مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج

ضرورت مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج فواید زیادی دارد. مشاوره پیش از ازدواج به ارتباط بهتر زوجی، بحث سازنده درباره وقایع گذشته، یادگیری حل مشکلات و حتی شناخت بهتر یکدیگر کمک می کند.

وقتی شما شخصی را برای ازدواج بر می گزینید معتقدید او را به خوبی می شناسید اما تحقیقات نشان داده است، افراد تا ۱۵ سال توانایی تظاهر را دارند حتی اگر فردی آگاهانه علاقه ای به تظاهر و دروغ نداشته باشد. تمایل طبیعی آدم ها است که در اوایل آشنایی با یک نفر خود را بهتر از آنچه هستند نشان دهند.

بسیاری از جنبه های اخلاقی و هیجانی تا زمانی که زیر یک سقف قرار نگیرید جلوه نمی کنند. پیشگیری بهتر از درمان است. پس صبر نکنید تا در مشکلات قرار بگیرید سپس به فکر مشاوره باشید.

بر اساس تحقیقات سازمان سلامت جهانی زوجینی که از مشاوره پیش از ازدواج بهره می برند ۳۰ درصد موفقیت بیش تری در زندگی مشترک نشان داده اند. موضوعاتی همچون برنامه ریزی برای آینده، مسائل مالی، وقایع گذشته و دیگر مسائل چالش برانگیز در چارچوب مشاوره پیش از ازدواج راحت تر قابل بحث است. شما باید بتوانید تقاضای غیرمنطقی را رد کنید.

در مقابل رد شدن تقاضای خود واکنش منطقی نشان دهید. احساسات منفی و مثبت خود را ابراز کنید. کلیشه های جامعه را در زندگی خود دخالت ندهید. نامزد شما از نظر ظاهری باید قابل قبول شما باشد. اینکه ظاهر عادی میشود کلیشه است.

شاید ظاهر زیبا عادی شود. اما ظاهر زشت هیچگاه برای شما عادی نمی شود. مشاوره پیش از ازدواج شما را از کلیشه های جامعه آگاه می کند. به کمک مشاوره پیش از ازدواج تاثیر کلیشه ها روی افکار شما یا نامزدتان کم می شود.

موضوعات مورد بررسی در مشاوره پیش از ازدواج

موضوعات مختلفی و مهمی در مشاوره پیش از ازدواج بحث می شوند. بسیار مهم است که این موضوعات قبل از ازدواج بحث و نتیجه گیری شوند.

موضوعات مورد بررسی در مشاوره پیش از ازدواج

برخی از موضوعات مطرح و مهم در مشاوره پیش از ازدواج عبارتند از:

 • مسائل مالی
 • ارتباط زوجین
 • باور ها و ارزش ها
 • قواعد و قانون های ازدواج
 • محبت، عاطفه و روابط جنسی
 • فرزند و نحوه تربیت آن
 • روابط خانوادگی
 • تصمیم گیری
 • نحوه مقابله با خشم
 • فعالیت موازی

برای مثال شاید نامزدتان در خانه بیشتر زمان خود را به تماشا کردن تلویزیون و یا انجام دادن کار های فردی می پردازد. اما شما ترجیح می دهید کارها را بصورت مشترک انجام دهید. این مسئله قبل از ازدواج مشکل زیادی را ایجاد نمی کند.

اما بعد ازدواج و زمانی که تقریبا تمام روز را با هم می گذرانید مشکل ساز خواهد شد. معمولا زوجین در مورد تعداد فرزند با هم بحث می کنند ولی نحوه تربیت نادیده گرفته می شود. آیا نامزد شما عقیده دارد فرزندش را آزاد و مستقل تربیت کند؟ یا عقیده دارد جامعه خطرناک است و بچه به مراقبت شدید نیاز دارد؟

نحوه مقابله با خشم نامزد شما چگونه است؟ فردی هنگام عصبانیت موقعیت را ترک میکند اما نامزدش این را به معنی عدم توجه او به بحثشان تلقی کند. مسائل جنسی از مباحثی است که زوجین نمی توانند به راحتی درباره آن گفتگو کنند.

اهمیت مباحث جنسی درمشاوره پیش از ازدواج بسیار زیاد است. متاسفانه از جنبه هایی از روابط زوجین است که اغلب نادیده گرفته می شود به نتیجه رسیدن حول این مباحث به آگاهی نسبتا کاملی از جنبه های مختلف آن ها نیاز دارد. مشاوره پیش از ازدواج این آگاهی را حاصل می کند.

مشکلات احتمالی حاصل از اختلاف در این جنبه ها در مشاوره پیشبینی و حل می شود.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه مشاوره پیش از ازدواج با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چه کارهایی در مشاوره پیش از ازدواج انجام می شود؟

بسته به زمینه اعتقادی هر یک از زوجین و شخصیتشان، فعالیت های مختلفی انجام می شود. مشاوره پیش از ازدواج با ارزیابی زوجین و تست های شخصیت نقطه ضعف های آنان را شناسایی می کند.

چه کارهایی در مشاوره پیش از ازدواج انجام می شود؟

به مثالی از بهبود روابط در مشاوره پیش از ازدواج دقت کنید:

فرض کنید همسر شما چند شب است که دیر به خانه می آید؛ شما می خواهید ناراحتی خود را از این موضوع ابراز کنید. از او بخواهید که ساعات بیشتری را در روز به شما اختصاص دهد. جملات احتمالی شما به این صورت است: «تو اصلا به من توجه نمی کنی».

«تو به کارت خیلی بیش تر از من اهمیت می دهید». جملات مذکور فرد را وارد حالت دفاعی می کند. معمولا او هم جواب شما را با خستگی و ناراحتی می دهد. تغییر مداومی نیز در عملکرد او پیدا نخواهد شد و اگر تغییری در رفتارش ایجاد شود به این دلیل است که حوصله بحث و غرغر شما را ندارد.

به رفتار پیشنهادی آموخته شده درمشاوره پیش از ازدواج دقت کنید. بیان درخواست شما یا ابراز ناراحتی نباید شامل برچسب زدن و قضاوت طرف مقابل باشد. «وقتی دیر به خانه می آیی من احساس دلتنگی و تنهایی می کنم .

دوست دارم در شب های آینده زودتر بیایی و کمی با من وقت بگذراند». جمله مذکور نیازتان را بصورت مستقیم و واضح بیان می کند و راه حلی هم برای طرف مقابل ارائه می دهد. در پی این جمله بحث و دعوا ایجاد نمی شود.

طرف مقابل احتمالا شما را درک می کند. در راستای خوشحال کردن شما احتمالا تغییر در رفتار خود ایجاد می کند.

مشاوره پیش از ازدواج : روشن کردن جاده ای تاریک

در زمان های قدیم ازدواج ها در محیط های محدود و شناخته شده انجام می شد. امروزه اشخاص شناخت اولیه زیادی نسبت به یکدیگر ندارند. هر شخص با زمینه خانوادگی و اعتقادی متفاوتی بزرگ شده است.

ازدواج به مانند پرنده ای است که زوجین دو بال آن را تشکیل می دهند. اگر با یکدیگر تناسب و همکاری نداشته باشند قطعا قادر به پرواز نخواهند بود. اشتباه بزرگ قبل از ازدواج این است که تصور کنید می توانید شخصی بدون ضعف و نقص را بیابید و اشتباه بزرگ تر این است که تصور کنید می توانید ویژگی های طرف مقابلتان را تغییر دهید. مشاوره پیش از ازدواج روابط شما را تنظیم می کند.

ملاکهای مطرح شده در مشاوره پیش از ازدواج به اینصورت است:

 1. زیبایی و ظاهر
 2. خانواده ها
 3. لایه و طبقه اجتماعی

مشاوره پیش از ازدواج شما را از ویژگی های روانی و شخصیتی نامزدتان آگاه می کند. شروع زندگی با شخصی که مدت محدودی است او را می شناسید مانند رانندگی در جاده ای تاریک است. ممکن است به مقصد برسید و ممکن است نرسید.

مشاوره پیش از ازدواج : روشن کردن جاده ای تاریک

اما مشاوره پیش از ازدواج می تواند شما را از خطرات احتمالی این جاده آگاه کند. مشاوره پیش از ازدواج راه صحیح را به شما نشان دهد. بعنوان مثال اگر نامزد شما فرزند طلاق باشد باید با او به گونه ای متفاوت برخورد کنید.

ترس از رها شدن و مورد خیانت قرار گرفتن در این افراد بیشتر است. ما به تعداد آدم های روی کره زمین روش برخورد و رفتار داریم. نمی توان برای روابط آدم ها قواعد کلی تعریف کرد. پس با اسناد به مشاوره پیش از ازدواج می توانید قواعد خاص خودتان را پیدا کنید.

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره روانشناسی و خانواده

مشاوره خانواده

مشاوره ازدواج

مشاوره کودک

مشاوره روانشناسی

مشاوره طلاق

مشاوره خیانت فردی

مشاوره خیانت همسر

مشاوره اختلالات جنسی

مشاوره استرس و اضطراب

مشاوره افسردگی

مشاوره وسواس فکری

مشاوره خودارضایی

مشاوره اختلافات زناشویی

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره پیش از ازدواج

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 5 نظر:
  1. مشاوره ازدواج صرفا انجام تست ها نیست، بلکه برای گرفتن یک نتیجه خوب و دقیق از مشاوره پیش از ازدواج، باید مشاور و روانشناس شما، با شما مصاحبه کند، به طور دقیق شما و طرف مقابلتون رو ارزیابی کند و در نهایت به شما در تصمیم گیری درست کمک کند.
   می تونید با مشاوران آویژه در این زمینه صحبت کنید.
   موفق باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   شرایط و فاکتور های بسیاری وجود دارد که باید برای طرفین بررسی شود

 1. دلیل تمایل طبیعی آدم ها به اینکه در اوایل آشنایی با یک نفر خودشون رو بهتر نشون بدن چیه>؟؟؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1401/11/18

چهارشنبه

1401/11/19

پنجشنبه

1401/11/20

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید