کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

 شرایط سربازی همزمان دو برادر

سربازی همزمان دو برادر چه شرایطی دارد؟
به اشتراک بگذارید

سربازی همزمان دو برادر یکی از مهم ترین مسائل نظام وظیفه است . این مسئله ی سربازی همزمان دو برادر در سال های جاری بسیار پر طرفدار و بحث برانگیز شده است . افراد واجد شرایط سربازی خدمت وظیفه در برخی موارد با این اتفاقات مواجه می شوند . به این دلیل کسب اطلاعات در زمینه های مختلف نظام وظیفه بسیار مهم تلقی می شود . درصد زیادی از جوانان در کشور ما به دلیل مشکلات و سختی های خدمت سربازی از اعزام به خدمت گریزانند . این سال ها جوانان قبل از سن مشمولیت به دنبال راهی هستند تا بتوانند خدمت سربازی وظیفه را نروند . یا اینکه رفتن به خدمت وظیفه عمومی خود را به تاخیر بیاندازند .

اما سوال اینجاست که این راه ها ممکن خواهد بود ؟ آیا همه ی مشمولین می توانند راهی برای نرفتن به خدمت پیدا کنند ؟ راه های معافیت سربازی چیست ؟ آیا تک فرزند بودن دلیل محکم و قانونی برای گرفتن معافیت می باشد ؟ این سوالاتی است که می توانند برای همه ی شما مطرح باشد . برای رسیدن به پاسخ صحیح و درست می توانید از طریق مرکز مشاوره آویژه ، از انواع مشاوره نظام وظیفه بهره مند شوید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت خدمت سربازی


شرایط سربازی همزمان دو برادر

شرایط سربازی همزمان دو برادر در صورتی است که هر دو برادر در یک زمان برای خدمت سربازی اقدام کنند . بنابراین سازمان نظام وظیفه می بایست برای شرایط سربازی همزمان دو برادر  قوانینی را مطرح کرده باشد . شاید این مسئله مطرح باشد که این برادران می توانند از خدمت سربازی معاف شوند ؟ یا یکی از برادران می تواند خدمت سربازی خود را به تعویق بیندازد ؟ در مقاله های گذشته که در ارتباط با انواع معافیت ها صحبت کردیم . گفته شد که به افراد تک فرزند خانواده با شرایط خاص معافیت تعلق می گیرد .

اما شرایط سربازی همزمان دو برادر از سوی سازمان نظام وظیفه کمی متفاوت خواهد بود . در این رابطه نیز قوانین بسیاری مطرح شده است . برخی از این قوانین به تصویب رسیده است . اما متاسفانه هر ساله این قوانین با کمی تغییر و تحول همراه است . پس برای استفاده از این قانون ها به روز بودن شرط اصلی است .


بیشتر بخوانید: شرایط معاف شدن از خدمت سربازی چگونه است


چگونه معافیت سربازی همزمان دو برادر بگیریم؟

خدمت سربازی همزمان دو برادر

خدمت سربازی همزمان دو برادر می تواند کمی به تعویق بیفتد . اما چگونه ممکن خواهد بود ؟ در پاسخ به این سوال مهم باید بگوییم که در خدمت سربازی نظام وظیفه که به طور همزمان برای دو برادر اتفاق می افتد . تنها یکی از برادران می تواند از شانس نرفتن به خدمت سربازی استفاده کند . این در حالی است که برادر اعزام شده به خدمت دارای شرایط خاصی باشد . ما این شرایط و قوانین را در ادامه ی مقاله به طور مفصل شرح داده ایم . برای خدمت سربازی همزمان دو برادر نظام وظیفه قوانین خاص خود را وضع و تصویب کرده است . به دلیل تغییرات زیاد این قوانین مشمولین می بایست با مشاورین نظام وظیفه ی ما در ارتباط باشند . تا اطلاعات کافی در اختیارشان قرار بگیرد .

همان گونه که برای هر یک از معافیت ها ، کسری های خدمت سربازی ، گرفتن امریه ها از سازمان های مختلف قوانین بسیاری وجود دارد . به این دلیل برای استفاده از هر یک از این قوانین داشتن اطلاعات جامع و کامل الزامی می باشد  . هم چنین ارتباط با مرکز مشاوره آویژه می تواند به مشمولین کمک کند تا قبل از رسیدن به سن مشمولیت از خیلی قوانین جدید مطلع شوند . همانطور که در بالا توضیح داده شد مسئله ی مرتبط با سربازی همزمان دو برادر از موارد جدید و به روزی است که ما در اینجا به طور مفصل به آن پرداختیم . زیرا برخی بر این اعتقاد هستند که شاید برای سربازی همزمان دو برادر نظام وظیفه قانونی مبنی بر معافیت قرار گرفته باشد . ما در اینجا توضیحات کاملی در این زمینه را در اختیار مشمولین عزیز قرار داده ایم .

 


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت خدمت سربازی چیست


قانون سربازی همزمان دو برادر

قانون سربازی همزمان دو برادر در مجموعه قوانین سازمان نظام وظیفه قید شده و به آن تاکید می شود . بر اساس ماده قانون ۱۲۷ ، از مجموعه قوانین تصویبی از سوی این سازمان برای سربازی همزمان دو برادر یا برادران بیشتر شروطی قرار داده شده است . این شروط برای افراد چند برادری قابل استفاده خواهد بود . پس مشمولینی که دارای چند برادر با تفاوت سنی کم هستند این مطلب را دقیق تر بخوانند . برای بهره مندی از جزییات بیشتر این قوانین با مشاورین ما در تماس باشند .

خدمت سربازی همزمان دو برادر و شروط اصلی و مهم آن :

  • نداشتن غیبت سربازی برای برادران اعزامی به خدمت الزام است .
  • ارائه ی برگه خدمت سربازی برادر یا برادران بزرگ تر ملاک می باشد .
  • برادر کوچک تر می تواند از شرایط سربازی همزمان دو برادر استفاده کند .
  • برادر بزرگ تر نیز می تواند در شرایط خاص و با داشتن شرایط گفته شده در بالا از این نوع قانون استفاده کنند .

با داشتن شروط بالا مشمولین عزیز می توانند برای معافیت موقت به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند . اما لازم به ذکر است این مشمولین برای گرفتن معافیت موقت باید برگه ی خدمت سربازی برادر یا برادران خود را همراه داشته باشند . برای سایر مدارک نیز می توانید با شماره های زیر تماس گرفته و از مدارک مورد نیاز برای اقدام خدمت سربازی وظیفه همزمان دو برادر مطلع شوید .


بیشتر بخوانید: مشاوره خدمت سربازی


نظام وظیفه

محل خدمت سربازی همزمان دو برادر

محل خدمت سربازی همزمان دو برادر نیز برای برخی از مشمولین مانند علامت سوالی بزرگ است . اما ناگفته نماند که اگر مشمولی اعزام به خدمت بشود . برادر دوم او نیز به سن مشمولیت برسد . تا زمان اتمام  دوره ی خدمت برادر اول ، این برادر دوم می تواند از معافیت های موقت استفاده کند . پس همانطور که توضیح دادیم این قوانین نه تنها برای برادر کوچک تر ، بلکه برای برادران بزرگتر نیز ممکن است . در صورتی که تاخیر برادر بزرگتر برای رفتن به خدمت قابل قبول و قانونی بوده باشد . در این صورت برادر بزرگ ها هم می توانند از این نوع معافیت موقت بهره بگیرند .

 


بیشتر بخوانید:  آخرین اخبار خدمت سربازی


سوالات متداول

اعزام همزمان دو برادر چگونه است؟

برای اعزام همزمان دو برادر یا برادران بیشتر یکی از برادران می تواند به طور موقت از رفتن به خدمت سربازی معاف شود . برای این معافیت موقت مشمولین باید مراحل خاصی را طی کنند . تمام این مراحل و شرایط در مقاله ی بالا یه طور مفصل توضیح داده شده است .

شرایط معافیت موقت دو برادری چیست؟

شرایط این نوع معافیت به این صورت می باشد که برادران باید خدمت سربازی شان با هم تداخل داشته باشد . پس از اعزام به خدمت یکی از برادران برادر کوچک تر می تواند برای گرفتن معافیت به سازمان نظام وظیفه مراجعه کرده و به طور موقت از رفتن به خدمت سربازی معاف شود . این نوع معافیت مستلزم غایب نبودن برادری است که در حال خدمت کردن می باشد .

قانون سربازی دوقلوها چگونه است؟

برای رفتن سربازی مشمولین دو قلو نیز قوانینی موجود است . این قوانین مانند قانون دو برادری قابل اجرا بوده و یکی از برادران می تواند از این طریق معافیت موقت بگیرد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره ویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه معافیت سربازی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

 شرایط سربازی همزمان دو برادر

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه  شرایط سربازی همزمان دو برادر

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 2 نظر:

  1. سلام تو سنندج خدمت میکنم اهل آذربایجان غربی هستم نان آور خانواده هستم پدرومادرم پیرو مریضند دوبرادر در خدمت هستم چطور میتونم انتقالی بگیرم به کی مراجعه کنم

    1. سلام
      شما باید درخواست جابجایی خود را به فرمانده پادگان و فرمانده نیروی انسانی استان محل خدمت ارائه دهید. همچنین شما میتوانید با سربازانی که در محل زندگی شما خدمت میکنند و قصد جابجایی و آمدن به شهر محل خدمت شما را دارند، برای جابجایی هماهنگ کنید و درخواستتان را به نیروی انسانی یگان ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

9099072068 از سراسر ایران