مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی غدد هیپوفیز

مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,شرایط معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,قوانین معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,مراحل معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,مشاوره معافیت پزشکی غدد هیپوفیز
به اشتراک بگذارید

مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز چیست ؟

مدراک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز شامل موارد مختلف بسیاری است . به صورت کلی باید گفت که مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز بستگی سطح بیماری غدد هیپوفیز دارد . لذا برای دریافت معافیت پزشکی باید مدراک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز را همراه داشته باشید . ممکن است برخی از سطوح این بیماری صرفا موجب معافیت پزشکی موقت شوند . باور ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش این است که نکات ظریف و مهمی در مورد مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز است . لذا داشتن اطلاع دقیق مدارک معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . نکته دیگری که در زمینه مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز مهم تلقی می شود این است که بیماری غدد هیپوفیز تا چه حد میزان جلو عملکرد روزانه فرد می گیرد .

پاسخ به سئوالات مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز

برای پاسخ به این سئوالات و بسیاری از سئوالات دیگر در زمینه معافیت پزشکی  مطرح است . مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی مشاوران حرفه ای را گرد آورده تا شما مشمولین سربازی عزیز در مورد مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز ، که در اکثر موارد مدارک مختلفی را شامل می شود ، راهنمایی کنند .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری های غدد مترشحه داخلی کلیک کنید


مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,شرایط معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,قوانین معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,مراحل معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,مشاوره معافیت پزشکی غدد هیپوفیز

مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز : بیماری غدد هیپوفیز چیست ؟

بیماری غده هیپوفیز که به عبارتی به آن تومورهای هیپوفیز نیز می گویند ، حدودا ۱۰ درصد از کل تومورهایی که تاکنون شنیده اید را تشکیل می دهند . البته در صورتی که به موقع و زود به پزشک متخصص مراجعه نمایید ، جای نگرانی وجود ندارد . مراجعه زود هنگام شما باعث پیشگیری و جلوگیری از عوراض بیماری غدد هیپوفیز می شود . زیرا این بیماری ها قابل کنترل و همچنین قابل درمان می باشند .

غده هیپوفیز قسمتی از سیستم های درون ریز بدن انسان ها می باشد . کار اصلی این غده در بدن ، ترشح هورمون ها برای جریان خون بدن می باشد . غده هیپوفیز خیلی از قسمت ها و اندام های بدن ما را تحت تاثیر قرار می دهد . از جمله اینکه روی تیروئید فرد تاثیر دارند . روی اندام های فوق کلیوی ، اندام های تولید مثل و غده آدرنال نیز تاثیر می گذارند . گاهی حتی از غده هیپوفیز تحت عنوان رئیس بدن هم نام می برند زیرا در اکثر فرایندهای بدن انسان دخالت دارد .

افراد مشمول خدمت سربازی که به بیماری غدد هیپوفیز مبتلا هستند می توانند جهت مشاوره معافیت پزشکی غدد هیپوفیز با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایند . مشاوران این مرکز با ارائه مشاوره معافیت پزشکی غدد هیپوفیز می توانند در کوتاه ترین زمان به شما در دریافت معافیت پزشکی سربازی کمک نمایند .


بیشتر بخوانید: روند رسیدگی به معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز : تاریخچه بیماری غدد هیپوفیز

غده هیپوفیز یکی از غده های موجود در بدن می باشد . این غده بسیاری از هورمون ها را در انسان تولید می کند . گاهی افراد دچار بیماری غدد هیپوفیز می شوند . سابقه این بیماری بسیار طولانی می باشد . بیماری غدد هیپوفیز بیشتر به تومور غدد هیپوفیز معروف می باشد . تومورهای هیپوفیز به صورت خوش خیم و همچنین بدخیم وجود دارند . ولی جای نگرانی وجود ندارد زیرا این تومورها کمتر به سایر نقاط بدن گسترش می یابند .

بیماری غدد هیپوفیز در هر دو جنس مذکر و مونث دیده می شود . همچنین این بیماری در همه سنین وجود دارند ولی در سنین ۳۰ الی ۵۰ سالگی بیشتر از سنین دیگر شایع می باشد . افراد مشمول خدمت سربازی اگر به بیماری غدد هیپوفیز مبتلا هستند می توانند از طریق مشاوره معافیت پزشکی غدد هیپوفیز با استفاده از مرکز مشاوره آویژه دانش اقدام به دریافت معافیت از این طریق اقدام نمایند .


بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,شرایط معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,قوانین معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,مراحل معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,مشاوره معافیت پزشکی غدد هیپوفیز

مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز : علائم بیماری غدد هیپوفیز

هر بیماری که در بدن انسان ها کشف می شود . برای بهبود و فرایند درمان آن باید ابتدا به علائم این بیماری توجه کنیم . تا بتوانیم با پیشگیری به موقع از تشدید این بیماری ها جلوگیری نماییم . بیماری غدد هیپوفیز نیز خود دارایی علائم و مشخصات خاص خود می باشد . در ذیل به تعدادی از علائم بیماری غده هیپوفیز اشاره خواهیم کرد .

علائم بیماری غدد هیپوفیز :

 • علائمی که به مترشحه معروف می باشند
 • علائمی که به غیرمترشحه شناخته شده اند

علائم مربوط به مترشحه مانند حجم و افزایش مغز فرد مبتلا به بیماری غده هیپوفیز می باشد . این علائم بیشتر به صورت سردرد در افراد ، تاری و کاهش دید فرد ، اختلالات بینایی و کاهش میدان دید فرد مبتلا می باشد .

علائم مترشحه نیز با بیشتر شدن این بیماری در فرد مانند سردرد و تاری دید فرد دیده می شود . گاهی حتی این بیماری به کاهش میل جنسی در مردان و اختلالات در قاعدگی زنان منجر می شود . مشمولان خدمت سربازی که به این بیماری مبتلا هستند می توانند از معافیت پزشکی غدد هیپوفیز استفاده نمایند .

دیگر علائم بیماری غده هیپوفیز در ذیل آورده شده است :

 • افزایش غیرطبیعی وزن بدن
 • افزایش ریزش مو
 • تغییر در خلق و خو
 • مشکلات در خوابیدن فرد
 • فشار خون بالا
 • ضعف و خستگی
 • و …

جهت مشاوره معافیت پزشکی غدد هیپوفیز می توانید با کارشناسان و مشاوران متخصص مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز : راه های درمان بیماری غدد هیپوفیز

بعد از اینکه فرد تشخیص داد که به بیماری غده هیپوفیز مبتلا می باشد ؛ باید سعی نماید تا از راه های درمان این بیماری اطلاع کسب نماید . زیرا پیدا کردن راه های درمان بیماری باعث می شود فرد از پیشرفت این بیماری در بدنش جلوگیری نماید . در ادامه بحث توضیه ها و روش هایی را برای جلوگیری و درمان بیماری غدد هیپوفیز ارائه می دهیم .

 1. رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند به جلوگیری از بیماری غدد هیپوفیز کمک نماید . همچنین موجب سلامت و بهبود هورمون های بدن انسان کمک می نماید . مصرف سبزیجات ، میوه ها ، مصرف ویتامین ها ، استفاده از حبوبات به جای مواد فرآورده شده آن ها  و … .
 2. کاهش استرس فرد : که می تواند کم خوابی ، افزایش وزن بدن و گردش خون فرد را متعادل نماید .
 3. انجام ورزش های روزانه
 4. انجام تفریحات و همچنین سرگرمی های آرامش بخش به فرد در بیماری غدد هیپوفیز کمک می نماید .

جهت مشاوره معافیت پزشکی غدد هیپوفیز همواره می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: جزییات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,شرایط معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,قوانین معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,مراحل معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,مشاوره معافیت پزشکی غدد هیپوفیز

مدارک معافیت پزشکی در چه مراحلی به کار می روند ؟

مطابق با آخرین تغییرات معافیت پزشکی ، اعتبار مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز در درجه اول باید مورد تایید پزشک نظام وظیفه قرار بگیرد . پس از تایید پزشک اولیه ، مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز برای بررسی بیشتر به تیم پزشکی بیمارستان ارائه می شود . در صورت تایید مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز در مرحله بعد کمیسیون پزشکی نظام وظیفه بررسی های نهایی را انجام می دهند . در این مرحله بر طبق مدراک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز تصمیم نهایی برای معافیت پزشکی غدد هیپوفیز یا عدم معافیت پزشکی گرفته می شود . با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری غدد هیپوفیز در بدن شما وجود دارد شما می توانید برای معافیت پزشکی غدد هیپوفیز اقدام کنید . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,شرایط معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,قوانین معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,مراحل معافیت پزشکی غدد هیپوفیز,مشاوره معافیت پزشکی غدد هیپوفیز

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مدارک معافیت پزشکی غدد هیپوفیز

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

در استان تهران با ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و در سایر استانها با تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

 

برای مشاوره در زمینه مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی غدد هیپوفیز

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068