مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی در کنکور چه اهمیتی دارد

مشاوره تحصیلی
به اشتراک بگذارید

لزوم و ضروریت یک برنامه دقیق برای موفقیت در کنکور سراسری بر کسی پوشیده نیست. اما یک برنامه ریزی و مشاوره های تحصیلی صحیح برای کنکور چه خصوصیاتی باید داشته باشد و چگونه باید باشد؟ با آویژه دانش همراه باشید .

مشاوره های تحصیلی و برنامه ریزی در کنکور

بسیاری از دانش آموزان تصور می کنند، تنها به اتکای افزایش زمان مطالعه ی دروس و استفاده بیشتر از کتاب های تست و کمک آموزشی، می توانند در کنکور موفق باشند. اما چنین تصوری کاملا اشتباه است. کم تر داوطلب کنکوری است که از اهمیت مشاوره های تحصیلی و برنامه ریزی برای کنکور چیزی نداند. اما با وجودی که خیلی از داوطلبان به خوبی از چنین موضوعی آگاهی دارند و حتی برای خود برنامه ریزی مناسب و اصولی را در نظر گرفته اند، اما باز هم در بسیاری از موارد سردرگم می شوند. در این مواقع بهتر است، قبل از اینکه به یکی از برنامه ریزی های شخصی اتکا کنید، با مشاوره های تحصیلی تماس بگیرید، تا از تجربه مشاوران به بهترین نحو بهره ببرید.

اگر می خواهید، با مشاورانی با تجربه و متخصص در این زمینه در ارتباط باشید، حتما همین حالا با مشاوران ما در آویژه دانش تماس بگیرد.

برنامه ریزی های مشاوره های تحصیلی

اما یک برنامه ریزی صحیح و مناسب برای کنکور باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ در ادامه به برخی از ویژگی های یک برنامه ریزی مناسب برای کنکور می پردازیم :

۱- بهترین برنامه تحصیلی برای شما، برنامه ای است که دقیقا برای شما طرح ریزی شده است، هر کدام از ما خصوصیات ذهنی و شخصیتی خاص خود را داریم که مشابه هیچ کس دیگری نیست، همچون اثر انگشت!

۲- یک برنامه تحصیلی مناسب، همیشه منعطف است. تصور کنید، برای تمامی درس ها و کتاب های کمک آموزشی که در طول روز باید مطالعه کنید، زمان بندی دقیقی در نظر گرفته اید، اما با اتفاقی ساده همه چیز به هم می ریزد (مثلا دیر رسیدن به کتابخانه، یک شب بیدار ماندن یا کم خوابی و اتفاقاتی از این دست)، اما آیا چنین اتفاقاتی می تواند، برنامه کلی فرد را تغییر دهد؟ خیر، یک برنامه ریزی درسی درست، همیشه زمان بندی منعطفی دارد که روزهای خاصی را به درس های عقب مانده، اختصاص داده است.

۳- همیشه یک هدف واقع گرایانه را در ذهن داشته باشید، شاید راحت ترین هدف گذاری همان رشته مورد علاقه تان در بهترین دانشگاهی است که رشته ی مورد نظرتان را دارد. اما به جز این هدف گذاری اصلی، می توانید هدف گذاری های دیگری را هم در برنامه تان بگنجانید، از جمله اینکه، تا چه زمانی به چه میزانی از تسلط در یک درس رسیده باشید و …

۴- یک برنامه درسی صحیح، همیشه تنوع مطلوبی هم دارد. تصور کنید، در یک روز، ساعت ها از وقت خود را صرف خواندن یک درس خاص کنید، شاید برای یک شخص مطالعه یک درس در یک روز جواب بدهد، اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که در کنکور سراسری در عرض چند ساعت آزمون، دروس عمومی و تخصصی مختلفی را امتحان می دهید، بنابراین، بهتر است که از همین حالا مطالعه ی دروس مختلف را در یک روز تمرین کنید.

دیگر موارد برنامه ریزی های مشاوره های تحصیلی

۵- برنامه ریزی شما باید همیشه برای خودتان قابل بررسی باشد. این بدان معنی است که بتوانید در پایان ماه و یا هفته، عملکردی کلی خود را بررسی کنید و طرح کلی از دستاوردهایی که در این زمان خاص به دست آورده اید را در اختیار داشته باشید. اینکه در چه درس های ضعف دارید یا اینکه در چه درس هایی قدرتمند هستید، این باعث می شود که برنامه ریزی درسی شما کاملا تغییر کند.

۶- همیشه در یک برنامه درسی خوب، زمان خاصی به تفریح اختصاص داده شده است. هیچ وقت خود را از تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه یا فوتبال تیم محبوبتان و دیدن دوستانتان و.. منع نکنید، بلکه سعی کنید، طوری برنامه ریزی کنید که همیشه در زمان این تفریحات، از اینکه به موقع به برنامه تان رسیده اید و درس هایتان را خوانده اید، لذت ببرید!

۷- شرکت در یک آزمون آزمایشی می تواند، تا حد زیادی برنامه ریزی درسی شما را به پیش ببرد، چراکه برنامه ریزی درسی شما مطابق این آزمون های آزمایشی خواهد بود که معمولا ماهانه یا هر چند هفته یک بار برگزار می شوند.

۸- حتما با یک مشاور با تجربه در زمینه ی کنکور صحبت کنید، یک مشاور خوب، نه تنها اطلاعات شما در زمینه رشته ی مورد علاقه تان را افزایش می دهد، بلکه از تجارب دیگر دانش آموزان هم می تواند برای موفقیت شما استفاده کند، در مواقعی عملکرد درسی شما را تصحیح کند یا از شما بخواهد، برنامه ریزی درسی خود را به طور کلی تغییر دهید و حتی در مواقع مسیر ساده تری را برایتان تعریف می کند.

مشاوره های تحصیلی تلفنی کنکور سراسری

پس بهترین راه قبل از شروع برنامه ریزی برای کنکور سراسری، مشاوره با مشاوره های تحصیلی مجرب و متخصص است، برای تماس با مشاوران آویژه دانش می توانید، همین حالا شروع اقدام کنید. شما می توانید همه روزه و از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید.

 

 

مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی در کنکور چه اهمیتی دارد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی در کنکور چه اهمیتی دارد

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068