مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی

به اشتراک بگذارید

مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی

بر اساس بررسی هایی که گروه تحقیقات میدانی مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش . در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی انجام داده است . بسیاری از مشمولان خدمت سربازی در مورد بیماری های خود به خصوص بیماری آکرو مگالی نامطلع هستند . این موضوع از آن جهت مهم تلقی می شود . که عدم اطلاع مشمول در مورد بیماری آکرو مگالی منجر به صدمات اجتناب ناپذیری می شود ، مهم تلقی می شود . مشاوران ما در مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش بر این باورند . اطلاع مشمولان از ویژگی های بیماری آکرو مگالی و همچنین علائم بیماری آکرو مگالی می تواند از وقوع خیلی از حوادث پیش گیری کند .

بیماری آکرو مگالی

بیماری آکرو مگالی جز دسته بیماری های بیماری های غدد مترشحه داخلی می باشد . بسیاری از بیماری های موجود در این دسته مشمول معافیت پزشکی می باشند . در بسیاری از موارد دیده شده است که افرادی فقط به دلیل عدم اطلاع از علائم بیماری آکرو مگالی و شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی وارد خدمت سربازی شده اند . در صورتی که می توانستند با معافیت پزشکی آکرو مگالی که در دسته معافیت پزشکی آکرو مگالی جای دارد . معافیت خدمت سربازی بگیرند .


برای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری های غدد مترشحه داخلی کلیک کنید


مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی,شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی,قوانین معافیت پزشکی آکرو مگالی,مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی,مدارک معافیت پزشکی آکرو مگالی

مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی : بیماری آکرو مگالی چیست ؟

افراد در بازه های زمانی مختلف ، ممکن است دچار بیماری های زیادی شوند . یکی از بماری های مهم و شایع در انسان ها بیماری آکرو مگالی می باشد . این بیماری به دلیل ترشح بیش از حد هورمون رشد در خون افراد به وجود می آید . هورمون رشد در افراد به وسیله غده هیپوفیز که در قاعده مغز قرار دارد و درداخل جریان خود در بدن ترشح می شود .

جریان و گردش خون ، هورمون رشد را به سایر نقاط بدن انتقال می دهد . در نوزادان و کودکان این هورمون رشد باعث تحریک رشد و نمو کودک می شود . در افراد بزرگسال بر تعادل انرژی بدن و قوای عضلانی و سالم ماندن استخوان ها اثر می گذارد .ترشح بیش از حد این هورمون در بدن منجر به ایجاد بیماری آکرو مگالی در افراد انسانی می شود . آکرو مگالی بیشتر در مردان و زنان میانسال ایجاد می شود .

افراد مشمول خدمت سربازی که دچار بیماری آکرو مگالی هستند می توانند از شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی استفاده نمایند .


بیشتر بخوانید: مزایا و معایب معافیت پزشکی


مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی : تاریخچه بیماری آکرو مگالی

بیماری آکرو مگالی یک بیماری مهم و شایع در زنان و مردان میانسال می باشد . این بیماری از بیماری های نادر می باشد . که در اثر رشد بیش از حد هورمون رشد در افراد متفاوت ایجاد می شود . تعدا افرادی که هر ساله به این بیماری مبتلا می شوند خیلی زیاد نیست . حدوداً می توان گفت هر ساله به ازای هر یک میلیون نفر ۴ نفر به این بیماری مبتلا می شوند .

عامل ایجاد بیماری آکرومگالی اصولا و معمولا یک توده غیر سرطانی در غده هیپوفیز می باشد . این تومور مقدار بسیار زیادی هورمون رشد را در بدن افراد انسانی تولید می نماید .

اگر شما یکی از افرادی هستید که به این بیماری مبتلا می باشید ، می توانید از شرایط معافیت پزشکی آکرومگالی استفاده نمایید . جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در زمینه شرایط معافیت پزشکی آکرومگالی می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی,شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی,قوانین معافیت پزشکی آکرو مگالی,مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی,مدارک معافیت پزشکی آکرو مگالی


بیشتر بخوانید: مشمولین معافیت پزشکی چه کسانی هستند ؟


مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی : علائم بیماری آکرو مگالی

هر بیماری که در انسان ایجاد می شود ، با استفاده از علائم مختلفی شناسایی شود . یعنی هر بیماری علائم و نشانه های خاص خود را دارد . بیماری آکرو مگالی نیز شامل یکسری علائم مختص خود می باشد . اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که علائم این بیماری در افراد مختلف ، متفاوت می باشد . ولی این علائم و نشانه ها اکثراً درمان پذیر هستند . برخی از علائم بیماری آکرو مگالی در پایین آورده شده است .

خستگی

خواب آلودگی

افزایش میزان و سطح هورمون رشد فرد

افزایش سطح رشد دست ها و پاها

تغییر وضعیت چهره افراد

برجستگی های غیرمعمولی در چانه و فک و صورت

عرق کردن

سردرد

فشار و درد دست ها

ناتوانی جنسی

افراد مشمول خدمت سربازی می توانند از در صورت مبتلا بودن به این بیماری از معافیت استفاده نمایند . شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی بسیار متفاوت و متنوع می باشد . برای آشنایی و راهنمایی بیشتر می توانید با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی


مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی,شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی,قوانین معافیت پزشکی آکرو مگالی,مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی,مدارک معافیت پزشکی آکرو مگالی

مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی : راه های درمان بیماری آکرو مگالی

هر بیماری که در فرد وجود دارد ، یحتمل راه ها و روش هایی برای درمان وجود دارد . آکرو مگالی نیز یک بیماری شایع و مهم می باشد . اما به هر حال راه هایی برای درمان و کنترل این بیماری وجود دارد . حتما شما هم می خواهید بدانید که آکرو مگالی چگونه درمان می شود ؟ راه های درمان و کنترل بیماری آکرو مگالی چیست ؟ هدف اصلی از درمان بیماری آکرو مگالی این است که میزان هورمون رشد را به مقدار طبیعی خود برسانیم . بزار درمان این بیماری ممکن است عمل جراحی ، پرتو درمانی غده هیپوفیز ، داروها و یا ترکیبی از این چند روش باشد .

اگر دلیل بیماری آکرو مگالی تومور غده هیپوفیز باشد ، اولین گام این است که به عمل جراحی برای خارج کردن تومور بردارید . در بعضی موارد برداشتن تومور بسیار مشکل می باشد . به همین دلیل از درمان های کمکی برای طبیعی شدن میزان سطح هورمون رشد استفاده می کنند . اگر عمل جراحی در فرد باعث طبیعی شدن سطح هورمون رشد نشد ، می توان از پرتو درمانی و دارو درمانی استفاده کنید . باید گفت داروهایی که برای درمان پرتو درمانی استفاده می شوند ، اثرات دائمی ندارند . اگر عمل جراحی و پرتو درمانی میزان هورمون رشد را کاهش ندهند و پایین نیاورند ، الزامی است که استفاده از داروها تا پایان عمر ادامه پیدا کند .

افراد مشمول خدمتی که به بیماری آکرو مگالی مبتلا می باشند می توانند از شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی استفاده نمایند و از اعزام به خدمت معاف شوند . برای راهنمایی بیشتر با مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: آیین نامه معافیت پزشکی


چرا مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی ؟

طبق قوانین نظام وظیفه با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری آکرو مگالی در بدن شما وجود دارد شما می توانید برای معافیت پزشکی آکرو مگالی اقدام کنید . برای راهنمایی بیشتر می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفنی ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی,شرایط معافیت پزشکی آکرو مگالی,قوانین معافیت پزشکی آکرو مگالی,مراحل معافیت پزشکی آکرو مگالی,مدارک معافیت پزشکی آکرو مگالی

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

در استان تهران با ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و در سایر استانها با تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره معافیت پزشکی آکرو مگالی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068