قیمت اجاره آپارتمان ۵۰ تا ۸۵ متری در تهران چقدر است؟

اجاره آپارتمان در تهران
به اشتراک بگذارید

قیمت اجاره آپارتمان در تهران چگونه است؟ یک آپارتمان ۵۰ تا ۸۵ متری در مناطق مختلف تهران را با چقدر میتوان اجاره کرد؟ در ادامه مروری روی قیمت اجاره آپارتمان در تهران خواهیم داشت .

پیش بینی‌های کارشناسان بازار مسکن حاکی از آن است که با لازم الاجرا شدن کاهش نرخ سود بانکی تا سقف ۱۵ درصد از امروز، میزان اجاره بها به صورت مقطعی افزایش می‌یابد.
در مرداد ماه شاخص کرایه مسکن اجاری در تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۸٫۱ و ۷٫۴ درصد رشد نشان می دهد. همچنین سهم هزینه مسکن (اجاره بهای مسکن اعم از شخصی و غیر شخصی) در محاسبات شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی معادل ۳۳٫۱ درصد است.

عبور تورم مسکن در بخش اجاره از نرخ تورم عمومی که چیزی حدود ۱۰ درصد است، غیر قابل انکار است و طبق گفته مصطفی قلی خسروی، یکی از کارشناسان اقتصاد مسکن – تورم اجاره بهای مسکن در ۵ ماه اول سال به ۲۲ درصد رسیده است و لازم الاجرا شدن سیاست کاهش نرخ سود بانکی در تمام بانک های کشور، جو روانی در بازار مسکن ایجاد می کند و باعث گرانی موقت و زودگذر در بازار اجاره بها می شود.

لازم به ذکر است که مهم ترین عامل تعیین کننده نرخ اجاره مسکن، ارزش ملک است و با این معیار قیمت اجاره ارزیابی می شود اما طولانی شدن رکود مسکن و کاهش ساختمان سازی در تعیین قیمت اجاره بی تاثیر نبوده است و بخشی از علت افزایش اجاره بها به این موضوع بر می گردد.
فصل نقل و انتقالات مسکن تا پایان مهر ماه ادامه دارد و پیش بینی می شود این سیاست پولی و بانکی دولت بی تاثیر در معاملات بازار مسکن نخواهد بود اما اثر گذاری آن موقتی است.در بازار مسکن با کاهش نرخ سود بانکی، تمایل مالکان مسکن برای اخذ رهن (پول پیش) از مستاجر کاهش می یابد و موجران به دنبال افزایش اجاره بها برای جبران کاهش نرخ سود بانکی هستند.

در جدول زیر قیمت اجاره بهای خانه های کم متراژ محله های مختلف تهران آمده است 

اجاره آپارتمان در تهران

قیمت خرید آپارتمان در تهران

خرید آپارتمان در تهران

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط دریافت وام بانک مسکنتا ۱۱۰ میلیون تومان این مطلب را دنبال فرمایید .

در صورت نیاز به مشاوره در خصوص اجاره آپارتمان در مناطق مختلف تهران در سایر متراژ ها ، شرایط دریافت وام بانکی جهت خرید مسکن و … می توانید از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تماس تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ حاصل فرمایید .

 منبع خبر : khabaronline
 

برای مشاوره در زمینه قیمت اجاره آپارتمان ۵۰ تا ۸۵ متری در تهران چقدر است؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخوانید:

نظرات

- یک نظر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068