مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی ژیگانتیسم

مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم
به اشتراک بگذارید

مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم چیست ؟

مدراک معافیت پزشکی ژیگانتیسم شامل موارد مختلف بسیاری است . به صورت کلی باید گفت که مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم بستگی سطح بیماری ژیگانتیسم دارد . لذا برای دریافت معافیت پزشکی باید مدراک معافیت پزشکی ژیگانتیسم را همراه داشته باشید . ممکن است برخی از سطوح این بیماری صرفا موجب معافیت پزشکی موقت شوند . باور ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش این است که نکات ظریف و مهمی در مورد مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم است . لذا داشتن اطلاع دقیق مدارک معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . نکته دیگری که در زمینه مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم مهم تلقی می شود این است که بیماری ژیگانتیسم تا چه حد میزان جلو عملکرد روزانه فرد می گیرد .

پاسخ به سئوالات مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم

برای پاسخ به این سئوالات و بسیاری از سئوالات دیگر در زمینه معافیت پزشکی  مطرح است . مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی مشاوران حرفه ای را گرد آورده تا شما مشمولین سربازی عزیز در مورد مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم ، که در اکثر موارد مدارک مختلفی را شامل می شود ، راهنمایی کنند .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری های غدد مترشحه داخلی کلیک کنید


مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم

مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم : بیماری ژیگانتیسم چیست ؟

بیماری ژیگانتیسم یا غول پیکری یکی از بیماری هایی است که برخی افراد به آن مبتلا می شوند . این بیماری در اثر ترشح بیش از اندازه هورمون رشد در بدن افراد ایجاد می شود . یکی از ویژگی ها و مشخصه های اصلی این بیماری ، قد خیلی بلند در افراد می باشد . هورمون رشد در بدن انسان ها به وسیله غده هیپوفیز قدامی ترشح می شود . اگر ترشح این هورمون در دوران کودکی بیش از مقدار معین باشد ، منجر به رشد بیش از اندازه استخوان های بدن از نظر طولی و بیماری ژیگانتیسم یا غول پیکری می شود .

در بیماری ژیگانتیسم ، قد افراد از دو متر و ده سانتیمتر نیز بیشتر می شود . حتی بعضی از ورزشکاران معروف و مشهور نیز به بیماری ژیگانتیسم مبتلا می باشند . همان طور که در بالا اشاره شد این بیماری ممکن است برای افراد در دوران کودکی رخ دهد . افرادی که به بیماری ژیگانتیسم مبتلا می باشند ؛ می توانند از مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم استفاده نمایند . تا بتوانند از خدمت سربازی معاف شوند .


بیشتر بخوانید: روند رسیدگی به معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم : تاریخچه بیماری ژیگانتیسم

آیا فرزند شما کوتاه تر یا بسیار بلندتر از بچه دیگر هم سن و سالش دیده می شود ؟ این مورد می تواند طبیعی باشد ولی گاهی که کودکان نسبت به هم سن و سال های خودش کوتاه تر یا بلندتر باشد ، برای والدین نگران کننده می باشد . بیماری ژیگانتیسم همان طور که گفتیم در اثر ترشح بیش از اندازه هورمون رشد در بدن ، به وجود می آید . این بیماری از دوران اولیه تاریخ وجود داشته است . اما این بیماری به صورت نادر وجود دارد . تعداد افرادی که به این نوع بیماری مبتلا هستند ، کم می باشد . فردی که دچار این بیماری می شود انگار به کلی به آدم متفاوتی تبدیل شده است . بیماری ژیگانتیسم ، علاوه بر افزایش قد افراد ، موجب بروز تغییراتی در صورت ، بافت عضلانی و حتی صدای افراد نیز می شود .

بهترین فردی که می تواند وجود این بیماری را در فرزندان تشخیص دهد ، والدین این افراد می باشند . زیرا والدین بیشترین فرصت را دارند که رشد فرزندان را مرحله به مرحله و به وفور می بینند . والدین متوجه کوچکترین تغییرات در فرزندان نیز می شوند . اختلال هورمون رشد بیشتر بستگی به وزن فرد ، بلوغ جنسی و حتی دیگر ویژگی های فرد می باشد .


بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم

مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم : علائم بیماری ژیگانتیسم

هر بیماری که افراد به آن مبتلا می شوند ، به وسیله یکسری علائم و مشخصه ها تشخیص داده می شوند . بیماری ژیگانتیسم نیز خود دارای تعدادی ویژگی ها و علائم مخصوص به خود می باشد . در ادامه به تعدادی از علائم و نشانه های این بیماری می پردازیم .

 • افرادی که مبتلا به بیماری ژیگانتیسم هستند ، قد آن ها بیش از دو متر می باشد .
 • استخوان های این افراد بسیار پهن و بلند می باشد .
 • صورت این افراد بسیار پهن می باشد .
 • بیش از ۹۰ درصد اعضای بدن این افراد بزرگ تر از حد عادی می باشد .

بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم

مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم : راه های درمان بیماری ژیگانتیسم

یکی از راه های درمان این بیماری ، انجام عمل جراحی بر روی غده هیپوفیز می باشد . از دیگر راه های درمان این بیماری ، دارو درمانی و درمان با اشعه ایکس و یا ترکیبی از موارد گفته شده می باشد . اما به طور کل می توان گفت ، درمان با استفاده از جراحی ، نخستین راه درمانی ژیگانتیسم می باشد . راه های درمان به ترتیب در زیر آورده شده است .

 1. جراحی غده هیپوفیز
 2. استفاده از پرتو درمانی : اگر پزشک از جراحی غده هیپوفیز نتیجه مطلوبی دریافت نکند ، از پرتو درمانی استفاده می کند . در این روش ، روند کاهش هورمون رشد ، با سرعت پایین تری انجام می شود .
 3. استفاده از دارو

افراد مبتلا به این بیماری می توانند از مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم  استفاه نمایند و از خدمت سربازی معاف شوند . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: جزییات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی در چه مراحلی به کار می روند ؟

مطابق با آخرین تغییرات معافیت پزشکی ، اعتبار مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم در درجه اول باید مورد تایید پزشک نظام وظیفه قرار بگیرد . پس از تایید پزشک اولیه ، مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم برای بررسی بیشتر به تیم پزشکی بیمارستان ارائه می شود . در صورت تایید مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم در مرحله بعد کمیسیون پزشکی نظام وظیفه بررسی های نهایی را انجام می دهند . در این مرحله بر طبق مدراک معافیت پزشکی ژیگانتیسم تصمیم نهایی برای معافیت پزشکی ژیگانتیسم یا عدم معافیت پزشکی گرفته می شود . با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری ژیگانتیسم در بدن شما وجود دارد شما می توانید برای معافیت پزشکی ژیگانتیسم اقدام کنید . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم,شرایط معافیت پزشکی ژیگانتیسم,قوانین معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مراحل معافیت پزشکی ژیگانتیسم,مشاوره معافیت پزشکی ژیگانتیسم

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مدارک معافیت پزشکی ژیگانتیسم

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

در استان تهران با ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و در سایر استانها با تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی ژیگانتیسم

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی ژیگانتیسم

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068