مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم

مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم
به اشتراک بگذارید

مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم

بر اساس بررسی هایی که گروه تحقیقات میدانی مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش . در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی انجام داده است . بسیاری از مشمولان خدمت سربازی در مورد بیماری های خود به خصوص بیماری فتق خارجی نواحی جدار شکم نامطلع هستند . این موضوع از آن جهت مهم تلقی می شود . که عدم اطلاع مشمول در مورد بیماری فتق خارجی نواحی جدار شکم منجر به صدمات اجتناب ناپذیری می شود ، مهم تلقی می شود . مشاوران ما در مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش بر این باورند . اطلاع مشمولان از ویژگی های بیماری فتق خارجی نواحی جدار شکم و همچنین علائم بیماری فتق خارجی نواحی جدار شکم می تواند از وقوع خیلی از حوادث پیش گیری کند .

بیماری فتق خارجی نواحی جدار شکم

بیماری فتق خارجی نواحی جدار شکم جز دسته بیماری های بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی می باشد . بسیاری از بیماری های موجود در این دسته مشمول معافیت پزشکی می باشند . در بسیاری از موارد دیده شده است که افرادی فقط به دلیل عدم اطلاع از علائم بیماری فتق خارجی نواحی جدار شکم و شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم وارد خدمت سربازی شده اند . در صورتی که می توانستند با معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم که در دسته معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم جای دارد . معافیت خدمت سربازی بگیرند .


برای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم,مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم

مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم : بیماری فتق خارجی نواحی جدار شکم چیست ؟

بیماری فتق یا هرنی در حالت کلی به برجستگی و جابه جایی ارگان های بدن گفته می شود . این بیماری در حالت کلی مختص آقایان نبوده  ولی فتق در ناحیه شکمی آن بین مردها شیوع بیشتری داشته است . دیواره شکم انسان که خود لایه ای محافظ در برابر روده و بافت داخلی بدن می باشد خاصیت محافظت و نگهداری خود را در برابر فشار احشای بدن از دست می دهد و روده های بدن از قسمتی که ضعیف تر می باشد به زیر چربی ها و عضلات پشت پوست نفوذ می کنند .این ضایعه ممکن است با احساس درد و تیر کشیدن نیز همراه باشد .

برآمدگی فتق ، انواع مختلفی دارد . برای مثال می توان به چند مورد اشاره کرد : از فتق مغبنی رایج ترین نوع فتق در بین مردان است و اغلب به سبب برداشتن اجسام سنگین یا فشار زیاد حین اجابت مزاج به وجود می آید ، تا فتق رانی که کوچک تر بوده و اغلب بین زنان رایج می باشد ؛ و حتی فتق در ناحیه ناف که از هنگام تولد در ناحیه ناف نوزادان یا اطراف آن وجود دارد ؛این بیماری به حدی گسترده است که زن و مرد ، نوزادان و بزرگسالان می توانند به آن مبتلا گردند .


بیشتر بخوانید: مزایا و معایب معافیت پزشکی


مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم : تاریخچه بیماری فتق خارجی نواحی جدار شکم

همانطور که ذکر شد این بیماری در سنین مختلف ، اعم از نوزادان ، میانسالان و بزرگسالان دیده می شود .این بیماری از گذشته وجود داشته و مبتلایان از این بیماری رنج می بردند . خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم راه های درمان دائم و موقت برای این بیماری وجود دارد .

آقایانی که از این بیماری رنج می برند و در صورتی که شرایط خاص و ویژه جهت معافیت سربازی را داشته باشند می توانند با تشکیل پرونده پزشکی ، برای دریافت کارت معافیت از سربازی اقدام کنند .

مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم,مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم


بیشتر بخوانید: مشمولین معافیت پزشکی چه کسانی هستند ؟


مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم : علائم بیماری فتق خارجی نواحی جدار شکم

در علائمی که فتق ها یا هرنی ها ایجاد می کنند بیشتر خود را به شکل توده در ناف و یا کشاله ران بروز می دهند . این فتق ها در اندازه های مختلف ظاهر می شوند . در موارد فتق نافی توده ای گرد از وسط ناف بدن انسان خارج می شود . که می تواند از اندازه یک گردو تا اندازه یک توپ فوتبال نیز باشد . اندازه  این فتق ها بستگی به مراحل فتق و نقص جدار شکم دارند .

از نظر آناتومیکی جدار شکم بدن انسان از لایه های مختلف تشکیل شده که کاملا محکم و روی هم می باشند . نقص این جداره ها به دلایلی که گفته شد باعث می شود که اعضای درون شکم تنسان به علت فشار داخل بدن ، خارج شده و توسط پوست روی آن پوشیده و خود را بصورت توده نشان دهند .


بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی


مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم : راه های درمان بیماری فتق خارجی نواحی جدار شکم

برای درمان فتق یا هرنی راه های مختلفی در دسترس می باشد ، اما یکی بهترین راه ها این است که درمان بدون  عمل جراحی را انتخاب کنیم .

برای مثال می توان به دو روش درمان این بیماری اشاره کرد :

 •  سبک زندگی : تغییر در رژیم غذایی می تواند تا حدی این بیماری زا کنترل و درمان کند . رژیم غذایی سبک ، کاهش وزن یکی از راه های درمان این بیماری است . همچنین از خوردن مواد غذایی که رفلکس معده را سرعت می بخشند باید پرهیز کرد . اگر این روش درمان سودبخش نباشد می توان از راه های دیگر مانند عمل جراحی این بیماری را درمان کرد .
 • عمل جراحی : امروزه با کمک عمل جراحی می توان فتق را درمان کرد .

بیشتر بخوانید: آیین نامه معافیت پزشکی


 

چرا مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم ؟

طبق قوانین نظام وظیفه با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری فتق خارجی نواحی جدار شکم در بدن شما وجود دارد شما می توانید برای معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم اقدام کنید . برای راهنمایی بیشتر می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفنی ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم,مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی جدار شکم

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068