لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور ۹۹

لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور بسیار متنوع و زیاد هستند. از مهمترین رشته های دانشگاه علمی کاربردی می توان به زیر گروه های مدیریت و فرهنگ و هنر اشاره کرد که پرظرفدار ترین دسته لیست رشته ها هستند . در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تقریبا ۷۰ درصد تمام رشته های موجود در دانشگاه های سراسر کشور را در برمی گیرد. در دسته لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور کمرنگ ترین رشته ها همان رشته های پیرا پزشکی هستند زیرا این رشته ها بسیار پرطرفدار بوده و امکان ثبت نام بدون کنکور ندارند. لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی با توجه به خواسته و نیاز متقاضیانی که شرایط تحصیل در دانشگاه های با کنکور را ندارند ایجاد شده اند و این دانشگاه ها امکان برگزاری کلاس های خارج از تایم اداری را نیز برای شاغلین دارند.


بیشتر بخوانید: ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور ۹۹ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رشته های پرمتقاضی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی در زمینه های صنعت، کشاورزی مدیریت و فرهنگ و هنر و پزشکی آماده جذب دانشجو هستند. از لیست رشته های بخش کشاورزی می توان رشته باغداری و دامپروری را نام برد. از لیست رشته ها در گروه مدیریت میتوان به مدیریت بازرگانی، حسابداری و مدیریت بازاریابی اشاره کرد. از لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور در بخش فرهنگ و هنر نیز میتوان به گرافیک، طراحی لباس و گریم را اشاره کرد. از لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی در بخش صنعت میتوان به صنایع چوب، صنایع شیمیایی و نفت و گاز اشاره کرد. لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بسیار زیاد و در گرایش های مختلف هستند ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی امکان پذیر هستند.

لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام و پذیرش دانشجو بدون کنکور


لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

لیست لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور مبحث مورد علاقه بسیاری متقاضیان دانشگاه های بدون کنکور است. در این لیست رشته، تعداد بسیار زیادی رشته جای می گیرد که در این متن برخی از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. در میان لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی تعدادی از رشته های نوظهور نیز قرار دارند مثل رشته آشپزی که بسیار مهم و پرطرفدار است. قبل از اطلاع از لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی باید بدانید که داشتن تخصص مهمترین بخش مشغول بودن در یک شغل است که از طریق تحصیل آکادمیک بیشتر از سایر راه ها بدست می آید. لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور شامل دسته های مختلف پیراپزشکی و غیره می شود و بسیار متنوع اند.


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور هنر


جهت آگاهی از بازار کار رشته های دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی مشهد
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی اهواز
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تبریز
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی شیراز
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی قم
 • رشته طراحی لباس در دانشگاه علمی کاربردی
 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • شماره دانشگاه علمی کاربردی سنندج
 • سامانه هم آوا علمی کاربردی
 • دانشگاه علمی کاربردی به انگلیسی
 • پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دانشگاه های علمی کاربردی تهران
 • ثبت نام آزمون دکتری

بیشتر بخوانید: مشاوره برای ثبت نام بدون کنکور دولتی


رشته های متنوع و پرمتقاضی دانشگاه علمی کاربردی در تمامی گرایش ها

در لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور تعداد زیادی رشته گنجانده شده که در بخش صنعت رشته های معماری، نقشه کشی، برق، خلبانی و سایر رشته های پرطرفدار در بین متقاضیان به چشم می خورد. در بخش فرهنگ و هنر رشته های آشپزی، موسیقی، سینما، هتلداری و گردشگری جای گرفته اند. در بخش کشاورزی رشته های شیلات، باغبانی، امور زراعی و منابع طبیعی جای داده شده اند. لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور در بخش مدیریت نیز دارای رشته های حقوق با همه گرایش ها، مددکاری، مدیریت و بازرگانی و حسابداری است که شامل همه گرایش های مربوط به آنها نیز می شود.


بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته تجربی کنکور سراسری


شرایط ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور بسیار آسان است. از شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور می توان به دارا بودن مدرک دیپلم اشاره کرد. البته  در برخی رشته ها  یکی از شرایط ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا مدرک دیپلم نظام جدید میباشداست که این رشته ها معمولا مربوط به گروه آموزشی پیراپزشکی هستند. از دیگر شرایط ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور پرداخت هزینه شهریه تحصیلی این دانشگاه است. یکی از مهمترین شرایط ثبت نام وجود علاقه در هر رشته ای است . بطورکل  شرایط ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور بسیار آسان است و به جز پرداخت شهریه شرط سخت و خاصی ندارد.


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


مهمترین نکات در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

در متن بالا مختصرا شرایط ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور را مورد بررسی قرار دادیم. در این متن بطورکل تمامی شرایط ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور را برایتان شرح می دهیم. دو شرط مهم از شرایط ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور وجود دارد که همان شرایط عمومی و اختصاصی است. از شرایط اختصاصی می توان به پرداخت شهریه و ارائه مدرک سوابق تحصیلی اشاره کرد. یکی از شرایط ثبت نام در بخش عمومی ارائه مدارک در مهلت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی است . ثبت نام این دانشگاه برای ورودی بهمن در دی ماه انجام می شود و برای ورودی مهر در مرداد ماه انجام می گیرد. تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی نیز در بهمن ماه امکان پذیر است.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


زمان ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

زمان ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور یکی از مباحثی است که در این بخش به بررسی آن می پردازیم. زمان ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور در دو مقطع کاردانی و کارشناسی، در دو نیم سال تحصیلی بهمن ماه و مهرماه است.  زمان ثبت نام در نیم سال بهمن ماه در دی تا اواسط بهمن انجام می شود. همچنین زمان ثبت نام برای نیم سال مهرماه نیز از مرداد ماه تا شهریور ماه انجام می شود.

مبحث مهم در زمان ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور به همراه داشتن مدارک لازم برای ادامه تحصیل است. در زمان ثبت نام در گام نخست، باید اقدام به تهیه دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کرده و شرایط آن را مطالعه کنید.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی


برای آگاهی از جزئیات ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • سامانه سجاد آوا
 • دانشگاه علمی کاربردی در انقلاب
 • رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • رشته پرستاری دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران
 • رشته های بدون کنکور پیراپزشکی
 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی مشهد
 • رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی مشهد
 • رشته های بدون کنکور علوم پزشکی مشهد
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • دانشگاه علمی کاربردی کیش
 • آدرس ساختمان مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران   
 • پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران
 • آدرس دانشگاه های علمی کاربردی تهران رشته حسابداری مالی

بیشتر بخوانید: رشته های غیر حضوری دانشگاه علمی کاربردی


نکات مهم در مورد زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

زمان ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور هرسال در سایت سازمان سنجش و سایت جامع دانشگاه علمی کاربردی درج می شود. در زمان ثبت نام به همراه داشتن تمامی مدارک شناسایی و تحصیلی الزامی است. لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور برای افرادی توصیه می شود که شرایط تحصیل با آزمون را ندارند. از مهمترین شرایط ثبت نام، اقدام به ثبت نام در بازه زمانی اعلام شده و نه خارج از این زمان است. تاریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بطورکامل در سایت این دانشگاه درج شده است. ثبت نام کاردانی به کارشناسی نیز در همین زمان امکانپذیر است . برای اطلاع دقیق از زمان ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور می توانید دفترچه علمی کاربردی را مطالعه کنید.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی


لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور با توجه به دسته های گفته شده مورد تدریس در این دانشگاه به شرح زیر است:

در لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور در بخش کشاورزی کاردانی فنی شیلات، کاردانی فنی دامپروری، کاردانی فنی باغبانی، کاردانی فنی امور زراعی و کاردانی فنی منابع طبیعی جای می گیرد.

در لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور در بخش هنر کاردانی زبان انگلیسی، کاردانی گرافیک، کاردانی کمک کارگردانی، کاردانی چاپ و کاردانی طراحی لباس جای می گیرد.

در لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور در بخش صنعت کاردانی فنی مکانیک، کاردانی فنی تجهیزات پزشکی، کاردانی فنی لجستیک، کاردانی فنی نقشه کشی صنعتی، کاردانی فنی برق، کاردانی فنی معماری، کاردانی فنی تعمیر هواپیما و بسیاری رشته های دیگر جای می گیرند.


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


لیست رشته های گرایش های مختلف مقطع کاردانی مدیریت دانشگاه علمی کاربردی

در لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور در بخش مدیریت و خدمات اجتماعی رشته های بسیار زیادی در تمام گرایش ها جای می گیرند. از مهمترین رشته ها می توان به رشته حقوق اشاره کرد که این دانشگاه تمامی گرایش های آن را در مقطع کاردانی ارائه داده است. همچنین در بخش مدیریت می توان به آرایش زنانه و پیرایش مردانه اشاره کرد. در لیست رشته های مقطع کاردانی نیز حسابداری در تمام گرایش ها نیز جا می گیرد. لیست رشته های مقطع کاردانی، یک لیست بسیار طولانی است که نمی توان تمام آنها را در این متن جای داد. در این مطلب بیشتر رشته های پرطرفدار در بین متقاضیان در سراسر کشور گنجانده شده است.


بیشتر بخوانید:  ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی و رشته های آن


لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور

لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور مانند لیست کاردانی بسیار گشترده است و شامل اکثر گرایش ها و رشته های این دانشگاه و دیگر دانشگاه ها می شود. در این لیست تمامی گرایش های گفته شده در متن بالا گنجانده شده که در بین آنها می توان به رشته علوم آزمایشگاهی دامی، کارشناسی حرفه ای مدیریت، کارشناسی حرفه ای گرافیک، کارشناسی حرفه ای عکاسی و تبلیغات اشاره کرد. در لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور رشته هایی مثل کارشناسی الکترونیک، کارشناسی مهندسی فناوری هواپیما، کارشناسی پرورش صنعتی طیور نیز جای دارند. امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور علمی کاربردی در حال حاضر وجود ندارد. برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی باید مدرک مرتبط را داشته باشید.


بیشتر بخوانید:  لیست رشته های علمی کاربردی مشهد


برای اطلاع دقیق از رشته های دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگرید

 • ثبت نام دکترا
 • ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور
 • سازمان سنجش ثبت نام آموزش و پرورش
 • کنکور کارشناسی
 • سازمان سنجش سراسری
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران
 • رشته فیزیوتراپی بدون کنکور
 • سایت دانشگاه علمی کاربردی مشهد
 • دانشگاه علمی کاربردی سنندج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن
 • دفترچه انتخاب رشته علمی کاربردی
 • علمی کاربردی بهشهر
 • علمی کاربردی گنبد کاووس

بیشتر بخوانید:  لیست رشته های علمی کاربردی اصفهان


دیگر رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

در لیست کارشناسی رشته های دانشگاه علمی کاربردی رشته های مربوط به پیرا پزشکی نیز موجود هستن . البته در این لیست رشته، ما رشته هایی همچون پرستاری، علوم آزمایشگاهی و اتاق عمل و مثل این ها را نمی بینیم اما در سال های آینده این رشته ها نیز در لیست کارشناسی رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور یقینا جای خواهند گرفت. همچنین در این لیست نام رشته هایی همچون کارشناسی متالوژی، کارشناسی مترجمی زبان، کارشناسی هتلداری و گردشگری نیز به چشم می خورد. لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور بسیار زیاد هستند و شما برای اطلاع از آنها می توانید به نزدیکترین دانشگاه علمی کاربردی به محل زندگی خودتان مراجعه کنید. شرایط ثبت نام لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی از همه دانشگاه های غیردولتی آسان تر و راحت تر است.


بیشتر بخوانید:  رشته های علمی کاربردی تهران بدون کنکور


برای اطلاع از لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور چه کار کنیم؟

سوال بسیاری از متقاضیان در این مبحث، اطلاع از رشته های دانشگاه علمی کاربردی است. برای اطلاع از لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور متقاضیان می توانند اقدام به تهیه دفترچه این دانشگاه کنند و یا به نزدیکترین مرکز تحصیلی محل زندگی خود مراجعه کنند. لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور بسیار گسترده است و اکثر این رشته ها در گرایش های مختلف دانشجو می پذیرند. در این لیست بسیاری از حتی رشته های پرمتقاضی دانشگاه سراسری نیز به چشم م یخورد و این رشته ها به سبب نیاز جامعه به نیروی متخصص و متعهد طراحی شده اند و شما می توانید یکی از آنها را با توجه به علاقه تان برای ادامه تحصیل و پیشرفت انتخاب کنید.

سوالات متداول

آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی چه زمانی است؟

مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی معمولا تا اواسط شهریور است که با توجه به سابقه ثبت نام این دانشگاه قابل تمدید است.

دانشگاه علمی کاربردی در چه مقاطعی دانشجو می پذیرد؟

دانشگاه علمی کاربردی در سال های اخیر فقط در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجوها را ثبت نام می کند. همچنین در مقطع کارشناسی ارشد فعلا ثبت نام منتفی است.

پذیرش دانشگاه علمی کاربردی چگونه است؟

بر خلاف گذشته دیگر برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی نیازی به دادن کنکور نیست و بدون کنکور این دانشگاه دانشجو پذیرش می کند.

لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور ۹۹

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور ۹۹

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1399/12/11

سه شنبه

1399/12/12

چهارشنبه

1399/12/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید