مراحل معافیت پزشکی پرولاپس

مراحل معافیت پزشکی پرولاپس
به اشتراک بگذارید

چرا اطلاع از مراحل معافیت پزشکی پرولاپس مهم است ؟

مراحل معافیت پزشکی پرولاپس یکی از مسائلی است که هر مشمولی در ابتدای شروع معافیت پزشکی پرولاپس با آن مواجه است . همه ساله افراد زیادی صرفا به دلیل عدم اطلاع از مراحل معافیت پزشکی پرولاپس از کسب کارت معافیت پزشکی باز می مانند . حال که اهمیت این موضوع تا حدودی روشن شده است می توان به صورت مفصل تری به شرح مراحل معافیت پزشکی پرولاپس پرداخت . در ابتدا گفتن این نکته ضروری به نظر می رسد که مراحل معافیت پزشکی پرولاپس بسته به سطح بیماری پرولاپس تفاوت هایی دارد . بنابراین مشولین معافیت پزشکی برای اطمینان از دریافت معافیت پزشکی حتما باید از مراحل معافیت پزشکی پرولاپس آگاهی کامل داشته باشند .

اطلاع از مراحل معافیت پزشکی پرولاپس بسیار مهم است

در ادامه باید بگوییم که برخی از سطوح این بیماری ممکن است فقط به معافیت پزشکی موقت منجر شوند . مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش با اطلاع کامل از جزئیات معافیت پزشکی شما را در تمام مراحل معافیت پزشکی پرولاپس همراهی می کنند . نکات بسیار ظریفی در مراحل معافیت پزشکی پرولاپس نهفته است . لذا داشتن اطلاع دقیق مراحل معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . اصلی ترین موضوع که در زمینه مراحل معافیت پزشکی پرولاپس به صورت متداول مطرح می شود . این است که بیماری پرولاپس به چه میزان جلو عملکرد روزانه فرد را می گیرد .


بیشتر بخوانید: مراحل معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس,قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,مدارک معافیت پزشکی پرولاپس

مراحل معافیت پزشکی پرولاپس : بیماری پرولاپس چیست ؟

پرولاپس رکتوم  نوعی بیماری است که در آن مخاط یا کل روده از ناحیه مقعد بدن انسان خارج می شود . چنان چه تنها مخاط روده از مقعد بیرون بیاید نوع ناکامل یا ناقص این بیماری تلقی می شود و در صورتی که علاوه بر مخاط ، تمام قسمت‌ ها اعم از عضلات نیز از مقعد انسان خارج شود ، نوع کامل پرولاپس رکتوم خوانده می‌شود .

این بیماری اغلب در کودکان بیشتر دیده می شود ، به طوری که از نه ماهگی تا سه سالگی سن شیوع آن در کودکان به حساب می آید . این بیماری در کودکان بیشتر از ۶ سال به ندرت اتفاق می افتد و در صورت وقوع حتما می بایست به پزشک مراجعه و تحت درمان قرار گیرد .

پرولاپس رکتوم از نظر میزان مقدار خروج مخاط به سه دسته بندی مختلف تقسیم بندی می‌ شود . در پرولاپس نوع اول که شدیدترین حالت این بیماری به حساب می آید ، مخاط روده  حدود ۵ سانتی‌ متر از مقعد بیرون زده می شود اما در نوع دوم این بیرون زدگی بین دو تا پنج سانتی متر می باشد . درجه سوم این بیماری زیاد قابل دیدن نبوده و پوشیده می باشد و در اصطلاح پرولاپس مخفی خوانده می شود بطوری که مخاط روده هنگام عمل دفع به بیرون کشیده می شود اما قابل مشاهده نمی باشد این درجه از بیماری در افراد با سن بالاتر دیده می شود .


بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی پرولاپس : تاریخچه بیماری پرولاپس

هر اتفاقی که موجب افزایش فشار داخلی در ناحیه شکم شود همچون یبوست شدید ، زور زدن هنگام دفع مدفوع یا عق زدن می تواند باعث ایجاد پرولاپس رکتوم برای شخص شود . کودکان مبتلا به اورتریت که برای عمل ادرار مجبور به زور زدن می باشند یا بچه هایی که به تکرر دفع ناشی از ابتلا به اسهال‌های ویروسی ، عفونی یا انگلی دچار می باشند نیز ممکن است گرفتار پرولاپس شده و بیمار شوند .

این بیماری از سنین مختلف می تواند شروع شود و در سنین مختلف نیز علائم متفاوتی دارد . این بیماری در گذشته نیز وجود داشته و افرادی که طبق قوانین و ضوابط خاص شرایط حاد این بیماری را داشته باشند می توانند مشمول معافیت از خدمت سربازی قرار گیرند .

مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس,قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,مدارک معافیت پزشکی پرولاپس


بیشتر بخوانید: مدت زمان معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی پرولاپس : علائم بیماری پرولاپس

خارج شدن روده از ناحیه مقعد بدن انسان یکی از مهم ترین و خاص ترین علائم این بیماری است و یکی از اصلی ترین  دلیل مراجعه مبتلایان به پزشک می باشد . از دیگر عوامل می توان به درد اطراف ناحیه مقعد ، ترشحات مخاطى و خون از مقعد ، بی اختیاری مدفوع ، یبوست شدید ، درد در هنگام اجابت مزاج و احساس زور پیچ از علایم دیگر این بیماری می باشد . در خانم ها بدلیل شل و ضعیف شدن لیگامانهاى داخل لگن همزمان افتادگى مثانه ، رحم و یا واژن نیز مشاهده می شود و در این مواقع عدم کنترل ادرار نیز جز علائم بیمارى می باشد .
بسیارى از علایم بیمارى پرولاپس مشابه بیماری همورویید می باشد و در بسیارى از مواقع تشخیص تفاوت دو بیمارى از هم بسیار سخت خواهد بود . معاینه دقیق توسط پزشک متخصص در افتراق دو بیمارى بسیار مفید خواهد بود .

بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی سربازی


مراحل معافیت پزشکی : راه های درمان بیماری پرولاپس

 روش اصلى درمان این بیمار جراحی می باشد . روش هاى جراحى متفاوتی براى درمان این بیماران وجود دارد .روش انتخاب نوع عمل جراحی به عوامل زیادی ارتباط دارد که می توان به  علایم بالینى شخص ، سن فرد ، توانایى و یا عدم توانایى در کنترل مدفوع ، همراهى افتادگى ارگان هاى دیگر مانند رحم ، مثانه ، واژن ، وجود یبوست شدید و در ضمن وجود بیماری هاى قلبى، ریوى بستگی داشته باشد .

بیشتر بخوانید: لغو کارت معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس,قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,مدارک معافیت پزشکی پرولاپس

مراحل معافیت پزشکی پرولاپس چیست ؟

مراحل معافیت پزشکی پرولاپس به صورت کلی به ۳ بخش تقسیم می شوند . در مرحله اول معافیت پزشکی پرولاپس با مدارک معافیت  پزشکی به تایید پزشک معتمد نظام وظیفه برسد . پس از تایید پزشک معتمد ، مشمول وارد دومین بخش از مراحل معافیت پزشکی پرولاپس می شود . در این مرحله مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی برای بررسی جامع تر برای تیم پزشکی بیمارستان ارسال می گردد . در صورتی که تمامی مدارک مورد تایید این تیم واقع شود . مشمول به مرحله سودم معافیت پزشکی پرولاپس وارد می شود . در این مرحله در صورت تایید سطح بیماری پرولاپس تصمیم نهایی برای معافیت مشمول گرفته می شود . این بخش توسط کمیسیون پزشکی نظام وظیفه انجام می شود .

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه آماده خدمت رسانی به همه شما مشمولین خدمت سربازی می باشد

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش تحقیقات گسترده ای که در زمینه مراحل معافیت پزشکی پرولاپس انجام داده است . این مرکز با توجه کامل به جزییات معافیت پزشکی در تمام مراحل معافیت پزشکی پرولاپس در کنار شما است . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت سربازی


مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس,قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,مدارک معافیت پزشکی پرولاپس

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی پرولاپس

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مراحل معافیت پزشکی پرولاپس

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی پرولاپس

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068