مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ

مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ
به اشتراک بگذارید

چرا اطلاع از مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ مهم است ؟

مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ یکی از مسائلی است که هر مشمولی در ابتدای شروع معافیت پزشکی هیرشپرونگ با آن مواجه است . همه ساله افراد زیادی صرفا به دلیل عدم اطلاع از مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ از کسب کارت معافیت پزشکی باز می مانند . حال که اهمیت این موضوع تا حدودی روشن شده است می توان به صورت مفصل تری به شرح مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ پرداخت . در ابتدا گفتن این نکته ضروری به نظر می رسد که مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ بسته به سطح بیماری هیرشپرونگ تفاوت هایی دارد . بنابراین مشولین معافیت پزشکی برای اطمینان از دریافت معافیت پزشکی حتما باید از مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ آگاهی کامل داشته باشند .

اطلاع از مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ بسیار مهم است

در ادامه باید بگوییم که برخی از سطوح این بیماری ممکن است فقط به معافیت پزشکی موقت منجر شوند . مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش با اطلاع کامل از جزئیات معافیت پزشکی شما را در تمام مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ همراهی می کنند . نکات بسیار ظریفی در مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ نهفته است . لذا داشتن اطلاع دقیق مراحل معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . اصلی ترین موضوع که در زمینه مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ به صورت متداول مطرح می شود . این است که بیماری هیرشپرونگ به چه میزان جلو عملکرد روزانه فرد را می گیرد .


بیشتر بخوانید: مراحل معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ,شرایط معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مشاوره معافیت پزشکی هیرشپرونگ,قوانین معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ

مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ : بیماری هیرشپرونگ چیست ؟

بیماری هیرشپرونگ یک گونه بیماری عصبی – عملکردی در قسمت شکم انسان بوده که طی آن تمام یا بخشی از روده انسان یا بخش های اولیه دستگاه گوارش فاقد اعصاب و در نتیجه دچار اختلال عملکرد می‌ شوند . به دلیل نبود بافت عصبی کامل در انتهای روده انسان ، این قسمت به اندازه کافی حرکت نداشته و در نتیجه آن مدفوع در پشت قسمتی که اعصاب کامل ندارد جمع شده و این قسمت بطور فزاینده ای گشاد و بزرگ می‌ شود.

در اکثر افرادی که به این بیماری مبتلا هستند ، این اختلال عصبی در روده بزرگ بیمار و در نزدیکی مقعد اثر گذار می باشد . بیماری هیرشپرونگ ممکن است باعث یبوست شدید ، اسهال و استفراغ برای شخص شود و گاهی به پیچیدگی های جدی تر در قسمت قولون بینجامد .

این بیماری ممکن است بیماری های خطرناک تری را به همراه داشته باشد ، پس شخص در صورت دیدن علائم باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه نماید .


بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ : تاریخچه بیماری هیرشپرونگ

این بیماری از گذشته وجود داشته و شاید کم تر کسی از آن اطلاع داشته است . امروزه با پیشرفت علم راه های درمان این بیماری نیز وجود دارد که شخص می بایست حتما زیر نظر پزشک متخصص تحت درمان قرار گیرد . این بیماری می تواند یکی از بیماری هایی باشد که مبتلایان به آن ، طبق شرایط خاص معافیت سربازی دریافت کنند . پس اطلاع از تمامی شرایط و عوامل بیماری برای مبتلایان ضروری به نظر می رسد .

مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ,شرایط معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مشاوره معافیت پزشکی هیرشپرونگ,قوانین معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ


بیشتر بخوانید: مدت زمان معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ : علائم بیماری هیرشپرونگ

بیماری هیرشپرونگ در سنین متفاوت علائم متفاوتی را به همراه دارد . این بیماری در سنین مختلف از نوزادی تا سنین بزرگسالی در افراد دیده شده است . برای مثال به چند مورد از علائم بیماری هیرشپرونگ اشاره می کنیم .

 • یکی از  مهم ترین علامت های آن  در بدو تولد عدم دفع مدفوع در دو روز اول و ابتدایی حیات است . اشتعا نداشتن ، استفراغ و باد کردن شکم  جزء علائم اولیه بیماری هیرشپرونگ  در بدن شخص می باشد .در بعضی اوقات نیز علائم انسداد روده در بدن بیمار دیده می شود .
 •  در بچه های با سن بالاتر که به این بیماری مبتلا می شوند رشد کودک آرام می باشد و یبوست علائم اصلی این بیماری است . در گاهی اوقات دوره هایی از اسهال و استفراغ نیز وجود دارد که اسهال به شکل انفجاری و آبکی می باشد .
 • در سنین بالاتر علائم به شکل جدی تری ظاهر می شود که از جمله آن ها می توان از یبوست ، مدفوع به شکل نوار مانند و بسیار بدبو ، کم خونی و حرکات روده فوقانی از جدار نازک شکم قابل مشاهده و از علائم اصلی آن می باشد .

بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی سربازی


مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ,شرایط معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مشاوره معافیت پزشکی هیرشپرونگ,قوانین معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ

مراحل معافیت پزشکی : راه های درمان بیماری هیرشپرونگ

یکی از راه های درمان این بیماری ، جراحی است . در این عمل جراحی قسمت بدون عصب به همراه روده متسع برداشته می شود و روده سالم به مقعد پیوند داده می شود . این جراحی معمولا بین یک تا سه مرحله طول می کشد . در برخی از مبتلایان ابتدا یک کلستومی موقت ( بازکردن روده فوقانی به جدار شکم و ایجاد دهانه برای تخلیه مدفوع ) گذاشته می شود . انجام این عمل باعث می شود به روده استراحتی داده شود تا به عملکرد طبیعی خود برگردد . در مرحله بعد در تصحیح نهایی جراح  قسمت بدون عملکرد روده را برداشته و قسمت سالم را به نزدیکی مقعد پیوند می زند . پس ازاین مرحله کلستومی بسته می شود .


بیشتر بخوانید: لغو کارت معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ چیست ؟

مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ به صورت کلی به ۳ بخش تقسیم می شوند . در مرحله اول معافیت پزشکی هیرشپرونگ با مدارک معافیت  پزشکی به تایید پزشک معتمد نظام وظیفه برسد . پس از تایید پزشک معتمد ، مشمول وارد دومین بخش از مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ می شود . در این مرحله مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی برای بررسی جامع تر برای تیم پزشکی بیمارستان ارسال می گردد . در صورتی که تمامی مدارک مورد تایید این تیم واقع شود . مشمول به مرحله سودم معافیت پزشکی هیرشپرونگ وارد می شود . در این مرحله در صورت تایید سطح بیماری هیرشپرونگ تصمیم نهایی برای معافیت مشمول گرفته می شود . این بخش توسط کمیسیون پزشکی نظام وظیفه انجام می شود .

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه آماده خدمت رسانی به همه شما مشمولین خدمت سربازی می باشد

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش تحقیقات گسترده ای که در زمینه مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ انجام داده است . این مرکز با توجه کامل به جزییات معافیت پزشکی در تمام مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ در کنار شما است . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت سربازی


مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ,شرایط معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مشاوره معافیت پزشکی هیرشپرونگ,قوانین معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068