خانه اخبار روز با قوانین جدید بیمه خودرو آشنا شوید

با قوانین جدید بیمه خودرو آشنا شوید

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 8:20 ب.ظ
0
97
بیمه خودرو شخصی

برای مشاوره در زمینه با قوانین جدید بیمه خودرو آشنا شوید

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

با قوانین جدید بیمه خودرو آشنا شوید
میانگین 5 رای از تعداد 1

در تابستان آمار مسافرت ها بالا می رود و متاسفانه با افزایش گشت و گذار ها احتمال تصادف هم رو به افزایش می رود. تابحال فکر کرده اید که بیمه خودرو که اجبارا روی خودروی شما قرار گرفته چه شرایط و قوانینی دارد؟ البته که امیدواریم هیچ زمانی نیاز به استفاده از آن نباشد ، اما بهتر است با قوانین جدید بیمه خودرو بیشتر آشنا شویم .

شرکت های بیمه از 29 خرداد 95 ملزم به رعایت قانون جدید بیمه شده اند. اما این قانون که بنوعی یک اصلاح بزرگ در بازار بیمه کشور محسوب می شود، چه ویژگی هایی دارد؟ مهدی نمن الحسینی، مدیر برنامه ریزی بیمه مرکزی پاسخ می دهد:

  1. در شیوه جدید در صورت افزایش نرخ دیه، سقف پوشش بیمه نیز به صورت خودکار افزایش می یابد و خسارات به زیان دیدگان بر مبنای دیه سال جدید پرداخت می شود به نحوی که نیازی به دریافت الحاقیه نیست.
  2. نرخ بیمه برای راننده پر خطر و کم خطر یکسان نخواهد بود و اگر فرد نمره منفی در رانندگی نداشت، حق بیمه کمتری نسبت به رانندگان پر خطر می پردازد.
  3. همچنان در تصادفات زیر 63 میلیون ریال بدون اخذ کروکی و گزارش پلیس خسارت ها به زیان دیدگان پرداخت می شود و در قانون جدید نیز این شیوه به قوت خود باقی است.
  4. اگر فردی به خاطر تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی مسبب حادثه ای بود که خسارت آن توسط شرکت بیمه پرداخت شد، بخشی از خسارت را باید بپردازد.
  5. افراد می توانند در زمان فروش خودرو، تخفیفات مربوط به بیمه را برای خود حفظ کنند یا حتی آن را به وابستگان خود از جمله همسر و فرزند منتقل کنند.

در قانون جدید، بیمه شخص ثالث در بیمه ایران متمرکز می شود. البته اینگونه نیست که نوعی انحصار در بازار بیمه شخص ثالث ایجاد شود بلکه بیمه ایران به عنوان یک شرکت دولتی موظف است به هرکس که متقاضی این بیمه بود، بیمه نامه ارایه کند، در حالی که دیگر شرکت های بیمه که خصوصی هستند می توانند در صورت تمایل با اخذ مجوز از بیمه مرکزی به این حوزه ورود کنند. این در حالی است که بیمه شخص ثالث بخش زیان ده بیمه هاست.

در صورتی که در خصوص تعرفه ها و شرایط انواع شرکت های بیمه و همچنین تعرفه بیمه خودرو ها (پژو ، لیفان ، هیوندای و…) نیاز به اطلاعات بیشتری دارید ، هم اکنون 9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در اخبار روز

بررسی کنید

درخواست معافیت پزشکی حین تحصیل در دانشگاه

درخواست معافیت پزشکی حین تحصیل در دانشگاهبه این مطلب امتیاز دهید معافیت پزشکی حین تحصیل : …