مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال

مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال
به اشتراک بگذارید

مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال چیست ؟

مدراک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال شامل موارد مختلف بسیاری است . به صورت کلی باید گفت که مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال بستگی سطح بیماری فتق خارجی نواحی فمورال دارد . لذا برای دریافت معافیت پزشکی باید مدراک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال را همراه داشته باشید . ممکن است برخی از سطوح این بیماری صرفا موجب معافیت پزشکی موقت شوند . باور ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش این است که نکات ظریف و مهمی در مورد مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال است . لذا داشتن اطلاع دقیق مدارک معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . نکته دیگری که در زمینه مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال مهم تلقی می شود این است که بیماری فتق خارجی نواحی فمورال تا چه حد میزان جلو عملکرد روزانه فرد می گیرد .

پاسخ به سئوالات مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال

برای پاسخ به این سئوالات و بسیاری از سئوالات دیگر در زمینه معافیت پزشکی  مطرح است . مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی مشاوران حرفه ای را گرد آورده تا شما مشمولین سربازی عزیز در مورد مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال ، که در اکثر موارد مدارک مختلفی را شامل می شود ، راهنمایی کنند .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال

مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال : بیماری فتق خارجی نواحی فمورال چیست ؟

فتق در ناحیه رانی یا فمورال ( به انگلیسی: Femoral hernia ) به برآمدگی و بیرون زدگی اعضای بدن در قسمت بالای ران و نزدیک کشاله ران گفته می شود . این بیماری زمانی اتفاق می‌افتد که یک قسمت کوچک از روده باریک انسان وارد کانال فمورال شود . کانال فمورال حاوی گره لنفاوی روزنمولر و عروق لنفاوی می باشد و دقیقاً در زیر لیگامان اینگواینال واقع شده‌است . فتق رانی یا فمورال فتق نسبتاً نادری است . به طور تقریب از هر ۲۰ فتق یک فتق از نوع فتق فمورال است و ما بقی از نوع اینگواینال می‌باشند .

این فتق گاهی اوقات به عنوان یک توده دردناک در قسمت فوقانی داخلی ران یا کشاله ران ظاهر می‌شود . توده اغلب می‌تواند با وارد آوردن فشار یا دراز کشیدن ناپدید شود و با سرفه های شدید یا زور زدن ممکن است که دوباره توده ظاهر شود.


بیشتر بخوانید: روند رسیدگی به معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال : تاریخچه بیماری فتق خارجی نواحی فمورال

این بیماری مانند دیگر فتق ها شایع نمی باشد و از گذشته تا به امروز فتق رانی یا فمورال در میان زنان شایعتر می باشد . این نوع قتق حدود ۵ درصد از فتق های شکمی را شامل می شود . هرنی های فمورال و یا اورژانسی خطر مرگ را ۱۰ درصد افزایش می دهند . خوشبختانه از گذشته تا به امروز راه های درمان این بیماری با پیشرفت علم بهبود زیادی داشته است و می توان از این بیماری پیشگیری و یا در صورت بروز آن را درمان کرد .


بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال

مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال : علائم بیماری فتق خارجی نواحی فمورال

از علائم این بیماری می توان به موارد زیادی اشاره کرد که در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم :

 • مشاهده برآمدگی یا توده در ناحیه بالای ران و درست در زیر کشاله ران
 • اغلب هرنی های رانی یا فمورال هیچ علائمی ندارند ولی در برخی موارد با بلند کردن اجسام سنگین ، ایستادن و وارد آمدن فشار علائم آزار دهنده در شخص مبتلا ظاهر می‌شود .
 • گاهی اوقات علائم اولیه بیماری به صورت درد ناگهانی در ناحیه کشاله ران ، درد در ناحیه شکم ، تهوع ، یا استفراغ نمایان می‌شود که این اتفاق نشان دهنده گیر افتادن روده در میان فتق می‌باشد که از  شرایط خاص و ویژه اورژانسی محسوب می شود .

بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال : راه های درمان بیماری فتق خارجی نواحی فمورال

شیوه درمان این بیماری بستگی زیادی به علائم آن دارد . برای مثال :

 • در صورت احساس درد ناگهانی در ناحیه کشاله ران ، احتمال وجود فتق گیر افتاده در شخص وجود دارد . در این شرایط بیمار نیاز سریع و جدی به کمک رسانی دارد و حتی در شرایط خاص تحت عمل قرار می گیرد .
 • در صورت وجود درد مزمن در شخص جهت بهبود وضعیت  بیمار تحت مراقبت‌ های بهداشتی قرار می‌گیرد . نکته‌ای وجود دارد این است که فتق‌های بزرگ با گذشت زمان وضعیت آن ها بهتر نمی شود و همچنین احتمال ایجاد فتق‌های گیر افتاده در فتق رانی بیشتر از سایر فتق‌ها می‌باشد .
 • افزایش دریافت مواد غذایی فیبر دار می تواند سودمند واقع شود .
 • کاهش وزن در صورت وجود اضافه وزن

در مرحله آخر برای درمان این بیماری عمل جراحی توصیه می شود که مزایا و معایب خود را دارد و شخص می بایست مراقبت های قبل و بعد از عمل را جهت بهبود هر چه سریع تر بیماری راعایت کند . عمل های جراحی برای درمان فتق در ناحیه فمورال را می توان به دو دسته متفاوت ، عمل باز و عمل لاپاروسکوپیک تقسیم کرد که با تشخیص پزشک و علائم بیماری این عمل ها برای درمان شخص مبتلا به بیماری انجام می گیرد .


بیشتر بخوانید: جزییات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال

مدارک معافیت پزشکی در چه مراحلی به کار می روند ؟

مطابق با آخرین تغییرات معافیت پزشکی ، اعتبار مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال در درجه اول باید مورد تایید پزشک نظام وظیفه قرار بگیرد . پس از تایید پزشک اولیه ، مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال برای بررسی بیشتر به تیم پزشکی بیمارستان ارائه می شود . در صورت تایید مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال در مرحله بعد کمیسیون پزشکی نظام وظیفه بررسی های نهایی را انجام می دهند . در این مرحله بر طبق مدراک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال تصمیم نهایی برای معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال یا عدم معافیت پزشکی گرفته می شود . با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری فتق خارجی نواحی فمورال در بدن شما وجود دارد شما می توانید برای معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال اقدام کنید . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال,مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی فمورال

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068