کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال
به اشتراک بگذارید

مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال چیست ؟

مدراک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال شامل موارد مختلف بسیاری است . به صورت کلی باید گفت که مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال بستگی سطح بیماری فتق خارجی نواحی اینگوئینال دارد . لذا برای دریافت معافیت پزشکی باید مدراک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال را همراه داشته باشید . ممکن است برخی از سطوح این بیماری صرفا موجب معافیت پزشکی موقت شوند . باور ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش این است که نکات ظریف و مهمی در مورد مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال است . لذا داشتن اطلاع دقیق مدارک معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . نکته دیگری که در زمینه مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال مهم تلقی می شود این است که بیماری فتق خارجی نواحی اینگوئینال تا چه حد میزان جلو عملکرد روزانه فرد می گیرد .

پاسخ به سئوالات مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

برای پاسخ به این سئوالات و بسیاری از سئوالات دیگر در زمینه معافیت پزشکی  مطرح است . مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی مشاوران حرفه ای را گرد آورده تا شما مشمولین سربازی عزیز در مورد مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال ، که در اکثر موارد مدارک مختلفی را شامل می شود ، راهنمایی کنند .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال : بیماری فتق خارجی نواحی اینگوئینال چیست ؟

فتق خارجی ناحیه اینگوینال ، التهاب ، تورم و بر آمدگی قسمت فوقانی کشاله ران و ناحیه ی مغبنی است که در اثر ضعیف شدن و پارگی دیواره ی نگهدارنده روده های انسان ، ایجاد می شود . فتق خارجی نواحی اینگوینال باعث می شود روده و چربی اطراف آن ، به درون ناحیه ی مغبنی وارد شوند .

ناحیه ی مغبنی ( کانال های اینگوینال ) در پایین شکم هر فرد قرار دارد . هم مردان و هم زنان دارای کانال های اینگوینال می باشند . کانال اینگوینال در آقایان ، مجرای انتقال بیضه از درون شکم انسان به درون اسکروتوم ( کیسه ی بیضه ) در دوران جنینی است . در صورتی که این کانال باز بماند در ٨٠٪‏ موارد تا یک سالگی بسته می شود ، اما در صورت باز ماندن کانال اینگوئینال ، فرد مستعد انتقال مایع داخل شکم به درون کیسه بیضه ها ( ایجاد هیدروسل ) و یا انتقال روده ها به درون کیسه بیضه و ایجاد هرنی اینگوینال مستقیم می باشد .


بیشتر بخوانید: روند رسیدگی به معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال : تاریخچه بیماری فتق خارجی نواحی اینگوئینال

فتق اینگوئینال یکی از شایعترین نوع فتق برای انسان بوده که در آقایان ٧ برابر بیشتر خانم ها دیده شده است و در سمت راست شایعتر از چپ می باشد . این نکته حائز اهمیت است که در فتق ارثی پسر بچه ها ، احتمال همراهی فتق با بیضه نزول نکرده و یا تجمع مایع اطراف بیضه ( هیدروسل ) وجود دارد .

تنها یک دلیل خاص برای فتق در ناحیه خارجی اینگووئینال وجود ندارد . با این حال، نقاط ضعف درون عضلات شکمی و کشاله ى ران ، به عنوان مهمترین علل ایجاد فتق در این ناحیه شناخته می شوند . فشار اضافی در این ناحیه ى از بدن می تواند در نهایت فتق را به وجود آورد . برخی از عوامل خطر می توانند شانس ابتلا به این بیماری را افزایش دهند ، که در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم . این موارد عبارتند از :

 • وراثت
 • داشتن یک فتق قبلى
 • مرد بودن
 • زایمان زودرس
 • اضافه وزن یا چاقى
 • بارداری
 • فیبروز کیستیک
 • سرفه ى مزمن
 • یبوست مزمن

بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال : علائم بیماری فتق خارجی نواحی اینگوئینال

فتق هاى نواحی اینگوینال بیشتر به خاطر ظاهرشان شناخته شده هستند . آن ها باعث برآمدگى در ناحیه ى شکم یا کشاله ى ران در بدن بیمار مى شوند که ممکن است با ایستادن یا سرفه کردن شخص بزرگتر شوند . این نوع از فتق ممکن است دردناک و حتی حساس به لمس نیز باشد .

از علائم این بیماری می توان به چند مورد اشاره کرد :

 • درد شدید هنگام سرفه بیمار یا هنگام ورزش کردن و خم شدن
 • احساس سوزش شدید
 • درد وحشتناک در ناحیه شکم
 • احساس سنگینى در کشاله ی ران
 • تورم و التهاب اسکروتوم در مردان

بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال : راه های درمان بیماری فتق خارجی نواحی اینگوئینال

فتق درمان دارویی ندرد و درمان اصلی و قطعی آن جراحی عمومی می باشد . مواردی مانند فتق بند و موارد مشابه آن ، به دلیل عدم نقش اثبات شده در درمان فتق و همچنین افزایش چسبندگی و عارضه دار شدن فتق ، به هیچ وجه به عنوان درمان اصلی فتق توسط متخصصین توصیه نمی شود . صرفا در مواردی که سن بیمار بالا است و یا بیماری زمینه ای مانع از انجام جراحی می شود ، این وسایل استفاده می شوند . برای درمان این بیماری می توان به دو مورد جراحی خاص اشاره کرد که عبارتند از :

 •  جراحى باز فتق اینگوینال
 • جراحى لاپاروسکوپی فتق اینگوینال

 


بیشتر بخوانید: جزییات معافیت پزشکی


 

مدارک معافیت پزشکی در چه مراحلی به کار می روند ؟

مطابق با آخرین تغییرات معافیت پزشکی ، اعتبار مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال در درجه اول باید مورد تایید پزشک نظام وظیفه قرار بگیرد . پس از تایید پزشک اولیه ، مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال برای بررسی بیشتر به تیم پزشکی بیمارستان ارائه می شود . در صورت تایید مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال در مرحله بعد کمیسیون پزشکی نظام وظیفه بررسی های نهایی را انجام می دهند . در این مرحله بر طبق مدراک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال تصمیم نهایی برای معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال یا عدم معافیت پزشکی گرفته می شود . با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری فتق خارجی نواحی اینگوئینال در بدن شما وجود دارد شما می توانید برای معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال اقدام کنید . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068