مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی

مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی,شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی,مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی,قوانین معافیت پزشکی آکرو مگالی,مدارک معافیت پزشکی آکرو مگالی
به اشتراک بگذارید

چرا اطلاع از مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی مهم است ؟

مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی یکی از مسائلی است که هر مشمولی در ابتدای شروع معافیت پزشکی آکرو مگالی با آن مواجه است . همه ساله افراد زیادی صرفا به دلیل عدم اطلاع از مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی از کسب کارت معافیت پزشکی باز می مانند . حال که اهمیت این موضوع تا حدودی روشن شده است می توان به صورت مفصل تری به شرح مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی پرداخت . در ابتدا گفتن این نکته ضروری به نظر می رسد که مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی بسته به سطح بیماری آکرو مگالی تفاوت هایی دارد . بنابراین مشولین معافیت پزشکی برای اطمینان از دریافت معافیت پزشکی حتما باید از مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی آگاهی کامل داشته باشند .

اطلاع از مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی بسیار مهم است

در ادامه باید بگوییم که برخی از سطوح این بیماری ممکن است فقط به معافیت پزشکی موقت منجر شوند . مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش با اطلاع کامل از جزئیات معافیت پزشکی شما را در تمام مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی همراهی می کنند . نکات بسیار ظریفی در مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی نهفته است . لذا داشتن اطلاع دقیق مراحل معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . اصلی ترین موضوع که در زمینه مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی به صورت متداول مطرح می شود . این است که بیماری آکرو مگالی به چه میزان جلو عملکرد روزانه فرد را می گیرد .


بیشتر بخوانید: مراحل معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری های غدد مترشحه داخلی کلیک کنید


مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی,شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی,مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی,قوانین معافیت پزشکی آکرو مگالی,مدارک معافیت پزشکی آکرو مگالی

مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی : بیماری آکرو مگالی چیست ؟

افراد در بازه های زمانی مختلف ، ممکن است دچار بیماری های زیادی شوند . یکی از بماری های مهم و شایع در انسان ها بیماری آکرو مگالی می باشد . این بیماری به دلیل ترشح بیش از حد هورمون رشد در خون افراد به وجود می آید . هورمون رشد در افراد به وسیله غده هیپوفیز که در قاعده مغز قرار دارد و درداخل جریان خود در بدن ترشح می شود .

جریان و گردش خون ، هورمون رشد را به سایر نقاط بدن انتقال می دهد . در نوزادان و کودکان این هورمون رشد باعث تحریک رشد و نمو کودک می شود . در افراد بزرگسال بر تعادل انرژی بدن و قوای عضلانی و سالم ماندن استخوان ها اثر می گذارد .ترشح بیش از حد این هورمون در بدن منجر به ایجاد بیماری آکرو مگالی در افراد انسانی می شود . آکرو مگالی بیشتر در مردان و زنان میانسال ایجاد می شود .

افراد مشمول خدمت سربازی که دچار بیماری آکرو مگالی هستند می توانند از شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی استفاده نمایند .


بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی : تاریخچه بیماری آکرو مگالی

بیماری آکرو مگالی یک بیماری مهم و شایع در زنان و مردان میانسال می باشد . این بیماری از بیماری های نادر می باشد . که در اثر رشد بیش از حد هورمون رشد در افراد متفاوت ایجاد می شود . تعدا افرادی که هر ساله به این بیماری مبتلا می شوند خیلی زیاد نیست . حدوداً می توان گفت هر ساله به ازای هر یک میلیون نفر ۴ نفر به این بیماری مبتلا می شوند .

عامل ایجاد بیماری آکرومگالی اصولا و معمولا یک توده غیر سرطانی در غده هیپوفیز می باشد . این تومور مقدار بسیار زیادی هورمون رشد را در بدن افراد انسانی تولید می نماید .

اگر شما یکی از افرادی هستید که به این بیماری مبتلا می باشید ، می توانید از شرایط معافیت پزشکی آکرومگالی استفاده نمایید . جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در زمینه شرایط معافیت پزشکی آکرومگالی می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی,شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی,مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی,قوانین معافیت پزشکی آکرو مگالی,مدارک معافیت پزشکی آکرو مگالی


بیشتر بخوانید: مدت زمان معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی : علائم بیماری آکرو مگالی

هر بیماری که در انسان ایجاد می شود ، با استفاده از علائم مختلفی شناسایی شود . یعنی هر بیماری علائم و نشانه های خاص خود را دارد . بیماری آکرو مگالی نیز شامل یکسری علائم مختص خود می باشد . اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که علائم این بیماری در افراد مختلف ، متفاوت می باشد . ولی این علائم و نشانه ها اکثراً درمان پذیر هستند . برخی از علائم بیماری آکرو مگالی در پایین آورده شده است .

خستگی

خواب آلودگی

افزایش میزان و سطح هورمون رشد فرد

افزایش سطح رشد دست ها و پاها

تغییر وضعیت چهره افراد

برجستگی های غیرمعمولی در چانه و فک و صورت

عرق کردن

سردرد

فشار و درد دست ها

ناتوانی جنسی

افراد مشمول خدمت سربازی می توانند از در صورت مبتلا بودن به این بیماری از معافیت استفاده نمایند . شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی بسیار متفاوت و متنوع می باشد . برای آشنایی و راهنمایی بیشتر می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی سربازی


مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی,شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی,مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی,قوانین معافیت پزشکی آکرو مگالی,مدارک معافیت پزشکی آکرو مگالی

مراحل معافیت پزشکی : راه های درمان بیماری آکرو مگالی

هر بیماری که در فرد وجود دارد ، یحتمل راه ها و روش هایی برای درمان وجود دارد . آکرو مگالی نیز یک بیماری شایع و مهم می باشد . اما به هر حال راه هایی برای درمان و کنترل این بیماری وجود دارد . حتما شما هم می خواهید بدانید که آکرو مگالی چگونه درمان می شود ؟ راه های درمان و کنترل بیماری آکرو مگالی چیست ؟ هدف اصلی از درمان بیماری آکرو مگالی این است که میزان هورمون رشد را به مقدار طبیعی خود برسانیم . بزار درمان این بیماری ممکن است عمل جراحی ، پرتو درمانی غده هیپوفیز ، داروها و یا ترکیبی از این چند روش باشد .

اگر دلیل بیماری آکرو مگالی تومور غده هیپوفیز باشد ، اولین گام این است که به عمل جراحی برای خارج کردن تومور بردارید . در بعضی موارد برداشتن تومور بسیار مشکل می باشد . به همین دلیل از درمان های کمکی برای طبیعی شدن میزان سطح هورمون رشد استفاده می کنند . اگر عمل جراحی در فرد باعث طبیعی شدن سطح هورمون رشد نشد ، می توان از پرتو درمانی و دارو درمانی استفاده کنید . باید گفت داروهایی که برای درمان پرتو درمانی استفاده می شوند ، اثرات دائمی ندارند . اگر عمل جراحی و پرتو درمانی میزان هورمون رشد را کاهش ندهند و پایین نیاورند ، الزامی است که استفاده از داروها تا پایان عمر ادامه پیدا کند .

افراد مشمول خدمتی که به بیماری آکرو مگالی مبتلا می باشند می توانند از شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی استفاده نمایند و از اعزام به خدمت معاف شوند . برای راهنمایی بیشتر با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: لغو کارت معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی چیست ؟

مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی به صورت کلی به ۳ بخش تقسیم می شوند . در مرحله اول معافیت پزشکی آکرو مگالی با مدارک معافیت  پزشکی به تایید پزشک معتمد نظام وظیفه برسد . پس از تایید پزشک معتمد ، مشمول وارد دومین بخش از مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی می شود . در این مرحله مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی برای بررسی جامع تر برای تیم پزشکی بیمارستان ارسال می گردد . در صورتی که تمامی مدارک مورد تایید این تیم واقع شود . مشمول به مرحله سودم معافیت پزشکی آکرو مگالی وارد می شود . در این مرحله در صورت تایید سطح بیماری آکرو مگالی تصمیم نهایی برای معافیت مشمول گرفته می شود . این بخش توسط کمیسیون پزشکی نظام وظیفه انجام می شود .

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه آماده خدمت رسانی به همه شما مشمولین خدمت سربازی می باشد

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش تحقیقات گسترده ای که در زمینه مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی انجام داده است . این مرکز با توجه کامل به جزییات معافیت پزشکی در تمام مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی در کنار شما است . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت سربازی


مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی,شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی,مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی,قوانین معافیت پزشکی آکرو مگالی,مدارک معافیت پزشکی آکرو مگالی

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

در استان تهران با ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و در سایر استانها با تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068