کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس

مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس
به اشتراک بگذارید

مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس

بر اساس بررسی هایی که گروه تحقیقات میدانی مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش . در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی انجام داده است . بسیاری از مشمولان خدمت سربازی در مورد بیماری های خود به خصوص بیماری پرولاپس نامطلع هستند . این موضوع از آن جهت مهم تلقی می شود . که عدم اطلاع مشمول در مورد بیماری پرولاپس منجر به صدمات اجتناب ناپذیری می شود ، مهم تلقی می شود . مشاوران ما در مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش بر این باورند . اطلاع مشمولان از ویژگی های بیماری پرولاپس و همچنین علائم بیماری پرولاپس می تواند از وقوع خیلی از حوادث پیش گیری کند .

بیماری پرولاپس

بیماری پرولاپس جز دسته بیماری های بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی می باشد . بسیاری از بیماری های موجود در این دسته مشمول معافیت پزشکی می باشند . در بسیاری از موارد دیده شده است که افرادی فقط به دلیل عدم اطلاع از علائم بیماری پرولاپس و شرایط معافیت پزشکی پرولاپس وارد خدمت سربازی شده اند . در صورتی که می توانستند با معافیت پزشکی پرولاپس که در دسته معافیت پزشکی پرولاپس جای دارد . معافیت خدمت سربازی بگیرند .


برای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,مدارک معافیت پزشکی پرولاپس

مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس : بیماری پرولاپس چیست ؟

پرولاپس رکتوم  نوعی بیماری است که در آن مخاط یا کل روده از ناحیه مقعد بدن انسان خارج می شود . چنان چه تنها مخاط روده از مقعد بیرون بیاید نوع ناکامل یا ناقص این بیماری تلقی می شود و در صورتی که علاوه بر مخاط ، تمام قسمت‌ ها اعم از عضلات نیز از مقعد انسان خارج شود ، نوع کامل پرولاپس رکتوم خوانده می‌شود .

این بیماری اغلب در کودکان بیشتر دیده می شود ، به طوری که از نه ماهگی تا سه سالگی سن شیوع آن در کودکان به حساب می آید . این بیماری در کودکان بیشتر از ۶ سال به ندرت اتفاق می افتد و در صورت وقوع حتما می بایست به پزشک مراجعه و تحت درمان قرار گیرد .

پرولاپس رکتوم از نظر میزان مقدار خروج مخاط به سه دسته بندی مختلف تقسیم بندی می‌ شود . در پرولاپس نوع اول که شدیدترین حالت این بیماری به حساب می آید ، مخاط روده  حدود ۵ سانتی‌ متر از مقعد بیرون زده می شود اما در نوع دوم این بیرون زدگی بین دو تا پنج سانتی متر می باشد . درجه سوم این بیماری زیاد قابل دیدن نبوده و پوشیده می باشد و در اصطلاح پرولاپس مخفی خوانده می شود بطوری که مخاط روده هنگام عمل دفع به بیرون کشیده می شود اما قابل مشاهده نمی باشد این درجه از بیماری در افراد با سن بالاتر دیده می شود .


بیشتر بخوانید: مزایا و معایب معافیت پزشکی


مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,مدارک معافیت پزشکی پرولاپس

مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس : تاریخچه بیماری پرولاپس

هر اتفاقی که موجب افزایش فشار داخلی در ناحیه شکم شود همچون یبوست شدید ، زور زدن هنگام دفع مدفوع یا عق زدن می تواند باعث ایجاد پرولاپس رکتوم برای شخص شود . کودکان مبتلا به اورتریت که برای عمل ادرار مجبور به زور زدن می باشند یا بچه هایی که به تکرر دفع ناشی از ابتلا به اسهال‌های ویروسی ، عفونی یا انگلی دچار می باشند نیز ممکن است گرفتار پرولاپس شده و بیمار شوند .

این بیماری از سنین مختلف می تواند شروع شود و در سنین مختلف نیز علائم متفاوتی دارد . این بیماری در گذشته نیز وجود داشته و افرادی که طبق قوانین و ضوابط خاص شرایط حاد این بیماری را داشته باشند می توانند مشمول معافیت از خدمت سربازی قرار گیرند .

مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,مدارک معافیت پزشکی پرولاپس


بیشتر بخوانید: مشمولین معافیت پزشکی چه کسانی هستند ؟


مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس : علائم بیماری پرولاپس

خارج شدن روده از ناحیه مقعد بدن انسان یکی از مهم ترین و خاص ترین علائم این بیماری است و یکی از اصلی ترین  دلیل مراجعه مبتلایان به پزشک می باشد . از دیگر عوامل می توان به درد اطراف ناحیه مقعد ، ترشحات مخاطى و خون از مقعد ، بی اختیاری مدفوع ، یبوست شدید ، درد در هنگام اجابت مزاج و احساس زور پیچ از علایم دیگر این بیماری می باشد . در خانم ها بدلیل شل و ضعیف شدن لیگامانهاى داخل لگن همزمان افتادگى مثانه ، رحم و یا واژن نیز مشاهده می شود و در این مواقع عدم کنترل ادرار نیز جز علائم بیمارى می باشد .
بسیارى از علایم بیمارى پرولاپس مشابه بیماری همورویید می باشد و در بسیارى از مواقع تشخیص تفاوت دو بیمارى از هم بسیار سخت خواهد بود . معاینه دقیق توسط پزشک متخصص در افتراق دو بیمارى بسیار مفید خواهد بود .

بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی


مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس : راه های درمان بیماری پرولاپس

روش اصلى درمان این بیمار جراحی می باشد . روش هاى جراحى متفاوتی براى درمان این بیماران وجود دارد .روش انتخاب نوع عمل جراحی به عوامل زیادی ارتباط دارد که می توان به  علایم بالینى شخص ، سن فرد ، توانایى و یا عدم توانایى در کنترل مدفوع ، همراهى افتادگى ارگان هاى دیگر مانند رحم ، مثانه ، واژن ، وجود یبوست شدید و در ضمن وجود بیماری هاى قلبى، ریوى بستگی داشته باشد .

بیشتر بخوانید: آیین نامه معافیت پزشکی


چرا مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس ؟

طبق قوانین نظام وظیفه با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری پرولاپس در بدن شما وجود دارد شما می توانید برای معافیت پزشکی پرولاپس اقدام کنید . برای راهنمایی بیشتر می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفنی ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس,شرایط معافیت پزشکی پرولاپس,قوانین معافیت پزشکی پرولاپس,مراحل معافیت پزشکی پرولاپس,مدارک معافیت پزشکی پرولاپس

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره معافیت پزشکی پرولاپس

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068