طرح رجیستری : مشاوره و بررسی وضعیت تلفن همراه شما

طرح رجیستری
به اشتراک بگذارید

طرح رجیستری چیست؟ و چه زمانی اجرایی می شود؟ اگر در این خصوص نیاز به مشاوره دارید و مایلید وضعیت اصالت تلفن همراه خود را مورد بررسی قرار دهید ، در ادامه با آویژه دانش همراه باشید .

زمان اجرای طرح رجیستری

با اشاره به وعده اعلام شده از سوی وزیر ارتباطات برای عملیاتی شدن طرح شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه در کشور (رجیستری) از انتهای مهرماه اظهار داشت: فاز نخست این طرح از دیروز ٢٨ مهرماه آغاز شد و در این مرحله پایش کل شبکه اپراتورهای موبایل با هدف ثبت و مانیتورینگ آخرین شناسه های ترکیبی گوشی و سیم کارت که در شبکه ثبت می شود، انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه هر نوع گوشی موبایل که تا ٢٨ مهرماه در شبکه اپراتورهای کشور فعال بوده، مجاز تلقی می شود، ادامه داد: در این مرحله و از ٢٨ مهرماه قصد بر مانیتورینگ شبکه برای شناسایی شناسه ترکیبی سیم کارت و گوشی هایی است که در شبکه فعال شده اند.

سخنگوی طرح رجیستری گوشی موبایل با بیان اینکه پس از این مرحله، در مرحله دوم که از ۱۴ آذر ماه آغاز می شود بررسی و تشخیص اصالت چند مدل گوشی در دستور کار قرار می گیرد، اضافه کرد: در این مرحله، رجیستری گوشی موبایل تاثیری در نحوه دریافت سرویس مشترکان ندارد و به هیچ عنوان مزاحمتی برای مردم ایجاد نشده و در ارتباطات آنها خللی وارد نمی شود.

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق گفت: ظرف ۵ روز آینده آخرین ورودی های گوشی و سیم کارت به شبکه را تست خواهیم کرد و شناسه های ترکیبی مدنظر را به عنوان شناسه مورد تایید طرح، ثبت می کنیم اما پس از تاریخ دوم آبان ماه، گوشی هایی که از مدل اعلام شده باشند در صورت ورود غیرقانونی به کشور، در شبکه مخابراتی فعال نخواهند شد.

توصیه به مردم برای فعال کردن گوشی صفر و کارنکرده ظرف چند روز آینده

دهقانی نیا به مردم توصیه کرد که اگر گوشی صفر و کارنکرده در اختیار دارند ظرف چند روز آینده آن را، با گذاشتن سیم کارت داخل آن، فعال کنند.

وی توضیح داد: در اینصورت تا آخرین بازه زمانی پایش و آمارگیری شبکه های اپراتورها، گوشی مورد نظر در شبکه مورد تایید قرار می گیرد اما پس از اعلام مدلهای موردنظر، دریافت خدمات از شبکه اپراتورها نیازمند سنجش اصالت کالا خواهد بود.

سخنگوی طرح رجیستری موبایل با بیان اینکه در این طرح از دیتابیس گمرک برای تشخیص اصالت کالا استفاده می شود تاکید کرد: از دی ماه سال ٩۴ و با فعال شدن دیتابیس گمرک، واردکنندگان گوشی موبایل موظف به واردکردن شناسه گوشی (IMEI) بودند.


 تا ۱۴ آذر هر کسی با هر مدل گوشی خریداری شده  چنانچه گوشی تلفن همراه خود را فعال کند، آن گوشی مجاز خواهد بود


اگر تلفن همراه شما سرقت شده است، نحوه شکایت به علت سرقت تلفن همراه را اینجا دنبال فرمایید .

استعلام و بررسی وضعیت تلفن همراه

کلیه بازدیدکنندگان و کاربران آویژه دانش می توانند برای دریافت شناسه IMEI از طریق وارد کردن کد دستوری *#۰۶# اقدام کنند. پس از دریافت IMEI دستگاه خود  نظیر آیفون ، سامسونگ ، سونی و. …، از تلفن ثابت و بدون کد با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل نمایند تا از وضعیت اصالت دستگاه خود ( قاچاق یا غیر قاچاق ) آگاهی پیدا کنند ، همچنین در خصوص مشاوره طرح رجیستری می توانید با ما در ارتباط باشید .

طرح رجیستری : مشاوره و بررسی وضعیت تلفن همراه شما

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه طرح رجیستری : مشاوره و بررسی وضعیت تلفن همراه شما

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 2 نظر:

 1. سلام من یک گوشی دست دوم از شخصی در سایت خریده ام که قبلا رجیستر شده ودر در سایت همتا چک کردم IMEI گوشی به شماره سیم کارت خاصی اخنصاص دارد شماره طرف را هم در سایت پیدا کردم ولی طرف خانم هست ومنکر داشتن این گوشی است وجهت ارسال کد فعال سازی همکاری نمیکند
  پس IMEI بنام من ثبت نمیشود. چکار کنم؟
  ایا نیاز به کد ندارم؟
  یادآوری میکنم گوشی دارای کارتن وسایر اقلام خودش هست وIMEI گوشی وکارتن با هم یکی هست ودر حال حاضر پس از دو ماه سیم کارت من فعال است و مکالمه میکنم بدون مشکل
  البته شخص فروشنده هم به من گفت گوشی با هر سیم کارتی کار میکنه که ظاهرا چنین هست .اقدامی لازم است انجام دهم ممنون

  1. سلام، بله در خدمتتون هستیم

   لطفا از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.