مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق

مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق,شرایط معافیت پزشکی آنژیوم حلق,مشاوره معافیت پزشکی آنژیوم حلق,قوانین معافیت پزشکی آنژیوم حلق,مدارک معافیت پزشکی آنژیوم حلق
به اشتراک بگذارید

چرا اطلاع از مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق مهم است ؟

مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق یکی از مسائلی است که هر مشمولی در ابتدای شروع معافیت پزشکی آنژیوم حلق با آن مواجه است . همه ساله افراد زیادی صرفا به دلیل عدم اطلاع از مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق از کسب کارت معافیت پزشکی باز می مانند . حال که اهمیت این موضوع تا حدودی روشن شده است می توان به صورت مفصل تری به شرح مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق پرداخت . در ابتدا گفتن این نکته ضروری به نظر می رسد که مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق بسته به سطح بیماری آنژیوم حلق تفاوت هایی دارد . بنابراین مشولین معافیت پزشکی برای اطمینان از دریافت معافیت پزشکی حتما باید از مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق آگاهی کامل داشته باشند .

اطلاع از مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق بسیار مهم است

در ادامه باید بگوییم که برخی از سطوح این بیماری ممکن است فقط به معافیت پزشکی موقت منجر شوند . مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش با اطلاع کامل از جزئیات معافیت پزشکی شما را در تمام مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق همراهی می کنند . نکات بسیار ظریفی در مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق نهفته است . لذا داشتن اطلاع دقیق مراحل معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . اصلی ترین موضوع که در زمینه مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق به صورت متداول مطرح می شود . این است که بیماری آنژیوم حلق به چه میزان جلو عملکرد روزانه فرد را می گیرد .


بیشتر بخوانید: مراحل معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های گوش حلق و بینی کلیک کنید


مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق,شرایط معافیت پزشکی آنژیوم حلق,مشاوره معافیت پزشکی آنژیوم حلق,قوانین معافیت پزشکی آنژیوم حلق,مدارک معافیت پزشکی آنژیوم حلق

مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق : بیماری آنژیوم حلق چیست ؟

همانژیوم یک خال مادرزادی است که اغلب به شکل قرمز روشن از رگ های خونی اضافه بر روی پوست ظاهر می شود . آنژیوم یا همانژیوم در سال های اول زندگی رشد میکند و سپس ب مرور زمان فروکش می کند .  این خال های قرمز پوستی در صورتی که بدون خون ریزی ، تغییر اندازه ، شکل و رنگ باشند معمولا عارضه جدی محسوب نشده و خوش خیم و بی خطر هستند اما در صورت بروز خون ریزی یا تغییرات دیگر نیاز است برای اطمینان از بی خطر بودن و عدم ابتلا به سرطان پوست به پزشک مراجعه شود .  اغلب اوقات وقتی صحبت از آنژیوم یا همانژیوم است معمولا منظور آنژیوم گیلاسی یا انواع مشابه آن است که بیشتر در خانم ها ، نوزادان نارس و نوزادان سفید پوست بوجود می آید . رایج ترین انواع آنژیوم عبارتند از :

 • آنژیوم گیلاسی
 • آنژیوم عنکبوتی
 • آنژیوم وریدی

بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق : نکاتی در رابطه با بیماری آنژیوم حلق

 

 • لکه های قرمز پوستی همیشه علامت آنژیم گیلاسی نیستند بلکه ممکن است به دلیل مشکلات سلامتی از جمله تغییرات هورمونی ، روزاسه ، آلرژی ، درماتیت و غیره ایجاد شده باشد .
 • اگر به تازگی متوجه بروز جوش یا خال قرمز شده اید که با خونریزی و درد همراه است حتما به پزشک مراجعه کنید .
 • در صورت داشتن پوست حساس یا حساسیت به داروهای خانگی ، از روش های خانگی ( که در پایین اشاره شده ) استفاده نکنید .
 • در برخی موارد دیده شده افراد با سوزن داغ اقدام به سوزاندن آنژیوم گیلاسی کرده اند، این کار با خطر عفونت ، درد یا به جای ماندن اثر زخم همراه است .
 • آنژیوم گیلاسی در میان مردم به خال گیلاسی یا خال خونی نیز مشهور است .

مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق,شرایط معافیت پزشکی آنژیوم حلق,مشاوره معافیت پزشکی آنژیوم حلق,قوانین معافیت پزشکی آنژیوم حلق,مدارک معافیت پزشکی آنژیوم حلق


بیشتر بخوانید: مدت زمان معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق : علائم بیماری آنژیوم حلق

آنژیوم گیلاسی که به نام های آنژیوم دوران پیری ، آنژیوم مویرگی و همانژیوم گیلاسی نیز شناخته شده است، ضایعات پوستی دایره ای یا بیضی شکل هستند که به شکل خال های کوچک به رنگ قرمز روشن اغلب در نواحی بین گردن تا ران ها ، بازوها ، پاها و شانه ها ظاهر شده که معمولا دردناک نیستند . نشانه های آنژیوم گیلاسی از نظر رنگ و اندازه در افراد مختلف متفاوت است و با توجه به مدت زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید ممکن است با افزایش سن تیره تر یا روشن تر شود . در برخی افراد با افزایش سن تعداد این خال ها بیشتر شده و در نواحی دیگر از جمله پوست سر ، صورت و گردن نیز پدیدار می شود . برخی علائم رایج آن عبارتند از :

 1.  آنژیوم گیلاسی به صورت خال یا جوش و معمولا به رنگ قرمز روی پوست ظاهر می شود اما ممکن است به رنگ های آبی ، بنفش یا حتی سیاه نیز باشد
 2. ممکن است ابتدا صاف و هم سطح پوست پدیدار شده و با افزایش سن به صورت برجسته دیده شوند
 3. اندازه کوچک و اغلب قطر کمتر از ۱/۴ اینچ دارند ( گاهی بزرگ تر هستند )
 4. خراشیدن ، مالش یا اصلاح مو در این نواحی ممکن است با خونریزی و تورم یا سایر علائم تحریک پوستی همراه باشد
 5. در اغلب موارد به خصوص در نواحی مرکزی سطح سختی دارد

بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی سربازی


مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق,شرایط معافیت پزشکی آنژیوم حلق,مشاوره معافیت پزشکی آنژیوم حلق,قوانین معافیت پزشکی آنژیوم حلق,مدارک معافیت پزشکی آنژیوم حلق

مراحل معافیت پزشکی : راه های درمان بیماری آنژیوم حلق

آنژیوم گیلاسی از ضایعات پوستی بدون خطر است که در اغلب موارد نیاز به درمان خاص یا برداشتن آن نیست . اما در برخی موارد خال قرمز در ناحیه نامناسبی ظاهر شده که در اثر برخورد مکرر دچار خونریزی می شود یا از نظر زیبایی ناخوشایند است . در این گونه موارد می توان نسبت به درمان و برداشتن آنژیوم گیلاسی اقدام کرد .

روش های برداشتن خال گوشتی قرمز ( آنژیوم ) :

 1. الکتروتراپی
 2. انجماد با نیتروژن مایع
 3. لیزیک
 4. تراشیدن

برخی روش های درمانی خانگی و گیاهی آنژیوم :

 1. روغن درمانی
 2. عدم برخورد با مواد شیمیایی
 3. سرکه سیب
 4. سم زدایی بدن

بیشتر بخوانید: لغو کارت معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق چیست ؟

مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق به صورت کلی به ۳ بخش تقسیم می شوند . در مرحله اول معافیت پزشکی آنژیوم حلق با مدارک معافیت  پزشکی به تایید پزشک معتمد نظام وظیفه برسد . پس از تایید پزشک معتمد ، مشمول وارد دومین بخش از مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق می شود . در این مرحله مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی برای بررسی جامع تر برای تیم پزشکی بیمارستان ارسال می گردد . در صورتی که تمامی مدارک مورد تایید این تیم واقع شود . مشمول به مرحله سودم معافیت پزشکی آنژیوم حلق وارد می شود . در این مرحله در صورت تایید سطح بیماری آنژیوم حلق تصمیم نهایی برای معافیت مشمول گرفته می شود . این بخش توسط کمیسیون پزشکی نظام وظیفه انجام می شود .

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه آماده خدمت رسانی به همه شما مشمولین خدمت سربازی می باشد

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش تحقیقات گسترده ای که در زمینه مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق انجام داده است . این مرکز با توجه کامل به جزییات معافیت پزشکی در تمام مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق در کنار شما است . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت سربازی


مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق,شرایط معافیت پزشکی آنژیوم حلق,مشاوره معافیت پزشکی آنژیوم حلق,قوانین معافیت پزشکی آنژیوم حلق,مدارک معافیت پزشکی آنژیوم حلق

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی آنژیوم حلق

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068