کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

مجوز خروج به مشمولان جهت پیاده روی اربعین حسینی – فقط تا ۳۰ مهرماه

اربعین حسینی
به اشتراک بگذارید

دانشجویان و مشمولان سربازی جهت پیاده روی اربعین حسینی می توانند از اوایل محرم نسبت به دریافت مجوز خروج از کشور اقدام فرمایند . جزییات آن را در ادامه بخوانید .

مجوز خروج پیاده روی اربعین حسینی

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: مشمولانی که قصد تشرف به عتبات عالیات در اربعین حسینی را دارند می توانند از اوایل محرم برای دریافت مجوز خروج از کشور اقدام کنند، تا با ازدحام مواجه نشوند.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ نجف حمیدزاده افزود: به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به مشمولان برای شرکت در راهپیمایی معنوی پیاده روی اربعین حسینی، بازه زمانی صدور مجوز خروج از کشور برای این دسته از مشمولان به کشور عراق از ۲۰ روز به ۵۰ روز افزایش پیدا کرد.

وی افزود: با توجه به پیش بینی استقبال بسیار زیاد مشمولان و به منظور جلوگیری از تراکم در فرآیند صدور مجوز، مشمولان می توانند در صورت داشتن شرایط خروج از کشور ، از دهه اول محرم نسبت به اخذ مجوز خروج از کشور خود اقدام کنند.

سرهنگ حمید زاده در خصوص نحوه خروج از کشور دانشجویان برای سفر زیارتی کربلای معلی بیان کرد: برابرتفاهم صورت گرفته با ستاد عمره و عتبات بسیج دانشجویی، متقاضیان می توانند با مراجعه به دفاتر ستاد مذکور که در دانشگاه محل تحصیل مستقر هستند، فرم های مربوطه را تکمیل و با ضمانت آن ستاد و بدون نیاز به سپردن وثیقه نقدی ،مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: طلاب حوزه های علمیه نیز طبق تفاهم های صورت گرفته، می توانند با مراجعه به مراکز مدیریت حوزه علمیه استان ها و با ضمانت حوزه های علمیه، بدون نیاز به سپردن وثیقه، مجوز خروج از کشور بگیرند.

وی ادامه داد: مشمولانی که در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کرده اند، درصورت پرداخت حداقل نیمی از مبلغ جریمه، می توانند برای همه سفرهای زیارتی و سیاحتی با سپردن وثیقه، مجوز خروج از کشور دریافت کنند.
سرهنگ حمید زاده گفت: در حال حاضر میزان وثیقه نقدی برای سفرهای زیارتی سه میلیون تومان و سفرهای سیاحتی پانزده میلیون تومان است.


دانشجویان مشمول متقاضی شرکت در اربعین ، تا ۳۰ مهرماه برای ثبت‌نام فرصت دارندپیاده روی اربعین حسینی مشمولان بدون نیاز به وثیقه 

دانشجویان مشمول معافیت تحصیلی که قصد حضور در پیاده روی اربعین حسینی را دارند با ثبت نام در سامانه می توانند به صورت رایگان مجوز خروج از کشور دریافت نمایند . با این روش جدید دیگر نیاز به ودیعه یا وثیقه ۳ میلیون تومانی نزد نظام وظیفه نخواهد بود و صرفا تعهدنامه محضری جهت ضمانت کفایت می کند و همچنین نیاز به ثبت نام آن در دفترخانه اسناد رسمی نیست و در نتیجه دانشجویان نباید هزینه ای در دفاتر اسناد رسمی پرداخت نمایند .

همچنین در این سامانه امکان دریافت اسکان در نجف و کربلا برای کاروان های دانشجویی فراهم شده است

نکاتی که مطالعه آن ها قبل از اقدام جهت ثبت نام الزامی می باشد : 

  • به خاطر داشته باشید هر فرد در سامانه فقط و فقط یکبار تعریف می شود، یا متقاضی است یا ضامن؛ به عبارتی متقاضی نمی تواند ضامن شود و بالعکس،
  • دانشجوی متقاضی باید از ثبت معافیت تحصیلی و یا سنوات ارفاقی خود در سازمان وظیفه عمومی اطمینان حاصل یابد.
  • دانشجوی متقاضی باید از ثبت تاریخ ورود به کشور (در سفر قبلی خود) در سازمان وظیفه عمومی اطمینان حاصل یابد.
  • تذکر: استعلام موارد فوق از طریق مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ و یا با داشتن کد سخا و مراجعه به سامانه vazifeh.police.ir امکان پذیر می باشد.
  • جهت دریافت کد سخا به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.
  • در صورت عدم تایید درخواست مجوز خروج توسط بخش امور مشمولان در دانشگاه های استان تهران و یا استانهایی که به سیستم نظام وظیفه دسترسی دارند مجوز خروج از کشور صادر نمی گردد.
  • دانشجویانی که تعهد خدمتی دارند می بایست از طریق محل خدمتشان اقدام به اخذ مجوز خروج از کشور کنند.
  • حضور دانشجو و ضامن جهت احراز هویت و تصدیق امضاء تهعدنامه در دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه الزامی می باشد.

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام و نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید با شماره  تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایند . همچنین در صورت تمایل می توانید کانال سربازی تلگرام آویژه دانش را نیز دنبال فرمایید.

 منبع خبر : khabaronline

مجوز خروج به مشمولان جهت پیاده روی اربعین حسینی – فقط تا ۳۰ مهرماه

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مجوز خروج به مشمولان جهت پیاده روی اربعین حسینی – فقط تا ۳۰ مهرماه

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 2 نظر:

  1. سلام خسته نباشید….من کد سخا رو گرفتم وتا قسمت تایید دانشگاه رو هم رفتم وتایید صورت گرفته وحساب بانک قوامین هم باز کرده ام به نام خودم…اما همچنان مرحله پرداخت وثیقه برایم باز هست…حتی قسمت اربعین بدون ودیعه روهم انتخاب می کنم…قسمت پرداخت الکترونیکی میاد…مگه دانشجویان و طلاب بدون وثیقه نیست…چرا این قسمت هست…لطفا کمک کنید. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

9099072068 از سراسر ایران