مشاوره معافیت پزشکی فکین

مشاوره معافیت پزشکی فکین,شرایط معافیت پزشکی فکین,قوانین معافیت پزشکی فکین,مراحل معافیت پزشکی فکین,مدارک معافیت پزشکی فکین
به اشتراک بگذارید

مشاوره معافیت پزشکی فکین

بر اساس بررسی هایی که گروه تحقیقات میدانی مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش . در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی انجام داده است . بسیاری از مشمولان خدمت سربازی در مورد بیماری های خود به خصوص بیماری فکین نامطلع هستند . این موضوع از آن جهت مهم تلقی می شود . که عدم اطلاع مشمول در مورد بیماری فکین منجر به صدمات اجتناب ناپذیری می شود ، مهم تلقی می شود . مشاوران ما در مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش بر این باورند . اطلاع مشمولان از ویژگی های بیماری فکین و همچنین علائم بیماری فکین می تواند از وقوع خیلی از حوادث پیش گیری کند .

بیماری فکین

بیماری فکین جز دسته  بیماری‌های گوش حلق و بینی می باشد . بسیاری از بیماری های موجود در این دسته مشمول معافیت پزشکی می باشند . در بسیاری از موارد دیده شده است که افرادی فقط به دلیل عدم اطلاع از علائم بیماری فکین و شرایط معافیت پزشکی فکین وارد خدمت سربازی شده اند . در صورتی که می توانستند با معافیت پزشکی فکین که در دسته معافیت پزشکی فکین جای دارد . معافیت خدمت سربازی بگیرند .


برای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های گوش حلق و بینی کلیک کنید


مشاوره معافیت پزشکی فکین,شرایط معافیت پزشکی فکین,قوانین معافیت پزشکی فکین,مراحل معافیت پزشکی فکین,مدارک معافیت پزشکی فکین

مشاوره معافیت پزشکی فکین : بیماری فکین چیست ؟

یکی از مشکلاتی که برخی افراد با آن مواجه می‌شوند کیست‌های فکی است که گاهی اوقات ممکن است اندازه آنها بزرگ باشد ، اما تشخیص این کیست‌ها آسان نیست و نیاز به بررسی‌ دارد . داشتن اطلاعات کلینیکی ، رادیولوژیکی و نمای پاتولوژیکی برای تشخیص آنها ضروری است ، چرا که گاهی اوقات علائم بالینی و شرح حال بیمار ممکن است تشخیص را سخت کند و با بیماری دیگری اشتباه گرفته شود .

همچنین باید بگویم که این کیست‌ها مختص ناحیه فک نیستند و ممکن است در سایر اعضای بدن مشاهده شوند که فک هم از این قاعده مستثنا نیست . وجود انواع تومورها و کیست‌ها در استخوان‌های فک و بافت‌های نرم دهانی یا فکی وجود دارد که یک بخش عظیمی از کارهای جراحی را به خود اختصاص می‌دهند . البته این تومورها به دو دسته خوش‌خیم و بدخیم دسته‌بندی می‌شوند که مطابق نوع آن درمان مناسب به‌کار برده می شود .  یک بخش بزرگی از کارها در واقع وظایف جراح فک و صورت است که بتواند این مسئله را در بیمار تشخیص دهد . آیا بیماری فکین ارثی است ؟ بعضی تومورهای بدخیم اصلا زمینه ارثی برایشان مطرح نیست اما با این حال نمی‌توان گفت ژنتیک در بروز این مشکل بی‌تاثیر است . به‌طور کلی عامل ارث را در هیچ موردی نمی‌توان قلم گرفت و بدون تاثیر دانست ، اما عوامل محیطی را هم نمی‌توان نادیده گرفت .


بیشتر بخوانید: مزایا و معایب معافیت پزشکی


مشاوره معافیت پزشکی فکین : سر منشا بیماری فکین چیست ؟

ممکن است بارها از بعضی افراد شنیده باشید دندان نهفته یا عقل‌شان را جراحی کرده‌اند . علتش این است که این دندان نهفته دارای جداری با بافت پوشاننده است . این جدار قادر است دندان را برای تشکیل یک کیست یا نهایتا تومور مستعد کند ، بنابراین این کیست‌ها  معمولا از بقایای جنینی سلول‌های پوشاننده در ناحیه مورد‌نظر هستند . البته بعضی وقت‌ها هم ممکن است علت نامشخص باشد . اما بسیاری از تومورهایی که سلول‌های پوشاننده دیگر بدن را درگیر می‌کنند ، می‌توانند فک را هم درگیر کنند .مشاوره معافیت پزشکی فکین,شرایط معافیت پزشکی فکین,قوانین معافیت پزشکی فکین,مراحل معافیت پزشکی فکین,مدارک معافیت پزشکی فکین


بیشتر بخوانید: مشمولین معافیت پزشکی چه کسانی هستند ؟


مشاوره معافیت پزشکی فکین : علائم بیماری فکین

معمولا اولین علامت این تومورها تورم در ناحیه فک است ، یعنی بیمار با ظاهر متورم به پزشک مراجعه می‌کند . همان‌طور که گفته شد برای تشخیص دقیق نیاز به بررسی‌ های بیشتری است .


بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی


مشاوره معافیت پزشکی فکین,شرایط معافیت پزشکی فکین,قوانین معافیت پزشکی فکین,مراحل معافیت پزشکی فکین,مدارک معافیت پزشکی فکین

مشاوره معافیت پزشکی فکین : راه های درمان بیماری فکین

معمولا درمان‌های این کیست‌ به‌صورت جراحی است . البته یکسری تومورهای بدخیم فکی را باید با کمک درمان‌های رادیوتراپی و کموتراپی برطرف کرد یا اینکه قبل از عمل جراحی این درمان‌ها را انجام داد و بعد از آن جراحی را به‌کار برد ، اما عمدتا تومورها و کیست‌های فکی درمان‌شان به‌صورت جراحی است . اگر این کیست در ناحیه فک درمان نشود چه عوارضی دارد ؟ در پاسخ باید بگویم که مسلما این کیست‌ها عواقب خود را دارند . اگر از نوع بدخیم باشند و درمان نشوند در‌نهایت منجر به پایان زندگی فرد می‌شوند . همچنین اگر از نوع خوش‌خیم باشند اما درمان به تعویق بیفتد یا درمان نشوند احتمال تخریب این عضو بالاست . در این شرایط نیاز است که جراحی صورت گیرد که این جراحی سنگین خواهد بود ، چرا که مقداری از بافت تخریب شده است. همچنین باید استخوان آن بخش را برداریم که این کار باعث برهم زدن پیوستگی فک می‌شود که همه این موارد مشکلات زیادی از‌جمله از نظر ظاهری و عملکردی به‌همراه دارد .


بیشتر بخوانید: آیین نامه معافیت پزشکی


چرا مشاوره معافیت پزشکی فکین ؟

طبق قوانین نظام وظیفه با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری فکین در بدن شما وجود دارد شما می توانید برای معافیت پزشکی فکین اقدام کنید . برای راهنمایی بیشتر می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفنی ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره معافیت پزشکی فکین,شرایط معافیت پزشکی فکین,قوانین معافیت پزشکی فکین,مراحل معافیت پزشکی فکین,مدارک معافیت پزشکی فکین

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مشاوره معافیت پزشکی فکین

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مشاوره معافیت پزشکی فکین

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره معافیت پزشکی فکین

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068