مجازات سرباز فراری در سال ۱۴۰۰

مجازات سرباز فراری در سال 1400

بر اساس قانون جمهوری اسلامی ایران تمام مردان بالای ۱۸ سال به جز مشمولین معافیت، باید به خدمت سربازی بروند که گذراندن این دوره برای تمامی افراد، به جز موارد استثنا، اجباری است و مشمولین قبل از پایان این دوره حق انجام برخی خدمات دولتی و استفاده از برخی حقوق شهروندی را ندارند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه مجازات سرباز فراری در سال ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

قانون مجازات سرباز فراری

بر اساس ماده ۵۹ قانون مجازات جرایم نیروهای مسلح، کارکنان نیروهای مسلح، سربازها، بدون عذر موجه و در زمان صلح بیش از ۱۵ روز مرتکب غیبت شده باشند، فراری محسوب می شوند.

سرباز فراری محکوم به حبس از ۳ ماه تا یک سال یا ۳ ماه تا یک سال اضافه خدمت می شوند.

طبق ماده ۶۰ قانون مجازات جرایم نیروهای مسلح، کارکنان وظیفه فراری در زمان صلح اگر خود را معرفی کنند به ترتیب زیر با آنها رفتار خواهد شد:

 • ‌الف. چنانچه کادر وظیفه فراری، برای اولین بار مرتکب فرار از خدمت شده باشد و ظرف مدت ۶۰ روز از شروع غیبت شخصا خود را معرفی نماید، بدون ارجاع پرونده به مرجع قضایی در مقابل هر روز، دو روز به وظیفه عمومی وی افزوده می شود البته این اضافه خدمت بیش از ۳ ماه نیست.
 • ب. چنانچه کارکن وظیفه فراری، سابقه فرار از خدمت داشته باشد به حکم دادگاه محکوم به حبس دو تا شش ماه می شود.

 معافیت از خدمت برای سربازان فراری

عده ای از مشمولان نظام وظیفه شرایط معاف شدن ندارند و به خدمت سربازی نیز نمی روند و یا از آن فرار می کنند.

در ادامه مطلب در مورد امکان معافیت اینگونه افراد می پردازیم.

سرباز فراری

افرادی که به سن مشمولیت در سربازی می رسند جهت اعزام به خدمت سربازی اقدام می کنند و در صورتی که فرد به خدمت سربازی اقدام نکند غایب محسوب می شود. گاها برخی افراد در حین خدمت، از ادامه آن منصرف می شوند و غیبت می کنند. این افراد در ابتدا سرباز غایب و در صورت تداوم غیبت به لیست سرباز فراری اضافه می شوند.

مجازات سرباز فراری

قانون مربوط به فرار از خدمت با توجه به علت آن مشخص می شود. در صورت موجه بودن فرار از خدمت دادگاه نظامی علل آن را بررسی می کند و با توجه به دلایل موجود، حکم حبس یا اضافه خدمت می دهد و البته در برخی از موارد و موجه بودن علل فرار از خدمت مورد بخشودگی قرار می گیرد و در برخی موارد جریمه نقدی می شوند.

برای دریافت آخرین اطلاعات مربوط به خدمت سربازی به کانال تلگرامی ما در آویژه بپیوندید و در صورت داشتن سوال با مشاوران ما در آویژه تماس بگیرید.

مجازات سرباز فراری در سال ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مجازات سرباز فراری در سال ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 213 نظر:
 1. سلام من مشکل اعصاب و روان دارم جای کارد،خودزنی،تتو،سابقه خودکشی و… دارم رفتم خدمت یبار رقتم کمسیون پزشکی گفتن بزو اگ بدتر شدی بیا باز کمسیون،رفتم پادگان میگه باید ۶ماه بگذره ازش تا باز بری منم فرار کردم ۳هفتس مشکل دارم نمیتونم جای شلوغ باشم و همش دعوا درگیری درست کردم و میکنم،باید برم کجا اقدام کنم ب جز پادگان تا معافم کنن؟؟

  1. شما چون فرار کردید فقط باید به یگان تون مراجعه کنید چون سرباز فراری هستید بعد از طی کردن مراحل سرباز فراری بعد باید به بهداری یگان مراجعه کنید و دوباره از انجا پیگیر شوید

 2. سلام من روز اول اموزشی فرار کردم و حالا میخوام برگردم سر خدمت ولی پول ندارم محل اموزشیم حدود ۱۰۰۰ کیلومتر از محل سکونتم دوره باید چیکار کنم . ایا میشه محل اموزشیمو تغیر بدم ب یه استان نزدیکتر . لطفا راهنمایی کنید .

  1. سلام چون فرار کردید باید به همون یگان مراجعه کنید و باید شرایط تون بررسی بشه برای اینکه بتونید محل خدمت تغییر کنه

 3. سلام من سربازفراری هستم برج ۳رفتم اموزشی تموم کردم ب بگان معرفی کردم و معاف ازرزم اعصاب روان هستم و مشگل قفسه صدری و ریه دارم ک قبل اعزام ب کمیسیون پزشکی رفتم ولی دکترشوارپزشکی شهرمون گفتن سالمی توو ماع ازرزم کردن ب علت اعصاب روان بعدیگانم معرفی کردب کمیسیون بازمعاف ازرزم کردن ک منم دیگع نرفتم و درضمن مادرپدرم جداشدن چت ساله و من تک پسرهستم و الان دکترتوراکس نوشته عمل کنم ایابعدعمل معافم میکنن یاب علت غیبت و فرارنمیکنن و اینکه چن بارمیشه رفت کمیسیون پزشکی لطفاجواب موبدین

  1. سلام. شما به علت غیبت و فرار شرایطتان کمی دشوار است. مگر اینکه توجیه غیبت کنید تا غیبت شما از پشت دفترچه پاک شود

 4. سلام خسته نباشید
  پدرم متولد ۱۳۴۰ هست و در زمان جنگ تحمیلی در جبهه بوده و زخمی هم شده و هنوزم ترکش در داخل پاش وجود دارد اما پدرم فقط آموزشی و چند ماه از خدمت رو انجام داده و فرار کرده الان بعد از گذشت این همه سال و باتوجه به معافیت افراد فراری بالای ۶۰ سال امکانش هست که برای کار های جانبازیش پیگیری کنه.

  1. سلام وقت بخیر باید به یگان خدمتی اش مراجعه کند و نامه بستری داشته باشد با این حال امکان قبول شدن کم است.

 5. سلام خسته نباشید من برج ۱۲ سال ۹۹ اموزشم تموم شد و امریمو گرفتم نرفتم پدرم جانباز ۵ درصد هستش عموم هم شهید از بنیاد شهید نامه گرفتم به دلیل مریض بودن پدرم حدودا ۶ ماهو نیمه فراز کردم میخواستم بدونم مجازاتم چیه ممنون

  1. سلام. اگر غیبت شما موجه تشخیص داده شود(با توجه به بیماری پدر) ممکن است از سه ماه تا یک سال اضافه خدمت
   برای منظور شود ، یا ملزم به پرداخت جریمه نقدی شوید.

 6. سلام من ۴ماه خدمتم الان چند روزه که نرفتم تک پسرم دوتا خواهر دارم یکی متاهل یکی کوچیک پدر مادرمم زیر نظر دکتر عصابن میتونم معافی بگیرم؟؟

  1. سلام. امکان درخواست معافیت کفالت در حین خدمت وجود دارد که با توجه به شرایط سرپرست خانواده امکان پذیرش یا عدم پذیرش آن بررسی میشود.

 7. سلام من ۴ماه سربازم تک پسرم دوتا خواهر دارم پدر مادرم جفتشون زیر نظر دکتر عصابن میتونم الان برا معافی اقدام کنم؟؟

  1. سلام. امکان درخواست معافیت کفالت در حین خدمت وجود دارد که با توجه به شرایط سرپرست خانواده امکان پذیرش یا عدم پذیرش آن بررسی میشود.

  1. سلام .غیبت غیر موجه در سربازی عواقبی دارد اگر برای بار اول بوده و زمان آن از ۶۰ روز تجاوز نکند به ازای هر روز غیبت دو روز اضافه خدمت محاسبه میشود اما چنانچه بیش از یکبار مرتکب غیبت شوند ممکن است علاوه بر اضافه شدن زمان خدمت به دادگاه معرفی میشوند. البته اگر سربازی بنابر مشکلی مرتکب غیبت شود فرمانده میتواند با در نظر گرفتن مشکل اوذو با صلاحدید خود بخشی از غیبتش را موجه کند .

 8. سلام پسرم ده روز ازآموزشیش گذشته فرارکرده امده میگه دیگه برنمیگردم..امروزیه روزگذشته لطفا راهنمایی کنیدچی میشه بایدچیکارکنیم

  1. سلام بهتر است هر چه سریعتر به یگان محل خود برگردند. با توجه به اینکه دوره آموزشی مرخصی ندارد ممکن است برای ایشان جریمه های در نظر گرفته شود. در صورت طولانی شدن غیبت ممکن است تحت تعقیب قرار بگیرند.

  1. سلام اگر برای بار اول غیبت کرده آید چنانچه تا ظرف دو ماه خود را به یگان خدمتی معرفی کنید مشمول جریمه میشوید و برای شما به ازای هر یک روز غیبت دو روز اضافه خدمت محاسبه میشود.

  1. سلام اگر برای بار اول غیبت کرده آید چنانچه تا ظرف دو ماه خود را به یگان خدمتی معرفی کنید مشمول جریمه میشوید و برای شما به ازای هر یک روز غیبت دو روز اضافه خدمت محاسبه میشود.

 9. سلام خسته نباشید ببخشید من سال ۹۲ رفتم خدمت بعد از ۳ ماه خدمت مرخصی گرفتم دگ برنگشتم پادگان بخاطر مسایل خونوادگی و فرار پدرم از خونه و زندانی شدن برادر بزرگم و تصادف کردن اون یکی برادرم ک ضربه مغزی شد دگ کلا مجبور شدم خونه بمونم و دقیقا بخاطر همین مساعل خونوادگی برام سنگین تموم شد و من بیماری روحی و روانی پیدا کردم (صرع) داشتم بدتر شد الانم هر وقت عصبانی میشم تشنج میکنم تقریبا ماهی یه بار حالا کمتر یا بیشتر الان من برای معافیت پزشکی اقدام کردم دکتر پروندمو دید قرار شد برای کمیسیون ارسال بشه ک خب من الان میتونم از شهر خودم اقدام کنم برای معافیت پزشکی بعد بخاطر فرارم ک خودم میدونم موجه هس و ان شاءالله قاضی هم قبول میکنه میشه همه کارامو از شهر خودم اقدام کنم؟ هم معافی و هم بخاطر فرارم ک ۸ سال گذشته از روش؟

  1. بله می تونید از شهر خودتون اقدام کنید باید به سازمان نظام وظیفه شهر خودتان مراجعه کنید.

 10. سلام من ۲۱ماه خدمتم رو کردم ولی ۴ماه اضافه خدمت داشتم که نتونستم وایسم بخاطر اینکه هم پدر و مادرم به مشکل خوردن و پدرم افتاد زندان و برادرم بیمار شد، الان نزدیک سه ساله فراریم، میخواستم خودمو معرفی کنم، چی در انتظارمه، ممنون از راهنمایتون

  1. سلام خسته نباشید به دلیل فرار از خدمت درون نظام دادگاهی میشوید و بنا بر نظر نظام اضافه خدمت شاملتون میشه ولی شما مدارک بیماری برادر تون و حکمی که دادگاه برای پدر تون صادر کرده رو همراه داشته باشید و کپی شناسنامه های مادر و پدر و برادر تون و یک استشاد محلی نیز جمع اوری کنید و اعلام کنید که من مجبور شدم از خانواده م حمایت کنم این مدارک رو زمانی که به یگان مراجعه میکنید داشته باشید توی مجازات فرار تون هم تخفیف صادر میشه و شاید بخشودگی شامل تون شد

 11. اگر قاضی بفهمد یا خودم بگم که من به این دین و اسلام ایرانی اندازه سرسوزن اعتقاد ندارم و یا همنجسگرا هستم چه میشود؟

  1. سلام در مورد همجنسگرایی برای شما مشاوره روانشناسی و درمان با روانکاو می گذارند و اگر بعد از مدت درمان بهبودی حاصل نشد می توانید معافیت بگیرید ولی شرایط بسیار سختی دارد.

 12. سلام وقت بخیر.من سال ۹۴/۱۲ رفتم خدمت و سال ۹۶/۰۶به دلایل زیادی مجبور و از سوی فرمانده و سردار علی محمدی اذربایجان شرقی تشویق به فرار از خدمت شدم.
  دلایل: ۱_۴ ماه بود حقوق سربازیم رو واریز نمیکردن و من به همه مسئولین حتی فرمانده و سرداری که بالا نام بردم ۲_سرپرست خانه من بودم و هستم پدرم وقتی ۸ سالم بود فوت کرده،مادرم مریضه
  ۳_خودم در حین خدمت دچار مریضی های جسمی و روحی شدم، دست راستم کلا تتو هست تا انگشت هام، فک بالا و پایین کلا دندان مصنوعی هستم….
  کلا از همه لحاظ شرایط دار هستم و دلیل فرارم همان تشویق کردن فرمانده و سردار شد.یک سرباز که بی پدره و دولت هم حقوقش رو نمیریزه چیکار باید بکنه بنظرتون؟
  من الان میخوام کارت پایان خدمتم رو بگیرم ولی نمیدونم چیکار کنم و چی بگم.لطفا لطفا تورو خدا بهم کمک کنین تو بد شرایطی موندم

 13. سلام خسته نباشید من بعد از تمام کردن دوره آموزشی به یگانم اعزام شدم و با یک هفته خدمت در یگان سال ۹۳ از سربازی فرار کردم و الان میخوام بدونم باید چیکار کنم ممنون میشم جواب سوال منو بدین

  1. سلام باید به یگان تون معرفی کنید خودتون و بنا به دستور قاضی نظام بازداشت می شوید

  1. سلام به دلیل فرار کردن تون دادگاه نظام بازداشت میشوید و به خاطر متاهل بودن ممکنه تخفیف بگیرید در مجازات تون و معمولا تو شهر خودتون تقسیم میشوید

 14. سلام
  یه سوال داشتم کسی که سرباز فراری و سربازی نمیره و خانواده رو هم بشدت اذیت می‌کنه
  چیکار باید انجام داد
  آیا قانونی نیست دنبال سرباز فراریش باشه ؟!

  1. سلام بابت رفتارش میتونید با یک روانشناس صحبت کنید و همچنین خودش هم حضور داشته باشد ولی برای خدمت خود سرباز باید پیگیر شود

  1. سلام . با توجه به لغو قانون خرید خدمت سربازی در سال ۱۳۹۹ هیچگونه خبری مبنی بر فروش خدمت سربازی منتشر نشده.

   1. سلام ایا سربازی که نهست خورده گواهی پزشکی داشته میتونن بازداشتش کنن ۸ روز بوده نهست ش

    1. سلام .غیبت غیر موجه در سربازی عواقبی دارد اگر برای بار اول بوده و زمان آن از ۶۰ روز تجاوز نکند به ازای هر روز غیبت دو روز اضافه خدمت محاسبه میشود اما چنانچه بیش از یکبار مرتکب غیبت شوند ممکن است علاوه بر اضافه شدن زمان خدمت به دادگاه معرفی میشوند. البته اگر سربازی بنابر مشکلی مرتکب غیبت شود فرمانده میتواند با در نظر گرفتن مشکل اوذو با صلاحدید خود بخشی از غیبتش را موجه کند

 15. سلام من ۵ساله فراری هستم واینکه خرج خانواده ی خودمو در میاوردم پدرم ۵ساله بیکاره بدلیل مشکل چشم وکمر مستاجر بودیم نیاز مالی داشتیم تک فرزند پسر هستم و۲ماه اموزشی فقط رفتم والان کارت ملی منو مسدود کردن ومیخام خودمو معرفی کنم کجا باید برم دژبان مرکز میشه رف یا پلیس +۱۰

 16. سلام وقتتون بخیر من برج ۹ سال ۱۴۰۰ از خدمت فرار کردم الان میخوام خودمو معرفی کنم تقریبا ۹ ماهه که فراریم میخواستم بدونم اضافه خدمتی که قاضی برام میزنه هرچقدر باشه با این ۹ ماه جمع میشه یا همون چیزی که قاضی بگه فقط اضافه میشه ؟؟ لطفا جوابمو بدین

    1. قانون خرید خدمت در سال ۱۳۹۹ منقضی شده و درحال حاضر قانونی مبنی بر خرید خدمت سربازی تصویب نشده است

  1. چون شاکی خصوصی ندارن ،اگر گزارش کنید پیگیری نمیشود ،نظام وظیفه خودش پیگیر هست ، و به اختیار خودشون در زمانی که بدانند پیگیر میشوند ،اگر تماس یا گزارش انجام شود پیگیری نمیشود ، در صورتی که حکم نداشته باشن اقدام به دستگیری نمیکنن ….در اوایل فرار دوبار حکم جلب صادر میشود و هر کدام ۲ ماه معتبر است که خود کلانتری در دستور کارش هست مثلا ۶ باید اقدام کنن …بیشتر به دلیل هزینه های اضافه اقدام نمیکنن

   1. قانون خرید خدمت در سال ۱۳۹۹ منقضی شده و درحال حاضر قانونی مبنی بر خرید خدمت سربازی تصویب نشده است

 17. سلام من هشت سال سرباز فراری خدمتم ارتش بوده و الان متاهل دو فرزند اگه خودمعرف باشم کدخدمت تعغیرمیدهندنیروانتطامی منطقه خودم خدمت کنم چون منطقه ارتش نداره

  1. سلام شما باید هرچه سریعتر به نظام وظیفه مراجعه وخود رامعرفی نمایید میتوانید با مشاوران ماتماس داشته باشید

 18. باعرض سلام
  لطفا اعلام نمایید کسی که فرار کرده چندسال باید از غیبتش گذشته باشه تا بتونه خدمتشو خریداری کنه؟

 19. سلام خسته نباشید ببخشید من حدود دو ماه از خدمت بخاطر این ک در حال مصرف مواد بودم و افسر نگهبان منو دید فرار کردم ۱۷ ماهم خدمت کردم ۲ماهش مونده بخاطر بدی آب و هوا ۲ماهم کسری داشتیم
  ب نظر شما چه کار کنم واسه ادامه خدمت ک کمتر اضاف بخورم و چ زمانی برم بهتره؟!
  لطفا ی راهی جلوم بزارید

  1. سلام شما باید خود را به دادسرای نظام وظیفه معرفی کنید به احتمال زیاد اضافه خدمت یا جزای نقدی شامل شما میشود

 20. سلام من خیلی وضع معده ام‌خوب نیست همش بی حس بی حال میشم‌چشمام هم‌ضعیفه
  پدرم تحت پوشش کمیته امداده و مریض هست
  مادرم‌دیکس کمره داره ولی برا انتقالی موافقت نکردن باید چیکار کنم‌ خدمتم سپاهه

 21. سلام من سال۹۶/۸اموزشی سپاه نیروزمینی بودم ودرتاریخ۹۶/۱۰ازاموزشی ترخیص شدم وب یگان خودمو معرفی نکردم وسال ۹۸روی گردنم وپشت دستم تاتوکردم وحقوق سربازی روغیرقانونی استفاده کردم بااین وضع میخوام خودمومعرفی کنم چه مجازاتی برای انتظارمیکشه

  1. شما میتوانید خودرا به دادگاه های نظامی معرفی نمایید به احتمال زیاد جریمه نقدی ویاحبس واضافه خدمت دارید

 22. سلام وقت بخیر. من تو اموزشی ب علت اعتیاد کمیسیون گرفتم برم ترک کنم کمپ برگردم. اما اومدم ترک نکردم. و قصد رفتن ب خدمت ندارم. میخاستم بدونم اگ بگیرین مجازاتش چیه ممنون خدا خیرتون بده

  1. سلام به احتمال زیاد در دادسراهای نظامی جریمه نقدی ویا حبس واضافه خدمت شامل شما میشود

 23. سلام من ده سال پیش فرار کردم از یگان
  از همون تاریخ والدینم متارکه کردن و من با مادرم زندگی میکنم مدارکشم همش موجوده شرایطش رو نداشتم برم خدمت
  الان یکم کارو بارم اوکی شده شرایط مالیم هم خوبه و میتونم خدمت کنم
  جواب هایی که دادین به بقیه رو خوندم و مفید بود
  فقط سوالم اینه که به همون پادگانی که خدمت میکردم خودمو معرفی کنم یا کلانتری
  بعد اگه یگان خدمت معرفی بخوام بکنم دژبان نمیزاره برم داخل
  بعدش اگرم گذاشت باید با لباس شخصی برم یا لباس نظامی
  اگه اینا رو میدونین لطفا واضح جواب بدین
  ممنون
  ارتش نیرو دریایی انزلی خدمت میکردم

  1. سلام شما باید اول توجیه غیبت وفرار خودرا مشخص کنید به پادگان خودتان مراجعه وخود رامعرفی کرده بعدازتوجیه غیبت و توجیه فرارتان میتوانید برای معافیت کفالت اقدام نمایید

  1. سلام من سال ۹۵ازاموشی فرارکردم خانمم الان یک چشمش مشکل داره نمیبینه میتونم معافیت بگیرم یک فرزنده دختردارم

 24. سلام
  من سال ۹۳ از آموزشی فرار کردم و الان میخوام برم خودمو معرفی برگردم خدمت و علت فرارمم بیشتر طلاق گرفتن والدینم بود و مریضی مادرم و اینکه کسی نبود ازش مراقبت کنه
  میخواستم بدونم بعداز معرفی خودم جریمه یا زندان میشم؟؟؟
  اگه میشه زودتر جواب منو بدین .
  ممنونم ازتون.

  1. سلام شما میتوانید علت فرار راموجه کنید وباتوجه به دادگاهی که تشکیل می‌شود جریمه یا اضافه خدمت ویا بخشوده میشوید واگر غیبت خود راتوجیه کنید درصورتی که تک فرزند پسر باشید میتوانید برای معافیت کفالت مادر اقدام کنید.

   1. سلام سوالم اینه ک سربازی ک دوما اموزش نیروری انتطامی تموم کرده بعد دوماه فرار کرده الان میخاد بره خدمت ازداوجم کرده میشه بیاد شهر خودش خدمت کنه

    1. خیر
     با توجه به اینکه ازدواج کردید طبق قانون می توانید در شهر خودتان خدمت کنید ولی این موضوع بستگی به کمیسیون نظام دارد. در مورد فرار از خدمت هم به احتمال قوی برای شما جریمه نقدی در نظر می گیرند و اضافه خدمت می خورید.

 25. سلام برای سربازان فراری اگر قاضی زندانی گذاشت میشه فیش حقوقی چیزی بذاری براش که نره

 26. سلام من ۹ سال پیش از سربازی فرار کردم الان ۳ ملیون برام جریمه اومده توان مالی ندارم پرداخت کنم باید چه کار کنم؟

  1. سلام به پادگان موردنظر مراجعه کنیم برای تقسیط جریمه درغیر اینصورت جزای مالی وابسته شامل شما میشود

 27. سلام
  اگه افسردگی شدید داشته باشیم نخوایم مرد بشیم و نریم سربازی و پایان خدمت نداشته باشیم
  اینارو میشه توجیه کرد تو پلیس به اضافه ۱۰؟؟؟؟

 28. من تاریخ اعزامم اومد منتهی نرفتم چند ماه دیگه از یه سالم میگذره حدودا ،،،،الان من فراری‌ محسوب میشم یا غایب ؟؟ کسی تو این حالت اگه مثلا ۲ سال نره فراری میشه یا غایب محسوب میشه

  1. سلام درحال حاضر غایب محسوب میشوید میتوانید توجیه غیبت داشته باشید

  2. سلام سوالم اینه ک سربازی ک دوما اموزش نیروری انتطامی تموم کرده بعد دوماه فرار کرده الان میخاد بره خدمت ازداوجم کرده میشه بیاد شهر خودش خدمت کنه

   1. سلام خیر
    با توجه به اینکه ازدواج کردید طبق قانون می توانید در شهر خودتان خدمت کنید ولی این موضوع بستگی به کمیسیون نظام دارد. در مورد فرار از خدمت هم به احتمال قوی برای شما جریمه نقدی در نظر می گیرند و اضافه خدمت می خورید.

 29. سلام وقتتون بخیر . شخصی ک بار اول فرار کره و دستگیر شده و بعد زندانی و جریمه شده و بعد از ۱ ماه دوباره فرار کرده و به مدت ۸ سال غیبت داشته و حالا میخاد خودشو معرفی کنه . چه مجازاتی براش تایین میشه ؟

   1. سلام
    من سال ۹۳ از خدمت از آموزشی فرار کردم به دلیل طلاق والدینم و اینکه کسی نبود از مادرم مراقبت کنه به دلیل مریضی الان میخوام برم خودمو معرفی کنم برگردم دوباره خدمت
    میخواستم بدون جریمه میشه و زندانی داره؟
    تقریبا چقدر زندانی و جریمه داره؟

    1. سلام شما میتوانید علت فرار راموجه کنید وباتوجه به دادگاهی که تشکیل می‌شود جریمه یا اضافه خدمت ویا بخشوده میشوید واگر غیبت خود راتوجیه کنید درصورتی که تک فرزند پسر باشید میتوانید برای معافیت کفالت مادر اقدام کنید.

 30. سلام ۴ سال از فرار خدمتم میگذره ازدواج کردم هر لحضه باشه منو میگیرن واسه خدمت کردن

 31. با سلام و احترام
  بعداز یک هفته آموزشی دیگر به پادگان آموزشی مراجعه نکرده ام .دوسال از این قضیه میگذرد.مادرم سال ۹۳ متارکه کرده ولی دوباره ازدواج کرد. امسال یعنی ۱۴۰۰ طلاق گرفته است تک فرزند ذکور هستم و یه خواهر ۱۹ ساله دارم. با مادرم زندگی می کنیم.آیا میتوانم معافیت کفالت بگیرم

   1. سلام سوالم اینه ک سربازی ک دوما اموزش نیروری انتطامی تموم کرده بعد دوماه فرار کرده الان میخاد بره خدمت ازداوجم کرده میشه بیاد شهر خودش خدمت کنه

    1. سلام خیر
     با توجه به اینکه ازدواج کردید طبق قانون می توانید در شهر خودتان خدمت کنید ولی این موضوع بستگی به کمیسیون نظام دارد. در مورد فرار از خدمت هم به احتمال قوی برای شما جریمه نقدی در نظر می گیرند و اضافه خدمت می خورید.

 32. سلام سال ۹۶ از خدمت فرار کردم بعد چند ماه رفتم خودمو معرفی کردم دادگاه ۳۰۰تومان جریمه را نقد گرفت و ۱/۳۰۰رو تعلیقی زد به مدت یکسال که تا قبل پر شدن مدت تعلیق فرار کردم الان برم چه چیزایی تو انتظار منه؟

 33. سلام کسی که سرباز فراری میشه محازات براش حبس میزنن یا نه
  اضافه خدمت میخوره ؟چند ماه
  جریمه نقدی میشه یا نه؟

  1. سلام وقت بخیر بالای یکسال شش ماه اضافه خدمت حبس و جریمه مالی دارد که همه اجرایی نمیشود.

 34. سلام خسته نباشین یه سوال داشتم
  در حال حاضر کسیوکه سرباز فراری میشه حالا موجه یا غیر موجه نمیتونه خدمتش رو ادامه بده حالا به هر دلیلی حبس داره یا نه ؟ چقدر براش اضاف میزنن و جریمه

  1. سلام وقت بخیر
   بالای یکسال شش ماه اضافه خدمت حبس و جریمه مالی دارد که همه اجرایی نمیشود.

 35. سلام خسته نباشین یه سوال داشتم
  در حال حاضر کسیوکه سرباز فراری میشه حالا موجه یا غیر موجه نمیتونه خدکتش رو ادامه بده حالا به هر دلیلی حبس داره یا نه ؟ چقدر براش اضاف میزنن و جریمه

  1. سلام
   بالای یکسال شش ماه اضافه خدمت حبس و جریمه مالی دارد که همه اجرایی نمیشود.

 36. آقا من سال نود از خدمت فرار کردم به دلیل اینکه پدر مادرم از هم جدا شدن و قبلش تو سن ۱۳سالگی آسیب بدنی دیدم الان متاهل هستم دو تا بچه دارم مستاجرم و مادر خانومم هم که نابیناست با من زندگی می کنه الان همه حساب بانکی هام و بستن واقعاً موندم چیکار کنم از اون حادثه ۱۳سالگیم هم دچار مشکل اعصاب شدم الان واقعا نمیدونم باید چیکار کنم .برم خدمت از کجابیارم ماهی ۳میلیون اجاره خونه بدم

 37. سلام.من داخل ۱۲ ماه خدمت بودم که دیگه مغزم نکشید واقعا الان ۳ ماهه فرار کردم پدرمم بسیجی داره ۶۷ سالشه خواستم ببینم تو چه سنی من میتونم کفالت بگیرم و ایا میشه؟
  و اینکه یه رفیقی داشتم شرایط منو داشت و فرار کرد دو سال بعدش معاف شد

   1. سلام من خدمت فرارکردم ازسال۸۶تاحالا۴۰۰بعد چندبارفرستادنم دوبارفرار کردم.میترسم بازداشتم کنند .؟؟!متاحل هستم فرزند دارم چیکار کنم..

    1. سلام تنها راه شما معرفی خودتان به یگان هست یا در صورت داشتن بیماری میتوانید معافیت بگیرید.

 38. سلام من دفورمتی قفسه سینه صدری و ریه دارم قبل اعزام معرفی کردن ب کمسیون توپروندم زدن بعدنظام وظیفه قبول نکردن و معاف ازرزم شدم الان ۵۰روزه خدمت کردم امدم مرخصی دکترنوشته عمل کنم ایاامکانش هس معاف شوم

 39. سلام من قفسه سینم بایدعمل شه الان درخدمت هستم ۴۰روزه ایاعمل کنم معاف میشوم یافراری گفت:

  سلام من مشکل دفورمتی قفسه صدری واعصاب روان دارم قبل ازسربازی ب کمسیون رفتم توپرونده زدن ولی نظام وظیفه قبول نکردن و معاف ازرزم کردن الان ۴۰روزه خدمت میکنم امدم مرخصی جراح توراکس نوشته عمل کنم ایامعاف دایم میشوم

 40. سلام خسته نباشید میگم اگر سربازی فرار باشد نیروی انتظامی یک هفته یا یک سال کی بیان دنبال سرباز بگیرنش؟؟

 41. با سلام وخسته نباشید بنده نزدیک چهار سال ادامه خدمت ندادم ولی دروه آموزشی رفتم ودو ماه آموزشی رفتم به پایان رساندم وبه یگان خدمت ارتش معرفی شدم ودرآن جا نزدیک ۳ ماه خدمت کردم متاهل وداری ۲فرزند هستم به علت مشکلات زیاد وسختی زتدگی خودم وبدهایی ووام ازدواجی خودم نتوانستم پرداخت بکنم وهمسرم عمل دو بار سزاریان انحام داده وتا کنون مریض سر درد
  دارد بنده فرزند متوفی پاسدار هستم وبسیج فعال هستم به این علت مشکلات زیاد ادامه خدمت ندادم وهلان می خوام برگردم وخدمت به پایان برسانم وراحت زندگی بکنم وبنده بیکار هستم آیا اضافه خدمت می خورم یانه
  خواهشن راهنمایی بکنید این سومین دیدگاه فرستادم ولی جواب راهنمایی نگرفتم

  1. سلام بله اضافه خدمت میخورید به مدت ۶ ماه اما میتوانید ۶ ماه کسری فرزندان خود استفاده کنید و اگر کسری بسیج هم دارید میتواند به کم تر شدن مدت خدمت شما کمک گند.

 42. باسلام دوست من سال ۸۷ اعزام به خدمت شده دوماه دوره آموزشی رو گذرونده دوهفته هم دریگان خدمت کرده است وبعدفراری شده است الان حدود۱۳سال ازفراری بودنش میگذره حالامیخواد خودشو به یکان معرفی کنه چه حکمی بهش میدن و این خبربخشیده شدن سربازان فراری درست است ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام حکم رو با توجه به تعداد سال فرار و موارد دیگر قاضی تعیین خواهد کرد

 43. باسلام دوست من سال ۸۷ اعزام به خدمت شده دوماه دوره آموزشی رو گذرونده دوهفته هم دریگان خدمت کرده است وبعدفراری شده است الان حدود۱۳سال ازفراری بودنش میگذره حالامیخواد خودشو به یکان معرفی کنه چه حکمی بهش میدن و این خبربخشیده شدن سربازان فراری درست است ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام وقت بخیر
   حکم رو با توجه به تعداد سال فرار و موارد دیگر قاضی تعیین خواهد کرد

 44. سلام من بعد از اینکه مرخصی ام تموم شده ۳۰روز پادگان نرفتم و مینیکس زانوم پاره شد و دکتر بهم استراحت در منزل داده آیا من سرباز فراری هستم

  1. سلام خسته نباشید من ۲۱ماه خدمت کردم
   ۷ماهم اضافه خدمت داشتم ۶ماه اضافمو کشیدم و در حاله حاضر فرار کردم ۱ماه مونده بود خدمتم تموم شه چه اتفاقی میوفته واسم الان

   1. سلام . اگر قبل از دو ماه از تاریخ فرار مجدد مراجعه کنید ممکن است مشمول بخشیدگی شوید در غیر اینصورت علاوه بر جریمه نقدی تبعات دیگری مثل زندان در پی دارد پیشنهاد میشود هر چه سریع تر به محل خدمت بازگردید.

 45. سلام من ۹۶/۷/۱۹ اعزام شدم ودو ماه آموزشی گزارندام بعدن به یگان خدمت ارتش زرهی تیپ شهید آشوری معرفی شدم سه ماه خدمت کردم ومتاهل هستم وداری دوفرزند هستم به علت مشکلات زیاد وخانوادگی وخرج همسرم وبدهای که دارم وخدمت خیلی سخت هست نتوانستم ادامه خدمت بدهم
  واهلان مجبور هستم به خدمت برگردم وخدمت ادامه بدهم آیا اضافه خدمت یا جریمه بم تعلق می گیرد یانه
  خواهشن راهنمایی بکنید تا به خدمت برگردم
  رفتم پیگیری کردم ازطریق نظام وظیفه استعلام گرفتم چیزی درسیستم برام غیبت یا اضافه خدمت یا فراری بم نزده وفقط تاریخ اعزام ۹۶/۷/۱۹ نشان میدهد آیا می خوام برگردم خدمت به یگان خدمت ارتش مشکلی برام نمیشه خواهشن راهنمایی بکنید باتشکر چهارسال شده فراری هستم

  1. سلام به نظام وظیفه بروید و درخواست مساعدت بدهید . وضعیت شما نیاز به بررسی بیشتر دارد
   مشکلی پیش نمیاید انشالله به علت تاهل شما مساعدت صورت گیرد.

 46. سلام من ۱۸ماه خدمت کردم برای باردوم میخام اقدام کنم چی میشه زندان هست یانه متهل هستم؟؟؟؟؟؟؟؟

 47. سلام من ۱۸ماه خدمت کردم برای باردوم میخام اقدام کنم چی میشه زندان هست یانه متهل هستم

 48. جمع کنید این سربازی اجباری رو من مشکل روانی دارم نمیتونم بین جمعیت باشم. من تو تنهاییم سعی میکنم با ذهن خودم کنار بیام نمیتونم اینا انتظار دارن برم پیش صد نفر دیگه زندگی کنم. بقیه می خوابن من با تمام خستگی تمرینای سربازی هر شب تا صبحش بیدارم من تو خدمت به جنون میرسم. من به اندازه کافی تو زندگیم ضربه روانی خوردم دیگه چی می خوان اینا مثل بختک افتادن تو زندگیم من نمیخوام بیشتر از این ذهنم آسیب ببینه. میخوام ضربه های روانیمو درمان کنم. بعد میگن یه سرباز بقیه رو به رگبار بست چون این کار رو با آگاهی نمیکنه آدمی مثل من با ضربه روانی تو یه لحظه از شدت خستگی به جنون میرسه.
  من ضربه های روحی زیادی از طرف خانوادم خوردم هر شب کابوس میبینم.
  انگار قرار نیست یه روز خوش ببینم به جهنم ولی این ظلم بزرگیه.
  الان چند وقته فراریم و حالم اصلا خوش نیست حساب بانکیمو بستن و دو هزار پولی هم که داشتم از دستم رفت.
  اگه ضربه روانی داشتین و کسی بهتون گفت بری خدمت درست میشه بزنید دهنش پر خون شه چون همون یه ذره آرامش ته ذهنتون هم از دست میدین و برای کسی هم اهمیت نداره که چقدر دارید تلاش میکنید که زنده بمونید.
  متنفرم از این کشور.

 49. سلام سال۹۴برادرم به خدمت اعزام شداموزشیش تبریزبودبعدازاموزشی تقسیمش کردامادگاه دامغان بعدازیک هفته فرارکرد والان دستگیرش کردند والان گفتندبایدسندبیاری میخواستم ببینم مجازاتش چیه؟

 50. سلام من ۶روز آموزشی رفتم بعد مرخصی گرفتم نتونستم برم دیگه پدر مادرمم از هم جدا شدند من هم دیسک کمر شدید دارم هم تتو داداشممم خدمته نمیشه کاری کرد نرفت خدمت فعلا
  بنظر شما من موجب دستگیری میشم؟؟؟

  1. سلام به نظام وظیفه مراجعه و شرایط را شرح دهید شاید مساعدت صورت گیرد.

 51. سلام
  من از دی ماه۹۹ فراریم.قبلاهم فراری بودم مراجعه کردم دادگاه نظامی جریمه کرد.اگه دوباره برگردم.ممکن است چه جریمه ای داشته باشد.

 52. سلام من ۴سال فراری هستم و بار اولم هست که فرار میکنم و میخوام خودمو به یگان معرفی کنم
  میخواستم ببینم مجازات من چی هست؟؟
  و من میتونم بعد از گذشت شش ماه انتقالی بگیرم و به تهران بیام؟مسافت محل سکونت من تا یگانم بیشتر از ٣٠٠کلیومتر هست
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   مجازات با دستور کمیسیون نظام وظیفه مشخص میشود . جریمه نقدی و اضافه خدمت . امکان انتقالی در همه موارد با موافقت ارگان مربوطه وجود دارد

  2. سلام پسرم ده روزآموزشی رفته روزدهم فرارکرده الان بایدچیکارکنیم میگه دیگه برنمیگردم..امروزیه روزازفرارش گذشته

   1. سلام بهتر است هر چه سریعتر به یگان محل خود برگردند. با توجه به اینکه دوره آموزشی مرخصی ندارد ممکن است برای ایشان جریمه های در نظر گرفته شود. در صورت طولانی شدن غیبت ممکن است تحت تعقیب قرار بگیرند.

 53. سلام،من چهارسال که سرباز فراری هستم
  میخوام خودمو به یگان معرفی کنم
  مجازات من چی هست؟
  و اینکه بعد شیش ماه خدمت انتقالی به تهران بهم میدن؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. سلام
   مجازات با دستور کمیسیون نظام وظیفه مشخص میشود . جریمه نقدی و اضافه خدمت . امکان انتقالی در همه موارد با موافقت ارگان مربوطه وجود دارد

   1. سلام خسته نباشید من ١٠ساله سرباز فراری هستم. چه کار کنم که به خدمت برگردم?

  2. سلام من نزدیک ۱۰سال هستش که از خدمت فرار کردم ایا برای معرفی کردنم برام مجازات میزنن

    1. سلام من ۴ساله فراری هستم خودمو الان کجا باید معرفی کنم دژبان مرکز تو محلمون هس اونجا باید برم یا کجا

 54. سلام من سرباز بودم ۱ماهه فراری شدم چون دستم مشکل داره و درد میکنه نمیتونم خدمت کنم دکتر ارتوپتی هم نوشته بود مشکل داره دستم ولی تو شهر خودمون قبول نکردن الانم دوماه از خدمتم مونده بهترین راه برای من چیع
  که نمیتونم برم خدمت همش با استراحت پزشکی و کسری اومدم تا که دوماهم مونده

  1. سلام به بهداری پادگان با مدارک کامل پزشکی مراجعه نمایید تا کار شما پیگیری شود .

 55. سلام من ۷سال فراری هستم والان میخوام خودمومعرفی کنم آیا بهم اضاف میزنن یانه؟اگه بزنن چقد میدن اضاف؟واضاف رو قاضی میده یانیروانسانی؟باتشکر

  1. با سلام متاسفانه بله.اما اکثرا بخشش صورت میگیرید و مجازات کم میشود .

   1. سلام رفیقم از سرباز برج دوازده فرار کرده بعلت وضع مالی خانوادگیش اقاش مریضه و رفت سراغ معاف کفالتی چون اضاف دفترچه ای دارد بش متعلق نشد کفالتیش و۷ماه خدمت کرده الان حکم جلبش امده؟اگه نمیخواد خدمتشو ادامه بده چکاری کند؟؟

    1. سلام ببینید این فرد چون غیبتش توجیه نشده بهش اضافه خورده بره نظام وظیفه درخواست مساعدت بده شرایط رو مطرح کنه شاید کاری براش انجام بدن.

 56. سلام ممنون ازاطلاعات رسانیتون ببخشیدسوالی داشتم من دوستم نه سال پیش سربازبوده فرارکرد جریمش شدسه ماه اضافه خدمت ۱۸ ماه خدمت بود خدمتشورفت ولی سه ماه جریمشو فرارکرد الان بعدنه سال بخاطراینکه گواهی پایان خدمت بگیره میخادبرگرده ولی واقعا شرایطشون بده پدرش تقریبا ۸۷ سالشه والزایمرگرفته برادربزرگشم فوت کرده جدیدا فقط یه برادرداره که یزد زندگی میکنه الان هیچ راهی نیست این معاف شه پولیم نداره

  1. سلام ببخشیدمن۷سال فراری بودم والان میخام خودمومعرفی کنم سوالم اینه آیا اضاف بهم میدن یانه؟ اگه بدن چندماه میدن؟ و کی اضاف میده قاضی یا نیرو انسانی؟

   1. با سلام خب اینها که طبیعی است .۶ماه اضافه خدمت مبخورید البته گاها بخشش هم صورت میگیرد

  2. سلام من ۷سال فراری هستم والان میخوام خودمومعرفی کنم آیا بهم اضاف میزنن یانه؟اگه بزنن چقد میدن اضاف؟واضاف رو قاضی میده یانیروانسانی؟باتشکر

   1. با سلام خب اینها که طبیعی است .۶ماه اضافه خدمت مبخورید البته گاها بخشش هم صورت میگیرد

   2. سلام پسر من نزدیک دوماهه اومده مرخصی هرکارمیکنیم نمیره لطفاراهنمایی کنیدچیکارکنم؟؟؟

 57. سلام من ۹۷/۱۲به خدمت رفتم وبعد از اموزشی افتادم هوابرد شیراز ۹ماه هم خدمت کردم ولی بعدش به علت مشکلات خانوادگی مجبور به فرار شدم والعان یک سال هست که متاهل هستم میخواستم بدونم اگه من بازم بخوام برم سربازی مجازات من چی هست؟ لطفا زود جواب بدین با تشکر

 58. سلام من سال ۹۷ فرار کردم از خدمت پ کلا با اموزشی ۵ماه خدمت کردم به دلیل خرج خانواده و ادامه ی فوتبال الان برای ادامه فوتبال نیاز به پایان خدمت دارم سوالم اینه که اگه برگردم خدمت پ بعد از گذراندن جرایم میتونم امریه ی تیم نظامی بگیرم؟

  1. سلام شرایط شما باید بیشتر بررسی شود برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

 59. با سلام و خسته نباشید و قبولی طاعات ، برادر من در سال ۹۳ به خدمت سربازی رسته ی ارتش اعزام شد ،سه ماه آموزشی را گذراند و دوره آموزشی تمام شد و بقیه خدمت را پار چین افتاد بعد از یک ماه خدمت ،حادثه بدی برای خانواده ما پیش آمد مادرم سکته ی مغزی کرد و به کما رفت و برادرم مجبور شد خدمت را ترک کرده و پیش مادرم که در وضعیت بدی بود بیاید،در ضمن برادرم تک فرزند پسر است و ما یک برادر و خواهر هستیم که من هم دو بچه ی کوچک دارم و در در زمان حادثه مادرم بچه ی دوم من در ۷ ماهگی به دنیا آمد ،و برادرم که جز پدر مسن که ناراحتی قلبی دارد کمک دیگری نداشت و مادرم وقتی از کما جان سالم به در برد یک دست و یک پا فلج شد و تمام نگهداری آن به عهده برادرم بود در ضمن پدر بنده در یک خانه استیجاری که یک پارکینگ است با ۴ میلیون تومان پیش و ماهی ۶۰۰هزار تومان زندگی می کند و ما توانایی هزینه ی گرفتن یک پرستار را نداشتیم،خلاصه مادرم در دی ماه ۹۹ با یک سکته ی دیگر فوت کرد، الان برادرم تصمیم دارد به خدمت سربازی برگردد،ولی می ترسد که جریمه ی سنگین برایش ببندد که واقعا پرداختش برای ما سخت می باشد یا مدت خدمت سربازی بیش از دو سال باشد که نمی تواند پدرم را تنها بگذارد،از شما خواهشمندم من را راهنمایی کنید.

  1. سلام بعد از معرفی خود در پادگان مربوطه باید این مدت غیبت را توجیه کنند تا اضافه خدمت شامل حال ایشان نشود. برای راهنمایی کردن در مورد گرفتن کفالت پدر هم نیاز به اطلاعات بیشتری هست.

 60. سلام من سال ۹۶ رفتم سربازی ۱۵ ماه خدمت کردم ۳ الی ۴ ماه داشتم که تموم کنم دیگه نرفتم اون چند ماه رو میشه جریمه نقدی داد خرید جواب بدین لطفا

 61. سلام من الان ۴ ساله فراریم وظع خانوادم جوری نیس که برم خدمت خرجشون میدم و متاهلم هستم اماکان خرید هست یا معافیت ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر برنامه خرید خدمت وجود ندارد.برای بررسی دقیق تر با مشاورین تماس بگیرید

   1. سلام من سال ۹۶رفتم خدمت ۱۰ماه خدمت کردم بعد دیگه نرفتم.بعلت مشکلات خانوادگی و مشکل مالی خیلی بد.ولی یه بیضه ندارم من تو شکمم هستش ‌.آیا امکان معافیت من هستش؟؟؟

 62. سلام من بدلیل تصادف و شکستگی ران و ساق پا که الان پای چپم کلا پلاتین هست معاف میشم یا ن
  لطفا جوابمو بدین

  1. سلام من اهل مازندرانم و افتادم تهران خدمت مشکل خانوادگی دارم خرج خونه میدم و فرمانده انتظامی استانم نامه زده به تهران ولی فاتب قبول نکرده من فرار کنم و برم دنبال کسی ک جابجایی بزنه باز قبل از ۱۵ روز برگردم چی میشه؟؟؟

 63. با سلام من سال ۸۶رفتم خدمت سربازی ولی فقط آموزشی رو کامل کردم وبعد ادامه خدمت ندادم من آلان متاهل هستم ودو دختر ویک پسر دارم چکار کنم من از خانواده ام جدا شدم وتنها زندگی می کنم مدرک دیپلم دارم معاف می شم یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   خیر متاسفانه مقدور نیست برای بررسی شرایط با مشاورین تماس بگیرید

 64. سلام…
  من اسفند۸۶ رفتم سربازی ودقیقانمیدونم ۸۸یا۸۹بود ۴ماه مونده بودبه تموم شدن خدمتم به دلیل اینکه پدرم ازکارافتاده بود دیگه نرفتم اون ۴ماهو تموم کنم اگه الان اقدام کنم باید جدیمه بپردازم؟ یاباید برم این ۴ماهو خدمت؟
  لطفا زود جوابمو بدین ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   هم جریمه نقدی دارد و هم با توجه به نظر قاضی مربوطه ادامه خدمت تعیین میشود

 65. درود
  بر شما ! لطفا هر چه سریع تر جواب سوالمو بدین ،

  سوالم اینه اگر من ک فراری هستمو برای بار اولم هم هست ، مجازاتم چیه؟

  1. دوست عزیز
   با توجه به مدت فرار و دلیل آن و اهمیت پادگان از جریمه نقدی تا مدت جزا توسط قاضی تعیین میشود

   1. سلام داداش من از آموزشی فرار کرده اگه برگرده بازم بهش لباس وجیره میدن؟؟یاباید خودش بخره

  2. سلام من فراازخدمتم الان ۱۹سال است منتها هستم اگر خود معرف بروم زندان دارد

    1. سلام جناب ببخشید من سال ۹۷ به علت مشکل خانوادگی دوران آموزش نتونستم به خدمت خود ادامه بدم الان میخوام خودمو معرفی کنم باید به نظام وظیفه خودمو معرفی کنم.بعدش به همونجایی ک قبلا خدمت کردم اونجا میفرستن آموزشی یا ممکنه جای دیگ بدن؟

     1. سلام شما میتوانید به دادسراهای نظامی مراجعه کنید برای فرار از سربازی
      به احتمال زیاد همان جایی که قبلا آموزش داشتید تجدید دوره میشوید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1400/7/25

دوشنبه

1400/7/26

سه شنبه

1400/7/27

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید