خانه خدمات مشاوره ای مشاوره روانشناسی فرمولی جالب برای پیش بینی آینده رابطه عاطفی شما

فرمولی جالب برای پیش بینی آینده رابطه عاطفی شما

بروزرسانی شده جولای 20, 2017 11:55 ب.ظ
0
66
پیش بینی آینده رابطه عاطفی
فرمولی جالب برای پیش بینی آینده رابطه عاطفی شما

انسان یک موجود اجتماعی است و در دوران جوانی بدنبال نیمه گمشده خود می گردد ٬ اگر شما از جمله افرادی هستید که در یک رابطه عاطفی و احساسی به سر می برید ٬ بسیار جالب خواهد بود که بتوانید آینده رابطه خود را پیش بینی کنید!

 ویلیام و کارلین گلسر در کتاب « ازدواج بدون شکست » فرمول جالبی را برای پیش بینی میزان موفقیت یک ازدواج ارایه می دهند. آنها نیازهای اصلی انسان را به پنج دسته : ” بقا، عشق، قدرت، آزادی، و تفریح ” تقسیم می کنند و هرکدام از این موارد را براساس مقیاس 5تایی در زن و مرد به صورت مجزا می سنجند. نیمرخ حاصل از این ارزیابی، راهنمای خوبی برای پیش بینی آینده ازدواج آنها خواهد بود.

برای روشن شدن مطلب، پنج نیاز اصلی به این صورت شرح داده می شود :

1 – بقا : محتاطانه عمل کردن ؛ اهمیت دادن به سلامتی ، تغذیه و ورزش ؛ اهمیت دادن به رابطه زناشویی
2 – عشق : محبت دیدن و محبت کردن ؛ کلام محبت آمیز ؛ صمیمیت جسمی و رفتاری
3 – قدرت : توانمند بودن و قدرت را در دست داشتن ؛ مطرح بودن ؛ ریاست کردن
4 – آزادی : پایبند و اسیر نبودن ؛ آزادی در تصمیم گیری برای زندگی ؛ انتخاب های آزادانه ؛ روابط آزاد
5 – تفریح : بازی کردن ؛ لذت بردن از زندگی و انجام فعالیت های لذت بخش ؛ شوخی و خنده ؛ پارک و سینما رفتن

ویلیام و کارلین گلسر معتقدند نیاز افراد به هر یک از این 5 مورد، متفاوت است و تنها کسانی می توانند یک زندگی مشترک موفق داشته باشند که نیازهای آنها در هر یک از این 5 دسته به هم نزدیک باشد. مثلا کسی که نیاز به بقای او از مقیاس 5تایی، 5 باشد، یعنی شخص بسیار محتاطی است که به سلامت و تغذیه اش و همچنین به رابطه عاطفی با همسرش اهمیت زیادی می دهد و چنین فردی در ازدواج با کسی که این نیاز در او مثلا در حد 2 است و بنابراین در این زمینه بی قیدتر است، دچار مشکل می شود .

شما و همسرتان می توانید میزان نیازتان را در هریک از این 5 دسته مشخص کنید و به ترتیب از چپ به راست بنویسید: 12345. نیمرخ هایی که از این طریق به دست می آید به راحتی قابل مقایسه و نتیجه گیری است؛ مثلا 55354 با 23253 رابطه خوبی نخواهد داشت، اما با 54454 رابطه ای نسبتا خوب را تجربه می کند. ویلیام و کارلین گلسر معتقدند اختلاف تنها 1 تا حداکثر 2 درجه آن هم در یکی یا در نهایت دو تا از این 5 مورد می تواند رابطه خوبی را شکل دهد، اما اختلاف بیش از این می تواند مشکل آفرین شود و هرچه میزان این اختلاف بیشتر باشد، احتمال شکست ازدواج هم بیشتر خواهد شد. البته این نکته بسیار اهمیت دارد که سنجش ها باید بسیار دقیق و همچنین صادقانه انجام شود تا نتیجه قابل اعتمادی به دست آید.

در این راستا همچنین می توانید معیار های انتخاب همسر را نیز دنبال فرمایید .

برای  دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر در خصوص روش های آشنایی با همسر ، معیارهای انتخاب همسر ٬ ازدواج موفق ٬ روابط عاطفی ٬ روانشناسی قبل از ازدواج و… هم اکنون می توانید  9099072068 تماس حاصل فرمایید

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در مشاوره روانشناسی

بررسی کنید

یازده سؤال کلیدی قبل از ازدواج

یازده سؤال کلیدی قبل از ازدواج اگر نیاز به مشاوره قبل از ازدواج بصورت تلفنی یا حضوری دارید…