طرح تحصیل همزمان با خدمت سربازی به دلیل کرونا لغو شد

طرح تحصیل همزمان با خدمت سربازی به دلیل کرونا لغو شد

به گزارش مرکز مشاوره آویژه و به نقل از جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم گرفته است تا طرح تحصیل همزمان با خدمت سربازی یا همان« سرباز ماهر» را لغو کند.

طرح سرباز ماهر که برای بالا بردن کیفیت خدمت سربازی در نظر گرفته شده بود امکان طرح تحصیل همزمان با خدمت سربازی را در برخی از رشته های خاص که به رشته های تک پودمان معروف هستند فراهم می کرد و سربازان می توانستند با پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی به عنوان شهریه به تحصیل در دانشگاه های علمی و کاربردی سراسر کشور بپردازند. به دنبال لغو طرح تحصیل همزمان با خدمت سربازی، طرح مکمل آن یعنی طرح« ماهرستان» نیز لغو خواهد شد. بر اساس این طرح قرار بود تا کسانی که به وسیله طرح سرباز ماهر در دانشگاه ها به تحصیل می پردازند، سازماندهی شوند و بتوانند با حمایت این طرح به بازار کار راه پیدا کنند.

این دو طرح که برای هدفمند سازی خدمت سربازی که قرار بود توسط ستاد کل نیروهای مسلح با همکاری دانشگاه علمی و کاربردی و وزارت کار و رفاه اجتماعی عملیاتی شود متاسفانه فعلا به صورت تعلیق در آمده است و امکان اجرای آن وجود ندارد.


بیشتر بخوانید: انواع معافیت تحصیلی|نحوه تمدید،صدور و استعلام معافیت تحصیلی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه طرح تحصیل همزمان با خدمت سربازی به دلیل کرونا لغو شد با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

کرونا به سرباز ماهر هم رحم نکرد

وقتی از جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در مورد دلیل لغو طرح سرباز ماهر سوال شد ایشان پاسخ داد: با توجه به شرایط فعلی کشور و وخامت اوضاع کرونا  که به دنبال آن تعطیلی دانشگاه ها و مراکز اجتماع را به همراه داشته است، امکان تشکیل کلاس وجود نداشته و عملا برگزاری طرح های این چنینی غیر ممکن است و از آن جایی که اکثر رشته های معرفی شده برای این طرح، رشته های عملی می باشند و نیاز به حضور در کارگاه به مدت زیادی را دارند عملا برگزاری این رشته ها و آموزش آن ها به صورت مجازی و غیر حضوری غیر ممکن است به همین دلیل بهترین تصمیم در این مقطع لغو این  طرح می باشد.


بیشتر بخوانید: صدور و تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان/شرایط و مدارک لازم


آیا کرونا تنها دلیل لغو طرح تحصیل همزمان با خدمت بوده است؟

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در ادامه صحبت های خود فرمود علاوه بر کرونا عدم تامین منابع مالی و کمبود پول نیز تاثیر بسزایی در لغو شدن طرح تحصیل همزمان با خدمت داشته است ولی عامل اصلی لغو شدن این طرح کرونا بوده است.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی کشور گفت: اقدامات اولیه برای برگزاری طرح سرباز ماهر انجام شده بود و تعاملات لازم بین نهاد های درگیر شکل گرفته بود ولی محدودیت منابع مالی بین طرفین قرار داد باعث شد تا این طرح لغو شود.

رشته های اعلام شده از سوی دانشگاه ما اکثرا رشته های عملی می باشند و نیاز به مواد اولیه و وسایل مختلف برای آموزش می باشند به همین دلیل نیاز به منابع مالی گسترده ای دارند و با توجه به شهریه بسیار پایینی که برای سربازان مشخص شده بود امکان تامین بودجه از سایر منابع وجود نداشته و به همین دلیل این طرح لفو شد.

هر ساله حدودا ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار از مشمولین به خدمت سربازی اعزام می شوند و پیش بینی شده بود حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از این جمعیت در طرح سرباز ماهر شرکت کنند اما متاسفانه با توجه به شرایط فعلی امکان پذیر نیست. طول دوره گذراندن این رشته ها قرار بود بین ۳ الی ۴ ماه باشد بنابراین هر سرباز می توانست چندین مدرک دریافت کند و قرار بود در نهایت یک گواهی نامه مهارت به او اعطا شود.


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکورها چیست؟


آیا لغو شدن طرح تحصیل همزمان با خدمت سربازی به صورت دائمی است؟

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در این مورد توضیح داد: لغو شدن طرح های سرباز ماهر و ماهرستان به دلیل ناکارآمد بودن این طرح ها نبوده و فقط بخاطر شرایط پیش آمده این طرح ها لغو شده اند. در ابتدا قرار بود طرح سرباز ماهر از ابتدای بهمن ۹۸ به صورت آزمایشی در چندین استان به اجرا در بیاید و پس از گذراندن دوره آزمایشی در سراسر کشور اجرا شود. هم چنین طرح ماهرستان نیز قرار بود بلافاصله بعد از ترخیص سربازان دارای گواهی مهارت آغاز به کار بکند.

صحبت ها حاکی از آن بود که گذراندن دوره های مهارت در طرح سرباز ماهر برای تمامی سربازان اجباری باشد ولی همانطور که گفته شد به دلیل شراط کرونا این کار امکان پذیر نیست. این طرح ها فعلا لغو شده اند ولی به احتمال بسیار زیاد پس از عادی شدن شرایط و تامین منابع مالی آن دوباره از سر گرفته خواهند شد و طبق برنامه ریزی های انجام شده وارد فاز اجرایی می شوند.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه آویژه

یکی از بزرگترین مراحل زندگی هر ‍‍‍پسر ایرانی خدمت سربازی است و در صورتی که مشکلی در وضعیت نظام وظیفه شما وجود داشته باشد از بسیاری از خدمات اجتماعی همانند استخدام به هر صورت، اجازه خروج از کشور، دریافت هر گونه وام، دریافت مدرک تحصیلی و … محروم خواهید شد. بنابراین بسیار اهمیت دارد تا اطلاع دقیقی از تمامی موارد مربوط به نظام وظیفه داشته باشید.

مرکز مشاوره آویژه توسط کادری مجرب می توایند به شما بدون نیاز به مراجعه حضوری خدمات مشاوره نظام وظیفه ارائه دهد. مشاورین ما نیاز شما را در موارد زیر که از اصلی ترین موضوعات مربوط به نظام وظیفه هستند برطرف می کنند:

  • امریه سربازی:

اگر دارای تحصیلات عالی باشید ما به شما در ‍پیدا کردن سازمانی متناسب با رشته و مقطع تحصیلی شما که بتوانید با دریافت امریه سربازی آن خدمت خود را به آسان ترین شکل ممکن بگذرانید کمک می کنیم.

  • معافیت خدمت سربازی:

در قوانین سازمان نظام وظیفه راه های متعددی برای بهره مندی از معافیت خدمت سربازی وجود دارد. ما با بررسی شرایطتان به شما خواهیم گفت که آیا شامل یکی از انواع معافیت خواهید شد یا خیر.

  • کسری خدمت سربازی:

ممکن است بعضی از مشمولین خدمت سربازی شامل استفاده از کسری خدمت سربازی باشند ولی حتی از این موضوع آگاه نباشند. مشاورین ما وضعیت شما را بررسی می کنند و در صورت امکان استفاده از کسری خدمت سربازی شما را راهنمایی می کنند.

باید به این موضوع دقت داشته باشید که قوانین مربوط به خدمت سربازی دائما در حال اصلاح و تغییر هستند، مشاورین ما شما را از آخرین تغییرات مربوط به قوانین و تبصره های آن آگاه می سازند تا بتوانید بهترین انتخاب را( در زمینه امریه، کسری و معافیت) داشته باشید.

طرح تحصیل همزمان با خدمت سربازی به دلیل کرونا لغو شد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه طرح تحصیل همزمان با خدمت سربازی به دلیل کرونا لغو شد

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1401/11/15

یکشنبه

1401/11/16

دوشنبه

1401/11/17

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید