شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم

مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم
به اشتراک بگذارید

شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم ؟

سرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم شامل عوامل مختلف بسیاری است . به صورت کلی در شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم سطوح مختلفی وجود دارد . ممکن است برخی از سطوح این بیماری صرفا موجب معافیت پزشکی موقت شوند . ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش بر این باوریم که نکات بسیار مهمی پیرامون شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم وجود دارد . از این رو اطلاع از شرایط معافیت پزشکی می تواند بسیار مهم تلفی شود . نکته دیگری که در زمینه شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم مهم تلقی می شود این است که بیماری تا چه حد موجب جلو گیری از عملکرد روزانه فرد می شود .

اطلاع از شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم بسیار مهم است

برای این منظور مشاوران حرفه ای مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی می توانند شما را در مورد شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم ، که در برخی موارد بسیار پیچیده نیز می شود ، راهنمایی کنند . برای اطلاع از شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم می توانید تنها از تلفن ثابت با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری های غدد مترشحه داخلی کلیک کنید


شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم

شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم : بیماری ژیگانتیسم چیست ؟

بیماری ژیگانتیسم یا غول پیکری یکی از بیماری هایی است که برخی افراد به آن مبتلا می شوند . این بیماری در اثر ترشح بیش از اندازه هورمون رشد در بدن افراد ایجاد می شود . یکی از ویژگی ها و مشخصه های اصلی این بیماری ، قد خیلی بلند در افراد می باشد . هورمون رشد در بدن انسان ها به وسیله غده هیپوفیز قدامی ترشح می شود . اگر ترشح این هورمون در دوران کودکی بیش از مقدار معین باشد ، منجر به رشد بیش از اندازه استخوان های بدن از نظر طولی و بیماری ژیگانتیسم یا غول پیکری می شود .

در بیماری ژیگانتیسم ، قد افراد از دو متر و ده سانتیمتر نیز بیشتر می شود . حتی بعضی از ورزشکاران معروف و مشهور نیز به بیماری ژیگانتیسم مبتلا می باشند . همان طور که در بالا اشاره شد این بیماری ممکن است برای افراد در دوران کودکی رخ دهد . افرادی که به بیماری ژیگانتیسم مبتلا می باشند ؛ می توانند از شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم استفاده نمایند . تا بتوانند از خدمت سربازی معاف شوند .


بیشتر بخوانید: مدارک معافیت پزشکی


شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم : تاریخچه بیماری ژیگانتیسم

آیا فرزند شما کوتاه تر یا بسیار بلندتر از بچه دیگر هم سن و سالش دیده می شود ؟ این مورد می تواند طبیعی باشد ولی گاهی که کودکان نسبت به هم سن و سال های خودش کوتاه تر یا بلندتر باشد ، برای والدین نگران کننده می باشد . بیماری ژیگانتیسم همان طور که گفتیم در اثر ترشح بیش از اندازه هورمون رشد در بدن ، به وجود می آید . این بیماری از دوران اولیه تاریخ وجود داشته است . اما این بیماری به صورت نادر وجود دارد . تعداد افرادی که به این نوع بیماری مبتلا هستند ، کم می باشد . فردی که دچار این بیماری می شود انگار به کلی به آدم متفاوتی تبدیل شده است . بیماری ژیگانتیسم ، علاوه بر افزایش قد افراد ، موجب بروز تغییراتی در صورت ، بافت عضلانی و حتی صدای افراد نیز می شود .

بهترین فردی که می تواند وجود این بیماری را در فرزندان تشخیص دهد ، والدین این افراد می باشند . زیرا والدین بیشترین فرصت را دارند که رشد فرزندان را مرحله به مرحله و به وفور می بینند . والدین متوجه کوچکترین تغییرات در فرزندان نیز می شوند . اختلال هورمون رشد بیشتر بستگی به وزن فرد ، بلوغ جنسی و حتی دیگر ویژگی های فرد می باشد .

مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم


بیشتر بخوانید: روند رسیدگی به معافیت پزشکی


شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم : علائم بیماری ژیگانتیسم

هر بیماری که افراد به آن مبتلا می شوند ، به وسیله یکسری علائم و مشخصه ها تشخیص داده می شوند . بیماری ژیگانتیسم نیز خود دارای تعدادی ویژگی ها و علائم مخصوص به خود می باشد . در ادامه به تعدادی از علائم و نشانه های این بیماری می پردازیم .

 • افرادی که مبتلا به بیماری ژیگانتیسم هستند ، قد آن ها بیش از دو متر می باشد .
 • استخوان های این افراد بسیار پهن و بلند می باشد .
 • صورت این افراد بسیار پهن می باشد .
 • بیش از ۹۰ درصد اعضای بدن این افراد بزرگ تر از حد عادی می باشد .

بیشتر بخوانید: چه کسانی می توانند معافیت پزشکی نظام وظیفه بگیرند


مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم

شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم : راه های درمان بیماری ژیگانتیسم

یکی از راه های درمان این بیماری ، انجام عمل جراحی بر روی غده هیپوفیز می باشد . از دیگر راه های درمان این بیماری ، دارو درمانی و درمان با اشعه ایکس و یا ترکیبی از موارد گفته شده می باشد . اما به طور کل می توان گفت ، درمان با استفاده از جراحی ، نخستین راه درمانی ژیگانتیسم می باشد . راه های درمان به ترتیب در زیر آورده شده است .

 1. جراحی غده هیپوفیز
 2. استفاده از پرتو درمانی : اگر پزشک از جراحی غده هیپوفیز نتیجه مطلوبی دریافت نکند ، از پرتو درمانی استفاده می کند . در این روش ، روند کاهش هورمون رشد ، با سرعت پایین تری انجام می شود .
 3. استفاده از دارو

افراد مبتلا به این بیماری می توانند از شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم  استفاه نمایند و از خدمت سربازی معاف شوند . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: نحوه دریافت معافیت پزشکی


شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم

طبق قوانین نظام وظیفه با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری ژیگانتیسم در بدن شما وجود دارد . شما می توانید برای معافیت پزشکی اقدام کنید . در این مسیر می تواندی برای کسب اطلاعات جامع پیرامون شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم از مشاوران خبره مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش بهره ببرید . برای این کار می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفنی ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنیآویژه دانش تماس بگیرید:

در استان تهران با ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و در سایر استانها با تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068