خانه خدمات مشاوره ای نظام وظیفه کسری خدمت سربازی آخرین اخبار کسری خدمت فرزندان ایثارگر

آخرین اخبار کسری خدمت فرزندان ایثارگر

بروزرسانی شده نوامبر 6, 2017 4:25 ب.ظ
0
2,033
مهارت آموزی سربازان
آخرین اخبار کسری خدمت فرزندان ایثارگر
میانگین 5 رای از تعداد 5

سردار کمالی رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح اظهار داشت : کسری خدمت فرزاندان ایثارگر هنوز تایید نشده و نیاز به یک اقدام کارشناسی دارد .

سردار موسی کمالی با بیان اینکه برابر ماده ۴۵ قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که پدر، مادر، فرزند یا برادر و خواهر آن ها که در 8 سال دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند از اعزام به خدمت سربازی معاف می شوند، اظهار داشت:  بر اساس این قانون تمامی فرزندان ذکور شهدا و جاویدالاثران (مفقودین) از انجام دوره سربازی معاف هستند.

وی با بیان اینکه به ازای هر 25 درصد جانبازی، یکی از فرزندان ذکور جانباز از خدمت سربازی معاف خواهد شد، تصریح کرد:بر این اساس فرزندان دوم یا سوم جانبازان 50 و 75 درصدی از خدمت سربازی معاف می شوند.

سردار کمالی ادامه داد:فرزند ذکور شهید ، آزاده با حداقل 24 ماه سابقه اسارت، جانباز با حداقل 25 درصد جانبازی و جاوید الاثر(مفقود) از خدمت دوره سربازی معاف می شوند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه فرزند ذکور رزمندگانی که 30 ماه حضور در جبهه داشتند هم شامل معافیت خدمت سربازی می شوندگفت:امتیازات مطرح شده قابل تجمیع است بطوریکه با تجمیع سوابق درصد جانبازی، جبهه و مدت اسارت، می توانند از معافیت سربازی برای فرزندانشان استفاده کنند.

وی به ازدواج مشمولان با جانبازان اناث دارای درصد جانبازی ۲۵ درصد و بالاتر اشاره و مطرح کرد: این افراد به صورت موقت از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند اما  پس از گذشت ۵ سال از معافیت موقت، در صورت استمرار ازدواج، معافیت موقت به دائم تبدیل می‌شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه تاکید کرد: جانبازانی که برابر گواهی بنیاد شهید وامور ایثارگران صاحب فرزند نمی شوند، فرزند خوانده قانونی ذکور آن‌ها از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شود.

سردار کمالی در پایان در خصوص اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی مبنی بر کسر خدمت فرزندان بر اساس آزادگی، درصد جانبازی و سابقه حضور در جبهه تصریح کرد:مجلس مصوبه ای  مبنی بر کسر خدمت فرزندان ایثارگر،رزمنده، آزاده و جانباز در زمان بررسی مواد لایحه برنامه ششم توسعه داشت که هنوز اجرایی نشده و در دست بررسی است، چرا که اجرای آن نیاز به اقدام کارشناسی دارد.

بروز رسانی در تاریخ 12 شهریور ماه – کسری خدمت  : 

واكنش جانشین سازمان وظیفه عمومی به آخرین وضعیت اجرایی شدن مصوبه مجلس در خصوص معافیت و کسری خدمت فرزندان ایثارگران :
در مصوبه مجلس اجرایی شدن آن به بررسی‌های ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص نیازمندی نیروهای مسلح کشور منوط شده است. تا این لحظه ابلاغیه‌ای در خصوص این قانون از سوی ستادکل نیروهای مسلح به دست ما نرسیده و هنوز قانون مجلس نیز به ما ابلاغ نشده است.

 

بروز رسانی در تاریخ 28 شهریور ماه – کسری خدمت  : 

رئیس سازمان وظیفه عمومی :

  • برابر ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح، مشمولان متولد ۷۲ به قبل که غیبت سربازی دارند، می‌توانند از کسر خدمت جبهه، جانبازی و آزادگی والدین خود بهره‌مند شوند.
  • تنها مشمولانی که به خدمت سربازی اعزام می‌شوند، می‌توانند از کسر خدمت ایثارگری والدین بهره‌مند شوند.
  • کارکنان وظیفه یا مشمولان دارای برگ آماده به خدمت، می‌توانند با مراجعه به یگان خدمتی والدین، گواهی مربوط به کسر خدمت را دریافت و به نیروی انسانی یگان خدمتی خود تحویل دهند.
  • کسانی که قبل از ورود به غیبت با بسیج همکاری کرده‌اند، برای مدت عضویت آنان، کسر خدمت محاسبه می‌شود؛ اما برای آن دسته از مشمولان که در زمان غیبت در بسیج عضویت داشته‌اند، کسر خدمت محاسبه نمی‌شود

 

بروز رسانی در تاریخ 17 مهر ماه – کسری خدمت  : 

در جلسه امروز رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس مجلس شورای اسلامی مقرر شد:

  • 1- با توجه به تاکید قانونگذار بر رعایت مصالح و نیازهای نیروهای مسلح مقرر گردید مشمولان بند د ماده88 قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه در طول برنامه سالانه حداکثر 20 هزار نفر را براساس بالاترین درصد و سهم جانبازی، آزادگی و رزمندگی که در این قانون مشخص شده از معافیت‌های مقرر بهره‌مند شوند.
  • 2- مقرر شد بند 5 تبصره 11 قانون بودجه سال 96 هرچه سریعتر اجرایی شود.
  • 3- بند هـ ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث توسط نیروی انتظامی در اسرع وقت اجرایی شود.

براساس این گزارش در بند د ماده 88 قانون برنامه ششم آمده است در صورت اذن فرمانده کل قوا فرزندان رزمندگان با سابقه حضور در جبهه به ازای هر ماه حضور یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه، فرزندان آزادگان به ازای هر ماه اسارت یک ماه کسر از نظام وظیفه و فرزندان جانبازان به ازای هر درصد از جانبازی مشمول یک ماه کسر خدمت شوند. همچنین در تبصره این بند تصریح شده که بهره‌مندی فرزندان جانبازان براساس درصد جانبازی صادره از کمیسیون عالی پزشکی نیروهای مسلح یا بنیاد مشخص می‌شود و در خصوص آموزش خدمت نظام وظیفه براساس مقررات ستاد کل نیروهای مسلح عمل خواهد شد.

همچنین در بند 5 تبصره 11 قانون بودجه سال 96 آمده: فرزندان ایثارگر مشمول ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی علاوه بر امتیاز مذکور در این ماده مشروط به عدم غیبت‌شان و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر با هر مقطع تحصیلی مشمول ردیف اول جدول با اعمال 50 درصد تخفیف می‌شوند.

در بند هـ ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث نیز تصریح شده که اخذ گواهینامه نیازمند کارت پایان خدمت و معافیت سربازی نیست.

 

بروز رسانی در تاریخ 15 آبان ماه – کسری خدمت  : 

بعد از روزها انتظار٬ اطلاعیه ستادکل نیروهای مسلح در خصوص کسری خدمت فرزندان ایثارگر ابلاغ شد ٬ برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

 

در صورت بروز هرگونه بروز هرگونه سوال یا ابهام در حوزه نظام وظیفه از قبیل : اعزام به خدمت ، معافیت از خدمت سربازی ، کسری خدمت ، یگان های آموزشی ، نحوه پذیرش امریه و … می توانید 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در کسری خدمت سربازی

بررسی کنید

تغییرات شرایط دانشجویان انصرافی در قانون جریمه مشمولان غایب سال 97

تغییرات شرایط دانشجویان انصرافی در قانون جریمه مشمولان غایب سال 97میانگین 5 رای از تعداد 1…