مدارس خوارزمی چه مدارسی هستند؟

مدارس خوارزمی چه مدارسی هستند؟

مرکز مشاوره آویژه قصد دارد تا امروز شما را با مدراس خوارزمی که احتمالا نام آن را هم بسیار شنیده اید، آشنا کند. در این مقاله می خواهیم تمام نکات مربوط به ثبت نام مدارس خوارزمی، نحوه ثبت نام، مزایا و معایب این مدارس را مورد بررسی قرار دهیم. پس بهتر است در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مدارس خوارزمی اگرچه جزء مدارس دولتی نیستند؛ اما همانند تمامی مدارس دیگر زیر نظر سازمان اموزش و پرورش اداره می شوند. مدارس خوارزمی از جمله مدارس غیر دولتی به شمار می روند و دانش آموزان در آن برخلاف مدارس دولتی که تحصیل در آن رایگان است، مشمول پرداخت هزینه هستند.

شهریه مدارس خوارزمی نرخ ثابتی ندارد و بر اساس ارائه امکانات مختلف تعیین می شود. اگر شما نیز از آن دسته دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس خوارزمی هستید، پس لازم است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید!

مدارس خوارزمی چیست؟

همانطور که پیش از این گفتیم مدارس خوارزمی، مدارسی غیر دولتی هستند. این مدارس زیر مجموعه ای از مدارس غیرانتفاعی بوده و در مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم اقدام به پذیرش دانش آموز می کنند.

مدارس خوارزمی به دلیل ارائه امکانات ویژه آموزشی و بهره مندی از مربیان دلسوز و حرفه ای، مورد توجه بسیاری از دانش آموزان قرار گرفته اند. علاوه بر دانش آموزان والدین نیز تمایل زیادی به ثبت نام فرزندان خود در این مدارس دارند.

ظرفیت پذیرش در مدارس خوارزمی محدود بوده و کمتر از مدارس دولتی می باشد. همین امر سبب می شود تا مربیان و استادید این مجموعه بتوانند مدت زمان بیشتری را به آموزش صحیح تمام دانش آموزان اختصاص دهند.

حتی در کنار آموزش سطح بالای مربیان در این مدارس، کلاس های فوق برنامه و کلاس های تقویتی نیز برگزار می شود.

در ادامه به بررسی نقاط قوت مدارس خوارزمی که آن را از دیگر مدارس متمایز کرده است اشاره کرده ایم.

مدارس خوارزمی چیست؟

امکانات مدارس خوارزمی

مدارس خوارزمی از امکانات بالایی برخوردار هستند که ممکن است برخی از این امکانات حتی در اکثر مدارس برتر کشور نیز وجود نداشته باشند. در واقع وجود این امکانات و شرایط تحصیلی و آموزشی بالا در مدارس خوارزمی است که توجه بسیاری از دانش آموزان را به خود جلب کرده است.

وجود امکانات آموزشی مناسب در این مدارس سبب افزایش یادگیری دانش آموزان شده است؛ این امکانات باعث شده تا دانش آموزان بر روی مطالب درسی تمرکز بهتری داشته باشند و به سمت مطالعه بیشتر ترغیب شوند.

در ادامه می توانید با تمامی امکانات این مدارس آشنا شوید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه مدارس خوارزمی چه مدارسی هستند؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

۱- آزمایشگاه ها

از جمله امکانات مدارس خوارزمی می توان به وجود آزمایشگاه های فیزیک ،شیمی، زیست شناسی و … اشاره کرد. در تمامی مدارس، دروسی که جنبه علوم آزمایش محور دارند، بیشتر از سایر دروس به تشریح و بیان اصول اولیه برای شناخت احتیاج دارند.

به همین دلیل وجود آزمایشگاه در مدارس برای انجام انواع فرآیندها به صورت عملی لازم و ضروری است. در این آزمایشگاه ها دانش آموزان با مشاهده دقیق و انجام عملی آزمایشات می توانند مهارت های عملی و ساخت شناختی خود را تقویت کنند.

مدارس خوارزمی علاوه بر داشتن این آزمایشگاه ها از آزمایشگاه های مجازی نیز برخوردار هستند. وجود آزمایشگاه های مجازی از بهترین ویژگی های این مدارس محسوب می شود.

دانش آموزان در آزمایشگاه های مجازی می توانند داده ها را جمع آوری کرده تجزیه و تحلیل کنند. همچنین در هر زمان که تمایل داشته باشند هم می توانند دوباره آزمایش را تکرار کرده و نتایج را یادداشت کنند.

استفاده از شبیه سازی های مبتنی بر کامپیوتر برای آموزش در آزمایشگاه ها و انجام آزمایشات به وسیله آن می تواند در امر آموزش بسیار موثر بوده و تاثیر مثبتی بر روی مهارت های مشارکتی دانش آموزان، نگرش و درک مفهومی آنها داشته باشد.

۲- امکانات ورزشی

وجود امکانات ورزشی در سالن های سر پوشیده مدارس خوارزمی، از شرایط تفریحی و مناسب این مدارس محسوب می شوند. دانش آموزان می توانند علاوه بر کلاس های درسی، از کلاس های ورزشی این مدارس نیز بهره مند شوند.

بسیاری از دانش آموزان تمایل دارند تا در کنار امر تحصیل در یکی از رشته های ورزشی نیز شرکت کرده و در مسابقات کشوری مقام کسب کنند. مدارس خوارزمی این شرایط را برای تمامی دانش آموزان خود فراهم کرده است. ازجمله رشته های ورزشی این مدارس می توان به فوتبال دستی، پینگ پنگ، شطرنج و… اشاره کرد.

مدارس خوارزمی علاوه برداشتن سالن های ورزشی سرپوشیده از زمین چمن فوتبال نیز برخوردار هستند. دانش آموزان این مدارس به راحتی می توانند با سرویس های رفت و برگشتی که برای آنان در نظر گرفته شده است به یکی دیگر از محبوب ترین تفریحاتشان یعنی فوتبال بپردازند.

۳- کتابخانه

برای مطالعه بهتر دانش آموزان در مدارس خوارزمی کتابخانه های بزرگی ساخته شده است. دانش آموزان برای مطالعه کتاب های درسی و غیر درسی خود می توانند در ساعات ۳ بعدازظهر تا ۸ شب به کتابخانه این مدارس مراجعه کرده و در محیطی آرام به مطالعه خود بپردازند.

۴- سایت کامپیوتر

اتاق های سایت در اکثر مدارس برتر کشور برای آموزش بهتر دانش آموزان وجود دارند. مدارس خوارزمی نیز از این امکانات برخوردار بوده و دانش آموزان می توانند برای دروسی مانند مبانی کامپیوتر و… از اتاق های سایت برای آموزش های عملی خود استفاده کنند.

۵-  لابراتوار زبان انگلیسی

بهره مندی مدارس خوارزمی از لابراتوار زبان انگلیسی یکی از ویژگی های خاص این مدارس است. دانش آموزان در مدارس خوارزمی از تکنولوژی برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می کنند.

امروزه زبان انگلیسی از مهمترین دروسی است که هر دانش آموز باید به آن مسلط باشد. مدارس خوارزمی یادگیری زبان انگلیسی را با امکاناتی مانند لابراتوار برای تمام دانش آموزان خود تسهیل بخشیده اند.

دانش آموزان با استفاده از این مزیت مدارس خوارزمی، می توانند در نوشتار زبان، ترجمه و تلفظ صحیح کلمات انگلیسی مهارت پیدا کنند.

امکانات مدارس خوارزمی

مزایای مدارس خوارزمی

مدارس خوارزمی نیز مانند سایر مدارس برتر کشور از مزایای بسیار زیادی برخوردار هستند. دارا بودن امکانات ویژه و فراهم کردن شرایط تحصیلی مناسب در مدارس خوارزمی سبب علاقه مندی بسیاری از دانش آموزان به تحصیل در این مدارس شده است.

در ادامه می توانید با ویژگی های مدارس خوارزمی آشنا شوید.

پونزمزایای مدارس خوارزمی عبارتند از:

استفاده از مربیان و استادید مجرب، با انگیزه و حرفه ای در تمام مقاطع تحصیلی مدارس خوارزمی سبب بالا رفتن سطح کیفیت آموزش شده است.

برگزاری کلاس های فوق برنامه و کلاس های تقویتی برای تمامی دانش آموزان که باعث افزایش سطح یادگیری دانش آموزان و تسلط آنان بر روی تمامی مباحث درسی می شود.

در مدارس خوارزمی علاوه بر کلاس های اضافه در پایان هر هفته آزمون های تستی، و در پایان هر ماه نیزآزمون های تشریحی از دانش آموزان گرفته می شود. این آزمون ها در جهت سنجش میزان یادگیری دانش آموزان بوده و در پایان نتایج نیز به والدین از طریق پیامک اعلام خواهد شد.

این موضوع که والدین در پایان هر هفته و یا پایان هر ماه از عملکرد فرزند خود در مدارس خوارزمی آگاه می شوند را می توان از بهترین ویژگی های این مدارس دانست؛ چرا که تشویق و ترغیب دانش آموزان توسط والدین، سبب تلاش بیشتر آنان شده و نتایج مثبت تحصیلی را برایشان به همراه خواهد داشت.

استفاده از مشاوران تحصیلی در مدارس خوارزمی، یکی دیگر از مزایای این مدارس محسوب می شود. مشاوران تحصیلی در این مدارس بر روی تمامی دانش آموزان نظارت دارند و برای آنان به صورت هفتگی برنامه مطالعاتی قرار می دهند. دانش آموزان این مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی می توانند از این برنامه ریزی ها در جهت زمانبندی و درس خواندن صحیح خود استفاده کنند.

ایجاد محیطی آرام در کتابخانه های این مدارس نیز می تواند از جمله موارد مهم در مطالعه بهتر و بیشتر دانش آموزان باشد.

سرو غذا های گرم و سرد برای دانش آموزان همراه با برنامه غذایی متنوع در مدارس خوارزمی نیز از مزایای مهم این مدارس به شمار می روند.


بیشتر بخوانید: تفاوت مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی چیست؟ + مزایا و معایب آنها


معایب مدارس خوارزمی

مدارس خوارزمی نیز مانند سایر مدارس دیگر، ممکن است معایبی را به همراه داشته باشند!

پونزاز جمله این معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شهریه بالای مدارس خوارزمی را می توان از مهمترین معایب این مدارس دانست. زیرا بسیاری از والدین با وجود تمایل زیاد برای ثبت نام فرزندانشان در این مدارس، با مشکلات مالی رو به رو بوده و توانایی پرداخت شهریه را ندارند.
  • برخی از مدارس خوارزمی برای ثبت نام دانش آموزان خود اقدام به انجام مصاحبه می کنند. این احتمال وجود دارد که برخی از دانش آموزان قبل یا در هنگام مصاحبه دچار استرس و فشار روحی زیادی شوند.

مزایای مدارس خوارزمی

نحوه ثبت نام در مدارس خوارزمی

ثبت نام در مدارس خوارزمی در تمامی مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم صورت می گیرد. دانش آموزان برای ثبت نام در این مدارس به دو صورت حضوری و غیر حضوری می توانند ثبت نام کنند.

برای ثبت نام حضوری دانش آموزان می بایست تمامی مدارک لازم اعم از کپی شناسنامه و کارت ملی، کپی کارنامه تحصیلی، عکس و… را به همراه داشته باشند.

برای ثبت نام غیر حضوری نیز دانش آموزان می توانند به سامانه karazmi.sch.ir مراجعه کرده و با درج اطلاعات لازم فرم پیش ثبت نام خود را تکمیل کنند.

پونزنحوه ثبت نام در این مدارس بدین صورت است که:

ابتدا وارد سامانه مدارس خوارزمی شده و بعد از باز شدن صفحه، روی گزینه “فرم پیش ثبت نام” کلیک کنید. بعد از باز شدن فرم پیش ثبت نام، تمامی اطلاعات خواسته شده مانند نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، معدل، نمره انضباط و… را تکمیل کنید.

در پایان در صورت صحیح بودن تمامی اطلاعات درج شده، آن را تایید کرده و سپس برای مدرسه مربوطه ارسال کنید.

نکته: لازم به ذکر است که در مدارس خوارزمی نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست و دانش آموزان تنها باید در مصاحبه این مدارس حضور داشته و نمره قبولی را کسب کنند.

اهداف مدارس خوارزمی

تمام مدارس کشور تعلیم و تربیت صحیح دانش آموزان و کمک به رشد و شکوفایی استعداد آنان را جزء اهداف مهم خود می دانند. اما مدارس خوارزمی در کنار این اهداف با ارائه امکانات و شرایط ویژه به دانش آموزان اهداف دیگری را نیز دنبال می کنند.

پونزاز جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آموزش نحوه برنامه ریزی و مطالعه صحیح به دانش آموزان

رعایت نظم، قوانین و مقررات مدارس خوارزمی و اجرای آن در تمامی امور آموزشی

برقراری ارتباط مستمر حضوری و غیر حضوری مسئولین مدرسه خوارزمی با اولیای دانش آموزان به منظور نظارت دقیق آنان بر روی روند تحصیل فرزندانشان

ایجاد مهارت های مشارکتی بین دانش آموزان با برگذاری جلسات و آموزش های گروهی

بالا بردن کیفیت تحصیلی دانش آموزان با استفاده از مشاوره های مستمر آموزشی

بالا بردن سطح یادگیری دانش آموزان با برقراری کلاس های رفع اشکال

تشویق و ترغیب دانش آموزان به تحقیق و پژوهش

ایجاد و تقویت حس مسئولیت پذیری در دانش آموزان

اهداف مدارس خوارزمی

نتیجه گیری

مدارس خوارزمی یکی از مدارس مهم کشور محسوب می شوند. این مدارس همانند سایر مدارس دیگر امکاناتی را برای تحصیل دانش آموزان فراهم کرده اند.

امکانات و شرایطی که این مدارس برای تحصیل دانش آموزان قرار داده، از برخی مدارس بالاتر بوده و تقریبا هم سطح با بهترین مدارس کشور است.

دانش آموزانی که در این مدارس شروع به تحصیل می کنند، با برخورداری از این امکانات و شرایط ویژه می توانند به نتایج مثبتی در امر تحصیل به ویژه در کنکور سراسری دست پیدا کنند.

وجود چنین مدارسی برتری در کشور، سبب افزایش مهارت های آموزشی و یادگیری دانش آموزان می شود. لذا دانش آموزان باید به نحو احسنت از شرایط و امکانات پیش روی خود برای رسیدن اهداف و نتایج عالی استفاده کنند.

پیشنهاد می کنیم با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تخصصی تحصیلی آویژه استفاده کنید. مشاوران ما در آویژه با بیش از چندین سال سابقه مشاوره، آماده یاری رسانی به شما هستند.

سوالات متداول

سوال علامتمدارس خوارزمی چگونه مدارسی هستند؟

مدارس خوارزمی یکی از برترین مدارس کشور محسوب می شوند که امکاناتی از قبیل آزمایشگاه مجازی، کتابخانه، لابراتوار زبان انگلیسی و… را دارد. در متن مقاله امکانات مدارس خوارزمی به صورت کامل شرح داده شده اند.

سوال علامتنحوه ثبت نام در مدارس خوارزمی به چه صورت است؟

نحوه ثبت نام در مدارس خوارزمی به صورت هم حضوری و هم غیر حضوری می باشد که در مقاله بالا به آن اشاره شده است.

سوال علامتمزایا و معایب مدارس خوارزمی چیست؟

از جمله مزایای مدارس خوارزمی، می توان به برگذاری کلاس ها و آزمون های تستی و تشریحی برای بالا رفتن سطح یادگیری دانش آموزان اشاره کرد و از معایب نیز می توان شهریه بالای این مدارس و انجام مصاحبه از دانش آموزان در هنگام ثبت نام را نام برد.

مدارس خوارزمی چه مدارسی هستند؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مدارس خوارزمی چه مدارسی هستند؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1401/9/6

دوشنبه

1401/9/7

سه شنبه

1401/9/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید