خانه خدمات مشاوره ای مشاوره روانشناسی مشکلات جنسی – آشنایی با انحرافات ، اختلالات و ناتوانی ها

مشکلات جنسی – آشنایی با انحرافات ، اختلالات و ناتوانی ها

بروزرسانی شده سپتامبر 27, 2017 4:53 ب.ظ
0
176
مشکلات جنسی
مشکلات جنسی – آشنایی با انحرافات ، اختلالات و ناتوانی ها

مشکلات جنسی ، ناتوانی ها و انحرافات جنسی را بشناسید که بتوانید یک رابطه جنسی و یک زندگی زناشویی ایده آل داشته باشید ، در صورت نیاز به مشاوره جنسی به آیدی تلگرام آویژه پیام دهید . 

همانگونه که میدانید برقراری رابطه جنسی صحیح و ایده آل ، اثرات جسمی و روحی عمیقی بر روی افراد داشته و میزان رضایت مندی آنان از زندگی زناشویی را بالا میبرد و طبق آموزه های دینی و علمی همواره بر اهمیت این امر تاکید شده است . متاسفانه طبق آمار امروزه بنا بر اقتضای زندگی مدرن و عوامل نامساعد محیطی میزان مبتلایان به ناتوانی ها و اختلالات جنسی به میزان زیادی فزونی یافته و در حال افزایش است که بی توجهی به این مساله و عدم درمان و تبعات ناشی از ان تاثیرات شخصی و اجتماعی ناگواری را در بر خواهد داشت و عموما به دلیل فرهنگ سازی اشتباه و ازدیاد ناگفته های جنسی بسیاری از افرادی که مبتلا به اختلالات و ناتوانی های جنسی میباشند از این امر غافل بوده و تلاشی در جهت رفع و درمان ان نمیکنند . لذا در این مقاله سعی شده که مخاطبان گرامی را با انواع اختلالات و انحرافات جنسی و راه های درمان و علل و ریشه ی آنها آشنا گردانیم . در صورت نیاز به مشاوره و داشتن هر گونه سوال و ابهام در زمینه ی کلیه ی مسائل جنسی در مورد خود ؛ اطرافیان و زندگی زناشوئی با شماره تماس های مجموعه تماس حاصل نمائید. امیدواریم با مطالعه ی این مطلب به پاسخ بسیاری از سوالات خود پی ببرید.

 

 انحرافات ؛ ناتوانی ها و مشکلات جنسی :

 تعریف اختلالات جنسی :

اختلالات جنسی را می توان به نوعی یک ناتوانی جنسی در مقاربت جنسی موفق با شریک جنسی خود تعریف نمود. که از نظر کیفی یک اختلال با اختلال جنسی دیگر متفاوت است. برای مثال فردی که دارای زود انزالی جنسی است ممکن است قادر به مقاربت جنسی باشد. اما در به رضایت رساندن شریک جنسی خود ناتوان باشد. ولی کسی که به هر دلیلی در هنگام مقاربت در نعوظ جنسی (مردان) ناتوان است این ناتوانی جنسی با ناتوانی در به اوج لذت جنسی رساندن شریک جنسی خود بسیار متفاوت می باشد.


تعریف انحراف جنسی 
:

انحراف جنسی یک اختلال جنسی است که تمایلات جنسی فرد خارج از چارچوب رابطه جنسی طبیعی باشد. برای مثال تمایلات جنسی همجنس خواهانه (به جز افرادی که دارای نقص جسمانی می باشند)، خود ارضایی، مازوخیسم جنسی یا خود آزاری جنسی، سادیسم جنسی یا دیگر آزاری جنسی، فتیشیزم یا شئ پرستی جنسی (لذت جنسی از پای جنس مخالف و اشیا مرتبط)، حیوان خواهی یا زوفیلیا، کودک آزاری یا پدوفیلیا، مبدل پوشی یا ترنسوتیزم، خود نمایی جنسی یا اگزیبیشنیزم، چشم چرانی یا تماشاگری جنسی یا وویریسم  اسکوپوفیلیا و … .


تشخیص اختلال و مشکلات جنسی :

وقتی شخصی با شکایت مشکلات جنسی مراجعه می کند اول باید دید منظور او از به کار بردن این کلمه چیست ؟

درمان مشکل‌های جنسی باید به روش کاملا علمی انجام شود. در علم پزشکی برای تشخیص هر بیماری‌ای لازم است معیارهایی رعایت شود مثلا وقتی بیماری می‌گوید به دلیل پرنوشی و پرادراری به بیماری دیابت مبتلا شده حرف او استنادی ندارد و این وظیفه پزشک است که با گرفتن شرح حال، معاینه بیمار و درخواست چند آزمایش متوجه افزایش قند خونش شود. مشکل جنسی نیز به همین روال است حتی نیاز به بررسی‌های بیشتر و تخصصی‌تری هم دارد. برای یافتن علت اصلی مشکل جنسی از به شرح زیر عمل میگردد :


1. شرح حال، معاینه فیزیکی و تشخیص نوع اختلال و مشکلات جنسی

باید شرح حالی دقیق از بیمار گرفته شود. سوال‌های مطرح‌شده به این قرار است؛ آیا میل جنسی‌تان کاهش یافته؟ اختلال در انزال دارید؟ آیا می‌توانید رابطه زناشویی برقرار کنید؟ باتوجه به پاسخ بیمار به این پرسش‌ها، پی می‌بریم که بیمار چه نوع اختلالی دارد. گاهی نیز بعضی از مردان در حقیقت بیمار نیستند ولی انتظار‌های خاصی از خود دارند مثلا فردی با شکایت کوچک بودن آلت تناسلی مراجعه می‌کند در صورتی که در معاینه فیزیکی همه چیز کاملا طبیعی است. گاهی هم فرد از اختلال نعوظ شکایت می‌کند با این شکایت که نمی‌تواند دوبار پشت سر هم رابطه زناشویی برقرار کند. از نظر علمی این افراد مشکلی ندارند چون مردان بعد از انجام مقاربت دوره تحریک‌ناپذیری دارند.

 

2. درخواست آزمایش

اختلال‌ها و مشکلات جنسی در مردان حدود ۲۰ نوع است. برای اینکه پزشک بیماری را با موفقیت درمان کند، قدم اول تشخیص نوع بیماری، سپس یافتن علت بیماری است. یافتن علت، موضوع بسیار مهمی است که متاسفانه بسیاری از پزشکان آن را نادیده می‌گیرند. یافتن علت باید با گرفتن شرح‌حال و پرسش‌هایی درباره بیماری‌های زمینه‌ای، مصرف دارو و وجود مشکلات جنسی در گذشته باشد. برای یافتن بیماری‌های زمینه‌ای هم باید آزمایش‌های تخصصی یا تصویر‌برداری انجام شود. البته نیازی نیست که آزمایش‌ها، سونوگرافی و رادیولوژی‌های متعدد درخواست شود. پزشک نباید برای تشخیص بیماری از آزمایش‌های پاراکلینیک استفاده کند. آزمایش‌های پاراکلینیک برای تایید تشخیص پزشک است و حتما باید ضرورتی برای درخواست آن باشد.


۳
. تشخیص جسمی یا روانی بودن اختلالات و مشکلات جنسی

وقتی مشخص شد که مثلا بیمار دارای اختلال نعوظ است ادامه درمان آسان‌تر می‌شود. در این مواقع باید مشخص شود که اختلال نعوظ جسمی است یا روانی. اگر ریشه در اختلال‌های روان داشت دیگر ادامه نمی‌دهیم و بیمار به روان‌پزشک یا روان‌شناس متخصص ارجاع داده می‌شود اما در مواقعی که مشکل جسمی تشخیص داده شد مرحله بعدی شروع می‌شود.


۴
. تشخیص اولیه، ثانویه یا موقعیتی بودن اختلالات و مشکلات جنسی

اگر مشکل از آغاز اولین ارتباط زناشویی وجود داشته باشد، مشکل اولیه دارد. اگر فردی چندسال هیچ مشکلی نداشته و به تازگی دچار اختلال شده اختلال از نوع ثانویه است. موضوع بعدی این است که ببینیم آیا در یک موقعیت خاص و با فرد خاصی، اختلال و مشکلات جنسی رخ می‌دهد. این موضوع را نیز با شرح حال از بیمار می‌توان متوجه شد چون ممکن است یک عامل استرس‌زا در یک موقعیت خاص به وجود آید این افراد نیازی به دارو ندارند و باید شرایط دلخواه و مناسب فراهم شود. ولی فرد دیگری هم هست که در هر شرایطی دچار اختلال می‌شود، البته در این افراد هم می‌توان با‌توجه به شرایط راه‌های درمانی را پیشنهاد کرد.


۵
. آزمایش‌های تخصصی

در این مرحله نیز سوال‌هایی برای پزشک مطرح می‌شود. فرض کنیم بیمار به اختلال نعوظ مبتلا است. در این اختلال باید چند پارامتر درنظر گرفته شود؛ طبیعی بودن جریان خون دستگاه تناسلی، وضعیت عصب‌گیری دستگاه تناسلی، سطح هورمون‌های جنسی و شکل آناتومیک دستگاه تناسلی اما برای تشخیص هر یک از اینها نیز اقدام‌های پاراکلینیکی خاصی نیاز داریم ولی باز هم برای اینکه سریع و مقرون به صرفه به نتیجه برسیم شرح حال بیمار لازم است. مثلا وقتی مرد جوان ۲۸ ساله‌ای در اثر تصادف دچار قطع یا آسیب نخاع شده است، مشکل معلوم است. این فرد اختلال نعوظ از نوع عصبی دارد و اصلا نیازی به آزمایش‌های اضافی نیست. یا بعد از بررسی بیمار متوجه می‌شویم که در کودکی دچار بیضه نزول نکرده بوده و متوجه نشده‌اند این بیمار مشکل هورمونی دارد چون بیضه‌ها از بین رفته‌اند. پس مهم است بدانیم که آیا مشکل بیمار از اول وجود داشته، بعدها به وجود آمده، در یک موقعیت خاص و با فرد خاصی رخ می‌دهد یا همیشه و در هر موقعیتی مشکل با او همراه است. بعد از تشخیص علت اختلال، قدم بعدی را برمی‌داریم.


۶
. درمان بیماری

بعد از طی شدن همه مراحل تشخیصی می‌توان نوع درمان را مشخص کرد. درمان هر نوع اختلالی جداگانه انجام می‌شود. مثلا درمان اختلال نعوظ ۴ نوع است. خوراکی، موضعی، انجام عمل جراحی و گذاشتن پروتز. درمان باید تا حد امکان از نوع ساده، کم عارضه و کم هزینه باشد. با توجه به بررسی‌های انجام‌شده، می‌توان متوجه شد بیمار از کدام درمان سود بیشتری می‌برد.

 

انواع اختلالات ، انحرافات و مشکلات جنسی :

نمایشگری (آلت نمایی)

این انحراف جنسی  عبارت است از اقدام مکرر به نشان دادن اعضای تناسلی به فرد غریبه‌ای که انتظار چنین عملی را ندارد، به‌منظور رسیدن به هیجان و تحریک جنسی بدون اینکه سعی زیادی برای فعالیت جنسی با آن فرد ناشناس به عمل آید. میل به متعجب ساختن و ترساندن طرف مقابل غالباً به صورتی خودآگاه احساس می‌شود، ولی این افراد معمولاً ازنظر جسمانی خطری ندارند. اغلب روان شناسان و روان‌پزشکان معتقدند که افراد نمایشگر ازنظر شخصیتی دچار احساس ناایمنی و عدم اطمینان نسبت به توانایی جنسی و دچار احساس حقارت، فقدان قاطعیت و ازنظر اجتماعی منزوی هستند.

مانند اکثر رفتارهای جنسی در بزرگ‌سالی، ریشه این رفتار را نیز می‌توان در دوران کودکی جستجو کرد. تمایلات نمایشگری از روابط فرد با والد غیر هم‌جنسش حاصل می‌شود که غالباً سلطه‌جو و بیش‌ازاندازه مراقب حال او بوده است، به علت وجود مادر یا پدری تهدیدکننده، فرد مبتلابه نمایشگری تا آن حد مضطرب می‌شود که احساس اختگی و تسلیم می‌کند. نمایشگری یکی از شایع‌ترین اختلالات جنسی در بالغین است. تقریباً همیشه در مردها دیده می‌شود و در زن‌ها نادر است. این اختلالات جنسی معمولاً با بالا رفتن سن از بین می‌رود.


یادگار خواهی ( فتیشیسم )

عبارت است از استفاده از اشیاء بی‌جان به‌عنوان روش رسیدن به تحریک جنسی، اشیایی از قبیل لباس‌های زیر زنانه، کفش و قسمت‌هایی از بدن انسان هست و شیوع آن مشخص نیست. گاهی شخص مبتلا به علت سرقت وسایل از البسهٔ زنانه مخصوصاً لباس‌های زیر دستگیر می‌شود. فروید این اختلال را به اضطراب اختگی که در اوایل کودکی ریشه می‌گیرد، نسبت می‌دهد.


بچه‌بازی (بچه کامگی)

ویژگی اصلی این انحراف جنسی عبارت است از ترجیح مکرر و یا انحصاری عمل جنسی با کودکان نابالغ (بچه‌های زیر ۱۳ سال) به‌منظور دستیابی به تحریک جنسی، شایع‌ترین انحراف جنسی است. این افراد هوس‌ها و خیال‌پردازی‌های جنسی شدید و مکرر نسبت به کودکان نابالغ دارند.۹۵ ٪ با غیرهمجنس، ۵% باهم جنس، در اجتماعات عوام گونه، سنتی و عقب‌مانده، اکثر موارد انحراف کودک‌آزاری به‌خصوص از طرف منحرفین مرد، به‌صورت رابطه جنسی مقعدی و دهانی مرسوم است. خطر تکرار این اختلالات جنسی در این افراد بالاست. این افراد اعتمادبه‌نفس پایین داشته و از روابط جنسی با بزرگ‌سالان می‌ترسند.


خودآزار خواهی جنسی (مازوخیسم)

این انحراف جنسی عبارت است از کسب لذت جنسی از طریق تحمل آزار جسمی یا روانی یا از طریق تحقیرشده (مازوخیسم اخلاقی)، دفاعی در مقابل احساس گناه مربوط به سکس هست و تنبیه متوجه به درون هست. شلاق خوردن مثالی از مازوخیسم است. این افراد معمولاً به خاطر این امیال، رفتارها و خیال‌پردازی‌های مازوخیسمی، اضطراب و یا اختلال در عملکرد را تجربه می‌کنند. این اختلال در دوران کودکی و بلوغ  شکل می‌گیرد و دانشمندان بر این عقیده هستند که افرادی که در مراحل رشد خود در خانواده تحقیرشده‌اند یا نادیده گرفته‌شده‌اند این رویه را نیز در ارتباط جنسی ادامه می‌دهند. مازوخیسم جنسی در مردان نسبت به زنان شایع‌تر است.


دیگرآزاری جنسی (سادیسم)

این انحراف جنسی عبارت است از انگیزش جنسی از طریق ایجاد رنج جسمی و روانی در شخصی دیگر.  شروع  آن معمولاً قبل از ۱۸ سالگی و در اکثر مردها دیده می‌شود، تجاوز به عنف شکل افراطی سادیسم جنسی است. معمولاً افرادی که مورد خشونت جنسی قرارگرفته‌اند یا شاهد صحنه‌هایی از این قبیل بوده‌اند و حس انتقام‌جویی و خشم در آن‌ها منجر به رابطه جنسی خشن می‌شود. عواملی نظیر پورنو گرافی، تنوع خواهی جنسی و رابطه با افراد مختلف نیز می‌تواند زمینه‌ساز چنین میلی در افراد شود. تمایلات ضعیف سادیسم در تمام مردان شایع است. شرایط محیطی و نبود آموزش‌های صحیح باعث گسترش روزافزون افراد مبتلابه این عارضه شده است.


مبدل پوشی

این انحراف جنسی به‌صورت پوشیدن لباسی زنانه توسط مرد مشاهده می‌شود و نباید با ترانس سکسوالیسم که شخصی مایل به تغییر جنسیت است، اشتباه شود. فرد مبدل پوش برخلاف فرد ترانس سکسوال جنسیت خود را قبول دارد از مبدل پوشی تحریک جنسی به وی دست می‌درد. این اختلالات جنسی بیشتر در جنس مذکر دیده می‌شود. علت این اختلالات جنسی به‌درستی مشخص نیست. برخی معتقدند مادرانی که از روی سهل‌انگاری البسه دخترانه بر تن پسرانشان می‌کنند، ممکن است چنین آسیب‌پذیری خاصی را در آن‌ها ایجاد کنند.


نظربازی (چشم‌چرانی)

این انحراف جنسی عبارت است از نگاه کردن‌های مکرر به افرادی معمولاً غریبه که در حال لخت شدن و یا مشغول عمل جنسی هستند و ظن نمی‌برند که کسی آن‌ها را دید بزند. عمل نگاه کردن دزدانه به‌منظور دستیابی به تهییج جنسی است و نه  به‌منظور داشتن فعالیت جنسی با شخص در معرض دید. اوج لذت جنسی (ارگاسم) به‌وسیلهٔ عمل استمناء است که یا ضمن فعالیت چشم‌چرانی دزدانه و یا بعداً واکنش به خاطرهٔ منظرهای که شاهد آن بوده انجام می‌گیرد. این اختلالات جنسی ممکن است ریشه در تجربیات فرد دردوران کودکی داشته باشد و روانکاوی می‌تواند در شناخت این ریشه‌ها به فرد کمک کند.


مالش (مالشگری)

این انحراف جنسی عبارت است از مالش آلت تناسلی به بدن زن برای کسب انگیزش و ارگاسم در محل‌های شلوغ و به‌وسیله مردهای منفعل و منزوی ناتوان از اظهار وجود که تنها منبع ارضاء جنسی آنان از طریق مالیدن است انجام می‌شود.


انحراف جنسی حیوان‌دوستی

خصیصه اصلی این انحراف جنسی عبارت است از ترجیح مکرر یا انحصاری حیوانات برای دستیابی به تحریک جنسی. این اختلال در مناطق روستایی شایع‌تر است و به علت عدم دسترسی به یک رابطه جنسی طبیعی و وجود قوانین و اعتقادات خشک که رابطه جنسی قبل از ازدواج را ممنوع می‌کند اتفاق می‌افتد، گاهی اوقات حتی ممکن است حیوانات فقط برای استفاده جنسی توسط فرد تربیت‌شده باشند.

انواع آرایه اختلالات جنسی شامل: هرزه‌گویی تلفنی، مرده گرایی, ادرار خواهی، مدفوع خواهی، تنقیه خواهی، آمیزش خواهی در انظار، خواب آمیزش خواهی و داغ خواهی است.


خود ارضایی :
انحراف یک رفتار جنسی انحرافی است که فرد با تحریک جنسی آلت تناسلی خود بصورت خیالی با فردی که دوست دارد شریک جنسی او باشد،  سعی در ارضای جنسی خود می نماید. خود ارضایی جنسی در صورتی که بصورت مکرر انجام بگیرد و وسواس گونه باشد به طوری که فرد نتواند از آن دست بکشد بیماری محسوب می شود و نیاز به درمان دارد.

خود ارضایی برای کسانی که دست یابی به جنس مخالف (طبیعتا” به صورت شرعی) ندارند، در صورتی که کنترل شده باشد (برای مثال هر چند هفته یکبار)، اشکالی ندارد اما باز انحراف محسوب می شود.

 

مشکلات جنسی

اختلالات و  مشکلات جنسی در مردان :

1 .  کاهش سرزندگی و نشاط جنسی

دلیل احتمالی: افسردگی یا مصرف داروهای ضد افسردگی

کاهش سرزندگی و نشاط جنسی نیز از اختلالات جنسی است. کاهش اشتیاق جنسی یکی از نشانه های بارز افسردگی است. درمان دارویی افسردگی نیز معمولا با همین علامت همراه است. بر اساس مطالعات، اغلب داروهای ضد افسردگی هم در مردان و هم در زنان موجب کاهش تمایلات جنسی می شوند.

راه حل: در صورتی که با علایم افسردگی روبرو هستید، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. افسردگی از طریق مشاوره و دارو قابل درمان است. اگر از داروهای ضد افسردگی استفاده می کنید و میل جنسی شما کم شده است، در مورد قطع یا تغییر داروی خود با پزشک مشورت کنید. در برخی موارد برای بازگشت میل جنسی به حالت طبیعی، پزشک به طور موقت مصرف داروی شما را متوقف خواهد نمود.


2. اختلالات نعوظ

دلیل احتمالی: مشکلات قلبی- عروقی

اگر شما در ظاهر فرد سالمی هستید و کمی اضافه وزن دارید و به تازگی با اختلالات نعوظ روبرو شده اید، احتمالا در 3 تا 5 سال آینده به بیماری عروق کرونری قلب مبتلا می شوید. دو سوم مردانی که به حمله قلبی دچار می شوند، در سه سال گذشته با اختلالات نعوظ روبرو بوده اند. اختلالات نعوظ اغلب به دلیل کاهش جریان خون که نشانه افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی است، ایجاد می شود.

راه حل: در 75 درصد مردان مبتلا به اختلالات نعوظ، سطح کلسترول خون غیر طبیعی است. اختلالات نعوظ نه تنها نشانه ای ازمشکلات جنسی است بلکه بیانگر اختلالات عروقی نیز می باشد. برای بهبود این اختلال با استفاده از رژیم غذایی مناسب و ورزش، وزن خود را کاهش دهید.

 

3. درد درآلت تناسلی در حین رابطه جنسی

دلیل احتمالی: خمیدگی آلت تناسلی در زمان نعوظ (بیماری)

درد آلت تناسلی هنگام رابطه جنسی نیز از اختلالات و مشکلات جنسی در مردان است. این بیماری به دلیل تشکیل یک بافت سخت یا فیبروزی غیر طبیعی در زیر پوست آلت تناسلی ایجاد می شود و ممکن است در هر سنی مشاهده گردد. این بیماری با درد در هنگام رابطه جنسی همراه است.

راه حل: اگر با این اختلال روبرو هستید حتما به پزشک مراجعه کنید. علت بیماری Peyronie ناشناخته است و درمان قطعی ندارد اما در اغلب موارد، درمان پیشنهادی، جراحی می باشد.

 

4. کاهش میل جنسی : یکی از مشکلات جنسی است

دلیل احتمالی: کاهش هورمون تستوسترون

این مشکل ممکن است به دلایل متعددی همچون استرس شغلی، مشکلات خانوادگی و کمبود خواب ایجاد شود. اگر با هیچ کدام از این مشکلات روبرو نیستید و میل جنسی شما کاهش یافته، احتمالا دچار کاهش هورمون تستوسترون شده اید. تستوسترون مهم ترین هورمون مردانه است و کاهش آن موجب افزایش خطر ابتلا به پوکی استخوان، دیابت نوع دو، بیماری عروق کرونری قلب (عروق تغذیه کننده قلب)، سندرم متابولیک، مرگ زودرس و همچنین کاهش میل جنسی می شود.

راه حل: تحت نظر پزشک، سطح تستوسترون خود را با یک آزمایش خون ساده بررسی کنید. در صورت طبیعی نبودن میزان این هورمون، پزشک درمان های لازم را در مورد شما اجرا خواهد نمود.

5. عدم ایجاد حالت نعوظ به طور ناگهانی

دلیل احتمالی: انسداد رگ به ویژه اگر همراه با پادرد باشد

اختلالات گاهگاهی نعوظ ناشی از کاهش طبیعی هورمون در مردان مسن است. اما اگر این اختلال به صورت ناگهانی در افراد جوان بروز کند، می تواند به دلیل انسداد شریان های مربوط به اندام تحتانی (پاها) باشد. در این حالت معمولا درد در پاها نیز بروز می کند. بیماری پارکینسون، MS، دیابت، فشار خون بالا و استعمال دخانیات خطر انسداد شریان ها را افزایش می دهند.

راه حل: این مشکل یک اختلال در جریان خون است و باید حتما در این زمینه به پزشک مراجعه نمود.

7. انزال زودرس

دلیل احتمالی: پرکاری غده تیروئید

انزال زودرس یعنی انزال قبل یا بلافاصله پس از شروع رابطه جنسی یک اختلال جنسی شایع به ویژه در مردان جوان است. معمولا یک مرد از هر سه مرد با این مشکل در طول زندگی خود مواجه می شود. علاوه بر مشکلات روانی، عواملی همچون اختلال در عملکرد غدهتیروئید نیز می تواند از دلایل انزال زودرس باشد. در برخی مردان تنها نشانه پرکاری تیروئید، انزال زودرس است. مطالعات نشان می دهند که حدود نیمی از مردان مبتلا به پرکاری تیروئید از انزال زودرس رنج می برند.

راه حل: این مشکل به راحتی قابل درمان است. پرکاری تیروئید با معاینه و آزمایش خون تشخیص داده می شود و دارو درمانی به سرعت انزال زودرس را رفع می کند. در صورتی که مشکل تیروئید نداشته باشید، برای درمان انزال زودرس از ورزش، تکنیک های تنفسی، کاندوم و رفتاردرمانی استفاده می شود.

8. درد در هنگام انزال

دلیل احتمالی: اسپاسم عضله یا التهاب پروستات

درد در هنگام انزال نیز از اختلالات و مشکلات جنسی مردان است و در صورتی که این درد ناشی از اختلالات عصبی باشد، اغلب در مردان جوان و در هنگام استرس رخ می دهد. دلیل دیگر این درد، التهاب غده پروستات است.

راه حل: برای درمان این اختلال جنسی از یک پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری (اورولوژیست) کمک بگیرید.

 

9. عدم خروج مایع منی در هنگام انزال

دلیل احتمالی: داروهای پروستات

عدم خروج منی یا مقدار کم این مایع اغلب به دلیل مصرف برخی داروهای پروستات ایجاد می شود. این اختلال در برخی بیماران مبتلا به دیابت نیز به دلیل آسیب عصبی، مشاهده می گردد.

راه حل: در صورتی که این اختلال برای شما ناراحت کننده نیست، نیازی به اقدام درمانی ندارید. در شرایطی که زوجی قصد بچه دار شدن داشته باشند، برای رفع این مشکل می توانند از درمان های دارویی استفاده کنند.

 

10. التهاب و تورم بیضه ها

دلیل احتمالی: سرطان بیضه

سرطان بیضه یک بیماری بدون نشانه و بدون درد است. علامت بارز در این سرطان، تورم و التهاب بافت بیضه است که به راحتی توسط خود فرد نیز تشخیص داده می شود.

راه حل: سرطان بیضه اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود، 100 درصد قابل درمان است. بنابراین اگر با التهاب و تورم بیضه روبرو شدید سریعا به پزشک مراجعه کنید. معاینه منظم توسط خود فرد نیز یکی از راه های تشخیص به موقع این بیماری است. بهترین زمان برای این کار، حالت ایستاده در زیر دوش آب گرم و زمانی است که عضلات کاملا درحالت انبساط می باشند.

 

11. عدم انزال یا انزال دیررس

دلیل احتمالی: دیابت و اضافه وزن

در 9 مرد از هر 10 مرد مبتلا به اختلالات ارگاسم (ارضای جنسی)، مشکلات روانی از جمله اضطراب، استرس شغلی و تاریخچه سوء استفاده جنسی در دوران کودکی، عامل اصلی به شمار می رود. اما در 10 درصد باقی مانده، نرسیدن به ارگاسم به دلیل مشکلات مربوط به گیرنده های دستگاه تناسلی که اغلب به دلیل آسیب عصبی ناشی از دیابت ایجاد می شوند، می باشد. دیابت علایمی همچون بی حسی پاها، تشنگی، خارش پوست، ادرار زیاد، خستگی و همچنین نرسیدن به ارگاسم به همراه دارد. چاقی و اضافه وزن نیز منجر به مشکلات جنسی از جمله اختلالات نعوظ و کاهش میل جنسی می شود.

راه حل: برای رفع این مشکل با پزشک مشورت کنید. تغییرشیوه زندگی و دارو درمانی به بهبود این اختلال کمک می کنند.

 

 

مشکلات جنسی

اختلالات و مشکلات جنسی در زنان :

1- اختلال کمبود میل جنسی یا سردمزاجی زنان.
2 اختلال بیزاری یا تنفر جنسی. این اختلال شدیدتر از اختلال قبلی است.
3- اختلال در برانگیختگی جنسی. در این حالت فرد واجد میل جنسی است اما برانگیخته نمی شود.
4- هراس از آلت. این اختلال، اختلالی اضطرابی است که در آن فرد به شدت از آمیزش می ترسد، درحین آمیزش تمام عضلات شکم، ران، دست و پای او جمع می شود و به مرد اجازه آمیزش را نمی دهد.
5- واژینیسموس. این اختلال شبیه اختلال قبلی است. در این حالت، عضلات دست و پا و شکم شل است ولی عضله ابتدایی واژن مسدود و منقبض است و این انقباض مانع از دخول می شود.
6- آمیزش دردناک. این اختلال در اثر برانگیخته نشدن درست خانم و یا تعارضات خانم با همسرش در زندگی زناشویی و یا ناشی از مشکلاتی است که زن از کودکی با آمیزش جنسی داشته است. در این حالت، آمیزش برای خانم بسیار دردناک و ناخوشایند می شود.
7- اختلالِ نرسیدن به ارگاسم. این اختلال بسیار شایع است و شاید شایع تررین اختلال جنسی خانم ها باشد. این اختلال در کشور ما نسبت به کشورهای غربی و جتی کشورهایی مثل کره و چین و ژاپن رواج بیشتری دارد.
کلاً این اختلال در خاورمیانه شیوع گسترده تری نسبت به جهان غرب و بسیاری از مناطق دیگر جهان دارد. علت آن هم آموزه های تعصب آمیز است که اجازه نمی دهد خانم ها به اوج لذت جنسی برسند و بعد از مدتی نسبت به رابطه جنسی سرد و نفرت زده می شون و حتی از همسر خودشان هم دلزده می شوند که چرا او به ارگاسم می رسد ولی من به ارگاسم نمی رسم.
8- اختلال سردرد بعد از آمیزش. در این حالت، فرد بعد از آمیزش دچار سردرد، انقباض های عضلانی ناحیه سر، سرگیجه، تهوع می شود.
9- اختلال ملال بعد از آمیزش. در این حالت، زن پس از آمیزش دچار افسردگی و اندوه می شود و ممکن است گریه کند و دچار غم شدید شود.
اگر در خصوص آموزش جنسی به کودکان ابهاماتی دارید ، این مطلب را دنبال فرمایید .

در صورتی که نیاز به مشاوره جنسی ( مشکلات جنسی ) در خصوص رفع اختلالات ، ناتوانی ها و…. دارید و یا چنانچه بصورت تلفنی یا حتی حضوری نیاز به روانشناسی دارید ، می توانید به آیدی تلگرام AvijeDanesh@ پیام بدید . 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در مشاوره روانشناسی

بررسی کنید

یازده سؤال کلیدی قبل از ازدواج

یازده سؤال کلیدی قبل از ازدواج اگر نیاز به مشاوره قبل از ازدواج بصورت تلفنی یا حضوری دارید…