خانه خدمات مشاوره ای نظام وظیفه معافیت شرایط معافیت پزشکی در خدمت سربازی

شرایط معافیت پزشکی در خدمت سربازی

بروزرسانی شده آگوست 2, 2017 11:30 ق.ظ
2
1,141
معافیت پزشکی خدمت سربازی
شرایط معافیت پزشکی در خدمت سربازی
میانگین 5 رای از تعداد 1

آیا به دنبال معافیت پزشکی هستید؟ یا مایلید از قوانین و شرایط این معافیت در خدمت سربازی مطلع شوید؟ در ادامه همراهی کنید .

معافيت پزشكي

برابر ماده 39 قانون خدمت وظيفه عمومي مشمولان از نظر وضع مزاجي و استعداد جسمي و رواني به چهار دسته به شرح زير تقسيم مي شوند:

  • 1) كساني كه از نظر جسمي و رواني سالم و قادر به انجام خدمت هستند كه اين قبيل مشمولان بايستي به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.
  • 2) كساني كه به علت نقص عضو يا ابتلاء به بيماري از سلامتي كامل برخودار نبوده اما قادر به انجام خدمت در امور غير رزمي ميباشند كه اين قبيل افراد به خدمت اعزام ليكن در امور غير رزم خدمت مي نمايند.
  • 3) مشمولاني كه به علت عدم رشد يا ابتلاء به بيماري موقتاً قادر به انجام خدمت دوره ضرورت نيستند كه بايستي خود را معرفي و تعيين و تكليف نمايند.
  • 4) مشمولاني كه به علت نقص عضو و يا ابتلا به بيماري جسمي و يا رواني به طور دائم قادر به انجام خدمت دوره ضرورت نيستند كه بايستي خود را معرفي و از معافيت پزشكي استفاده نمايند.

تبصره: نحوه طبقه بندي مشمولان و طرز معاينه و ضوابط معافيت پزشكي آنان به موجب آئين نامه معاينه و معافيت پزشكي خواهد بود. كه متقاضيان اينگونه معافيت مي توانند با مراجعه به دفاتر پست يا دفاتر پليس +10، آئين نامه مذكور را تهيه و استفاده نمائيد.

تذكر : لازم به ذكر است با توجه به اينكه در حال حاضر آئين نامه و دستور العملي جهت تشكيل شوراهاي پزشكي در خارج از كشور وجود نداشته و كليه متقاضيان معافيت پزشكي كه در خارج از ايران مي باشند بايستي توسط شوراهاي پزشكي در داخل كشور معاينه و به درخواست آنان رسيدگي گردد لذا مدارك لازم و روند رسيدگي به درخواست آنان دقيقا مشابه روند رسيدگي به درخواست معافيت پزشكي در داخل كشور مي باشد.

در صورتی که در خصوص شرایط خدمت سربازی ٬ انواع معافیت و … سوالاتی دارید٬ هم اکنون با مشاوران مجرب ما در این خصوص تماس حاصل فرمایید

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در معافیت

بررسی کنید

تغییرات شرایط دانشجویان انصرافی در قانون جریمه مشمولان غایب سال 97

تغییرات شرایط دانشجویان انصرافی در قانون جریمه مشمولان غایب سال 97میانگین 5 رای از تعداد 1…