کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

مشمولان سربازی متقاضی کنکور با توجه به بیماری کرونا چه شرایطی دارند؟

مشمولان سربازی متقاضی کنکور
به اشتراک بگذارید

مشمولان سربازی برای شرکت در کنکور سراسری سال جاری مانعی ندارند

به گزارش مرکز مشاوره آویژه تمام مشمولانی که در سالهای ۹۸ و ۹۹ از دوره متوسطه فارغ التحصیل شده اند مجاز به شرکت در کنکور سراسری میباشند و در صورت قبولی نیز میتوانند بعد از بازگشایی دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند.

همانطور که میدانید با گسترش و شیوع ویروس کرونا در سطح کشور تمهیدات مختلفی برای حفظ سلامت افراد در نظر گرفته شده است. یکی از این موارد نیز به تعویق افتادن کنکور سراسری است. این تعویق سوالات و ابهامات زیادی را برای مشمولان به همراه داشته است. اما باید گفت نگرانی از این بابت وجود ندارد زیرا تمام افرادی که مدرک دیپلم خود را در سال ۹۹ اخذ کرده اند میتوانند از فرصت یک ساله خود استفاده کنند و در کنکور هم شرکت کنند. پس تعویق کنکور تاثیری در وضعیت این گروه از مشمولان و متقاضیان کنکور نداشته است این افراد حتی بعد از قبولی در کنکور حتی اگر به خدمت سربازی اعزام شده باشند، میتوانند درخواست توقف خدمت داشته باشند تا ادامه تحصیل دهند.

گروه دیگر از مشمولان افرادی هستند که یک بار در کنکور سراسری شرکت کرده اند و مهلت یک ساله آنها تا خرداد ماه بوده است و امیدوار بوده اند یک بار دیگر در کنکور سراسری شرکت کنند. به گزارش مرکز مشاوره آویژه و به نقل از سازمان وظیفه عمومی تا کنون تصمیمی درباره امکان شرکت مجدد این افراد در کنکور سراسری اتخاذ نشده است اما این احتمال وجود دارد که مهلتی به این افراد داده شود. توجه کنید که اگر مهلت یک ساله شما به پایان برسد و برای اعزام به خدمت اقدام نکرده باشید به عنوان سرباز غایب شناخته میشوید و امکان تحصیل نخواهید داشت. بنابراین همهی افراد دارای مدرک دیپلم حداقل یک بار امکان شرکت در کنکور سراسری را دارند.


بیشتر بخوانید: انواع معافیت تحصیلی|نحوه تمدید،صدور و استعلام معافیت تحصیلی


شرایط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و دکترا با توجه به بیماری کرونا

به گزارش مرکز مشاوره آویژه و به نقل از سازمان وظیفه عمومی با توجه به اینکه کنکور کارشناسی ارشد و دکترا نیز به تعویق افتاده است مشمولان متقاضی شرکت در کنکور باید توجه کنند که مهلت یک ساله معرفی آنها به پایان نرسد. بعد از به تعویق افتادن کنکور کارشناسی ارشد و دکترا داوطلبان کنکور به دو دسته تقسیم بندی شدند.

 • گروه اول افرادی هستند که به تازگی فارغ التحصیل شدند و تا یک سال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی مهلت معرفی دارند، که البته این افراد مشکلی برای شرکت در کنکور ارشد ندارند چرا که فرصت یکساله تعیین وضعیت نظام وظیفه آنها به پایان نرسیده است و میتوانند در کنکور شرکت کنند.
 • دسته دوم افرادی هستند که با توجه به تعویق کنکور، مهلت یکساله معرفی آنها به پایان رسیده است این افراد مجبورند که دفترچه اعزام به خدمت را ارسال کنند. چنانچه در کنکور قبول شدند میتوانند درخواست ترخیص از خدمت و استفاده از معافیت تحصیلی کنند.

البته رایزنی هایی در حال انجام است که ممکن است تاریخ اعزام به خدمت مشمولان نیز به تعویق بیفتد اما نتیجه آن هنوز اعلام نشده است بنابراین بهتر است برای جلوگیری از غیبت خوردن مشمولان برای اعزام به خدمت سربازی اقدام کنند. همچنین این افراد میتوانند بعد از ارسال دفترچه سربازی، تاریخ اعزام خود را به تعویق بیندازند تا در کنکور شرکت کنند.


بیشتر بخوانید: صدور و تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان/شرایط و مدارک لازم


مشمولان سربازی متقاضی کنکور و کرونا

اعزام به خدمت متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد و دکترا وزارت بهداشت با توجه به شرایط کرونا چگونه است؟

کنکور کارشناسی ارشد و دکترا وزارت بهداشت یکی دیگر از کنکورهایی بود که به دلیل گسترش بیماری کرونا به تعویق افتاد و شرایط را برای داوطلبان مرد و مشمول خدمت سربازی سخت کرد. به گزارش مرکز مشاوره آویژه این افراد نیز باید قبل از به پایان رسیدن زمان معرفیشان دفترچه اعزام به خدمت خود را برای سازمان وظیفه ارسال کنند تا به عنوان سرباز غایب شناخته نشوند. البته درباره این افراد کمیسیون شرایط خاص دانشگاه میتواند یک سال به دوره تحصیل و سنوات داوطلبان اضافه کند و از نظر نظام وظیفه نیز مشکلی نخواهند داشت. لازم به ذکر است پیش از این نیز فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیرا پزشکی که در فرصت یک ساله معرفی به سر میبردند برای اعزام به خدمت فراخوانده شدند و در مراکز درمانی و… به کار گرفته شدند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

 • کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:
 1. کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 2. کسری خدمت جبهه پدر
 3. کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 4. کسری بسیج
 5. کسری خدمت نخبگان
 6. کسری خدمت متاهلین
 7. پروژه های کسری خدمت می باشد.
 • انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:
 1. معافیت تحصیلی
 2. معافیت پزشکی
 3. معافیت کفالت
 4. معافیت ایثارگری
 5. معافیت موقت
 6. معافیت دائم
 7. معاف از رزم
 • نحوه دریافت امریه

 • اعزام به خدمت

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی

 • خروج از کشور

 • توجیه غیبت

مشمولان سربازی متقاضی کنکور با توجه به بیماری کرونا چه شرایطی دارند؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشمولان سربازی متقاضی کنکور با توجه به بیماری کرونا چه شرایطی دارند؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068