مشمولین امریه سربازی چه افرادی هستند ؟

به اشتراک بگذارید

خدمت سربازی و مشمولین امریه سربازی

خدمت سربازی در ایران به خدمت نظام وظیفه عمومی گفته می شود که طبق قانون اساسی کشورمان تمام مردان بالای ۱۸ سال ، به جزء مواردی که شامل معافیت کفالت , پزشکی و موارد خاص می شوند باید خدمت سربازی خود را بگذرانند . از راه های کوتاه تر کردن خدمت سربازی می توان به پروژه های کسری خدمت سربازی و امریه اشاره کرد . مشمولین پروژه کسری خدمت با اطلاع از قوانین پروژه کسری خدمت و داشتن مدارک لازم جهت اخذ پروژه کسری خدمت می توانند از بنیاد ملی نخبگان نیرو های مسلح کسری خدمت سربازی بگیرند . از راه های دیگر تسهیل خدمت ، امریه سربازی است که مشمولین امریه سربازی می توانند با داشتن مدارک امریه سربازی از سازمان های مختلف که زیر نظر نیروهای مسلح می باشند امریه سربازی دریافت کرده و خدمت خود را طی کنند .

در امریه سربازی مشمولان وظیفه در یکی از سازمان های نیرو های مسلح خدمت می کنند .سازمان های مربوطه زیر نظر  ارتش ، سپاه و نیروی انتظامی می باشند . طبق قوانین و بر اساس ضوابط خاصی ادارات دولتی می توانند از مشمولین نیرو های وظیفه استفاده کنند . مشمولین امریه سربازی بعد از گذراندن دوره ی دو ماه آموزشی باید خود را به سازمان های نیرو های مسلح مربوطه معرفی کرده و با لباس شخصی و همچون یک کارمند عادی دوره خدمت سربازی خود را در آن سازمان پشت سر بگذرانند .حقوق مشمولین امریه سربازی اندکی با حقوق بقیه سربازان که به صورت عادی خدمت می کنند فرق دارد .


بیشتر بخوانید : مشاوره نظام وظیفه


امریه سربازی چیست ؟

طبق دستور مقام معظم رهبری سازمان های ادارای و نیرو های مسلح می توانند بخشی از پرسنل مورد نیاز خود را از طریق جذب سرباز به عنوان امریه سربازی تامین کنند .که این افراد باید جز مشمولین امریه سربازی باشند . بر اساس این قانون دستگاه مربوطه از ستاد کل نیروهای مسلح تقاضا می کند که سرباز مورد نظر در سازمان مذکور مشغول خدمت شود . سپس  با موافقت ستاد کل نیرو های مسلح مشمولین امریه سربازی پس از گذراندن دوره آموزشی خود که دو ماه به طول می انجامد به جای خدمت در پادگان های نظامی در اداره و سازمان در خواست کننده مشغول به کار می شوند . مشمولین امریه سربازی باید طبق قوانین امریه سربازی به مدت مشخص به صورت امریه سربازی در آن اداره یا سازمان خدمت خود را سپری کنند .


بیشتر بخوانید : امریه سربازی چیست ؟


مشمولین امریه سربازی,خدمت سربازی,بنیاد ملی نخبگان,نیرو های مسلح,مشاوره نظام وظیفه تلفنی,سازمان های ارائه دهنده امریه سربازی ,مدارک امریه سربازی,قوانین امریه سربازی,نظام وظیفه

 

شرایط مشمولین امریه سربازی

شرایط امریه و مشمولین امریه سربازی بیشتر به شرایط مورد نیاز ارگان های ارائه دهنده امریه سربازی مورد نظر بستگی دارد . ولی در هر صورت دانشجویان نخبه با معدل های بالا از دانشگاه های معتبر ، دارای اولویت بیشتری برای جذب به عنوان نیروی امریه می باشند . با این وجود ممکن است در سازمان ها و اداراتی متقاضیان دارای مدرک دیپلم هم به عنوان امریه پذیرفته شوند . ممکن است شرایط ایثارگری و عضویت در بسیج نیز امتیازاتی برای مشمولین امریه سربازی به همراه داشته باشد . معمولا هر سازمانی شرایطی همچون ، شرط معدل و شرایط برای پذیرش نیروی امریه دارد . این لیست بر اساس دانشگاه های سراسر کشور و مراکز آموزشی مختلف متفاوت است .این اطلاعات اغلب در آیین نامه های داخلی سازمان ها برای مشمولین امریه سربازی درج شده است . برای مثال برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه تهران معدل ۱۴ در کارشناسی و ۱۴٫۵ در کارشناسی‌ ارشد برای پذیرش به عنوان امریه قابل قبول است .


بیشتر بخوانید : شرایط امریه سربازی


 

مشمولین امریه سربازی,خدمت سربازی,بنیاد ملی نخبگان,نیرو های مسلح,مشاوره نظام وظیفه تلفنی,سازمان های ارائه دهنده امریه سربازی ,مدارک امریه سربازی,قوانین امریه سربازی,نظام وظیفه

برای پاسخ به سوالات خود در زمینه اخرین اخبار امریه سربازی و جزئیات امریه سربازی می توانید با مشاوران ما در مرکز آویژه در تماس باشید.

ارگان های ارائه دهنده امریه سربازی

سازمان های زیادی وابسته به نیرو های مسلح می باشند که نیروی امریه می پذیرند . از جمله آن ها می توان به وزارتخانه‌ ها و سازمان‌ های وابسته به آنها ، شهرداری ها و آتش‌ نشانی‌ ها ، سازمان‌ های دولتی زیر نظر وزارتخانه‌ ها ، جهاد دانشگاهی ، سازمان محیط‌ زیست ، بهزیستی ، سازمان آموزش فنی‌ و حرفه‌ای ، دانشگاه های سراسر کشور و …. اشاره کرد . مشمولین امریه سربازی برای دریافت شرایط و قوانین امریه سربازی برای هر سازمان باید به سایت اینترنتی آن سازمان مراجعه کنند .

بهترین روش برای جذب شدن به عنوان نیروی امریه این است که ابتدا سازمان‌ هایی را که با رشته تحصیلی شما مرتبط هستند ، راپیدا کرده و سپس برای جذب اقدام کنید . سپس با مراجعه و ملاقات با کارشناسان بخش مربوطه بر سر جذب به عنوان نیروی امریه به توافق برسید . در صورت توافق شما می توانید خدمت سربازی خود را در سازمان یا ارگان مورد نظر که زیر نظر نیرو های مسلح می باشد سپری کنید .


بیشتر بخوانید : ارگان های ارائه دهنده امریه سربازی


کلیات دریافت امریه برای مشمولین امریه سربازی

  1. مشمولین امریه سربازی حداقل باید ۲ الی ٣ ماه پیش از تاریخ اعزام برای امریه سربازی خود اقدام کنند .
  2. نباید جز غایبین خدمت سربازی محسوب شوند .
  3. انتخاب محل خدمت با ارگان های امریه گیر مربوطه است . مگر اینکه از محل مورد نیاز خود نامه ای مبنی بر نیاز آنها به سازمان ارائه دهید . در غیر این صورت انتقال بسیار مشکل است .
  4. مدت زمان امریه سربازی جز سوابق استخدامی مشمولین امریه سربازی محسوب می شود .
  5. امکان انصراف از امریه بعد از پذیرفته شدن توسط سازمان برای متقاضی وجود ندارد .
  6. حقوق پرداختی به مشمولین امریه سربازی برابر یا کمی بیشتر از حقوق سربازان معمولی است .
  7. امریه شدن در یک سازمان تعهدی به استخدام آینده مشمولین امریه سربازی در آن ندارد ، ولی آن را تسهیل خواهد کرد .
  8. اعتبار دانشگاه و محل تحصیل از نظر آزاد یا سراسری بودن تفاوتی در پذیرش امریه ندارد .
  9. ساعات کاری در محل امریه برای مشمولین امریه سربازی مثل ساعت کاری برای سایر کارمندان آن اداره یا سازمان است.

بیشتر بخوانید : جزئیات امریه سربازی برای مشاوره در زمینه  مشمولین امریه سربازی 

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

https://www.anjammidam.com/uploads/order/delivery/file/3e2c2fcbc245d39fe834b29a362cc0fe.gif


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

 

مشمولین امریه سربازی چه افرادی هستند ؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشمولین امریه سربازی چه افرادی هستند ؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068