خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی دانشگاهی علمی کاربردی و برگزاری دوره‌های کوتاه مدت برای سربازان

علمی کاربردی و برگزاری دوره‌های کوتاه مدت برای سربازان

بروزرسانی شده نوامبر 29, 2017 1:44 ب.ظ
0
104
دوره‌ سربازی
علمی کاربردی و برگزاری دوره‌های کوتاه مدت برای سربازان
میانگین 5 رای از تعداد 2

به گفته رییس دانشگاه علمی کاربردی ، این دانشگاه قصد دارد دوره‌ سربازی برگزار کند ، این دوره کوتاه مدت پودمانی نام دارد ، جزییات آن را در ادامه دنبال فرمایید .

علمی کاربردی و دوره‌ سربازی

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: دوره‌  کوتاه مدتی تحت عنوان پودمانی برای سربازان وظیفه در نظر گرفته شده که حدود 150 تا 300 ساعت است. سرباز در دوران خدمتش تعدادی از پودمان ها را دریافت می‌کند و بعد از پایان دوران سربازی، پودمان خود را ادامه می‌دهد و سپس از دانشگاه علمی کاربردی مدرک می‌گیرد. این امکان در حال حاضر تنها در دانشگاه علمی کاربردی فراهم است.

دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در دیدار با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به مشکل اشتغال در کشور، گفت: دانشگاه علمی کاربردی به عنوان یک دانشگاه مهارتی این آمادگی را دارد که نیازهای آموزش های مهارتی استان را احصاء کند و بر اساس آنها آموزش طراحی کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با بیان اینکه این دانشگاه بسیار انعطاف پذیر است، تصریح کرد: ما می توانیم ظرف مدت بسیار کوتاهی یک رشته جدید را دایر کنیم و چند دوره دانشجو بگیریم و بعد آن رشته را تعطیل کنیم و رشته دیگری را جایگزین کنیم.

وی اظهار کرد: ما در 4 حوزه صنعت، کشاورزی، خدمات و مدیریت و فرهنگ و هنر، دانشجو تربیت می کنیم.

امید در ادامه گفت: در تمامی استان ها تفاهم نامه ای را با استانداری منعقد کردیم تا نیازهای استان را احصاء و ظرفیت های شغلی را پیدا کنیم و بر اساس آن دانشجو تربیت کنیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور خاطرنشان کرد: این دانشگاه وابستگی به دولت ندارد و در تمامی مراکز خصوصی و دولتی، دانشجو شهریه را پرداخت می کند. استان گلستان پتانسیل های زیادی در بخش های کشاورزی، منابع طبیعی، گردشگری، صنعت و معدن دارد.

در ادامه این دیدار آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار کرد: قرآن کتابی است که 1400 سال قبل بر پیامبر(ص) نازل شده و همواره جریان دارد و کهنه نمی شود. ما اگر بتوانیم شرایط زمان را درک کنیم و بدانیم امروز چه آیه ای متناسب با این فضا و شرایط است، آیات بسیار موثر تر می شوند.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به اینکه وظیفه دانشگاه علمی کاربردی، تربیت دانشجویان مهارتی است، گفت: دانشجو برای اینکه شغلی پیدا کند، باید مهارت کسب کند.

 

مشاوره دوره‌ سربازی

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام در خصوص دوره‌ سربازی و نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید با شماره  9099072068 تماس حاصل فرمایند . همچنین در صورت تمایل می توانید کانال سربازی تلگرام آویژه دانش را نیز دنبال فرمایید.

منبع خبر : isna
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دانشگاهی

بررسی کنید

طرح کسری خدمت سربازی ارشد و دکتری

طرح کسری خدمت سربازی ارشد و دکتریمیانگین 5 رای از تعداد 10 طرح کسری خدمت سربازی ارشد و دکت…