خانه خدمات مشاوره ای نظام وظیفه مشاوره معافیت سربازی شرایط معافیت پزشکی در خدمت سربازی

شرایط معافیت پزشکی در خدمت سربازی

بروزرسانی شده سپتامبر 6, 2018 7:02 ب.ظ
2
1,295
شرایط معافیت پزشکی
شرایط معافیت پزشکی در خدمت سربازی
میانگین 5 رای از تعداد 1

شرایط معافیت پزشکی “آیا به دنبال معافیت پزشکی هستید؟ یا مایلید از قوانین و شرایط این معافیت در خدمت سربازی مطلع شوید؟ در ادامه همراهی کنید .

معافيت پزشكي

برابر ماده 39 قانون خدمت وظيفه عمومي مشمولان از نظر وضع مزاجي و استعداد جسمي و رواني به چهار دسته به شرح زير تقسيم مي شوند:

  • 1) كساني كه از نظر جسمي و رواني سالم و قادر به انجام خدمت هستند كه اين قبيل مشمولان بايستي به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.
  • 2) كساني كه به علت نقص عضو يا ابتلاء به بيماري از سلامتي كامل برخودار نبوده اما قادر به انجام خدمت در امور غير رزمي ميباشند كه اين قبيل افراد به خدمت اعزام ليكن در امور غير رزم خدمت مي نمايند.
  • 3) مشمولاني كه به علت عدم رشد يا ابتلاء به بيماري موقتاً قادر به انجام خدمت دوره ضرورت نيستند كه بايستي خود را معرفي و تعيين و تكليف نمايند.
  • 4) مشمولاني كه به علت نقص عضو و يا ابتلا به بيماري جسمي و يا رواني به طور دائم قادر به انجام خدمت دوره ضرورت نيستند كه بايستي خود را معرفي و از معافيت پزشكي استفاده نمايند.

برای مشاوره در زمینه نظام وظیفه

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

9099072068

تبصره: نحوه طبقه بندي مشمولان و طرز معاينه و ضوابط معافيت پزشكي آنان به موجب آئين نامه معاينه و معافيت پزشكي خواهد بود. كه متقاضيان اينگونه معافيت مي توانند با مراجعه به دفاتر پست يا دفاتر پليس +10، آئين نامه مذكور را تهيه و استفاده نمائيد.

تذكر : لازم به ذكر است با توجه به اينكه در حال حاضر آئين نامه و دستور العملي جهت تشكيل شوراهاي پزشكي در خارج از كشور وجود نداشته و كليه متقاضيان معافيت پزشكي كه در خارج از ايران مي باشند بايستي توسط شوراهاي پزشكي در داخل كشور معاينه و به درخواست آنان رسيدگي گردد لذا مدارك لازم و روند رسيدگي به درخواست آنان دقيقا مشابه روند رسيدگي به درخواست معافيت پزشكي در داخل كشور مي باشد.

در صورتی که در خصوص شرایط خدمت سربازی ٬ انواع معافیت و … سوالاتی دارید٬ هم اکنون با مشاوران مجرب ما در این خصوص تماس حاصل فرمایید.

https://www.anjammidam.com/uploads/order/delivery/file/3e2c2fcbc245d39fe834b29a362cc0fe.gif

برای مشاوره در زمینه نظام وظیفه

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

9099072068

 

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در مشاوره معافیت سربازی

بررسی کنید

طرح کسری خدمت سربازی ارشد و دکتری

طرح کسری خدمت سربازی ارشد و دکتریمیانگین 5 رای از تعداد 10 طرح کسری خدمت سربازی ارشد و دکت…