مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی پرولاپس

به اشتراک بگذارید

مدارک معافیت پزشکی پرولاپس چیست ؟

مدراک معافیت پزشکی پرولاپس شامل موارد مختلف بسیاری است . به صورت کلی باید گفت که مدارک معافیت پزشکی پرولاپس بستگی سطح بیماری پرولاپس دارد . لذا برای دریافت معافیت پزشکی باید مدراک معافیت پزشکی پرولاپس را همراه داشته باشید . ممکن است برخی از سطوح این بیماری صرفا موجب معافیت پزشکی موقت شوند . باور ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش این است که نکات ظریف و مهمی در مورد مدارک معافیت پزشکی پرولاپس است . لذا داشتن اطلاع دقیق مدارک معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . نکته دیگری که در زمینه مدارک معافیت پزشکی پرولاپس مهم تلقی می شود این است که بیماری پرولاپس تا چه حد میزان جلو عملکرد روزانه فرد می گیرد .

پاسخ به سئوالات مدارک معافیت پزشکی پرولاپس

برای پاسخ به این سئوالات و بسیاری از سئوالات دیگر در زمینه معافیت پزشکی  مطرح است . مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی مشاوران حرفه ای را گرد آورده تا شما مشمولین سربازی عزیز در مورد مدارک معافیت پزشکی پرولاپس ، که در اکثر موارد مدارک مختلفی را شامل می شود ، راهنمایی کنند .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


مدارک معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس

مدارک معافیت پزشکی پرولاپس : بیماری پرولاپس چیست ؟

پرولاپس رکتوم  نوعی بیماری است که در آن مخاط یا کل روده از ناحیه مقعد بدن انسان خارج می شود . چنان چه تنها مخاط روده از مقعد بیرون بیاید نوع ناکامل یا ناقص این بیماری تلقی می شود و در صورتی که علاوه بر مخاط ، تمام قسمت‌ ها اعم از عضلات نیز از مقعد انسان خارج شود ، نوع کامل پرولاپس رکتوم خوانده می‌شود .

این بیماری اغلب در کودکان بیشتر دیده می شود ، به طوری که از نه ماهگی تا سه سالگی سن شیوع آن در کودکان به حساب می آید . این بیماری در کودکان بیشتر از ۶ سال به ندرت اتفاق می افتد و در صورت وقوع حتما می بایست به پزشک مراجعه و تحت درمان قرار گیرد .

پرولاپس رکتوم از نظر میزان مقدار خروج مخاط به سه دسته بندی مختلف تقسیم بندی می‌ شود . در پرولاپس نوع اول که شدیدترین حالت این بیماری به حساب می آید ، مخاط روده  حدود ۵ سانتی‌ متر از مقعد بیرون زده می شود اما در نوع دوم این بیرون زدگی بین دو تا پنج سانتی متر می باشد . درجه سوم این بیماری زیاد قابل دیدن نبوده و پوشیده می باشد و در اصطلاح پرولاپس مخفی خوانده می شود بطوری که مخاط روده هنگام عمل دفع به بیرون کشیده می شود اما قابل مشاهده نمی باشد این درجه از بیماری در افراد با سن بالاتر دیده می شود .


بیشتر بخوانید: روند رسیدگی به معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی پرولاپس : تاریخچه بیماری پرولاپس

هر اتفاقی که موجب افزایش فشار داخلی در ناحیه شکم شود همچون یبوست شدید ، زور زدن هنگام دفع مدفوع یا عق زدن می تواند باعث ایجاد پرولاپس رکتوم برای شخص شود . کودکان مبتلا به اورتریت که برای عمل ادرار مجبور به زور زدن می باشند یا بچه هایی که به تکرر دفع ناشی از ابتلا به اسهال‌های ویروسی ، عفونی یا انگلی دچار می باشند نیز ممکن است گرفتار پرولاپس شده و بیمار شوند .

این بیماری از سنین مختلف می تواند شروع شود و در سنین مختلف نیز علائم متفاوتی دارد . این بیماری در گذشته نیز وجود داشته و افرادی که طبق قوانین و ضوابط خاص شرایط حاد این بیماری را داشته باشند می توانند مشمول معافیت از خدمت سربازی قرار گیرند .


بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس

مدارک معافیت پزشکی پرولاپس : علائم بیماری پرولاپس

خارج شدن روده از ناحیه مقعد بدن انسان یکی از مهم ترین و خاص ترین علائم این بیماری است و یکی از اصلی ترین  دلیل مراجعه مبتلایان به پزشک می باشد . از دیگر عوامل می توان به درد اطراف ناحیه مقعد ، ترشحات مخاطى و خون از مقعد ، بی اختیاری مدفوع ، یبوست شدید ، درد در هنگام اجابت مزاج و احساس زور پیچ از علایم دیگر این بیماری می باشد . در خانم ها بدلیل شل و ضعیف شدن لیگامانهاى داخل لگن همزمان افتادگى مثانه ، رحم و یا واژن نیز مشاهده می شود و در این مواقع عدم کنترل ادرار نیز جز علائم بیمارى می باشد .
بسیارى از علایم بیمارى پرولاپس مشابه بیماری همورویید می باشد و در بسیارى از مواقع تشخیص تفاوت دو بیمارى از هم بسیار سخت خواهد بود . معاینه دقیق توسط پزشک متخصص در افتراق دو بیمارى بسیار مفید خواهد بود .

بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


روش اصلى درمان این بیمار جراحی می باشد . روش هاى جراحى متفاوتی براى درمان این بیماران وجود دارد .روش انتخاب نوع عمل جراحی به عوامل زیادی ارتباط دارد که می توان به  علایم بالینى شخص ، سن فرد ، توانایى و یا عدم توانایى در کنترل مدفوع ، همراهى افتادگى ارگان هاى دیگر مانند رحم ، مثانه ، واژن ، وجود یبوست شدید و در ضمن وجود بیماری هاى قلبى، ریوى بستگی داشته باشد .

مدارک معافیت پزشکی پرولاپس : راه های درمان بیماری پرولاپس

روش اصلى درمان این بیمار جراحی می باشد . روش هاى جراحى متفاوتی براى درمان این بیماران وجود دارد .روش انتخاب نوع عمل جراحی به عوامل زیادی ارتباط دارد که می توان به  علایم بالینى شخص ، سن فرد ، توانایى و یا عدم توانایى در کنترل مدفوع ، همراهى افتادگى ارگان هاى دیگر مانند رحم ، مثانه ، واژن ، وجود یبوست شدید و در ضمن وجود بیماری هاى قلبى، ریوى بستگی داشته باشد .

بیشتر بخوانید: جزییات معافیت پزشکی


 

مدارک معافیت پزشکی در چه مراحلی به کار می روند ؟

مطابق با آخرین تغییرات معافیت پزشکی ، اعتبار مدارک معافیت پزشکی پرولاپس در درجه اول باید مورد تایید پزشک نظام وظیفه قرار بگیرد . پس از تایید پزشک اولیه ، مدارک معافیت پزشکی پرولاپس برای بررسی بیشتر به تیم پزشکی بیمارستان ارائه می شود . در صورت تایید مدارک معافیت پزشکی پرولاپس در مرحله بعد کمیسیون پزشکی نظام وظیفه بررسی های نهایی را انجام می دهند . در این مرحله بر طبق مدراک معافیت پزشکی پرولاپس تصمیم نهایی برای معافیت پزشکی پرولاپس یا عدم معافیت پزشکی گرفته می شود . با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری پرولاپس در بدن شما وجود دارد شما می توانید برای معافیت پزشکی پرولاپس اقدام کنید . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مدارک معافیت پزشکی پرولاپس

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی پرولاپس

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی پرولاپس

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068