مشاوره ازدواج – آویژه دانش

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج به منظور این نیست که در پایان ما با یک پاسخ آری و یا نه روبرو شویم . در روز های اولیه ازدواج برخی از نکات مهم برای شروع یک زندگی مشترک موفق توسط افراد نادیده گرفته می شود . این سبب می گردد بعد از سپری شدن سال های اولیه مشکلات و اختلافات زیادی در بین زوج ها به وجود بیاید . هدف اصلی مشاوره این است که ما یاد بگیریم که چگونه با مشکلات زندگی زناشویی روبرو شویم . در حقیقت مشاوره قبل از ازدواج مانند واکسنی برای پیشگیری از طلاق و مانع از هم پاشیدن زندگی مشترک می باشد . از جمله نکات مهم ،این است که همسر آینده شما در یک خانواده با افکار ، فرهنگ و … متفاوت بزرگ شده است . خواه ناخواه بسیاری از معیار ها و علایق زندگی او با شما متفاوت است .

مشاوره ازدواج,مشاوره قبل از ازدواج,ضرورت مشاوره

 

 


بیشتر بخوانید: شرایط وام ازدواج


هدف از مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه مشاوره ازدواج – آویژه دانش با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

۱ . درک بهتر از خود

در طول جلسات مشاوره هر فرد در مورد افکار ، احساسات ، باورها ، علایق و… خود صحبت می کنند. بنابراین با هویت شخصی خود آشنا تر خواهد شد . از سوی دیگر ، طبیعی است که افراد در طی رابطه با تعارض هایی مواجه شوند . نحوه تفسیر این تعارض ها ،گام‌هایی که برای حل تعارض ها برمی دارد به وی کمک می کند با شخصیت خود آشنا شود . این شناخت و درک بهتر از خود تا حد زیادی به انتخاب همسر مناسب کمک می کند.

۲ . درک بهتر از دیگری

صحبت های هر فرد در مورد ایده ‌آل‌هایش نه تنها به شناخت بیشتر فرد از خود ،بلکه به شناخت طرف مقابل هم کمک میکند .  با این شناخت زوج می توانند گاهی خود را به جای دیگری بگذارد و موضوع را از دید وی ببیند. به این ترتیب ، بهتر می تواند دیگری را درک و هیجانات خود را مدیریت کند.

۳ . غلبه بر اضطراب

وقتی که زوج به زمان تصمیم گیری قطعی برای ازدواج نزدیک می شوند ، میزان اضطراب آنها افزایش می یابد . گاهی اضطراب مربوط به برگزاری آرام و رضایت بخش مراسم است . گاهی نیز زوج در مورد کارکرد خود رابطه دچار اضطراب می شود . نگرانی از اینکه آیا رابطه خوب پیش خواهد رفت و آیا ازدواج نتیجه مطلوبی خواهد داشت . به کمک مشاوره پیش از ازدواج, زوج می توانند نگاه سازمان یافته تری به رابطه داشته باشند .

۴ . کمک به بهبود رابطه

در طول دوره مشاوره ، زوج تشویق می شوند در مورد افکار ، احساسات و رفتارهای شان صحبت کنند. بنابراین با افزایش شناخت هر فرد از ویژگی های خود و دیگری ، زوج میتوانند ارتباط بهتری باهم برقرار کنند .

۵ . مشاهده و پیش بینی

درمانگر می‌تواند در طول مصاحبه ، الگوهای رفتارهای ناکارآمد زوج در رابطه شناسایی کند . پیش بینی پیامدهای استفاده از این الگو و دادن بازخورد به زوج در این مرحله اهمیت زیادی دارد . چرا که زوج می توانند با همکاری درمانگر برای اصلاح این الگوها اقدام کند .

۶ . غلبه بر بازدارنده ها

در مشاوره زوج می توانند در مود جنبه هایی از ارتباط خود صحبت کنند که قبلا نمیتوانستند بگویند .  گاهی فرد به دلیل ترس از طرد شدن یا نداشتن مهارت کافی در ابراز احساس خود ، شرایط را تحمل میکند . مصاحبه پیش از ازدواج فرصت مناسبی است تا افراد با کمک روانشناس به بیان این نکات و حل آنها بپردازند . سکوت در برابر شرایط آزاردهنده به معنای حل یا تکرار نشدن آنها در آینده نیست .


بیشتر بخوانید: درمان زود انزالی


 

برای مشاوره در زمینه ازدواج

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

 

نحوه انجام مشاوره قبل از ازدواج

 

در مشاوره ، مشاور جلساتی به‌ صورت انفرادی و زوجی مشاوره می‌دهد . بعضی از مشاوران آزمون های معتبری را به صورت کتبی از طرفین می‌گیرند که احتمال موفقیت‌آمیز بودن ازدواج را میسنجد . به‌ عنوان مثال ، در نظر بگیرید از طریق این آزمون ها ، یکی از زوج ها درون‌گرا شناسایی شود . این فرد تمایل به کناره‌گیری  دارد . در مقابل زوج دیگر برون‌گرا است . به طوری که حضور در جمع را ترجیح می‌دهد . مسلماً این دو نفر در ارتباط با هم به مشکلاتی برخورد خواهند کرد . چرا که خصوصیات زیرساختی شخصیتشان با هم متفاوت است . به این معنی که یک نفر همیشه باید گذشت کند و خواسته‌های خود را نادیده بگیرد .  متخصص در این مشاوره توانایی سنجش و شناخت تفاوت های زیر‌ بنای شخصیت را دارد .

 

 

در جلسات مشاوره چه بگویید؟!

 

آیا باید تمام جزئیات مسائل خانوادگی‌تان را به مشاور بگویید ؟ اگر همسرتان در جلسه حاضر است و تعریف کردن موضوع خاصی باعث شرمندگی او می شود . او را دچار خشم می کند یا در او احساس گناه را بیدار می کند ، بهتر است بعضی چیزها مخفی بماند . مگر اینکه موضوع اصلی مراجعه شما به مشاور همان باشد . نظرات منصفانه ای درباره نقاط قوت و ضعف همسرتان و همچنین درباره خودتان ارائه بدهید . آماده باشید به جای اینکه تمام مدت از همسرتان ایراد بگیرید و از او انتقاد کنید ، درباره خودتان صحبت کنید . بدترین و بزرگترین مشکل را درنظر بگیرید و به کمک مشاور ، نخستین مرحله را برای آن طراحی کنید . جزئیات را مستند کنید . تاریخ ها ، ساعت ها و محل های وقایع مهمی را که به یاد دارید ، در اختیار مشاورتان قرار دهید .


بیشتر بخوانید: لذت بردن از زندگی


مشاوره ازدواج,مشاوره قبل از ازدواج,چرایی مشاوره

نکات کلیدی که با مشاوره قبل از ازدواج از آن آگاه می شوید

مشاوره  بر حول چند اصل کلی متمرکز است . با انجام این مشاوره شما در خصوص مسائل ذیل آگاهی های مناسبی را کسب خواهید نمود . قطعا مسائل مالی در آغاز زندگی زیاد توسط زوج ها مد نظر گرفته نمی شود . بخصوص آن هنگام که صحبت از عشق و علاقه در میان باشد . آنچه که زوجین جوان معمولا از آن غفلت می کنند نیاز به کسب استقلال مالی پیش از ازدواج است . مسائل جنسی (مانند زود انزالی مردان) یکی دیگر از مسائلی است که در مشاوره مورد توجه قرار می گیرد .  مسائلی که به صورت علمی در یک جلسه مشاوره مورد بررسی قرار می گیرد این است :

حساسیت های همسرتان را بشناسید

هر کسی حساسیت های دارد . ین‌ها همه به خاطر تجربیات دوران کودکی تا بزرگ‌سالی است که شما در زندگی داشته‌اید . بنابراین واکنش نسبت به چنین عواملی غیرقابل‌کنترل است . انواع این حساسیت ها شامل ؛ حساسیت به خشم و پرخاشگری ، حساسیت به احترام و ادب ، حساسیت به ناامیدی . حساسیت به ارزش ها ، و حساسیت به ضعف و سستی هستند که شما باید از عواقب آن‌ها اجتناب کنید . این حساسیت ها باعث میشوند تا خاطرات گذشته زنده شوند . شما به هیج عنوان نباید از این حساسیت ها به عنوان نقطه ضعف استفاده کنید .

حساسیت های خودتان را بشناسید

شما نیز مانند همسر تان دارای حساسیت هایی هستید . همه ما خاطراتی را در ناخودآگاه مان سرکوب کرده ایم که هنگام تحریک برای ما یادآوری می شوند . بنابراین، باید از چیزهایی که ما را آشفته، ناراحت یا خشمگین می کنند، آگاه باشیم. ممکن است چیزی در مورد همسر ما وجود داشته باشد که ما آن را دوست نداریم . برخی از عادت های آنهاست که ما را تحریک و عصبانی می کند درنتیجه مانع از ارتباط درست و حسنه می شود . بسیار مهم است که با ملایمت با آن‌ها ارتباط برقرار کنید تا بتوانید روابط زناشویی خود را سر زنده و شاد نگه داشته و یک ازدواج موفق را تجربه کنید .

رفتار نرم و ملایمت آمیز در مقابل خشم

غالب اوقات واکنش ما به درد، ترس و آزردگی، خشم است و افراد درد خود را در پشت نماد خشم پنهان می کنند . زیرا نشان دادن خشم آسان تر از نشان دادن آزردگی و بیان رنجش است . خشم، یک نوع مکانیسم دفاعی است که به ما در مخفی کردن ترس ها، نقاط ضعف، خجالت ها و تقصیر های مان کمک می کند . شما باید یاد بگیرید خشم خود را با ملایمت و از راه های قابل تحمل و منطقی برای شریک زندگی خود ابراز کنید . خشم موجب خشم و اضطراب بیشتر می شود .


بیشتر بخوانید: زندگی در اروپا


 

برای مشاوره در زمینه ازدواج

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

 

بهترین زمان برای مشاوره قبل از ازدواج

زمان انجام مشاوره دارای اهمیت بسیاری است همانگونه که شرح داده شد . هدف از انجام مشاوره رسیدن به یک مدل برای برقراری ارتباط بین زوجین است . برای آنکه این امر با موفقیت توام گردد ، میبایست در زمان مناسبی این کار صورت پذیرد . بلافاصله پس از آشنایی و یا شروع صحبت موقعیت مناسبی برای اینکار نیست . همچنین گذشت زمان زیاد از آشنایی هم خوب نیست .  به دلیل اینکه رابطه عاطفی شکل گرفته از سودمندی جلسات مشاوره قبل از ازدواج خواهد کاست . معمولا بهترین زمان انجام مشاوره در صورت خواستگاری بعد از هشت الی ده ساعت گفتگو است . در صورت آشنایی پس از دو یا سه ملاقات است . با توجه به اینکه ازدواج یکی از اصلی ترین تصمیمات زندگی است بهتر است از یک متخصص مشورت بگیرید .

 

مشاوره قبل از ازدواج موثز چگونه است؟

هدف از مشاوره ازدواج ، ایجاد زندگی سعاتمند و پیشگیری از آسیب­ های خانواده و کم کردن بروز خطا است . در مشاوره پیش از ازدواج چه می کنیم ؟ ما در مشاوره پیش از ازدواج به دنبال انطباق نیستیم . زیرا انطباق دادن ویژگی های دو فرد برای ازدواج نمیتواند تضمین کننده سلامت و حفظ ازدواج باشد . بنابراین ما سعی داریم در مشاوره ازدواج بر اساس روشی سیستماتیک و قدم به قدم عمل کنیم . تا مراجعان از مشاوره پیش از ازدواج بیشترین رضایت را داشته باشند .

 

مشاوره,مشاوره فبل از ازواج,ضرورت مشاوره قبل از ازدواج

خدمات مشاوره ای مرکز آویژه دانش در زمینه خانواده و ازدواج:

اختلال شخصیت دوری گزین یا اجتنابی و درمان آن

اختلال شخصیت خود شیفته و درمان آن

انواع اختلالات شخصیتی،شیوع و درمان آن

سوالاتی که قبل از ازدواج باید از هم بپیرسید

دلزدگی زناشویی و علت آن

به نیاز عاطفی شریک زندگیتان توجه کنید

ازدواج موفق

چگونه یک رابطه عاشقانه سالم داشته باشیم؟

با کدام تیپ شخصیت ازدواج نکنیم؟

مردان از یک رابطه چه میخداهند؟

 

 

برای مشاوره در زمینه ازدواج

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

 

مشاوره ازدواج – آویژه دانش

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره ازدواج – آویژه دانش

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/12/8

شنبه

1399/12/9

یکشنبه

1399/12/10

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید