غربالگری مشمولان اعزامی به مراکز آموزشی

غربالگری مشمولان اعزامی به مراکز آموزشی چگونه است؟

غربالگری مشمولان اعزامی به مراکز آموزشی سربازی به علت قرار داشتن در شرایط کرونایی و به منظور جلوگیری از ابتلا مشمولین و جلوگیری از شیوع آن انجام خواهد شد.

به گزارش مرکز مشاوره آویژه و به نقل از سرهنگ نجف حمید زاده با توجه به این که تعویق ۲ ماهه اعزام مشمولین به خدمت سربازی به پایان رسیده است، از ابتدای اردیبهشت ماه و با رعایت اصول بهداشتی، اعزام مشمولین به یگان های خدمتی اشان از سر گرفته خواهد شد. اعزام مشمولین یکی از مواردی است که حتی با وجود شرایط کرونا نیز نمی توان بیشتر از مدت محدودی به تعویق انداخت زیرا این مسئله مربوط به امنیت کشور می باشد و چیزی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت. هم چنین سربازان برای انجام کارهای ارگان های نظامی و دولتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند که در صورت عدم وجود نیروی کافی برای انجام این امور، دچار اختلال و بوجود آمدن مشکل در برخی از امور خواهیم شد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه غربالگری مشمولان اعزامی به مراکز آموزشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

فرآیند اعزام در اردیبهشت ماه به چه صورت خواهد بود؟

به علت وجود ویروس کرونا، شرایط اعزام مشمولین در اردیبهشت ماه متفاوت خواهد بود. غربالگری مشمولان اعزامی به مراکز آموزشی در این دوره از اعزام به خدمت فرآیندی است که این دوره از اعزام را از دفعات قبل متمایز کرده است.

به گزارش مرکز مشاوره آویژه و به نقل از سرهنگ نجف حمیدزاده مشمولانی که در ماه اردیبهشت اعزام می شوند باید ابتدا برگه محل مراجعه خود را از یکی از دفاتر پلیس خدمات الکترونیک انتظامی( پلیس ۱۰+) دریافت بکنند و سپس با در دست داشتن برگه به مراکز بهداشت نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنند. در آن جا علاوه بر تست های معمول جهت مشخص شدن سلامتی فرد مشمول، با توجه به شرایط فعلی تست های بیماری کرونا نیز انجام خواهد شد تا سلامت فرد نیز از این لحاظ تایید شود. مراجعه به مراکز بهداشت باید قبل از روز اعزام انجام شود و مشمول برگه ی محل مراجعه را که توسط مسئول مرکز بهداشت تایید شده است و مهر خورده است را در روز اعزام به همراه داشته باشد.

معاون احضار و اعزام سازمان نظام وظیفه هم چنین بیان کرد که به منظور اطمینان بیشتر و به خاطر جبوگیری از انتشار ویروس کرونا در مراکز آموزشی نظامی در روز اعزام نیز از مشمولان حاضر در محل هایی که از قبل تعیین شده است، تست کرونا گرفته خواهد شد تا در این جا نیز غربالگری انجام شود و کسانی که مشکوک به کرونا باشند از اعزام آن ها به مراکز آموزشی جلوگیری خواهد شد.

هم چنینی از خانواده ها نیز تقاضا می شود تا در روز اعزام به منظور رعایت نکات بهداشتی و برای جلوگیری از شیوع کرونا، همراه فرزندان خود به مکان های اعزام نیایند و مطمئن باشند تمام نکات بهداشتی رعایت خواهد شد و جای نگرانی در ارتباط با سلامت فرزندشان وجود نخواهد داشت.

غربالگری مشمولان اعزامی به مراکز آموزشی چه شرایطی دارد؟

تمهیدات بعد از اعزام چیست؟

تمهیدات بهداشتی در نظر گرفته شده برای اعزامیان محدود به مکان های اعزام نیست بلکه از لحظه ورود افراد به مکان های اعزام تا رسیدن به مراکز آموزشی تمامی نکات بهداشتی از جمله ضدعفونی کامل اتوبوس ها و طرح فاصله گذاری اجتماعی رعایت خواهد شد. بنابراین خیال مشمولین و خانواده هایشان از این بابت راحت باشد.

هم چنین در مراکز آموزشی تمامی نکات بهداشتی مربوط به کرونا رعایت خواهد شد و هم چنین طرح فاصله گذاری اجتماعی در پادگان ها نیز به منظور جلوگیری از انتقال ویروس انجام خواهد شد بنابراین اگر فرد ناقلی هم در افراد حاضر در مراکز آموزشی وجود داشته باشد، باز هم احتمال سرایت و انتقال ویروس به دیگران پایین خواهد بود. با این حال در صورت شناسایی فرد ناقل کرونا فورا این فرد از بقیه جدا خواهد شد و به قرنطینه خواهد رفت.

قابل ذکر است که مهم ترین راه جلوگیری از ابتلا به کرونا رعایت بهداشت شخصی است بنابراین مهم تر از طرح های اجرا شده رعایت خود فرد است.

مواردی که باید همراه اعزامی ها باشد :

اعزام مشمولین در یکم و سوم اردیبهشت ماه انجام خواهد شد. مشمولین باید در هنگام اعزام موارد زیر را به همراه داشته باشند

 • برگه مراجعه به محل که باید قبل از اعزام از پلیس ۱۰+ تهیه کنند.
 • فرم معاینه های اولیه و واکسیناسیون که توسط مهر مرکز بهداشت مربوطه تایید شده باشد
 • با توجه به شرایط کشور و بیماری کرونا، مشمولین باید تاییدیه سلامت خود را در زمینه بیماریی کرونا از مراکز بهداشت دریافت کنند و با خود به همراه داشته باشند.
 • کارت ملی
 • شناسنامه

همچنین با توجه به شرایط فعلی، مشمولین حتما مقداری مواد غذایی خشک و اقلام بهداشتی مانند دستکش،  ماسک، الکل  برای طول مسیر خود به همراه داشته باشند.

لازم به ذکر است که دوره ی آموزشی اعزامیان اردیبهشت ماه به یک ماه کاهش پیدا کرده است و برخی از موارد آموزشی از این دوره حذف شده است تا هرچه بیشتر خطر ابتلا به ویروس کرونا کاهش پیدا کند.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

غربالگری مشمولان اعزامی به مراکز آموزشی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه غربالگری مشمولان اعزامی به مراکز آموزشی

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1400/7/6

چهارشنبه

1400/7/7

پنجشنبه

1400/7/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید