوره اخذ شده از دانشگاه پیام نور برای سازمان نظام مشاوره قابل قبول است؟ ممنون میشم اگه با صراحت پاسخ بدید

 46. باعرض سلام وادب
  بنده کارشناسی علوم تربیتی هستم کارشناسی ارشدروانشناسی عمومی وحدود۳۰سال کارمشاوره دردبیرستانها ودانشگاه دارم ومجوزتاسیس مشاوره تحصیلی وتربیتی راحدود۶سال ازبهزیستی گرفتم الان بهزیستی صلاحیت علمی راازسازمان بایدبگیریم ایا صلاحیت به مامیدین یاخیرلیسانس بنده علوم تربیتی است واین رشته هم ازنامش مشخص است درمسایل تربیتی وتحصیلی است

  1. سلام دوست عزیز
   در ازمون سازمان نظام اقدام کنید و مشکل خود را رفع کنید

 47. سلام و خسته نباشید
  بنده کارشناسی علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش کودکان کم توان ذهنی و ارشد روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی دارم.
  برای پروانه اشتغال اقدام کرده ام ولی چون کارشناسی نامرتبط هست گفتن که نمیتونم ولی با شرکت تو آزمون میتونم.
  میخواستم بدونم این آزمون کی برگذار میشه؟ چطور باید ثبت نام کرد و چه منابعی باید خوند؟

  1. سلام دوست عزیز
   از سایت سازمان نظام پیگیری کنید مدتی است آزمون برگذار نشده

 48. سلام اگه من ارشد ودکترا روانشناسی بخونم میتونم پروانه بگیرم؟ کارشناسیم غیر مرتبط هست؟

 49. با سلام و عرض ادب و احترام استاد عزیز :

  بفرمایید : ” متولدین ۳۷ و قبل از آن مشمول عفو رهبری ” هستند .

  تنها کپی شناسنامه برای ارائه به نظام روانشناسی

  کفایت میکند ؟
  قبلا از زحمات بی شایبه حضرتعالی سپاسگزارم.

 50. سلام وقت بخیر بنده لیسانس الهیات دارم و فوق لیسانس روان شناسی دارم و در حال حاضر دانشگاه پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی در رشته مشاوره تحصیل می کنم. پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی هم مثل کلاس داره و امتحان و پژوهش.
  آیا می توانم بعدا مجوز مطب بگیرم؟

 51. سلام خسته نباشید بنده لیلسانسم روانشناسیه برای کارشناسی ارشد میخوام فراگیر پیام نور شرکت کنم
  در اینده مشکلی برای نظام گرفتن پیش نمیاد؟

 52. سلام آیا تنها کسانی که دارای پروانه حرفه‌ای از سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره هستند، مجاز به ارایه سرویس درمانگری هستند؟ در اکثر موارد، لیست افرادی که در وبسایت‌های مراکز مشاوره هستند، در لیست سازمان نیستند: http://www.pcoiran.ir/fa/news/748/اسامی_روان_شناسان_و_مشاوران_دارای_پروانه_حرفه_ای_در_سایت_سازمان_درج_گردید

  1. سلام مریم جان
   برخی از افراد از طریق بهزیستی اقدام به گرفتن مجوز می نمایند

 53. سلام. وقت بخیر
  بنده کارشناسی علوم تربیتی و کارشناسی ارشد مشاوره دارم، آیا میتونم برای اخذ پروانه فعالیت از سازمان نظام روانشناسی اقدام کنم؟؟

 54. الان بالاخره بالاخره میشه با کارشناسی از نوع سوابق تحصیلی و ارشد با کنکور. اقدام به پروانه کرد یا نه؟

  1. سلام باید دو مقطع پشت سرهم در رشته های مشاوره و گرایش های روانشناسی داشته باشید
   و اینکه دانشگاه های مجازی معتبر نیستند

 55. با سلام مخلص بنا بدلایلی چند ماهی برای تمدید عضویت خود اقدام نکردم الف _ چطور مجدد اقدام کنم ب – راجع به معرف عضو هیات علمی است که ارشدم رو دو ترم در همدان و دو ترم مهمان در کرمانشاه خوندم و ۵ سال پیش سال ۹۵ فوق لیسانس ارشد بالینی رو اخذ کردم از اعضای علمی دانشگاههای مذکور کسی منو نمی شناسه و معرفی نامه صلاحیت علمی نمیدهند ، لطفا راهنمایی فرمائید که مزید برامتنان است….

 56. اگه لیسانس بدون کنکوروسوابق تحصیلی باشه قبول نمیکنند.و باید پیوسته باشد۲مقطع پشت هم..مثلا لیسانس و ارشد روانشناسی یا مشاوره پشت هم گرفته شود.

 57. با سلام
  با توجه به این که من لیسانس الهیات دارم، اگر اول ارشد روانشناسی بگیرم، بعد دوباره لیسانس روانشناسی پیام نور بگیرم آیا به من مجوز خواهند داد؟

  1. اگه لیسانس بدون کنکوروسوابق تحصیلی باشه قبول نمیکنند.و باید پیوسته باشد۲مقطع

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز حد اکثر دو هفته بعد از ثبتنام کارت بدستتان میرسد که شماره عضویت دارد اما برای پروانه اشتغال جداگانه باید اقدام کنید. توصیه میکنم با مرکز مشاوره تماس بگیرین

 58. سلام من امروز ثبت نام کردم در سازمان نظام
  چه موقعی شماره نظام میاد.ایا بعد یکسال از عضویت شماره نظام میاد؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز حد اکثر دو هفته بعد از ثبتنام کارت بدستتان میرسد که شماره عضویت دارد اما برای پروانه اشتغال جداگانه باید اقدام کنید. توصیه میکنم با مرکز مشاوره تماس بگیرین

 59. سلام من روانشناسی کارشناسی رو دانشگاه آزاد بدون کنکور گرفتم ولی ارشد روانشناسی بالینی رو با کنکور سراسری قبول شدم آیا امکان زدن مطلب وجود دارد

 60. سلام من روانشناسی کارشناسی رو دانشگاه آزاد بدون کنکور درس خوندم ولی ارشد روانشناسی بالینی رو با کنکور قبول شدم
  سوالم این میتونم مجوز مطب بگیرم از نظام روانشناسی

 61. با سلام
  من لیسانس و فوق لیسانسم رواشناسی بالینی هست عضو انجمن روانشناسی ایران و عضو جدید سازمان نظام روانشناسی هستم و پیخوام برای مجوز اقدام کنم چه پنابعی برای آزمون و مصاحبه باید بخونم ؟ آیا حتما باید ۱ سال از عضویت سازمان نظامم بگذره تا مجوز بگیرم چون نمیخوام وقت زیادی رو از دست بدم و تازه عضو شدم و میخ ام زودتر برای مجوز اقدام کنم

 62. سلام . من لیسانس عمران دارم .
  اگر فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه پیام نور بگیرم ، میتونم مطب بزنم ؟

  1. سلام نرگس جان
   داشتن دو مدرک تحصیلی در رشته های مرتبط روانشناسی و مشاوره از دانشگاه های معتبر برای اخذ مجوز مطب لازم است.

 63. سلام من لیسانسم مطالعات خانواده و ارشد مشاوره دارم میتونم مجوز سازمان نظام بگیریم برای مطب زدن؟ و آیا اگه دکترا مشاوره بخونم میشه مجوز نظام گرفت؟

  1. سلام وقت بخیر
   با لیسانس فعلی تون خیر نمی توانید
   ولی اگر دکتری روانشناسی و مشاوره بگیرید بله می توانید اقدام به دریافت مجوز نمایید.

 64. با سلام و تشکر از اطلاعاتی که ارائه شده بود و یک سوال اگر لیسانس در رشته روانشناسی عمومی و فوق لیسانس در رشته مشاوره صورت گرفته باشد آیا جزو رشته های غیر مرتبط محسوب می گردد ؟

  1. با سلام خدمت شما، آیا با لیسانس روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور و فوق لیسانس روانشناسی بالینی فراگیر پیام نور مجوز مطب می دهند، آیافراگیر بودن مشکلی إیجاد نمی کند؟ ممنون

   1. آقا من خودم مصاحبه رفتم پروانه هم گرفتم. اینکه شما با کنکور یا بی کنکور مدرک گرفتی چه اهمیتی داره واقعا؟ نظام فقط به رشته های غیر حضوری و مجازی و پژوهش محور پروانه نمیده. همین

 65. سلام،چرا مدرک آزاد بدون کنکور معتبر نیست برای اخذ مجوز، دوره هاش هم ک حضوریه
  دوره آموزشی و پژوهشی ک میگین ینی چی؟ چرا آزاد بدون کنکور شاملش نیس؟؟

 66. سلام ببخشید منکاردانی و کارشناسی مددکاری اجتماعی- خانواده از دانشگاه علمی کاربردی دارم و خودم در سازمان زندانها کار میکنم و الان دانشگاه آزاد مجاز شدم برای رشته مشاوره خانواده آیا بعد از ارشد میتونم دفتر مشاوره بزنم یا نه ؟

  1. سلام
   خیر داشتن دو مدرک تحصیلی مرتبط در رشته های مشاوره و روانشناسی برای اخذ مجوز مطب الزامی است.

 67. سلام

  در صورتی که مدرک کارشناسی(روان شناسی) ما از دانشگاه آزاد(بدون کنکور) باشه

  و با داشتن مدرک ارشد در یکی از گرایش های روان شناسی

  اگر برای گرفتن پروانه نظام روان شناسی اقدام کنیم

  ممکن هست مشکلی پیش بیاد یا قبول نکنند؟

  یا به مدرک کارشناسی گیر بدن

  تشکر

  1. سلام
   برای اخر مجوز مطب باید در دوره هایی که از طریق کنکور دانشجو میگیرند پذیرفته شده باشید.

    1. سلام شما اول باید برای گرفتن کارت عضویت سازمان اقدام کنین. بهتره برای طی این پروسه با مشاورهای ما تماس بگیرین تا دقیق راهنماییتون کنن

  1. سلام
   بله دوره های حضوری که پذیرش آنها از طریق کنکور است معتبر هستند.

 68. سلام و وقتتون بخیر. من دانشجوی کارشناسی علم اطلاعات و دانش شناسی هستم و دوسال دیگر کنکور ارشد دارم و قصد دارم در رشته رواشناسی کودکان استثنایی ادامه تحصیل بدهم برای ارشد و دکتری. آیا به من که لیسانسم غیر مرتبط با روانشناسی است، بعد از ارشد و دکتری روانشناسی استثنایی امکان دریافت پروانه فعالیت و مطب و یا فعالیت در کلینک مرتبط با کودکان استثنایی را می دهند؟ مورد بعدی اینکه من الان دانشجوی دوره روزانه هستم و نمیتونم برم دوباره روزانه روانشناسی بخونم و باید آزاد برم و شرایط مالی آزاد رو هم ندارم. میخواهم در کنکور ارشد و دکتری روانشناسی استثنایی قبول شوم. ولی با خوندن نظرات، کمی نگران شدم. یعنی من اینهمه تلاش کنم و وقت بذارم و ارشد و دکتری روانشناسی استثنایی بخونم و امکان فعالیت و تاسیس مطب نداشته باشم؟ امکانش هست دقیق برام بگید. با تشکر.

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با روانشناسی و مشاوره در دو مقطع الزامی است.

 69. سلام اگر کارشناسی روانشناسی را بدون کنکور و ارشد روانشناسی را با کنکور قبول شویم مجوز برای تاسیس مطب میدهند؟

  1. سلام
   مجوز مطب برای فارغ التحصیلان دوره های مجازی، غیر حضوری و… صادر نمیشود.

   1. بالاخره مشخص نشد بدون کنکور مدرک گرفته باشن میتونن پروانه بگیرن یا نه، اگر خودتون چند جواب خودتون رو مقایسه کنید با تناقض روبرو میشید!!

   2. سلام . اگه واحد الکترونیک ارشد روان شناسی گرفته باشیم ولی توی مدرک قید نشه واحد الکترونیک و یکی دیگه از واحد‌های دانشگاه آزاد رو قید کنند بازهم نظام نمیپذیره؟

 70. سلام
  سوال اولم :
  من ارشد مشاوره خانواده دارم لیسانسم مرتبط نیست. اگر کارشناسی پیام نور رو بر اساس سوابق تحصیلی(بدون کنکور) بگیرم آیا از جهت نظام به مشکل برنمیخورم؟ یا حتما باید کنکور بدم؟

  سوال دومم
  اینکه اگر مدرک کارشناسی بعد از ارشد گرفته شود مشکلی ایجاد نمیکند؟ یا لازمه به ترتیب اول کارشناسی گرفته بشه بعد ارشد؟

  1. سلام
   دوره های مجازی و غیر حضوری مورد تایید سازمان نظام روانشناسی نیست. داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در دو مقطع به شکل پیوسته الزامی است.

 71. باسلام و احترام
  من هدفم دریافت مجوز مطب و اشتغال هست.
  سوالم اینه که باید حتما تا مقطع ارشد، روان شناسی بخونم یا با ارشد مشاوره هم میشه مجوز مطب بگیرم؟

  مورد دوم اینکه باتوجه به اینکه به رتبه بندی دانشگاه تحصیل نگاه می‌کنند بین غیرانتفاعی و ازاد کدام شانس بیشتری برای دریافت مجوز داره؟
  متشکرم

  1. سلام
   داشتن مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته های مشاوره و روانشناسی برای اخذ مجوز مطب الزامی است. مدرک دانشگاه آزاد معتبرتر است.

 72. اگه کارشناسی روانشناسی رو بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد بخونیم مجوز زدن مطب نمیدن ؟؟؟

   1. ببخشید من متوجه نشدم. یعنی برای اینکه مجوز مطب بدن رشته روانشناسی رو باید حتما با کنکور قبول شد و اگه بدون کنکور و از طریق معدل در دانشگاه ازاد ثبت نام کرد بعدا مجوز نمیدن؟

    1. سلام
     اخذ مجوز تنها برای فارغ التحصیلان دوره های آموزشی و پژوهشی امکان پذیر است.

   2. سلام من کاردانی تربیت معلم گرایش عقب مانده ذهنی و کارشناسی دبیری کودکان استثنایی از دانشگاه فرهنگیان دارم ارشد روانشناسی کودکان استثنایی از علامه طباطبایی رادارم آیا میتوانم عضو نظام روانشناسی شوم کلمه روانشناسی در کاردانی و کارشناسی نیامده اما صد در صد مرتبط است

    1. سلام
     رشته ها علوم تربیتی غیر مرتبط هستند. اما رشته های روانشناسی و مشاوره در هر گرایشی مرتبط هستند و امکان اخذ مجوز وجود دارد.

 73. اگه کارشناسی روانشناسی را بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد بخونیم مجوز مطب نمیدن؟؟؟

   1. سلام وقت بخیر.
    من لیسانس علوم تربیتی(گرایش نیازهای ویژه کودکان)دارم.وارشدرشته مشاوره میخونم آیابعدازاینکه فارغ التحصیل رشته مشاوره شدم میتونم درسازمان نظام روانشناسی شرکت کنم؟

 74. سلام. با لیسانس و ارشد عمومی می‌شه شماره نظام گرفت یا ارشد حتما باید از گرایش‌های بالینی باشه؟

   1. سلام من لیسانس علوم تربیتی دارم از دانشگاه دولتی، میخواستم بپرسم میتونم ارشد رشته روانشناسی عمومی رو برم؟ واینکه درکل ارشد چه دانشگاهی و رشته ای رو برم ک برای گرفتن مجوز به مشکلی برنخورم ؟

   2. سلام مىفرمایید دو مقطع!پس یعنى فوق لیسانس و دکتراى روانشناسی هم داشته باشیم و لیسانسمان غیر مرتبط باشد براى اخذ مجوز مشکلی نیست؟آیا اگر چند سالى به اتمام تحصیلات لازمه مانده باشد امکان تغییر در این تعرفه ها وجود دارد؟

 75. باسلام و احترام
  مطالب بسیار خوب هست . فقط لطفا به صورت شفاف بفرمایید مدرک دانشگاه پیام نور مورد تایید نظام روانشناسی هست یا خیر ؟

  1. سلام
   بله تمام مدارک دوره های علمی و پزوهشی مورد تایید است و تنها دوره های مجازی مورد قبول نیستند.

 76. سلام وقت بخیر
  اگه دوره کارشناسی و دکترا رشته مرتبط با روانشناسی باشه مجوز نظام داده میشه یا باید فقط کارشناسی و ارشد روانشناسی باشه
  در این صورت چرا در آزمون بعضی گرایش های دکترای روانشناسی رشته های غیر همنام با روانشناسی اجازه شرکت و قبولی در این آزمون رو دارند

  1. سلام
   داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در رشته های روانشناسی و مشاوره در دو دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد شرط لازم برای اخذ مجوز میباشد.

 77. سلام من علوم تربیتی مدیریت آموزشی خوندم لیسانس و فرق لیسانس و دانشحو دکترا عمین رشته برایه گرفتن نظام در حیطه آموزشی چیکار کنم؟ مشاور مدرسه هم هستم

  1. اگر لیسانس بالینی و ارشد عمومی باشیم ولی دکتری بدون کنکور تربیتی بخونیم میشه مجوز نظام گرفت یا نه؟

 78. با سلام برای تکمیل مدارک برای اخذ پروانه اشتغال نیاز به ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد هست ، معرفی نامه رو از سایت تهیه کنیم؟

 79. سلام. من کاردانی آموزش ابتدایی دارم. بعد کارشناسی مشاوره گرفتم. یعنی کارشناسی ام نا پیوسته مشاوره است. ارشد بالینی دارم. حالا میتونم برای اخذ پروانه سازمان نظام اقدام کنم؟

 80. سلام خسته نباشید
  من لیسانس حقوق و ارشد روان شناسی بالینی دارم ،اگر الان کارشناسی روانشناسی را در دانشگاه پیام نور اخذ کنم ایا میتوانم پروانه نظام رو دریافت کنم یا مدرک دانشگاه پیام نور غیر حضوری و نا معتبر به حساب می اید .؟؟؟

  1. سلام. وقت بخیر
   خیر داشتن ۲ مدرک مرتبط در رشته های روانشناسی نیاز است

 81. سلام مراحل اخذ پروانه روانشناسی رو توضیح میدید. برای مصاحبه چیکار کنم کجا ثبت نام کنم. سایت سازمان نظام میرم چیزی پیدا نمیکنم. به کجا باید مدارک ارسال بشه.

  1. سلام وقت بخیر
   توضیحات داخل مطالب سایت هست
   جهت اطلاعات بیشتر هم می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید

 82. سلام کارشناسی روانشناسی ورزش از دانشگاه علمی کاربردی و ارشد بالینی از دانشگاه آزاد آیا سازمان نظام روانشناسی قبول داره؟

  1. سلام
   پروانه اشتغال تنها به افرادی تعلق میگیرد که دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خود را در رشته های مرتبط روانشناسی و مشاوره گرفته باشند، از طرفی مدرک تحصیلی این افراد باید مربوط به دوره های آموزشی و پژوهشی باشد و مدارک تحصیلی دوره های مجازی، افتخاری، الکترونیکی و… مورد تایید نیستند.

 83. سلام و خسته نباشید
  من شنیدم مصاحبه عقیدتی و حتی تست ورزش و تربیت بدنی هم هست،آیا حقیقت داره؟
  میتونید کتاب معرفی کنید برای کسب دانش بیشتر؟
  و کدام مراکز میتونیم برای کارورزی بریم؟
  ممنونم

  1. سلام
   مصاحبه برای اخذ مجوز مطب روانشناسی عقیدتی نمیباشد و تنها مباحث و علوم روانشناسی را در بر میگیرد و علم شما در این حوزه مورد سنجش قرار میگیرد. شما میتوانید بر حسب دیدگاه خود در روانشناسی منابع مربوطه را مطالعه کنید.

 84. سلام من لیسانس غیر مرتبط دارم
  اما ارشد روانشناسی بالینی و دکترای روانشناسی بالینی دارم. ایا میتوانم در نظام روانشناسی عضو ومطب بزنم ؟

  1. سلام. وقت بخیر
   خیر این امکان وجود ندارد زیرا مجوز لازم برای تاسیس مطب تنها به افرادی تعلق میگیرد که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته های مرتبط یعنی مشاوره و روانشناسی گذرانده باشند.

 85. سلام ببخشید من لیسانس غیر مرتبط دارم
  ولی ارشد و دکترا روانشناسی بالینی دارم
  ایا میتونم در نظام روانشاسی عضو و مطب بزنم ؟

  1. سلام
   خیر این امکان وجود ندارد زیرا مجوز لازم برای تاسیس مطب تنها به افرادی تعلق میگیرد که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته های مرتبط یعنی مشاوره و روانشناسی گذرانده باشند.

   1. خوب دوست عزیز شما پاسخ های ضدونقیض میدین
    دو مدرک پشت سر هم مسئله ای ایجاد نمیکنه چه ارشد و دکتری
    چه لیسانس و ارشد

    1. سلام بله مسئله ای ایجاد نمیکند دو مدرک پشت سرهم
     چه لیسانس و فوق چه فوق و دکتری

  2. سلام.ببخشید تا اونجایی که من شنیدم برای زدن مطب داشتن دو مدرک پشت سرم نیاز است،لیسانس و ارشد یا ارشدو دکتری.

    1. سلام
     من ارشد روانشناسی دارم ودکترا روانشناسی اما لیسانس نامرتبط امکان عضو شدن و مجوز گرفتن دارم؟ دو مدرک یعنی ارشد ودکترا میشه؟

     1. سلام وقت بخیر
      بله داشتن دو مدرک مرتبط در روانشناسی و مشاوره از شرایط دریافت مجوز می باشد

 86. سلام
  من یک لیسانس غیر مرتبط داشتم بعد ارشد روانشناسی خوندم و دوباره یک لیسانس مرتبط روانشناسی هم گرفتم برای اخذ مجوز مشکلی نیست؟آیا متارکه آیا تاثیر گذار بر تایید یا عدم تایید بهزیستی هست یا خیر؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله، یکی از شرایط لازم برای دریافت مجوز این است که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی و مشاوره باشد البته توجه کنید که این مدارک از دوره های مجازی و غیر حضوری پذیرفته نیست. خیر متارکه تنها در صورتیکه به دلیل بیماریهای اعصاب و روان صورت گرفته باشد تاثیر گذار است.

  1. سلام وقت بخیر
   خیر محدودیت سنی برای واجدین شرایط دریافت پروانه نظام روانشناسی عنوان نشده است.

 87. سلام بنده لیسانس اموزش ابتدایی دانشگاه ازاد اسلامی اردبیل سال ۷۴فوق لیسانس برنامه ریزی اموزشی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران سال ۷۹ ودکترای روانشناسی عمومی از دانشگاه دولتی باکو ایا می توانم در گروه روانشناسی عضویت بگیرم.

  1. سلام
   خیر عضویت در انجمن روانشناسی تنها برای افرادی امکان پذیر است که رشته ی تحصیلی در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با روانشناسی و مشاوره باشد.

 88. با سلام
  لیسانس علوم تربیتی و فوق لیسانس روانشناسی بالینی دارم بهمن۹۴ قبول شدم و امسال مدرک گرفتم
  یعنی علوم تربیتی نامرتبط هست نمیتونم مجوز کلینیک بگیرم؟؟؟

  1. شرط معافیت کفالت مادر بزرگ مادری نداشتن مادر و خاله و دایی میباشد و برای مادر بزرگ پدری نیز نداشتن پدر، عمو و عمه میباشد.

 89. سلام روزتو ن بخیر .من ارشد بالینی هستم برای دریافت پروانه فعالیت میتوانم محل فعالیت را مرکز ترک اعتیاد انتخاب کنم.ممنون

 90. با سلام در حال گذروندن رشته روانشناسی بصورت مجازی از دانشگاه هستم نه صرفا موسسه و دوره ازاد. و کنکور سراسری شرکت کردم و در این دانشگاه قبول شدم . حال سوال این است که به مدرک مجازی سازمان نظام روانشناسی پروانه و مجوز کار نمی دهد ؟ میدانم که باید ارشد را گذراند اما منظور بعد از همان ارشد است که مجوز کار داده می شود یا خیر. چون ما نگران هستیم . ممنون

  1. سلام
   پروانه فعالیت تنها به افرادی تعلق میگیرد که در دانشگاه تمام دوره های پژوهشی و عملی را گذرانده باشند و امکان اخذ این پروانه برای دوره های مجازی وجود ندارد.

 91. سلام
  بنده لیسانس عمران دارم؛ آیا اگر فوق لیسانس روان شناسی شرکت کنم صرفا با مدرک فوق روانشناسی میتوانم پروانه نظام روان شناسی رو بگیرم؟ یا باید لیسانس روان شناسی هم دوباره بخونم

  ممنون

  1. سلام علی جان
   برای دریافت مدرک نظام روانشناسی باید حتما کارشناسی مرتبط داشته بشید.

  1. سلام.من کارشناسی غیر مرتبط دارم.الان ارشد روانشناسی شرکت کردم.میتونم هم زمان با ارشد لیسانس روانشناسی ام بخونم؟
   شرایطش چیه؟
   باید کنکور کارشناسی ام جدا شرکت کنم یا نه؟

   1. سلام
    داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد الزامی است. بله شما باید از طریق کنکور در یکی از رشته های مرتبط و در مقطع کارشناسی پذیرفته شوید.

 92. باسلام واحترام،آیادررشته روان شناسی تربیتی امکان ایجاد کلینیک مشاوره تحصیلی وجود دارد.باتشکر

  1. با سلام بنده رشته کارشناسی علوم تربیتی بوده و ارشد روانشناسی تربیتی ایا امکانش هست برای دریافت پروانه کار؟؟؟یا بهتر بگم از نظر سازمان این دو رشته مرتبط حساب میشه یا خیر؟سپاس

   1. اگه کارشناسی روانشناسی رو بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد بخونیم مجوز زدن مطب نمیدن ؟؟؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/8/1

یکشنبه

1400/8/2

دوشنبه

1400/8/3

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید