خانه خدمات مشاوره ای آزمون های تخصصی صدور گواهی ‌قبولی ‌آزمون ‌حرفه‌ای مهندسان ‌و ‌كاردان ‌فنی ‌ساختمان – بخش اول

صدور گواهی ‌قبولی ‌آزمون ‌حرفه‌ای مهندسان ‌و ‌كاردان ‌فنی ‌ساختمان – بخش اول

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 8:20 ب.ظ
0
170
نظام مهندسی
صدور گواهی ‌قبولی ‌آزمون ‌حرفه‌ای مهندسان ‌و ‌كاردان ‌فنی ‌ساختمان – بخش اول
میانگین 5 رای از تعداد 1

در ادامه قصد داریم برای شروع بحث نظام مهندسی ضوابط ‌و دستورالعمل‌ صدور ‌و اعتبار گواهي ‌قبولي ‌آزمون هاي ‌حرفه‌اي مهندسان ‌و ‌كاردان هاي ‌فني ‌ساختمان را مورد بررسی قرار دهیم

ضوابط و دستورالعمل صدور و اعتبار گواهي قبولي آزمونهاي حرفه‌اي مهندسان وكاردانهاي فني ساختمان به شرح زير و به شماره ۴۲۰/۱۱۹۵۵ مورخ ۲۶/۴/۸۴ به سازمانهاي مسكن و شهرسازي استانهاي سراسر كشور ابلاغ گرديده است. براساس اين دستورالعمل صدور گواهي قبولي جهت متقاضيان اخذ پروانه اشتغال بكار در هر  استان توسط سازمان مسكن و شهرسازي استان و مطابق ضوابط مطروحه در دستورالعمل انجام مي‌پذيرد.

۱- گواهي قبولي مهندسين (به غير از رشته معماري) و كاردانهاي فني ساختمان در صورت احراز شرايط شركت در آزمون به مدت دو سال از تاريخ برگزاري آزمون، جهت اخذ يا ارتقاء پايه پروانه اشتغال بكار داراي اعتبار مي‌باشد.

۲- گواهي قبولي مهندسين (به غير از رشته معماري) و كاردانهاي فني ساختمان در صورت احراز شرايط شركت در آزمون در صورتي كه از تاريخ آزمون بيش از دو سال و حداكثر  چهار سال گذشته باشد به‌شرح زير بررسي خواهد شد:

الف- در آزمون حرفه‌اي مهندسان رشته‌هاي شهرسازي، مكانيك، برق، نقشه‌برداري و ترافيك  در صورت اثبات به فعاليت در حرفه و ارائه مدارك مستند از زمان آزمون تا تاريخ مراجعه، اعتبار گواهي قبولي قابل تمديد خواهد بود.

ب- در آزمون كاردانهاي فني ساختمان كليه رشته‌ها در صورت اثبات به فعاليت در حرفه و ارائه مدارك مستند از زمان آزمون تا تاريخ مراجعه، اعتبار گواهي قبولي قابل تمديد خواهد بود.

ج- در آزمون حرفه‌اي مهندسان رشته عمران (نظارت) در صورت اثبات به فعاليت در حرفه و ارائه مدارك مستند از زمان آزمون تا تاريخ مراجعه، اعتبار گواهي قبولي صرفاً در بخش نظارت آزمون قابل تمديد خواهد بود.

د- در آزمون حرفه‌اي مهندسان رشته عمران (محاسبات)، در صورت شركت و قبولي در آزمون مصاحبه حضوري اعتبار گواهي قبولي قابل تمديد خواهد بود.

۳- در آزمون حرفه‌اي مهندسان رشته معماري، قبولي هر بخش از آزمون (تستي، ترسيمي يا طراحي) در صورت احراز شرايط شركت در آزمون به مدت دو سال بعد از تاريخ آزمون داراي اعتبار مي‌باشد. در صورتي كه متقاضي در اين مدت قبولي تمامي بخشهاي لازم را در يك دوره يا دوره‌هاي جداگانه آزمون كسب نمايد مي‌تواند جهت اخذ يا ارتقاء پروانه اشتغال بكار مهندسي اقدام نمايد.

۴- در آزمون حرفه‌اي مهندسان رشته معماري، در مواردي كه از قبولي بخش يا بخشهايي از آزمون بيش از دو سال و حداكثر چهارسال گذشته باشد و متقاضي در اين مدت، قبولي تمامي بخشهاي لازم را كسب نموده باشد در صورت  اثبات به فعاليت در حرفه و ارائه مدارك مستند از زمان قبولي آن بخش از آزمون تا تاريخ مراجعه، اعتبار گواهي قبولي قابل تمديد خواهد بود.

در صورتی که نیاز به مشاوره در حوزه نظام مهندسی داشتید ( معماری ، عمران ، برق ، مکانیک و… ) می توانید 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در آزمون های تخصصی

بررسی کنید

انتخاب رشته پایه هفتم مدارس تیزهوشان

انتخاب رشته پایه هفتم مدارس تیزهوشانمیانگین 5 رای از تعداد 1 مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش…